Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение

    Търси азбестово въже по специализираните магазини топлотехника.
    А стига бе! Такова нещо би трябвало отдавна да няма по нашите магазини. Или има още?!?

    Коментар


    • Подобен заместител трябва да има !Вкъщи имам от време оно ,графитно азбестово 4мм.
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение

        А стига бе! Такова нещо би трябвало отдавна да няма по нашите магазини. Или има още?!?
        https://industrial-solutions.eu/shop...vyje-stykleno/

        е те те на... намират се варианти. ;-)

        Коментар


        • Аз разбрах, че търси изолация за вратата, а не уплътнително въже за нея. Няма обратна връзка, за да разберем, какво е станало.
          Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
          GSM 0877207222

          Коментар


          • Първоначално публикуван от ukomp Преглед на мнение
            Здравейте ,нуждая се от помощ.Имам горелка екоенергия 35 киловата монтирана на Виадрус у 22 д 40 киловата, с контролер Титаник +.Правя опити да горя орехови черупки ,но нещо не се получава.Стигнах до що годе някакви настройки -температура на котела 55 градуса,време на подаване 70сек,време между подаванията 20сек,ефективност на вентилатора 1 степен,време на поддържане 3 минути т.е през 3 минути подава гориво за да не загасне .Проблема е, че има много чести подавания и малко почивка между подаванията и мотора на шнека загрява макар, че съм сложил допълнителен вентилатор.Дори и при това време на поддържане горивото пада много надолу в чашата.Има ли някой който е горил черупки и до какви настройки е стигнал.Благодаря предварително.
            Може да настройш времето на работа на вентилатора при поддръжка. Също така може да му зададеш през колко вкл. на шнека да се включва. Например шнека подава 4 пъти на петото е с вентилатор. Това е примерно , трябва да де пробва и коригира. Но процеса е много продължителен. Тези черупки сигурно са едри, ако са ситно натрошени горивото ще е по плътно и ще намалиш времето на подаване и увеличиш времето на горене. Колко черупки имаш.

            Коментар


            • Първоначално публикуван от venyfill Преглед на мнение

              https://industrial-solutions.eu/shop...vyje-stykleno/

              е те те на... намират се варианти. ;-)
              За вариантите знам, но никой от тях не включва азбест. Та затова се учудих, че faster го споменава. Да не би въпреки забраната му, някъде все още да се продава.

              Коментар


              • Първоначално публикуван от Viktor11 Преглед на мнение

                Може да настройш времето на работа на вентилатора при поддръжка. Също така може да му зададеш през колко вкл. на шнека да се включва. Например шнека подава 4 пъти на петото е с вентилатор. Това е примерно , трябва да де пробва и коригира. Но процеса е много продължителен. Тези черупки сигурно са едри, ако са ситно натрошени горивото ще е по плътно и ще намалиш времето на подаване и увеличиш времето на горене. Колко черупки имаш.
                Благодаря за съвета но мисля че този котролер няма възможност да се настройва работата на вентилатора в режим поддръжка или поне аз не знам.А относно големината на черупките, да едри са и аз мислих да ги меля през фуражомелка че да се увеличи теглото спрямо обема че сега са много рехави.Като начало взех 1 тон за проба пакетирани в чували по 19 колограма.

                Коментар


                • Първоначално публикуван от ukomp Преглед на мнение

                  Благодаря за съвета но мисля че този котролер няма възможност да се настройва работата на вентилатора в режим поддръжка или поне аз не знам.А относно големината на черупките, да едри са и аз мислих да ги меля през фуражомелка че да се увеличи теглото спрямо обема че сега са много рехави.Като начало взех 1 тон за проба пакетирани в чували по 19 колограма.
                  Има ,има такива настройки има и още едно меню, сервизно но за него ни е още рано. Значи като настроиш ефективност вентилатор следващото е време продухване-това е времето на работа на вентилатора при поддръжка! Следващото е време за преминаване в поддръжка. Следва КРАТНОСТ от 00 до 30 ,избраното число определя през колко цикъла на шнека да се вкл. вентилатора. Примерно 05, на петото подаване на шнека ще се вкл вентилатора за време зададено по горе. На фуражомелката да не сложиш много ситно сито. Колко пари са тези черупки и от къде.

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от Viktor11 Преглед на мнение

                    Има ,има такива настройки има и още едно меню, сервизно но за него ни е още рано. Значи като настроиш ефективност вентилатор следващото е време продухване-това е времето на работа на вентилатора при поддръжка! Следващото е време за преминаване в поддръжка. Следва КРАТНОСТ от 00 до 30 ,избраното число определя през колко цикъла на шнека да се вкл. вентилатора. Примерно 05, на петото подаване на шнека ще се вкл вентилатора за време зададено по горе. На фуражомелката да не сложиш много ситно сито. Колко пари са тези черупки и от къде.
                    Безценна информация още веднъж благодаря ти.Така е има ги тези функции просто менюто е на руски и не можах да го преведа и разбера.Мисля дупките на ситото да са 6 или 8 милиметра като размера на пелетите.Черупките са от град Аксаково намира се на един километър от летище Варна.Миналият месец като ги купувах бяха 150 лв за тон като имаха 17 тона в наличност лошото е че са складирани на открито.Два палета са един тон.Теглото на чувалите варира от 18,2кг до 19,6кг усреднено около 19 кг като на мен ми дадоха 3 чувала в повече и сметката излиза.Ако имаш интерес мога да ти дам телефон.

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от Валтер Желязков Преглед на мнение
                      Аз разбрах, че търси изолация за вратата, а не уплътнително въже за нея. Няма обратна връзка, за да разберем, какво е станало.
                      Аз разбрах същото. Колкото до шнурове и въжета - това е източника:http://uim.avko.bg/bulgarian/produkt...shnurove-rkavi
                      На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                      "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                      Коментар


                      • Да питам за моя Бош Солид 2000 Б СФУ 27 ,триходов и пелетна горелка Фероли!Мнения различни ,в документацията не пише нищо конкретно !За щита пише че се слага при брикети и кокс ,против обратни газове ,а и ограничава количеството на зареждане при коксови въглища.Колеги казват че при работа на горелката щита трябва да е поставен,приятел има същия ,монтиран му е само за палети ,даже няма и подвижната скара ,въпросния щит ,също го няма в окомплектовката!
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • Весели празници на всички!
                          Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
                          GSM 0877207222

                          Коментар


                          • Здравей те. Да попитам, живея в селата около София имам котел viadrus u22 пет секции мисля че е 30kw. горя домбаски въглища решил съм тази пролет и аз да автоматизирам котела. Инсталация та ми е гравитачна с големи тръби от котела тръгва с 2цола. Молбата ми е може ли да ме насочите към човек или фирма която да ми достави оборудването да го монтира и каквото трябва да преработи по инсталацията.

                            Коментар


                            • Каква квадратура ще се отоплява, има ли изолация, каква горелка и гориво ще се ползва?
                              Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
                              GSM 0877207222

                              Коментар


                              • Ще се отоплява два етажа от по 80 квадрата на етаж общо 160 квадрата.Етажите са с сменена дограма като първият етаж няма изолация а втория е с вътрешна изолация с гипсокартон и вата а таваните са изолирани с 3см стиропор. Предполагам горелка 25kw ще ми свърши работа.
                                Но мен ми трябва човек или фирма която може да достави горелката и оборудването към нея и да направи кутия под котела и каквото е трябва да преправи по инсталацията .Аз и в момента се отоплявам с котела горя домбаски въглища и съм доволен но искам да автоматизирам котела с горелка за въглища.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X