Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

    Onzi
    Аз горя слънчогледови пелети, горелката ми е 25 кW и контролера ми е Тимел с 5 датчика, НО пък вентилатора ми е голям 140 ватов. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171105_105808.jpg
Прегледи:1
Размер:318.4 КБ
ID:5803708Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171105_105708.jpg
Прегледи:1
Размер:366.9 КБ
ID:5803710Това бяха настройките ми преди 1 година със стария софтуер. Тази година не съм ги снимал още /защото ще имам нови корекции/, но пък съм премерил точно капацитета на шнека ми е 13,5 кг с пелетите закупени през месец март. Калоричността съм я направил на 4.5 Кwh и процентите са -10. Тези дни вече очакваме най-новия софт, а и миналогодишните пелети свършват. Ще зареждам вече от тазгодишните и съм сигурен, че ще има пренастройка на Елжбета /Контролера/.Модулацията ми е 10-85% Въздуха ми е 10-24% но си е за моя си вентилатор със притворена клапа на 70%.
    Надявам се да съм ти помогнал, но най-сигурно според мен е да си гледаш пламъка и да ти побеляват /посивяват/ саждите по котела.
    Прикачени файлове

    Коментар


    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

      Горенето горе доло го оправих,някои да даде инфо да Пловдив,от къде пазарувате донбас фракция,на каква цена и отговаря ли теглото.

      Коментар


      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

        Аз пък си оптимизирах още настройките на въглищата /Терм и ко / .Контролер Ирид Пид.

        Преди работеше при пауза -59 с подаване 10 с вентилатор 30 степен

        Сега пауза ------------------130 с подаване 10 с вентилатор 10 степен

        И в двата случая зададена температура -50 градуса .Опитах и на 150 с пауза ,но започва да дава 45 до 47 градуса .
        0887/400121 Антон Донев

        Коментар


        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

          Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
          Аз пък си оптимизирах още настройките на въглищата /Терм и ко / .Контролер Ирид Пид.

          Преди работеше при пауза -59 с подаване 10 с вентилатор 30 степен

          Сега пауза ------------------130 с подаване 10 с вентилатор 10 степен

          И в двата случая зададена температура -50 градуса .Опитах и на 150 с пауза ,но започва да дава 45 до 47 градуса .
          Здравей! Колко ти е разхода на въглищата с новите настройки за денонощие (горе доло),при 130с пауза и 10с подаване, не остава ли празна ретортата(чашкаката)или всичко е наред.Моите настройки са пауза 45 подаване 20 вентилатор40,при тези настройки разхода ми на въглища е около 15кг +– 2кг без големи буци при изгарянето.

          Коментар


          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

            Ретортата не остава празна ,добре си е .Имам предвид отопление на 4 неголеми стаи ,коридори ,баня и тоалетна/не съм мерил кубатура/ .Има външна изолация 8 см .Тя горелката на тази настройка през повечето време си тлее и на 130 сек подава малко гориво и продухва ,но това се оказва достатъчно .
            Все пак да не забравяме ,че навън е все още сравнително топло .

            За жалост няма да мога да дам разход /поне сега / ,защото при мен всичко се използва мултифункционално .Вечер отоплявам горепосочените стаи , а през деня - хале 300 кв.м. или миячната ни машина и там променям настройките и разходът е в пъти по-голям .По празниците предполагам ,че ще мога да измеря .
            Последно редактирано от antiroad; 25-11-18, 10:58.
            0887/400121 Антон Донев

            Коментар


            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

              Моля колегата от Калояново /Пловдив / ,който продаваше въглища на Терм и ко ,да си даде телефона ,че имам едни евентуални клиенти за него !
              0887/400121 Антон Донев

              Коментар


              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                Колеги може ли някой да даде настройки на ирид пид за слънчогледови пелети. Ако може при 100% и при 1%.Благодаря ви��

                Коментар


                • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                  Здрасти колеги. Можеш ли да ми помогнетес настройката на понижаващата зона защото по 40 градуса не пада. Контролера е настроен на 53 градуса. 53-20=33 а той пак задава 40. Без значение дали съм го понижил с 20 или 30 на дисплея си изписва 40 градуса.Контролерара е Ирид Пид. Благодаря ви!!!

                  Коментар


                  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                    Здравейте , интересувам се от котел на фирма Metal-Fach seg plus , някой от форума разполага ли с такъв и може ли да даде инфо заслужава ли си инвестицията , благодаря !

                    Коментар


                    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                      Здравейте, момци !
                      След 6 смени на котли в моя живот се спрях на това турско чудо.Прочетох всички мнения ,но не разбрах каква консумация има този котел.Ходих във Войводиново ,там го открих -3000 лв.Много приказки изслушах ,ала от ,,патило"-не.И преди да го закупя да ми дадете съвет ,ако имате на сърце.
                      4005 кубика къща,155 кв,усойно място,в дол ,слънцето огрява южните стаи-1 на брой много малко.Без изолация.Прозорци на половина сменени-от 22 бр.общо.
                      9 радиатора в момента ,бойлер 200 литра,като като спра сръбския котел ще трябва още два радиатора да сложа,защото в момента тази печка е предостатъчна.
                      Отначало се спрях на 35 KW,но като размислих се разколебаха дали да не е 25 KW ?И знае ли някой колко е апетитен този от 25 KW?Вие какъв съвет ще ми дадете?В момента съм със сръбска печка-котел 23 киловата ,но иска ръчкане постоянно.Ако може да се обадя на някой собственик на това чудо за да поговорим.Много ще съм благодарен.
                      Казвам се Росен ,тел.0895696888
                      Благодаря в аванс на всички които ще ми отговорят
                      [FONT=Times New Roman][SIZE=4]"Не си прави кумир, или какво да било подобие на нещо, което е на небето горе, или което е на земята долу, или което е на водата под земята; да не им се кланяш нито да им служиш; защото аз Господ твоя Бог съм Бог ревнив..."[/SIZE][/FONT]

                      [FONT=Times New Roman][SIZE=4][FONT=Times New Roman]( Изход. Глава 20 : 4 - 5 [/FONT][/SIZE][/FONT]

                      Коментар


                      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                        Здравейте , интересувам се от всегоривен котел на фирма Metal-Fach ако някой има такъв моля да сподели мнение , благодаря !

                        Коментар


                        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                          Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
                          Моля колегата от Калояново /Пловдив / ,който продаваше въглища на Терм и ко ,да си даде телефона ,че имам едни евентуални клиенти за него !
                          0895537253

                          Коментар


                          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                            Първоначално публикуван от latinow Преглед на мнение
                            Здрасти колеги. Можеш ли да ми помогнетес настройката на понижаващата зона защото по 40 градуса не пада. Контролера е настроен на 53 градуса. 53-20=33 а той пак задава 40. Без значение дали съм го понижил с 20 или 30 на дисплея си изписва 40 градуса.Контролерара е Ирид Пид. Благодаря ви!!!
                            Здравей! 1 –натискаш продължително МЕНЮ. 2– избираш (wiecej opcji) МЕНЮ. 3- пишеш кода (10)МЕНЮ. 4- от появилия се прозорец избираш (minimalna nastawa CO ) пишеш 35 градуса на мястото на 40гр. и си готов.

                            Коментар


                            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                              Първоначално публикуван от Mpm_ Преглед на мнение
                              Здравейте , интересувам се от всегоривен котел на фирма Metal-Fach ако някой има такъв моля да сподели мнение , благодаря !
                              Това е един от най хубавите котли на полския пазар.Само ,като информация 17 кВ котел ,тежи 380 кг,разбира се без горелката.В съчетание с контролера Платиниум,мисля,че този котел ,няма конкуренция.Много правилно си се насочил,към него.Тази година помогнах да 4 приятели да си купят от този котел.Ако искаш обади се на лични,ще ти разкажа всичко за тези котли,или каквото те интересува.

                              Коментар


                              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                                Някой може ли да каже нещо за пелетните котли на термонова, правят ги в бг казаха ми, че управлението и горелката са италиански?
                                Газ 69 2.4i
                                Густо майна, пътят свърши !!!
                                GSM: О895 7О6О59

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X