Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГЪБИТЕ - лов или бране

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

    Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
    Това е уникално красива гъба.......онемявам ....и я има в България.....
    Къде може да се види ?
    Наистина нещо уникално..не съм предполагал, че съществува нещо подобно. От това което открих се споменава, че в България се среща в Странджа и по южното черноморие. Имам си нова цел в събирането на гъби
    "Nec scire fas est omnia."(Quintus Horatius Flaccus)
    "Не можеш да знаеш всичко."(Квинт Хораций Флак)

    Коментар


    • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

      Първоначално публикуван от samurai_lqck Преглед на мнение
      Наистина нещо уникално..не съм предполагал, че съществува нещо подобно. От това което открих се споменава, че в България се среща в Странджа и по южното черноморие. Имам си нова цел в събирането на гъби
      Споделете къде и кога сте я откривали . Наистина е ЦЕЛ ! Значи станахме двама .
      Успех !

      Коментар


      • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

        От линка на колегата, копирах името и го пуснах в гугъл да науча повече за тази странна гъба. Излезе линк към един форум, в който една жена споделя, че от няколко години въпросната гъба расте в градината и (има ги и координатите и там).. Надявам се това да е добра следа за търсенето ви..

        поздрави

        Коментар


        • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

          Първоначално публикуван от Marto-Novobranko Преглед на мнение
          От линка на колегата, копирах името и го пуснах в гугъл да науча повече за тази странна гъба. Излезе линк към един форум, в който една жена споделя, че от няколко години въпросната гъба расте в градината и (има ги и координатите и там).. Надявам се това да е добра следа за търсенето ви..

          поздрави
          Аз също видях въпросния форум и там мисля, че ставаше дума точно за Черноморието.
          "Nec scire fas est omnia."(Quintus Horatius Flaccus)
          "Не можеш да знаеш всичко."(Квинт Хораций Флак)

          Коментар


          • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

            http://money.ibox.bg/news/id_656281636 Eдна статия за трюфелите, която поне на мен ми беше любопитна.
            "Nec scire fas est omnia."(Quintus Horatius Flaccus)
            "Не можеш да знаеш всичко."(Квинт Хораций Флак)

            Коментар


            • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

              Връща се вчера дъщеря ми от разходка и носи две гъби. Викам си щом покрай града се намират сърнели, няма начин и в гората да няма. Взех раницата, запалих мотора и газ към Средна гора. Ето ги


              По нататък и по-едри


              И още


              Красавици




              Най-високата



              И най-широката


              Резултатът – с едно слизане от мотора, за около 30-40мин – пълна раница
              Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
              0894328706

              Коментар


              • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                Само се чудя как е стоката като се прибереш с раницата на гърба.
                Аз като сам на лов и бера гъби в раницата, вечерта като се прибера са готови за кашата
                Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                Коментар


                • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                  Здравейте,около София къде има най-голям шанс да намеря Сърнели и Печурки,защото имам желание да изляза с жената да се разходим и евентуално да наберем гъби?

                  Коментар


                  • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                    Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                    Само се чудя как е стоката като се прибереш с раницата на гърба.
                    Аз като сам на лов и бера гъби в раницата, вечерта като се прибера са готови за кашата
                    Естествено има и поражения но не чак толкова, 10-15% най-много. Но начупените ензимпляри не се изхвърлят - както казваш гъбената каша си е вкусно нещо

                    Ето така изглеждат бланширани в очакване да бъдат панирани





                    Но има рядки находки, които трябва да се транспортират отделно, при специални мерки за сигурност.....



                    Последно редактирано от Жоро Йорданов; 20-09-10, 14:41.
                    Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
                    0894328706

                    Коментар


                    • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                      Здравейте на всички. Не съм писала досега в тази тема, но я следя с голям интерес.
                      Този уикенд с мъжо ходихме по горите, по точно аз бродих, а той я в колата, я на пейка. Измежду няколкото вида манатарки(предимно канеленокафяви, кадифени и брезови) и малко масловки,намерихме и една кичеста зелчеста гъба, поне едно кило тежеше пущината. Досега не я бях консумирала и идеи за приготвянето и имам, ала остатъка ми се иска да го запазя някак за зимата. Някой някакви идеи-консервиране?, сушене?
                      И някой да познава гъбките от другите две снимки. Тъмно пурпурната е височка около 20см, другата(с разклоненията) съм я виждала и преди, но никога не съм я брала.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG4843.jpg
Прегледи:1
Размер:202.9 КБ
ID:5209932Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG4802.jpg
Прегледи:1
Размер:131.4 КБ
ID:5209933Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG4800.jpg
Прегледи:1
Размер:159.6 КБ
ID:5209934Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG4804.jpg
Прегледи:1
Размер:135.3 КБ
ID:5209935

                      Коментар


                      • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                        Ето и снимка от снощната вечеря-задушени брезовки и масловки, с пилешко и телешко филе на фурна Снимката си я направил мъжо, преди да си сервирам и моята порция, та чак днес видях в апарата
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG4854.jpg
Прегледи:1
Размер:105.5 КБ
ID:5209989

                        Коментар


                        • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                          Първоначално публикуван от goiko Преглед на мнение
                          Здравейте,около София къде има най-голям шанс да намеря Сърнели и Печурки,защото имам желание да изляза с жената да се разходим и евентуално да наберем гъби?
                          Ако не познаваш гъбите по добре се разходи със Жената.
                          Не се сърди приятна разходка.

                          Коментар


                          • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                            Първоначално публикуван от valkov.val Преглед на мнение
                            Ако не познаваш гъбите по добре се разходи със Жената.
                            Не се сърди приятна разходка.
                            Не се сърдя, питал съм за точно тези защото тях ги познавам.

                            Коментар


                            • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                              Първоначално публикуван от goiko Преглед на мнение
                              Не се сърдя, питал съм за точно тези защото тях ги познавам.
                              ок

                              Коментар


                              • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                                Нови хан - Габра се срещат Сърнели
                                Първоначално публикуван от goiko Преглед на мнение
                                Здравейте,около София къде има най-голям шанс да намеря Сърнели и Печурки,защото имам желание да изляза с жената да се разходим и евентуално да наберем гъби?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X