Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГЪБИТЕ - лов или бране

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

    [QUOTE=valkov.val;1219659]Я да ви раздвижа малко.
    Ето как започнахме и как завършихме днес.
    За 1час това е резултата.

    Ей пак сте имли слука и най накрая я видях "Пуканката" в движение.
    Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
    Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

    Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

    Коментар


    • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

      Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
      Заразихте ме .... ще се хваля и аз .....това събираме ние. Какво повече му трябва на човек.....
      Какви са гъбите от снимка №6, а това от снимка №7 да го не срещам.
      Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

      Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

      Коментар


      • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

        Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
        Какви са гъбите от снимка №6, а това от снимка №7 да го не срещам.
        Тази гъба я срещаме за първи път . Не знаем нито каква е, нито дали е ядлива. И няма да пробваме, защото е много рядка и ..... не представлява интерес освен познавателен.
        Змията - така стои докато вие си минавате покрай нея.Скрила е главата и дори да я настъпите,тя си надува тялото и остава невредима .И не проявява никава агресия.
        Ежедневие ........
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от bgbul; 13-07-10, 10:00.

        Коментар


        • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
          Ето ви нагледни снимки от обсъжданите гъби. Това е едната на различна светлина снимана . Определете коя гъба е ? (първите три снимки са една и съща гъба)
          Жълто-зелени ламели и такъв цвят в горната част на пънчето.
          Четвъртата и петата снимки е другата гъба . При нея и ламелите са в червен цвят и пънчето е изцяло в червено.Дали са различни м/у тях си преценяйте вие (4 и 5 ). Толкова е тънка разликата......
          Последната снимка ......прилича на първата ?
          Какво ще кажете ? Червено и красиво оцветени гъби !
          Доста различни са, ако внимателно се вгледа човек (което е основно правило в гъбобера).
          Интересни гъби си мъдрим .....
          И аз търся фирми/пунктове за изкупуване на излишните гъби защото вече няма къде да складирам.
          1-3 бих потвърдил е дяволска. 4 е червеностъблена, Boletus erythropus. 5 не знам но предполагам пурпурна манатарка Boletus rhodopurpureus, или Boletus rhodoxanthus която няма име на български. 6 е типична красива манатарка Boletus calopus. Но не мога да дам гаранция за гъби 1-5 само от тези снимки.

          Да се похваля и аз. Открих находища на бронзони манатарки и тръбенка за първи път.





          Коментар


          • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

            Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
            Тази гъба я срещаме за първи път . Не знаем нито каква е, нито дали е ядлива. И няма да пробваме, защото е много рядка и ..... не представлява интерес освен познавателен.
            Змията - така стои докато вие си минавате покрай нея.Скрила е главата и дори да я настъпите,тя си надува тялото и остава невредима .И не проявява никава агресия.
            Ежедневие ........
            Шегуваш се нали? Снимката е свалена от някой сайт познавателен

            Коментар


            • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

              Първоначално публикуван от mimi77 Преглед на мнение
              Шегуваш се нали? Снимката е свалена от някой сайт познавателен
              С гъбите никога не се шегувам. Със змиите - съвсем!
              Ползвам само собствени снимки и емоции. Прекалено много имаме в България за да ползвам други сайтове.
              Или ти се шегуваш....?
              Ето - за всекиго по нещо от нашите емоции.....
              Прикачени файлове
              Последно редактирано от bgbul; 13-07-10, 15:45.

              Коментар


              • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                А добър ден
                Да се включа и аз.
                Тази събота и неделя доста отделихме време за гъбарство и резултатите са добри.В събота за 4 часа набрахме 5 прилично големи чанти с манатарки,сигурно бяха към 13-15 килограма (откъснаха ми се ръцете да ги мъкна из тръните).В неделя бяхме 5 човека,но набрахме малко по малко около 12-13 кг.
                А най се гордея с булките тъй като са малко в нашия район,но този път ги сварихме навреме.
                Ние пачият крак го правим на салата:варим го около час и половина 2 ,абе докато омекне достатъчно за консумация,после го нарязваме на дребно,слагаме чесън,сол,олио,оцет и мезето за ракията е готово.

                Съжелявам,че нямам снимки мога само на готовите манатарки да ви покажа есин кадър
                Прикачени файлове
                ROCK ON

                Коментар


                • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                  И аз се накефих много на гъболова през изминалия уикенд - след 5 часови разходки в Източна Стара Планина набрахме от най-прекрасните видове накуп: обилни количества пачи крак, манатарка, булка и печурка. В горите край асфалтовите пътища обаче са плъзнали микробуси и каруци с "бизнесмени-търговци", затова хванахме по-дълги маршрути около язовир Камчия.Хубаво е да се усетиш сам сред природата - това е част от удоволствието.А вечер да приготвиш най-ароматния микс от гъбки с месце в домашна обстановка!А рецептите са много, само питайте...

                  Коментар


                  • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                    Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                    Тази гъба я срещаме за първи път . Не знаем нито каква е, нито дали е ядлива. И няма да пробваме, защото е много рядка и ..... не представлява интерес освен познавателен.
                    Змията - така стои докато вие си минавате покрай нея.Скрила е главата и дори да я настъпите,тя си надува тялото и остава невредима .И не проявява никава агресия.
                    Ежедневие ........
                    bgbul - Тази интересна гъба на латински се казва Polyporus umbellatus.

                    Имам само една книга която я споменава но не мога да я намеря за да цитирам. Нетипично за дървесните гъби от този род тя расте от земя близо до корени на широколистни дървета. Образува подземен склероций от който произлизат множество ситни гугло-подобни израстъци. Използва се в китайската медицина като диуретик, и като цяло е ядлива гъба, но доста рядка. Никога не съм се срещал с нея.
                    Последно редактирано от ГАЗель; 15-07-10, 00:39.

                    Коментар


                    • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                      Първоначално публикуван от ГАЗель Преглед на мнение
                      bgbul - Тази интересна гъба на латински се казва Polyporus umbellatus.
                      Дай подробности ако знаеш.
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар


                      • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                        Първоначално публикуван от ГАЗель Преглед на мнение
                        bgbul - Тази интересна гъба на латински се казва Polyporus umbellatus.

                        Имам само една книга която я споменава но не мога да я намеря за да цитирам. Нетипично за дървесните гъби от този род тя расте от земя близо до корени на широколистни дървета. Образува подземен склероций от който произлизат множество ситни гугло-подобни израстъци. Използва се в китайската медицина като диуретик, и като цяло е ядлива гъба, но доста рядка. Никога не съм се срещал с нея.
                        Поздравления ! Друго си е колективният УМ . Наистина е такава гъба. Поради своята рядкост не и обърнахме внимание, което се оказва грешка.
                        Ако се вярва на Гуглето - това си е анти-ракова гъба. Уникална и много ценна. Жалко, че не запомнихме находището, но ще я открием отново.....Още веднъж -Благодаря за труда да я разкриете !
                        http://healing-mushrooms.net/archives/3.html - с транслетето става ясно за какво се използва тази гъба.

                        Да преминем към други гъби. Днес имаше богато разнообразие .
                        Ето малко красота : сърнели, манатарка, печурки, пачи крак, бакърен овчи нос, букет от днешния улов, сем. манатарки
                        Прикачени файлове
                        Последно редактирано от bgbul; 15-07-10, 22:22.

                        Коментар


                        • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                          Уважаеми колеги, моля ви да се придържате към темата! Ако толкова желаете да коментирате змиите и познанията си за тях, отворете си друга тема. Продължавайки да пишете за змии в тема за гъби е най-лесния начин да я замъкнете в "Спам"-а.
                          Благодаря за разбирането.

                          Коментар


                          • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                            Бихте ли ми препоръчали някоя рецепта за ТРЪБЕНКИ? При нас ги има доста и съм чувал, че са вкусни, но нямам представа как могат да се приготвят.

                            Коментар


                            • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                              В събота и неделя бях в балкана на едно много хубаво място. Колегата Ванман от форума ни заведе на една хижа с прекрасна природа. Надморската височина беше около 1100м. и доста гъби, боровинки и билки набрахме.
                              Прикачени файлове
                              Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                              Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                              Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                              Коментар


                              • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                                Това чудо на снимката какво е, не го знам и не барам,а иначе ври от него.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0155.jpg
Прегледи:1
Размер:175.6 КБ
ID:5195708

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X