Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ваксиниране за Н.В. Коронавируса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
    Пресен пример как един неваксиниран може да обърка живота на много други хора. В децката градина на внучката в София домакинката се разболяла от ковид и покрай нея още няколко човека от персонала, домакинката се гътнала /лека и пръст/, но цялата децка сега е в карантина и семействата се налага да се чудят как да се оправят, за да си гледат децата. Естествено домакинката не била ваксинирана щото нали...
    Искаш да кажеш, че ако са били ваксинирани е нямало да се разболеят. Ваксинираните не се разболяват така ли?
    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

    Коментар


    • brpi
      brpi коментира
      Редактиране на коментар
      Това с Колин Пауъл е много готино - помиярите от фарма пропагандата се оплетоха много яко - отначало пише -умрял от кромид и като се изясни че бил вакснат се скъсаха да обясняват че то друго било ,не мило кромида.Само дето ако не ваксан умре даже и с 2 дупки в глават от куршум, веднага се казва че е умрял от кромид ....

    • royce
      royce коментира
      Редактиране на коментар
      @muvo
      Напротив, точно заради автоимунното заболяване донякъде Пауъл е доста добър пример, защото никой не знае при наличие на едно неоткрито заболяване до какво може потенциално да доведе една непроверена ваксина. Непроверена в смисъл на недостатъчна наработка. По тая причина не съм им особен фен ...

    • ezhko
      ezhko коментира
      Редактиране на коментар
      A Moderna малко я поспряха в скандинавието. Била водила младежта до сърдечни проблеми. Само младежта и само Moderna ли? Щото и за Астрата такива неща се издумаха...

  • Ваксиниран или не болният си е болен. Родителите и те сигурно не са ваксинирани......ей така стават нещата......
    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

    Коментар


    • Може да е партенка, но за мен си е още една причина да избягваме досега с родната здравна система, доколкото е възможно:

      https://www.dnes.bg/koronavirus/2021...t-u-nas.507427

      (Ваксините като превенция за евентуален сблъсък със здравната ни система)

      Коментар


      • Кольо
        Кольо коментира
        Редактиране на коментар
        Това беше чуденка.
        Щото нали по света започна масово заразяване, а при нас беше още малко-та се чудеха дали не е заради БЦЖ-то.

      • Ясен
        Ясен коментира
        Редактиране на коментар
        Никаква чуденка не беше, беше дъвка на тогавашното правителство.

        По него време излязоха десетки хиляди научни статии за ковид и връзката му с нещо си, повечето - естествено - бяха оттеглени след това.

        Кеф ти бцж, кеф ти ивермектин, кеф ти хинин...можеше да си намериш каквото трябва.

      • Кольо
        Кольо коментира
        Редактиране на коментар
        Ми то е същото.

    • Първоначално публикуван от д-р Юлиян Петров
      Предложението за въвеждане на "зелен сертификат" за учители среща отпор от страна на сектора.

      "В България има 80% неодобрение на въвеждането на "зелен сертификат", а в сферата на образованието той е още по-висок. Ако сертификатите станат задължителни за учителите, ще има протести. Въпросът е какво се случва с онези, които няма да могат да влязат и да преподават, защото нямат сертификат. Системата ни не може да си го позволи", категоричен беше председателят на Синдикат "Образование" към КТ "Подкрепа" д-р Юлиян Петров.

      "Повече от 20% от учителите заявяват, че няма да се ваксинират. Ако не го направят и не им дадем достъп до образователната институция - това ще бъде пагубно. В същото време у нас не се признават на този етап преболедувалите, а това са над 35% от персонала", уточни д-р Юлиян Петров.
      Не ми е ясно защо слагат на едни везни живота на хората и от другата страна нивото на образованието в училищата сега, когато сме в извънредно положение заради пандемията.
      По този начин излагат на риск и здравето и живота на учителите, техните семейства и семействата на всички учащи.

      Според мен /без да мисля за бъдещето/ е по-добре детето да няма преподавател и да остане неуко отколкото да донесе вирусче и да тръшне баба и дядо или да тръшне даскала.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • Ясен
        Ясен коментира
        Редактиране на коментар
        Децата обикновено плащат за грешките на възрастните. Лошото е че в случая е колективно и всички деца ще платят грешките на 80-те процента.

      • ezhko
        ezhko коментира
        Редактиране на коментар
        Което вече не е грешка на 80% от възрастните а престъпление на малцинството управляващи.

      • Ясен
        Ясен коментира
        Редактиране на коментар
        Аз да припомня че сме демокрация.

        Впрочем и да не бяхме, няма управник който да може да управлява напреко на 80% от населението.

    • Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение

      Не ми е ясно защо слагат на едни везни живота на хората и от другата страна нивото на образованието в училищата сега, когато сме в извънредно положение заради пандемията.
      По този начин излагат на риск и здравето и живота на учителите, техните семейства и семействата на всички учащи.

      Според мен /без да мисля за бъдещето/ е по-добре детето да няма преподавател и да остане неуко отколкото да донесе вирусче и да тръшне баба и дядо или да тръшне даскала.
      Нямаш представа колко много хора считат училището за полудневна държавна/общинска забавачница, която е задължена да се грижи детето им да не прави големи глупости поне половин ден.

      Не че няма такива училища де.

      Коментар


      • Гледам по телевизора опашки за ваксини!?Какво става?Заради зелените ли е зора?Или им дойде акъла!?
        Дизелов Jeep, не е Jeep.

        Коментар


        • kameno karp
          kameno karp коментира
          Редактиране на коментар
          Ами казвай ги по с време тия неща. Да не се излагам да пиша глупусти.

        • Alexr
          Alexr коментира
          Редактиране на коментар
          Я една кратка сметка - преболедувалите да кажат колко пари са дали за лекарства. Щото аз, който го карах леко, ми заминаха около 120 лева. Това, че между първото парене в очите и докато си върна обонянието, без да ми изчезва вкуса бяха пет дни. Да сравним цената на една ваксина и рецептата ми - въпроса къде е големият бизнес? Ваксина на няколко лева срещу рецепта за 120. А щях да забравя и тестовете - два натригенни и един ПСР.

          Но сега като се замислям, колко леко да съм го карал - пулса ми стоеше на около 140 дни наред. Около две седмици го мерех, а след това престанах. Реших, че апарата ми за кръвно нещо е сдал багажа. А пък на апарата дето мери кислорода в кръвтта, нещо не вярвах, макар и той да показваше същия пулс. Спрях си лекарствата за кръвното. Щото и кръвното ми стана от над 150 горна (около 140 когато съм си изпил лекарствата) на около 120. Това без да съм си пил лекарствата за кръвно.
          Интерсно какво означава висок пулс и ниско кръвно?
          Загубих първите два до три дни около 9 килограма тегло. Всъщност ми беше първото слизане под 100 килограма от години. Ходех да пикая все едно съм изпил каса бира, мезейки с диня.

          А дали министъра ни е някъде на къса каишка - не съм сигурен. Просто когато става някой той отговорен, мисленето се сменява. Замислете се винаги колко по-добри решения има жена ви на дясната седалка на колата за всяка ситуация, дето едвам сте се измъкнали от нея.

          Странен ми е натиска всички да се ваксинираме. Вече би трябвало да има натрупана статистика по въпроса и да се знае кое какво е.

          Това ако може да се вярва на статистика, де. Щото в къщи реално сме трима боледували, ама с тестове доказано боледувал съм само аз. Другите двама се водят контакни, нищо че го изкараха долу горе като мен, но без вдигането на пулса. А тримата към момента на разболяването бяхме с първата доза ваксина на "Астра Зенека", поставена преди три седмици. Е аз и жена ми бяхме "ходили на бани" седмица преди да се разболееме, жена ми е логопед и всеки ден през нея минават поне 6 деца. Сега познайте от къде сме се заразили. Някой биха казали, че е от самите ваксини.

          Ако е от саммите ваксини, излиза, че това което се прави с нас, не е ваксиниране, а е по-скоро еквивалент на вариолизацията.

        • Stbd
          Stbd коментира
          Редактиране на коментар
          Аз за лекарства може би съм дал левче, защото пих няколко хапчета аналгин. Заболя ме глава, а това никога не ми се е случвало и трябва да е коронавируса. Но после има загуби от извънреден мързел - заболя ме и гърба. Това от момента, когато съм бил "болен" до момента, когато ми се върна обонянието след някакви седмици, 3-4-5. Боледуването беше един ден. Случайно направен предния ден тест беше отрицателен, след един ден стана положителен (антигенен). Другите вкъщи се чудеха дали са болни, защото нищо им няма, а никой не се изолира, пази и други. Само за десетина дни се ограничиха приближаванията до трети лица, че някой може да е чувствителен и да се обиди и разболее.

      • Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
        Гледам по телевизора опашки за ваксини!?Какво става?Заради зелените ли е зора?Или им дойде акъла!?
        Сигурно са забранили ваксинирането...
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • sek.1
          sek.1 коментира
          Редактиране на коментар
          По един или друг начин ще го докараме да 70 - 80 % .

        • davc
          davc коментира
          Редактиране на коментар
          Щем ние, само дотогава да не се е появил вариант ер голям, та и нов щам.

        • ANARCHY
          ANARCHY коментира
          Редактиране на коментар
          Няма страшно сега ще минат първо делта +, делта - и делта √.

      • А, хартийкаджиите чакат на опашка?
        Гледай до къде ги докара хунтата!
        Публикувайте отговор

        Коментар


        • ezhko
          ezhko коментира
          Редактиране на коментар
          Не чакат. Наредили са ги електронно на следващата опашка.

      • В съобщение на МЗ се посочва становище на Европейския център за профилактика и контрол на заболяванията, че "положителен резултат от изследване за антитела не може да изключи протичаща инфекция и не дава информация за момента на заразяване", затова не става за сертификат.
        И се чудя:
        - ваксинирането също не изключва протичаща инфекция, защо тогава става за сертификат?
        - при само ваксинираните също липсва информация за "момента на заразяване", то изобщо липсва заразяване ...
        - с какво е важен моментът на заразяване, за способноста на организма да се противопостави на заразата?
        - комбинация от тест за антитела и антигенен тест - защо да не става за "дългосрочен" сертификат?
        Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

        Коментар


        • sparkybg
          sparkybg коментира
          Редактиране на коментар
          Ми хубаво, то няма лошо, ама и за това трябва акъл, а не вадещи очи противоречия през 2 дена. После се чудят защо имало фалшиви сертификати - ако съм го изкарал си купувам сертификат одма, без грам колебания и угризения. И със сигурност много хора са го направили, ако им е трябвал.

        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          Така де,е за това говорим ма с е били нам си какви.
          Ваксини има,да се ваксинира кой когато с каквото иска,нали ваксината върши работа / за пореден път - ДА,ВЪРШИ /,и като върши и си кукла с нея за чой натискаш сьседа да се боде и той при положение,че има антитела даже?

          Много по-лесно е обаче под строй към иглата,много по-лесно.

          Правилно ли е да се дава сертификатче след първа игла?Сега се чудят защо пак бум в заразата……..май сертификатчето не пази много

        • p-pleven
          p-pleven коментира
          Редактиране на коментар
          Ми да, ако съм изкарал - купувам си на "свободния пазар", а вече друга тем е, че за "изкаралите" се говори, че имунитето го броят до 6 месеца. Сертификата е "безсрочен" на този етап.
          И подобно на Кирчо Лъжеца - лъжем себе си. След 6 месеца или там, когато ни намалее имунитета и се изправим с лице към "предизвикателствата"... какво праввим? Пак ли ще търсим менте-решение?
          Както Ясен беше написал: "Имам фалшиф сертификат, как мога да се ваксинирам"... допълвам: "понеже ми е опрял дебелия"....

      • Вчера си набих "Янсен", щото мразя да ме дупчат, та да минава наведнъж. Не защото съм социално отговорен, а защото не мога да си наглеждам търговските обекти без QR-кода на входа. Не, че не мога, ама не обичам да лъжа, де.
        Та-а-а-а, готина докторка- набор. Стегнах се аз, като да ме набучат на шиш, докато се усетя, че ме маже със спирт по рамото- то свърши. Очаквах повече екшън, напрао останах озадачен.
        Зор ми беше да не пия алкохол, ама днес вече можело. Днес към обяд, ми припариха леко клепачите, като да имам температура. О, чудо! В аптечката на офиса сме имали термометър, дори апарат за кръвно налягане, които дори се ползвали, както разбрах впоследствие! Температура нямах и драснах за Хасково, Димитровград и Харманли. На връщане леко ми се приспа, та дремнах 20 минути в колата, на една бензиностанция.
        Сега, вече съм добре на една бира и две ракии с кисели краставички.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          И сега ще омреш...
          Нали знаеш-ваксините водят до смърт, то затова и мъдрия български народ не се ваксинира, да не го е евал луд...

      • Как може да се страхуваш от някаква докторка
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • Тропчо
          Тропчо коментира
          Редактиране на коментар
          Не знаех, че ще е толкова готина бе, Саше!

      • Коле, не знам дали ваксините водят до смърт, но вече се чувствам привилегирован и това е страшното. Аз съм от 20-те процента, дето могат да си ходят навсякъде, за разлика от масовката, дето не може.
        Отивам в Практикера, да си купя водоструйка и- о, кеф, продавачите са повече от клиентите. Отивам в МОЛ-а, да нагледам моите продавачки, едни чисти, светли, празни коридори... днес са продали един колан.
        Не ми се продължава, щото ще вкарам темата в друг раздел, а тук говорим за медицина, май.
        Накратко- против ваксината съм, ваксинирах се по принуда, нямам странични реакции от нея, засега.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          Щом нямаш странични реакции(температура най-вече)-може да си от този процент хора които не са възприемчиви към вируса(или поне ваксината не им действа). Ако бях на твое място-след 15-20 дни бих си направил един тест за антитела-тогава ще се разбере.
          А най-добре е консултация с лекар, но за такава дреболия- не бих губил времето на моя.

        • kameno karp
          kameno karp коментира
          Редактиране на коментар
          И за какъв чеп му е това!? Колегата съвсем ясно написа, че се е набол само и единствено заради сертификата!

      • Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
        Я една кратка сметка - преболедувалите да кажат колко пари са дали за лекарства.
        ... Да сравним цената на една ваксина и рецептата ми - въпроса къде е големият бизнес? Ваксина на няколко лева срещу рецепта за 120. А щях да забравя и тестовете - два натригенни и един ПСР. ...
        Има доста истина тук относно сметките, но малко в друга посока. Преди време твърдях (лично мнение, не казвам че съм прав), че ще има трета, четвърта и т.н. дози. и в това ще им е кяра на фармацевтичните компании.
        Да, обаче може и да не е така, защото ваксината явно не е скъпа.
        Сега обаче се замислих за нещо друго - как при такова развитие на медицината никой за поседните 20 години не измисли ваксина за предзпазване от рак, а тук за 6 месеца набъркаха няколко?
        Защо няма ваксина за рак? Не е изследвано ли, непознато ли е, не знаят какво го причинява ли? Възможно е и това да е, но цената на лечението ... корекция поддържане на живот е доколкото знам е брутална.
        Каква е гаранцията, че няма да си от малкия процент хора, при който тая "ваксина" да ти отключи някоя болест? Болест, за чието лечение да са плаща яко, ама яко да се плаща, както беше казал един коремен хирург с доста кратка политическа кариера.
        Подобна е историята и със СПИН-а. При доста хора дали положителни тестове за ХИВ си преминава в СПИН, но може би най-известния случай е Меджик Джонсън. Ако се не лъжа вече жевее с него повече от 25 години благодарение на някакви ескпериментални лекарства, но човека има пари.

        Те май това е ключа за потенциални сериозни печалби - ежемесечно кихане на сериозни суми за лекарства.

        Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
        А дали министъра ни е някъде на къса каишка - не съм сигурен. Просто когато става някой той отговорен, мисленето се сменява.
        Мисленето не знам дали се сменя (без "ва" накрая), когато някой станел отговорен, ама бъди рахат - в тоя случай надали е точно от това. Когато играят много пари и си никой - или играеш по свирката на тоя с парите, или си аут.
        Пример - онова другото рядко л***о проф. Жорката Момеков оня ден почнал да обяснява как страха на хората към ваксините зависел от тяхното IQ. Само дето и той преди няколко години ходеше да обяснява по повод на една противогрипна ваксина (ако се не лъжа Тетравак), че не била със зъвършена 3-та фаза на клинични изследвания.
        Е те тия бъркочи имат ли завършени клинични изследвания, че тоя плъх е тръгнал навред да крещи "ваксини" ... и най-вече Пфайзер?! Да ходи да разправя на друг, че няма личе интерес от това ...

        За да добиеш и много бегла представа за парите, които играят, виж тук - Brought to You by Pfizer

        Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
        Замислете се винаги колко по-добри решения има жена ви на дясната седалка на колата за всяка ситуация, дето едвам сте се измъкнали от нея.
        Ако тя ще има по-добри решения от нея седалка - най-добре вземете си сменете местата.

        Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
        Странен ми е натиска всички да се ваксинираме. Вече би трябвало да има натрупана статистика по въпроса и да се знае кое какво е.
        Както каза оня ден един колега - Това са най-тестваните ваксини, 'щото се прилагали на най-много хора. Казах му, че е прав относно броя, но не и за времето на проследяването на резултатите, което е ключово.

        Коментар


        • Иван Жоров
          Иван Жоров коментира
          Редактиране на коментар
          1. Уточни си разликата между вирус, бактерия и рак.
          2. След това какво е ваксина, как и срещу кое работи.
          3. След това следва да потърсиш информация защо въпреки, че СПИН-а е вирусно заболяване няма още ваксина и няма изгледи да има(справка точка 2)

        • NovemberCharlie
          NovemberCharlie коментира
          Редактиране на коментар
          Само за протокола, ваксини срещу рак има. Защо няма срещу всички видове рак ще разбереш, като прочет еш съответната научна литература. Същото важи и за спин. Разсъжденията ти са ...доста елементарни. П..п. mRNK ваксините са разработвани именно срещу рак, в последните 10 години.

        • Alexr
          Alexr коментира
          Редактиране на коментар
          По-добрите решения ги има само като е на дясната седалка. На лявата, почват да стават като моите дето съм вземал на лявата седалка. От дясната и аз винаги имам по-добър акъл.

      • Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
        ...Накратко- против ваксината съм...
        Затова и е така уютно при продавачките ти.
        Постигнахте хармония - направо нирвана...

        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • Тропчо
          Тропчо коментира
          Редактиране на коментар
          Смесваш понятия.

        • davc
          davc коментира
          Редактиране на коментар
          Аз мислех, че за тавтология ще ме упрекнеш.

      • Първоначално публикуван от royce Преглед на мнение

        ...... как при такова развитие на медицината никой за поседните 20 години не измисли ваксина за предзпазване от рак, а тук за 6 месеца набъркаха няколко?
        Защо няма ваксина за рак? ...
        Ваксини ПРОТИВ рак има, и то не една и това не е от вчера.

        Имаме Доктори в този форум с лично участие в такива терапии.

        Жена ми работеше във фирма разработила поредната уникална ваксина против конкретен вид рак.
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X