Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ваксиниране за Н.В. Коронавируса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

    Отговарям, сега и веднага - защото земята не е плоска.

    Сега чакам от теб отговор. Тоест не чакам, щото смислено не си отговорил на нищо в тая тема, но не чакам дори и да беше.

    Проблема не е в това че ти или който и да е друг не може да отговори, а че се правите на цапнати че тия въпроси изобщо не съществуват. А те си висят със страшна сила, независимо дали се правите че ги няма или не.
    Не фърфиш, питах та за 90-те градуса Целзий - ей го не знаеш!!! (освен това по примера на начетени люде - ти ЛИЧНО не си видял каква е Земята!!! )
    Несвързани с реалността въпроси си висят със страшна сила още от как съм проходил и 200х.години преди това

    Ваксините СА решение на проблема и осигуряват свобода. Доскоро можеше да се локумчи по навъпроса, ама вече сте като шопа с Жирафа.
    Последно редактирано от DBRS; 20-09-21, 12:45.
    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
    Суперспам - спама на суперите

    Коментар


    • Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
      Ваксините СА решение на проблема и осигуряват свобода. Доскоро можеше да се локумчи по навъпроса, ама вече сте като шопа с Жирафа.
      Жирафът в случая не съм аз, а ти. Някъде да съм твърдял че ваксините не решават проблем? Някъде да съм агитирал за неваксиниране?

      Обърйал си рейса кардинално.

      ...а ти впрочем, ваксинира ли се вече?

      Твърдя само, с прости думи, че:
      1. Ваксините не спират разпространението - видя се кристално ясно как UK е топ разпространителя в Европа, въпреки ваксините, видя се и в Израел и на много други места.
      2. Ваксинирания персонал по никакъв начин не пази пациентите от зарзяване
      3. Предвид горните 2, задължителното ваксиниране, ваксинационните паспорти и прочие полюции просто не работят - нещо повече, вредни са, защото внушават сигурност, която не съществува.
      4. Ваксините пазят единствено и само ваксинираните до някаква степен (засега уж висока, но тепърва ще се види) да не свършат на 2 метра под земята.


      Всичките тия неща не са никаква изненада, доколкото и противогрипните ваксини, ползвани от десетилетия, правят същото.

      Само че се бърщолевят и вършат глупости от хора на постове, на които това е недопустимо, В КОЕТО Е ГЕНЕРАЛНИЯ ПРОБЛЕМ ОТ НАЧАЛОТО НА ПАНДЕМИЯТА ДО СЕГА.

      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • sparkybg
        sparkybg коментира
        Редактиране на коментар
        Коле, не е малко, нито много. За пореден път - говорят се неверни неща и в това е проблема. Даже по-зле - говорят се и се вършат противоречиви неща от едни и същи хора. Ти би ли взел някой на сериозно, ако през половин час си мени приказките?

      • ezhko
        ezhko коментира
        Редактиране на коментар
        За Кольо не знам, но аз бих - такива могат да бъдат сериозно вредни.

      • Кольо
        Кольо коментира
        Редактиране на коментар
        Баа, не е много. Га легнеш да риташ на умиране си спомни този разговор и кажи дали е малко.

        Иначе-според мен проблем няма. Има де, но си е като всички други-има болни, има пълни болници, но това си е нещо съвсем нормално, не се случва за пръв път.
        Другите хора си живеят живота, и не им пука за болести и болници. То така е устроена човешката психика де.
        И поради това-ежедневното броене на новозаразени, и насила налагане на някакви мерки за справяне с болестта не се приемат за нормални и нужни.
        От там идва всичкия проблем-психология си е.

    • Не можах да не го снимам Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20210920_135319.jpg
Прегледи:208
Размер:1.24 МБ
ID:6772600

      Коментар


      • И конкретно - жена ми има автоимунно заболяване. Преди цирка масовото мнение беше че не трябва да се ваксинира за грип и каквото и да е друго - сега същите (буквално същите хора, лекари) говорят точно обратното. Ми сори, ама понамирисва.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • Ясен
          Ясен коментира
          Редактиране на коментар
          Баланс на рисковете му викат на това.

      • Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
        Аз пък искам да задам няколко въпроса:
        - Защо производителите на "одобрените" (за спешно ползване) ваксини не желаят да поемат никаква, ама никаква отговорност за страничните действия на продуктите си?
        Е стига вече с тая опорка.

        Колкото и да я повтарят у фейсбука няма да стане истина.

        И в ЕС, и в САЩ, и в Израел ако щете - производителят носи точно такава отговорност каквато носи за всеки друг медицински продукт.

        В САЩ даже ОПРОСТИХА процедурата по обезщетение за странични ефекти от ваксинация - не се минава през съд, а през административна процедура в техните си РЗИ, за която не трябват пари и адвокати.

        Коментар


        • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

          .....Ваксините пазят единствено и само ваксинираните до някаква степен (засега уж висока, но тепърва ще се види) да не свършат на 2 метра под земята...

          И освен това,огромна част от ваксинираните дори да се разболеят,не стигат до болница...Това е целта на занятието,какво плещят политици,популисти,антиваксъри и прочее малоумна сган е без значение.До толкова,че в момента американците направиха ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ваксинирането на цялата си армия,щото са прости и обичат да се намират на работа.По въпроса ти с протестите на медицински персонал,отговора е простичък и сред тях има антиваксъри,задни колелета и просто дървени философи.Ще си позволя да цитирам д-р Аспарух Илиев,ръководител на лабораторията на университета в Берн по въпроса:

          "....Аз правя разликата между работещите на първа линия, които нямат време и сили за друго, и неангажираните антиваксъри в лекарските среди. За мен последните не са лекари..."

          ''Франция е известна като държавата с най-големи антиваксърски настроения в ЕС (извън Източна Европа), като лекарите не правят изключение.Освен това там се протестира за всичко по принцип. Мога да си го обясня само със слаби медицински познания на протестиращите. Но нека видим цифрите - в момента във Франция са суспендирани 3000 здравни служители поради нежелание да се ваксинират, от тях под 1000 лекари. Това е много малка част от цялото медицинско съсловие, изключително малка. Тях ще нарича именно необразовани и ненаясно с медицината. Докато медицинските сестри и санитари не са длъжни да познават детайлите, лекарите в тази група (изключително малка част от всички лекари) подчертано демонстрират медицинска некадърност. Парадоксът е, че повечето протестиращи на улиците не са медици, а част от общата група на жълтите жилетки. Те намират удобно извинение за протест по принцип срещу каквото и да е. Тяхно право. Въпросът не е кой иска или не, държавата изисква от персонала си да е защитен, за да оперира. Поне такава е логиката във Франция.Статистиката ,цитирана от АФП (официални данни от френското министерство на здравеопазването, току що се информирах преди да Ви отговоря) говори за 3000 суспендирани медици (общо сестри и лекари), останалите са ваксинирани. Възможно е да протестират И да са се ваксинирали, но се съмнявам.
          3000 суспендирани от 2.7 милиона, работещи в сферата на здравеопазването. Неваксинирани в момента са 12% от сестрите и 6% от лекарите. 6% е доста малък процент, въпреки че събрани на куп сигурно ще изглеждат като голяма тълпа."

          Коментар


          • gy6ter
            gy6ter коментира
            Редактиране на коментар
            Относно цитата на д-р Аспарух Илиев -не само антиваксърите,а по-голямата част от това съсловие за мен не са лекари поради простата причина ,че в тяхната клетва за пари не се говори ! Удивителното е ,че се неглижират всички останали причини за да умре един човек ,а на по-голямата част сме на първите места и тези същите лекари нямаха нищо против защото от тях не се препълват болниците ,човек не е заразен и може да си доумре в къщи .Защо за ковид лекарствата са безплатни вече ,а стотици хора ,че и деца не могат да получат пари за лечение ?
            За мен цялата тази загриженост в никакъв случай не е продиктувана от загриженоста към човешкия индивид ,но това си е лично мое мнение .

        • Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение

          Е стига вече с тая опорка.

          Колкото и да я повтарят у фейсбука няма да стане истина.

          И в ЕС, и в САЩ, и в Израел ако щете - производителят носи точно такава отговорност каквато носи за всеки друг медицински продукт.

          В САЩ даже ОПРОСТИХА процедурата по обезщетение за странични ефекти от ваксинация - не се минава през съд, а през административна процедура в техните си РЗИ, за която не трябват пари и адвокати.

          Ясене, по-горе дадох линк към статия от CNBC (https://www.cnbc.com/2020/12/16/covi...n-lawsuit.html). Нали не искаш да кажеш, че една от най-големите щатски медийни компании ползва "лъжливи опорки"? И че и се разминава да не я потурчат от съдебни процеси?

          Коментар


          • Ясен
            Ясен коментира
            Редактиране на коментар
            Не знам за щатските медийни компании, можеш да прочетеш закона ако имаш такова желание. Малко е неправославно, разбира се, но опитай.

            Аз го прехвърлих отгоре-отгоре и не видях ограничение на отговорността. Там има други неща.

          • BENZBOSS
            BENZBOSS коментира
            Редактиране на коментар
            По тая логика кой от тия в новините лъже?Малките ли?

          • ezhko
            ezhko коментира
            Редактиране на коментар
            Сите са маскари!

        • Първоначално публикуван от HEMO Преглед на мнение
          ...Това е целта на занятието,какво плещят политици,популисти,антиваксъри и прочее малоумна сган е без значение.
          Еми не е, и точно това е жалкото.

          И остави политиците - в НОЩ де-факто нямаше политици (освен т.нар министър на здравеопазването, който го играеше машина за подписи). Трябваше да има такива, дето уж си разбират от работата, а за най-голямо съжаление имаше едно плешиво его + клакьорки, на всичкото отгоре страхливи като мишки.

          Почти всичките неваксинирани, интервюирани по телевизора, изобщо не звучат като антиваксъри, а всъщност доста голям процент отговаряха че просто за момента не са докрай убедени че това ще им донесе позитиви. От това изключвам тия, дето 2 приказки на кръст не могат да кажат, на които по принцип всякакви разсъждения са им извън възможностите.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • Кольо
            Кольо коментира
            Редактиране на коментар
            Оф, то пък твоята аналогия е една точна...

          • muvo
            muvo коментира
            Редактиране на коментар
            Наежил си се нещо!
            Колко е вероятно - е с тая неточна статистика на реалния брой заразени няма как да се сметне прецизно, ОБАЧЕ - от началото на кризата над 120 хиляди души в страната са лежали в болница, за да бъдат лекувани от Covid-19.
            “Между 50% и 100% над цената на клиничната пътека излиза СРЕДНИЯТ разход на един пациент с COVID-19”, казаха от ББА.
            Това са ти над 2000 лв. За болницата и касата. Или 250 млн. лв. Отделно хората си плащаха и от джоба. Да не издребняваме с болнични /когато ги има/, пропуснати надници и последствия от дълъг Covid-19.

            И понеже примерът включваше евтиния препарат на Астра Зенека - при поръчани 4.5 млн дози по 3.88 лв. на доза имаме под 18 млн лв. от бюджета /къде ги видя тия 200 евро разход за ваксиниран не знам/.
            И ако го карах на едро, щях да изтъкна и разходите по следването на всеки починал медик и не само.
            Последно редактирано от muvo; 21-09-21, 07:40.

          • BENZBOSS
            BENZBOSS коментира
            Редактиране на коментар
            2 тухли единичка колко пари са?

        • Отдавна не бях чел темата.......не го харесвам този, но трябва да призная, че тезите му все повече ми изглеждат точни........

          Коментар


          • ezhko
            ezhko коментира
            Редактиране на коментар
            Умел критикар не предлагащ решения и не работещ за тях.

          • artefekt
            artefekt коментира
            Редактиране на коментар
            Обяснява тукашната дискусия..........решение всъшност няма.

        • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение


          Почти всичките неваксинирани, интервюирани по телевизора, изобщо не звучат като антиваксъри, а всъщност доста голям процент отговаряха че просто за момента не са докрай убедени че това ще им донесе позитиви. От това изключвам тия, дето 2 приказки на кръст не могат да кажат, на които по принцип всякакви разсъждения са им извън възможностите.
          Колко е вероятно човек да се разболее от Ковид и какви са средните разходи по разболял се. (приемайки, че ваксините ще се окажат дългосрочно безпроблемни и че се използват правилно)
          - Вероятността и средните разходи еднакви ли са за различните възрастови групи, полове, местожителство, професия и т.н.?
          Има и други, не по-малко важни, но да започнем с тези?
          ПС Ако приемем вероятността за заразяване водещо до влизане в болница за 0.5%, а цената на ваксиниран за 200 евро (тук влиза не само цената на препарата) май се получава, че финансово рискът се равнява на разходите по елиминирането му ако се ваксинира наред?
          Нещо не ми е ясно къде ви стяга чепикът?!? Като не искате - не се ваксинирайте. Точка.

          А всички локуми кое колко струвало ... Колко струват Н-броя ритнали камбаната, които евентуално биха оцелели при ваксиниране?!?



          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • ezhko
            ezhko коментира
            Редактиране на коментар
            Стяга ме чепикът, когато някой почне да ми доказва, че е по-евтино да платиш на рекетьор да си прави експерименти с децата ти, отколкото да инвестираш в собствено здравеопазване например. Най-малкото, понеже не смята правилно и не излиза даже теоретически по-евтино.
            А колко от ритналите камбаната са поради смесването на Ковид и да речем оперирани от простата в една и съща болница?

          • Чавдар (V93)
            Чавдар (V93) коментира
            Редактиране на коментар
            Като те гледам си от онези специалисти по всякакви въпроси. Особено по онези, от които си нямаш хабер от понятие. Та, хайде да обясниш простичко как ваксинирането ти пречи "да инвестираш в собствено здравеопазване".
            И понеже си се запенил в темата, сигурно разполагаш със статистика колко от починалите са приписани на ковид-19 ?

        • Мен лично никъде. Но по време на безсмислените блокади определено ме стягаше сериозно.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • Чавдар (V93)
            Чавдар (V93) коментира
            Редактиране на коментар
            Не разбрах какво общо имат безсмислените (наистина) блокади с ваксинирането?!?

          • sparkybg
            sparkybg коментира
            Редактиране на коментар
            Точно същото, което имат и безсмислените "зелени" паспорти - вече е очеизвадно че нищо не ограничават. Използват се за подбутване на стадото в посока ваксинация, с "аргументи" които нямат нищо общо с действителността.

        • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Мен лично никъде. Но по време на безсмислените блокади определено ме стягаше сериозно.
          Като оставиш пожарникар и зелен чорап да определят нещата така става. Шапкари, сър.

          Което няма връзка с ваксините, но пък показва колко назад отидохме по времето на бибитко.

          Между другото, оня отпадък, генерал годжи, кво стана с него
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • BENZBOSS
            BENZBOSS коментира
            Редактиране на коментар
            На някой му липсва Бай Тошо,да му спусне генерална заповед

          • turtey
            turtey коментира
            Редактиране на коментар
            Я бе, как точно забраната да се излиза от областта промени нещо!??

          • sparkybg
            sparkybg коментира
            Редактиране на коментар
            Генералите са учили да управляват пешките под тях в армията (когато изобщо и с това са в състояние да се справят) - катро сложиш такъв в гранданска среда той просто е некомпетентен, най-малкото, а нашичкия е и магаре с огромно его.

            Разговорът за генералите в армията ни в по-ново време е не по-малко тъжна история от тая за здравеопазването, образованието, и каквото си избереш друго. Някакви единици крепят положението от чист инат въпреки дъжда от говна на удобните парашутисти над тях.

        • Защитените трябва да бъдат защитени от незащитените.За тая цел ще принудят незащитените да използват защитата,която не е защитила защитените.Защото,защитата е толкова добра,че трябва да бъде налагана с репресии,и лишаване на хора от правото на труд.И всичкото това,защото някои били глупави,и не знаели кое е добро за тях.И не става въпрос за ваксъри и антиваксъри,а дали човек има критическо мислене,или вярва на всяка опорка,спусната от политик,незнаещ какво да прави,и неносещ абсолютно никаква отговорност.Обаче,неваксинираните били безотговорни.Аз съм си правил много години противогрипна ваксина,други години пропуснах,и... не видях никаква разлика,да се разболявам повече,или по-тежко...А жена ми не си правеше,нямаше голяма разлика как боледувахме

          Коментар


          • ezhko
            ezhko коментира
            Редактиране на коментар
            И който е решил да даде личен пример, като ползва софизми от тип "ad hominem" и "strawman"? Като лепи обобщаващи етикети и атакува личностите, а не конкретните съждения и аргументи?

          • NovemberCharlie
            NovemberCharlie коментира
            Редактиране на коментар
            Примери?

          • ezhko
            ezhko коментира
            Редактиране на коментар
            Определение за "антиваксър" и доказателство, че на всеки такъв му липсва критическо мислене?

        • Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
          ...И всичкото това,защото някои били глупави,и не знаели кое е добро за тях....
          Това е факт
          Всякакви ги има - едни не искат кръвопреливане, други си татуират DNR на гърдите (което НЕ значи Донецка Народна РеСпублика). Наскоро имаше за руска набожна женица - детето ѝ паднало във водата, удавило се, ентусиасти го извадили, почнали да го обдишват и сърдечен масаж да му правят, а онази ги изпохапала, издрала с нокти и накрая изгонила с викове "Бог поможет, Бог спасет!"
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • DBRS
            DBRS коментира
            Редактиране на коментар
            всъщност над 50% от човешката популация наистина може да оцени доброто за себе си, само до хладилника и броя оргазми...
            (доказателството е обема продажби бързи кредити тип "и имаш кола и харчиш пари" ) На теб не ти завиждам, защото 90% от твоите "клиенти" са баш тия.

        • Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
          .....а дали човек има критическо мислене...
          Критическо мислене по теми от които нищо не отбира човек няма как да има.Там се слушат експерти,и хора дето си имат понятие,не самозванци.Ако си нямаш идея какво е квантова физика примерно,за какво критическо(пък и изобщо "мислене") може да става дума?

          Коментар


          • ezhko
            ezhko коментира
            Редактиране на коментар
            Още един критически мислител, който се "позовава на авторитет", вместо да работи с аргументи?

          • Ясен
            Ясен коментира
            Редактиране на коментар
            Изобщо казано, това не е вярно. Но пък изисква широка обща култура.

            Иначе с прискърбие трябва да отбележим, че заниманието с конспиративни теории всъщност е стъпка КЪМ критическото мислене, която много хора правят.

            Къде се намират по тази стълбица в момента в който правят стъпката, няма да коментирам.

            Но пък мога да честитя на NC запознанството му с инверсния Дънинг-Крюгер ефект.

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X