Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Къщата"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: "Къщата"

    Първоначално публикуван от Vitku Преглед на мнение
    Въпрос на ТНТМ. Добави си към системата един обем с въздух под налягане - стара газова бутилка, голям пожарогасител... и кран към него свързан с водопровода в някаква крайна/висока тока - слагаш крана на удобно място за ползване и инструкираш след източване на системата да се отвори крана - той сам ще си продуха. После сяма трябва да си напълниш пак съда з въздух под налягане.
    Като правило на такива места колкото се може повече от водопровода се прави от полипропилен, че е по-издръжлив на замръзване.
    Но няма спасение ако някъде остане много вода. На мен още първата зима природата ми посочи, къде не бях направил добре наклона на водопровода. Разбих, преправих, замазах и така... Ако не друго - полипропилена лесно се ремонтира - режеш, лепиш и готово.

    За въздуха е добре, ама полипропилена е кофти технология за сезонни постройки.
    По-добре е с халуминковите търби.

    Коментар


    • От: "Къщата"

      Какво правим обаче, когато бойлера е в банята? Мазе няма. Зимата всичко замръзва на камък. Ще трябва всеки път да го разглобявам ли? Може ли да се измисли нещо при източени тръби да го оставя включен, не ми е проблем сметката за ток.
      На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
      "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

      Коментар


      • От: "Къщата"

        Първоначално публикуван от Vitku Преглед на мнение
        Въпрос на ТНТМ. Добави си към системата един обем с въздух под налягане - стара газова бутилка, голям пожарогасител... и кран към него свързан с водопровода в някаква крайна/висока тока - слагаш крана на удобно място за ползване и инструкираш след източване на системата да се отвори крана - той сам ще си продуха. После сяма трябва да си напълниш пак съда з въздух под налягане.
        Добра идея. Само трябва да се съобрази обема на съда, за да има достатъчно въздух.

        Ровичкайки за канала из двора, имам и находки, без да броим пироните, също като по американските филмчета по Дискавъри.
        За съжаление, на пафтата и бих една кирка.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080874.jpg
Прегледи:1
Размер:213.7 КБ
ID:5736436
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080873.jpg
Прегледи:1
Размер:201.5 КБ
ID:5736442

        Коментар


        • От: "Къщата"

          Миналата година ви бях питал за един вид стари лампи.
          Карайки колелото по Софийските улици това лято, гледам пред някаква ламаринена барака виси една точно такава лампа.
          Започнах да се навъртам там, но не съм направил това което първо ви минава през акъла.
          Един ден видях вратата отворена. Оказа се дърводелска работилничка. Разговорих се със собственика, и той се оказа склонен да ми я даде срещу 20лв.
          Сега вече, като я гледам на фона на къщата, не мисля че много си подхожда, и въобще има място там.
          По-скоро не. Ще видим...
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080862.jpg
Прегледи:1
Размер:216.3 КБ
ID:5738195

          Коментар


          • От: "Къщата"

            Стеф, прав си. Би ходила на голямо помещение с високи тавани превърнато в нещо дизайнерско. Какво ти е мнението за окачени фенери с четири стъклени стени, вратичка и метален покрив.
            Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
            0882 52 00 52 - Жоро

            Коментар


            • От: "Къщата"

              Положително, но направени от ковано желязо.
              Дори и да са от винкел, винкела да е бит с чука, за да имат автентичен вид, а не гола шлосерска изработка. Не че имам нещо против шлосерите, и аз съм такъв по тапия.
              Въобще, това с коването тепърва предстои. Панти, резета, гвоздеи за вратите...
              Намерил съм си наковалня, спретнах огнище, само да му дойде времето. Ще видим дали от мене ще излезе и ковач

              Коментар


              • От: "Къщата"

                Супер!
                Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                0882 52 00 52 - Жоро

                Коментар


                • От: "Къщата"

                  Няма как да не ти се получи. Това да си сръчен си е по рождение.
                  Има ли проблеми със замръзвания в тия студове, или не си ходил?
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • От: "Къщата"

                    Едно време бях в кръжока по ковано желязо
                    Железата бяха винкели втора употреба, а за "автентичен вид" използвахме обикновен чук с вградена съчма от лагер. Изненадващо добре става.
                    Черупките от лагера пък се използваха за огъване на ламарина - за да се получи нещо като чиния (за основа на свещник и т.н.)
                    Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                    Коментар


                    • От: "Къщата"

                      Това със съчмата го знам. През първите си години трудов стаж, в Кремиковци, през обедните почивки си изработих комплект масичка и столчета от ковано желязо, за първото ми самостоятелно жилище. Падна яко биене, защото беше на студено. Омотавах си китките, че имах чувство че направо ми се развинтват
                      А до колкото имам впечатления, винкела е дори по-твърд.

                      От ноември не съм ходил на село, но това до сега не са студове.
                      За толкова години, външната чешма не ми се е спуквала, но я оставям леко да капе.
                      Премръзва ми единствено смокинята.

                      Коментар


                      • От: "Къщата"

                        Вероятно още ти е рано, но за да направиш ковашко огнище, ти трябва въздух..
                        И кокс, де.
                        И чукове..
                        И доста алат още...

                        Мерака е голяма сила. Успех!

                        Коментар


                        • От: "Къщата"

                          Че е рано, рано е. Но подготовката я започнах.
                          Огнището ще е джанта. По средата тръба за въздуха. Налял съм го с бетон, като където ще е огъня, съм вградил огнеопорни тухли.
                          На първо време не ми трябва да е нещо голямо. А навярно и в последствие, ако това се окаже удачно.
                          Помапа ще е вакум от прахосмукачка, който има тръба за отвеждане на сгъстения въздух.
                          По съвет на ковач, първо ще се пробвам с Донбаски въглища.

                          Коментар


                          • От: "Къщата"

                            Стеф,аз оставих да ми капе така вътрешната чешма със идеята да не замръзне.
                            Леко си течеше и не замръзва.Всичко точно обаче не.Замръзна канала.След една седмица беше всичко вода.
                            Имах едно външно хоризонтално парче и полека лека си набрало лед и край.
                            Просто бях подценил ситуацията.

                            Коментар


                            • От: "Къщата"

                              Радвам се че се включи. Скоро не бях те засичал из форума. Ползвате ли вече къщата?
                              Вътре не бих оставил да тече чешма.
                              Както го дискутирахме предните страници, канала ми е сравнително плитко, и не ми се ще да замръзне посред зима, в мое отсъствие.
                              А и както споделих, вероятно водопроводната ми инсталация ще е по-сложно изпълнение, т.е. с хидрофор. Така че ме чака ежегодно източване.

                              Коментар


                              • От: "Къщата"

                                За мръзненето: На мой познат банята му замръзна, на вилата миналата зима. Тая година е оставил една сушилка за кърпи на Теси. Има такъв режим на работа - да поддържа температура против замръзване. Засега работи. Само се вайкаше колко ток ще плати, но едва ли ще е космическа сума.
                                Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X