Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ваксиниране за Н.В. Коронавируса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Савов, вируса е силно специфичен. Не е грип, не е и чума.
    В момента в страната има много заболели , но не ги броят, заради ... (всеки да си сложи каквото иска)
    Вируса е лош и странен. При някой протича без симптоми, други вдигат леко температура за ден два, трети го карат малко по тежко. Но други не са късметлии и мамата . Има хора със седмици не се оправят, други са в болница с месеци, при повечето симптоми остават над година. Най лошата група обаче завършва изключително неприятно.
    Савов това което виждаш на плажа е много по различно от това което е в интензивното отделение. Според статистиката на това правителство , Забележи че в момента е друга политиката, сме загубили малко над 500 човека за седмица
    Гърция е страната с най-строги мерки и ограничения,

    Определено кризата показа обаче, що за общество сме. Ми не сме

    Коментар


    • Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение

      Спарки, поясни моля за Гърция, от какво е пламнала? Защото прекарвам там почти цялото лято и не съм забелязал да пламти нещо, освен пожарите през август. Гърците са на светлинни години пред нас със справянето с кризата.
      То и тук нищо не пламти, но имам предвид това:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:covidgreece.png
Прегледи:684
Размер:29.6 КБ
ID:6773587

      На всичкото отгоре по всичко личи че и там, както и тук, последния пик е лъжлив (предполагаемо заради туристите) и ще има още един, който тепърва започва.

      Гърците изначално са на светлинни години пред нас по много неща, но най-вече по това как по-добре да си правят сметката, та нищо ново.

      Докато нас половин век ни облъчваха как ще строим, социализъма, ония си направиха и грешките, и ги поправиха, и се поучиха от тях и т.н. Нещо, част от което на нас тепърва ни предстои.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • Като си говорим за Израел и Великобритания, защо да не си говорим и за Испания?
        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

        Коментар


        • Ми да си поговорим, щом си рекъл. Там 4-тата беше колкото третата по случаи. При почти 80% ваксинирани към сега. Смъртността обаче няма нищо общо с 3-тата. Аз това не го отричам. То оставаше и това да не прави ваксината, и съвсем щяхме да я втасаме.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • sparkybg
            sparkybg коментира
            Редактиране на коментар
            petkov_bb От никакво. Не ме е страх да се ваксинирам - нито ме е страх от иглата, нито от ваксината. Не съм докрай убеден че в моя случай ще има някаква полза от това, а освен друго и съм в процес на имплантиране на зъб от 4-5 месеца насам. Та евентуални ден-два температури и прочие странични ефекти, които при нормални обстоятелства бих изтърпял без никакви драми, към момента предпочитам да си спестя, въпреки че май всичките ми ваксинирани роднини нямаха никакви значими странични ефекти нито от АЗ, нито от Pfizer.

            Впрочем покрай едно посещение в Пирогов и наложителното биене на обезболяващи в задника (бъбречна криза), сестрата ме похвали че съм бил търпелив, а аз може да се каже че не го усетих. Облещих се че някой, по-голям от 4-ти клас, би мрънкал за подобно нещо, но отсреща ми беше обяснено че масово мрънкали и се тръшкали. Та не бих се учудил много народ да го е шубе и от самата игла.

          • petkov_bb
            petkov_bb коментира
            Редактиране на коментар
            Ето мнение което вероятно е близо до реалността и ще допадне на много.https://offnews.bg/zdrave/epidemiata...-n-760237.html
            Зад последната ВИ мисъл се подписвам с двете ръце (за причините за загубената битка)!

          • Stbd
            Stbd коментира
            Редактиране на коментар
            В статията с твърденията на прочутия белодробен лекар точки 4, 6 и 7 не са верни в този си вид. Някъде може да е пропуснато важно уточнение, но има и направо лъжлива информация. Ей това е проблем - катастрофално голямото количество на полуистините и неистините.
            А пък делта вариантът всъщност намери добра почва именно сред ваксинираните, докато при неваксинираните вероятността да се разболеят и от други и съответно да ги разпространят е значително по-голяма.

        • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

          То и тук нищо не пламти, но имам предвид това:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:covidgreece.png
Прегледи:684
Размер:29.6 КБ
ID:6773587

          На всичкото отгоре по всичко личи че и там, както и тук, последния пик е лъжлив (предполагаемо заради туристите) и ще има още един, който тепърва започва.

          Гърците изначално са на светлинни години пред нас по много неща, но най-вече по това как по-добре да си правят сметката, та нищо ново.

          Докато нас половин век ни облъчваха как ще строим, социализъма, ония си направиха и грешките, и ги поправиха, и се поучиха от тях и т.н. Нещо, част от което на нас тепърва ни предстои.
          Препоръчвам да потърсиш данни и за умрелите им, не само за новооткритите.
          Цяло лято имаше безплатни бързи тестове под път и над път. Повечето работещи с хора, вкл заведенията бяха длъжни да се тестват 2х седмично. Естествено, че при това положение се откриват много повече заразени, вкл безсимптомни. От септември хората, които останаха неваксинирани също се тестват два пъти седмично, но за тяхна сметка. Туристическият им сезон си беше общо-взето нормален. Медицинския персонал е ваксиниран, както и учителите. Учебната година е присъствена. Обещаха, че повече затворени бизнеси няма да има, както и помощи. Започват да инвестират в други неща. Имат получени към 30 милиарда евро по Програмата за възстановяване. Животът им ще се върне много по-бързо към нормалното си русло.

          Коментар


          • sparkybg
            sparkybg коментира
            Редактиране на коментар
            На същото място има данни и за умрелите им. Към момента мрат между 30 и 40 човека дневно.

            https://www.worldometers.info/corona...ountry/greece/

          • Savov
            Savov коментира
            Редактиране на коментар
            При два пъти по-голяма държава 2-3х по-ниска смъртност излиза.
            Proud to be Bulgarian!

        • Спете спокойно.
          Страшният Covid си отива напролет, заменен от сезонния, на който хич няма да му се плашим.
          Е, в България все още имаме предостатъчно несрещали вируса хора, които не са и ваксинирани, така че ще се помъчим и тая зима.

          П.С. ​​​​​​​​​​​И стига сте ги анатемосвали UK, надали оттам ще дойде нов щам:

          https://www.mediapool.bg/spored-brit...ews326687.html

          Коментар


          • NovemberCharlie коментира
            Вчера, 16:29... Ето нещо, което ще ти хареса: https://offnews.bg/analizi/kak-dania...ZMwK1CpJTB57R4
            Това за Дания доказва на практика предположенията, че за Делта ще е нужно 90% ниво ваксинирани+преболедували.

            а тука сме в умната "позиция" Ама ваксините не спират вируса!!!! - няма да се ваксинирам
            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
            Суперспам - спама на суперите

            Коментар


            • ezhko
              ezhko коментира
              Редактиране на коментар
              Викаш хем намалява разпространението, хем е нужно 110% ваксинирани+90% преболедували за да се усети ефекта?
              И всички деца да се ваксинират, за да не вземат да умрат? И бустерна да си сложат?

            • DBRS
              DBRS коментира
              Редактиране на коментар
              "90% ниво ваксинирани+преболедували" означава примерно: 80% ваксинирани + 10% преболедували, може и 70% вакса+20% и т.н. надам се станало е по-ясно.
              Босе кажи колко парЕ е тая застраховка дееее (че по-евтина от 5000$/год. не намиргам, от тия без прегледи и декларации)

            • BENZBOSS
              BENZBOSS коментира
              Редактиране на коментар
              Не я знам колко е ма е над 5 бона ако това ти е въпроса.

              Какво не вярваш не те знам,не се интересувам какво плаща жената

          • Moже ли повече за данните колко са хората, които не са срещали вируса? Интересни са и по друг въпрос.

            Първоначално публикуван от muvo Преглед на мнение
            Спете спокойно.
            Страшният Covid си отива напролет, заменен от сезонния, на който хич няма да му се плашим.
            Е, в България все още имаме предостатъчно несрещали вируса хора, които не са и ваксинирани, така че ще се помъчим и тая зима.

            П.С. ​​​​​​​​​​​И стига сте ги анатемосвали UK, надали оттам ще дойде нов щам:

            https://www.mediapool.bg/spored-brit...ews326687.html

            Коментар


            • Кольо
              Кольо коментира
              Редактиране на коментар
              Днес слушах по радиото професора ли беше, някой друг ли, та той каза, че досега в историята всякакви нови вируси и зарази върлуват по две-две и половина години, и си отшумяват сами. Та и на този вирус му наближава времето.
              С уговорката, че все пак короната е изненадала с много неща учените, та не се знае...

            • Stbd
              Stbd коментира
              Редактиране на коментар
              Е как ще му наближава, като не сме се ваксинирали?

            • muvo
              muvo коментира
              Редактиране на коментар
              Stbd - Да речем поне 2 млн - както се вижда предостатъчно "материал" за съвсем небезобидна вълна. Лятната ти прогноза, че вече едва ли не всички са се срещнали с вируса за съжаление не се сбъдна. Без да игнорираме около 10% повторно заразени.

          • Най-после доживях да видя приемлива идея от нашенско "отговорно лице":
            Дори хората само над 60 години да се ваксинират масово, аз съм готов да отменя всички мерки, защото смъртността е там.

            Коментар


            • kbot
              kbot коментира
              Редактиране на коментар
              Понякога ползвам градския транспорт: Там повечето стоим с маски, подпийналите са рядкост (поне в час-пик), и много-рядко си говорим, а аз лично успявам и да не пипна нищо.
              Не виждам как може да се сравнява със заведение.

            • sparkybg
              sparkybg коментира
              Редактиране на коментар
              И сиурно не дишате докато се возите?

            • kbot
              kbot коментира
              Редактиране на коментар
              Дишаме през маски. В транспорта съм макс 30 мин. И час да е, все тая.
              Колко се стои в кръчмат? И всички се надвикват без маски, заради консумацията. А консумацията сваля задръжките.
              Нищо общо (като крокодила от един стар виц).

          • Е, ваксинирах се...Спете спокойно
            Виден столичен ихтиолог

            Коментар


            • BatGeorgeone
              BatGeorgeone коментира
              Редактиране на коментар
              Аз от как се ваксинирах щука над 0.5 кила курец

            • sek.1
              sek.1 коментира
              Редактиране на коментар
              То там в тая Темза въобще риба има ли ?

            • BatGeorgeone
              BatGeorgeone коментира
              Редактиране на коментар
              О.Т.

              Станьо, риба има мега много, не знам дали има в родната реки с толкова голямо видово разнообразие и като количество и като качество(размери и здравословно състояние). Тук над 99% рибарите хващат и връщат, това като за начало + има работеща агенция грижеща се за водните басейни и природата + много пари се наливат редовно в тази сфера.

          • Очаква се да удължат "срока на годност" на сертификатите за ваксиниране с още една година.
            Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

            Коментар


            • sek.1
              sek.1 коментира
              Редактиране на коментар
              Кольо най вероятно са си платили за една хартия която и ти можеш да си напечатиш . Ако ваксинацията независимо дали е извършена реално или не и не е въведена в единната база данни залудо са си дали парите .
              Последно редактирано от sek.1; 04-10-21, 04:08.

            • Кольо
              Кольо коментира
              Редактиране на коментар
              Абе ясно бе, не виждаш ли, че се бъзикам.
              Ама чак пък такъв страх да ги тресе, та да дават по 300 лева за сертификат... Щото, ако наистина им трябва сертификат-да си се набодат, и всичко да си им е наред.
              А то-300 излишни лева, според мен е чисто от страх.

            • sek.1
              sek.1 коментира
              Редактиране на коментар
              Кольо 300 лева да изпием с приятели редовно се случва . За някоя палава девойка също бих ги прежалил ама за такава дивотия фалшив сертификат и 3 стотинки не бих дал . Ваксинирах си се с с двете дози Пфайзър и ако кажат и трета ще си сложа . През тоя живот за какво ли не са ме ваксинирали . В момента мой приятел страшно корав мъж е в болница вече една седмица с тоя вирус .

          • Ето що така бе лиле&сие
            https://www.btv.bg/video/shows/tazi-...e-spazvat.html
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • sparkybg
              sparkybg коментира
              Редактиране на коментар
              А ваксинирала ли се е?

              Яко ярък екземпляр Vulva symplica hypnoticus.

            • Кольо
              Кольо коментира
              Редактиране на коментар
              Мен ме подразни безочието на мъжа и.
              Той видиш ли не бил в контакт с нея, затова бил в НДК на учредяване или каквото там...
              Ама не е бил в контакт с нея след като се е разбрало, че е болна. А то заразяването си става преди симптомите(затова и е толкова заразен този вирус), тогава дали е бил някъде на майната си и да не е бил до нея?

              Това е излишно втеляване според мен де, но нали тези реват, че не се спазват мерки и закони, те самите какво правят?
              Марияна Попова ме кефи като певица, сега ми падна една идея...

            • ezhko
              ezhko коментира
              Редактиране на коментар
              Аз пък на мъжа и вярвам. И аз бих я третирал като чума на негово място

          • Защо хора умират от COVID-19, макар че са ваксинирани?
            https://m.fakti.bg/world/621119-zash...sa-vaksinirani
            Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

            Коментар


            • BENZBOSS
              BENZBOSS коментира
              Редактиране на коментар
              Виновни ли са неваксинираните хора за пробивите в имунната защита?

              Не. Но тяхното поведение играе ключова роля за хода на пандемията и за натовареността на медицинските заведения. По данни на Института "Роберт Кох", ръстът на хоспитализациите в последно време се дължи най-вече на неимунизирани хора над 60-годишна възраст. Ако през сегашните есенни месеци броят на заразите нарасне според очакванията, инфекцията ще засегне главно неимунизирани хора.


              А такаааа,а спете спокойно,не са ви виновни тия на контра

          • https://m.dir.bg/dnes/obshtestvo/gle...te-covid-merki

            Не бойте се деца за утрешния ден!
            Другарят Кацаров казва едно днес, утре не подписва заповед, след седмица казва, че това били препоръки, не заповед.
            Залагам бутилка старо шотландско, че това от линка няма да стане по този начин от 21 октомври.
            ?

            Коментар


            • Пресен пример как един неваксиниран може да обърка живота на много други хора. В детската градина на внучката в София домакинката се разболяла от ковид и покрай нея още няколко човека от персонала, домакинката се гътнала /лека и пръст/, но цялата децка сега е в карантина и семействата се налага да се чудят как да се оправят, за да си гледат децата. Естествено домакинката не била ваксинирана щото нали...
              Последно редактирано от piron45; 19-10-21, 16:50.

              Коментар


              • royce
                royce коментира
                Редактиране на коментар
                Ами ... честно да ти кажа винаги съм смятал, че да напишеш "децки" и "свадба" не е грешка, а си е чиста проба неграмотност.
                Даже докато пиша грешно горните две думи виждам, че явно Firefox-а явно има някакъв редактор (или по-точно коректор) и ми подчертава грешките.
                Ако имаш - пусни си го да не се излагаш.

                P.S. - пропуснал си "... , но цялата децка сега е в ..."

              • sparkybg
                sparkybg коментира
                Редактиране на коментар
                Тя и да е ваксинирана, както все по-често виждаме, пак може да домъкне вируса при другите с не по-малък успех. Само евентуално нямаше да се гътне.

              • caribi
                caribi коментира
                Редактиране на коментар
                Малко ли е?

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X