Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ваксиниране за Н.В. Коронавируса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ваксиниране за Н.В. Коронавируса

    На прага сме на ваксините за коронавируса.
    Още в началото се казваше,ч е ще го преборим ако има лекарство, или ако има ваксина.
    Лекарство е ясно, че няма, и май въобще няма да има, а ваксините чукат на вратата.
    Та давайте. Бихте ли се ваксинирали, ако не защо(ясно е ако ще се), съхранение и логистика на тези ваксини които искат минус 70 градуса... Абе всичко по темата за ваксиниране.
    Та даже, ако смятате, че ще ви вкарат нанороботчета с ваксината които ще се закрепят за някакви супер важни неврони, и чрез тях Гил Бейтс ще ви контролира...
    Има ли желание-има и начин!

  • #2
    ПАС на ваксината

    Ваксинирал съм се принудително само като ходих в Бразилия,че без докИмент за имунизация не те пускат там та ми се наложи. 45 години карам без да се боцкам и мисля да изкарам още 45 така ако ми е писано.

    Пас
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • Пенчо
      Пенчо коментира
      Редактиране на коментар
      Усилено се спряга варианта, да стане задължителна при презгранични пътувания. Поне в Юропата.

    • santaclash
      santaclash коментира
      Редактиране на коментар
      Ама Чадо...ти сред първите, за които най-вероятно ще я направят задължителна, ако ще я правят.

    • BENZBOSS
      BENZBOSS коментира
      Редактиране на коментар
      Може ма може да ги пропусна,зависи от мерака,за сега не ми се намира

  • #3
    Глейте сега как най-големите БГ-антиваксъри ще се изтрепят да се ваксинират, като за целта ще активират всичкия си шуробаджанашки ресурс
    И НЕ сме на прага на никакво ваксиниране. Ваксини ще има само за отбрани "хранени люде" на Партията с голямо "Г". Другото - да мре на стъпалата пред болниците Това ще продължи още поне две години.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Отначало може да е така.
      После, като се одобрят и доставят достатъчно бройки ваксини що да не се включи всеки който иска?

    • petkov_bb
      petkov_bb коментира
      Редактиране на коментар
      Като гледам с какви темпове се разболяват хората в "наше село", то до пролетта всички ще си хванат от "промоцията",а на оцелелите и мъртвите няма да им е актуална тази имонизация. Да му мислят тези който са се опазили от "промоцията" (ние с жената си минахме реда).

  • #4
    Да питам защо така?
    Аз съм правил много неща от чист инат(и сега на дърти години продължавам да ги правя), но не виждам защо да се инати човек на ваксина. Ваксините по принцип са си добро, благодарение на тях не се боледува масово от разни гадни болести. Сегашната също ще помогне да не се зарази човек, или ако се зарази-да кара леко коронясването. Много голямата част от хората не се повлияват сериозно от тази болест, но никой не знае той самия от коя група ще е.
    А и това е начин да се намалят числата дето се спрягат сутрин обед и вечер по медиите, и да отпаднат омразните маски.

    Това беше към поста на боса. Бай Бого е писал преди мен...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • Stbd
      Stbd коментира
      Редактиране на коментар
      Ваксините са добро, но търговията, където целта оправдава средствата е нещо друго

    • kameno karp
      kameno karp коментира
      Редактиране на коментар
      Тая ваксина се оказва май най-бързо и потайно направена до сега. Слушах един професор имунулог в "лице в лице". Тестовете са провеждани САМО върху млади и здрави хора, които по принцип не се заразяват или карат инфекцията безсимптомно. Как влияе и има ли ефект при хора от рисковите групи, проучване няма.За късни странични ефекти естествено никой нищо не знае. Естествено за да даде супер-дупер резултати. Като пример. Ваксината против Ебола била регистрирана 5 (пет) години след почването на разработването и.
      Не, че ваксина за простолюдието ще има, както каза Гагич, но и да има ще пропусна боцкането.

    • BENZBOSS
      BENZBOSS коментира
      Редактиране на коментар
      Не им вярвам Коле,не напълно,контра някаква

      Писаха хората какъв е нормалната процедура за направа,тест и одобрение на една ваксина,тук според мен я карат прибързано и през просото по ред обясними причини.
      Е точно заради това съм пас,не ме ли натиснат сериозно,оставят ли ми вратичка да пропусна тая ваксина ще я пропусна с усмивка и ‘е пия една ракия за тяхно здраве.

  • #5
    Кольо, темата ти е много преждевременно пусната. Рибата няма никакви изгледи да се закачи на въдицата, ти си сложил тигана на котлона и олиото вече пуши и загаря
    Ваксини в КМБ НЯМА ДА ИМА. НЯМА ДА ИМА. НЯМА ДА ИМА! За раята - НЯМА ДА ИМА.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • Veni1
      Veni1 коментира
      Редактиране на коментар
      Което, прочее, повтаря въпроса - колко броя ваксини са платени (закупени)?

      И какво ще правим неупотребените такива?

      И предвид желанието на < 40 % от поданиците да се ваксинират, не е ли поредната тема за размисъл?

    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Кило банани?
      Ако да-да заковем дата, и да чакаме.

  • #6
    Че защо са ви ваксини, нали всички щяли сме да го изкараме и неможе да избягаме Съвсем пощурехте.
    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
    Суперспам - спама на суперите

    Коментар


    • DBRS
      DBRS коментира
      Редактиране на коментар
      Не се плашим бре Коле, ама всяко обсъждане на проблема, защо го виждате през СТРАХА, за мен е мистерия.

    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Защото вие така виждате короната-като вируса който ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ще ни убие ако го прихванем.
      Да не започвам пак с примерите, в другата тема съм ги давал много пъти.

    • DBRS
      DBRS коментира
      Редактиране на коментар
      Мне Коле, грешно четеш, особено за задължителното.
      Писал съм - като руска рулетка е - шанс да спечелиш 66-88%. Играл ли си на руска рулетка?

  • #7
    Няма, ще си мина по каналния ред .
    Виден столичен ихтиолог

    Коментар


    • бат'Марто
      бат'Марто коментира
      Редактиране на коментар
      Въпроса ти е нещо от сорта ,,бихте ли отървали казармата с договор за 5 години в Кремиковци ?" Ми не, отидох си в казармата.

    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Добре, защо ваксинирането ти се вижда сравнимо с 5 годишния договор?
      Не съм стъпвал в Кремиковци, само на снимки и клипове съм виждал какво е там, ама след като съм бил в казармата(истинската, тодорживковата)-сякаш бих предпочел Кремиковци. Това от сегашна гледна точка. На 18 ми бяха интересни танковете и калашниците...

    • бат'Марто
      бат'Марто коментира
      Редактиране на коментар
      Защо? Защото не смятам да ставам опитно зайче и да търпя странични ефекти.След 20 години, като стана ,,грип" може би. Същото е и с Кремиковци,уж по-леко, ама ...

  • #8
    Много далече е всеобщото ваксиниране. При ясна програма-може би есента да е взело някакви смислени мащаби. До колективен имунитет-години.
    Относно самата ваксинация...най-вероятно ще я направят задължителна за някои.
    Съхранението при -70 не е чак такава драма.
    Последно редактирано от santaclash; 02-12-20, 18:36.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #9
      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
      ПАС на ваксината

      Ваксинирал съм се принудително само като ходих в Бразилия,че без докИмент за имунизация не те пускат там та ми се наложи. 45 години карам без да се боцкам и мисля да изкарам още 45 така ако ми е писано.

      Пас
      Споко. Половината свят ще иска подобен докИмент за ваксина против Ковид и щеш не щеш ще се ваксинираш. И няма да е само за излизане в чужбина, ще има и други причини. Това евентуално след поне година като се види качеството на ваксините.
      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
      Телефон - в профила!

      Коментар


      • Кольо
        Кольо коментира
        Редактиране на коментар
        Раде, и аз мисля така, само с една разлика.
        Ще започнат да ги искат по целия свят не когато се докаже качеството, а когато станат сравнително достъпни, та да няма оправдания от сорта, че нямам достъп.

      • Иван Жоров
        Иван Жоров коментира
        Редактиране на коментар
        Така де Кольо - след поне година. Преди това няма да е достъчно достъпна за да е задължителна.

      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        Ми ше си избирам другата половина от света ако мога

    • #10
      До сега не съм пропускал ваксина по задъжителния имунизационен календар. Доброволно не съм си правил. Предоставя ли се безплатно съм склонен да си сложа. До сега ползваните Прозорци не съм ги плащал и не вярвам ваксината да ме принуди да си ги плащам.

      Коментар


      • Кольо
        Кольо коментира
        Редактиране на коментар
        Доброволно и аз не съм правил, защото не съм виждал нужда. За грип няма особен смисъл. Ако го хвана-ще си го изкарам, ама то и не ги хващам гриповете, организма си се справя и сам.
        Обаче Н.В. е по-гаден от грипа, и ако организма не се справи(малко е вероятно, ама все пак)-възможни са усложнения които са си гадни.
        Та затова бих се боцнал, превантивно.

    • #11
      Твърдо не , а ако е задължителна , ще мисля начин да се мине по документи...
      Фиат Купе
      Опел Фронтера В
      Мицубиши Паджеро Пинин

      Коментар


      • #12
        До колкото разбирам, ще се ваксинират с приоритет хора, които са изложени на по-висок риск - лекари, учители, полицаи. Така че, не знам дали ще мога да се вредя, но ако мога ще се ваксинирам и аз.

        Запознах се с ваксината на Pfizer/BioNTech и нямам някакви особени притеснения да се ваксинирам. Въпреки, че съм привърженик на ваксинацията, не мисля, че трябва да има задължителна ваксинация в България нито за COVID-19, нито за други болести. Това трябва да бъде личен избор и, ако като общество масово не се възползваме е от работеща и надеждна ваксина за дадено заболяване (говоря по принцип не само за конкретната ситуация), това си е за наша сметка.
        Последно редактирано от Александър_; 02-12-20, 18:52.

        Коментар


        • caribi
          caribi коментира
          Редактиране на коментар
          Къде и как се запознахте, ако може малко подробности, била ново поколение ваксини и т.н .....

      • #13
        Кольо коментира
        Днес, 19:28
        Кило банани?
        Ако да-да заковем дата, и да чакаме.
        Предлагай дата? Ваксини (безплатни и достатъчно, че даже да останели неупотребени, както някой твърде оптимистично писа по-горе) просто у нас, в КаэМБея НЯМА ДА ИМА. Ще има с връзки и за много-много-много Безплатно ще има за Партията, вече казах по-горе. Както и сега има лечение, но раята мре по стълбите на болниците.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • Bogoljub Gagic
          Bogoljub Gagic коментира
          Редактиране на коментар
          Безплатна? В КМБ ? На Първи май догодина?
          Ко?!
          Нье!!!

          Хващаме се!

        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          Ти си мисли как ще ми доставиш бананите.
          По еконт не е опция, ще дойдат на пюре...
          Два лева в пликче за да си купя сам също не е вариант, не сме се хванали за два лева.

          Имаш време де, мисли варианти.

        • Иван Жоров
          Иван Жоров коментира
          Редактиране на коментар
          Твърде къс срок Кольо - нямаш шанс. По-реалистично е 01.05.2022, сложете 01.01.2022г. за да е най-честно.

      • #14
        Надявам се поне да няма много загуби, понеже тази ваксина трябва да се съхранява в специфични условия. Да не се окаже, че накрая от 125 000 дози ще загубим голяма част поради неправилно съхранение.

        Коментар


        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          Ами нали сега се работело именно по логистиката-да се доставят достатъчно фризери за съхранение и транспорт.
          Може и по български да не се намерят фризери, и да загубя килото банани, ама си мисля, че ще има.

      • #15
        Не знам дали е заради това, но ми се струва, че много хора не биха се боцнали защото не са сигурни в безопасността на ваксината.
        Аз си мисля, че в цивилизования свят си има достатъчно добри гаранции, че даден лекарствен продукт е безопасен щом е допуснат за ползване.
        За руската ваксина Спутник ВИ няма такива гаранции, респ. не бих рискувал, ама западните са на по-високо ниво, та си мисля, че няма риск.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          Коле с това изказване изпъкна едни цици пред доста народ,по Европейски някак си го плесна

        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          Няма какво да изпъквам, това не съм го измислил аз, то си е основен, незаобиколим принцип в медицината. Има и друго изражение-"не вреди". "Ако не може- да помогнеш-не се опитвай, за да не навредиш", или някак така беше формулирано, медиците могат да го кажат как точно е.

        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          Пак разнасят и пак се разболяват и пак могат да заразят някой,много ваксиниращо ми звучи еле като ми го и задължават някои

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X