Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ваксиниране за Н.В. Коронавируса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Снощи гледам по новините : Пфайзер и Модерна започвали двуседмично проучване дали ваксините им ще имат ефект при Омикрон.
    След малко дават някакъв доктор Илия, който твърдо заявява, че сегашните ваксини много добре предпазват от Омикрон и трябва веднага да се набодем, а не да чакаме четири месеца да се появи нова ваксина.
    Коментара го оставям на вас.
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • sparkybg
      sparkybg коментира
      Редактиране на коментар
      Дайте да не спекулираме и ние - за момента няма еднозначна информация от надежден източник, нито дали го ловят ваксините и колко, нито дали боледуват прекарали алфа, бета и делта и колко, нито дали е с по-тежки или по-леки симптоми, нито дори дали е по-заразен или не, и ако да, с колко точно.

      То все още редовно си противоречат за това колко е заразен делта, в сравнение с алфа и бета, та какво остава за нещо повече. Приказките са от това как бета бил по-заразен с 60% от алфа, а делта бил с 60% по-заразен от бета, до с това колко пъти по-заразен бил. И по това и нашичките тук, и тия навън си противоречат зверски.

      Данните са недостатъчни дори да се предполага дали в ЮАР изобщо ще има нова вълна или не, и ако да, колко тежка ще е спрямо предната.

    • kameno karp
      kameno karp коментира
      Редактиране на коментар
      То и аз за това не изкавам твърдения. Казвам( и съм го отбелязъл) какво съм чул по новините на БТВ. Кое е истина, има ли истина и кое е лъжа, нямам си идея.

    • muvo
      muvo коментира
      Редактиране на коментар
      Всички опции са на масата, пък да се надяваме да извадим късмет с долната хипотеза:

      "Ако реално имаме вирус, който е по-малко опасен и той измести сега съществуващия вирус, може да се окаже, че той реално помага пандемията да приключи по-лесно и по-бързо. Тоест имаме и варианта той да е по-добър за човешката популация", посочи д-р Симидчиев"

  • ...
    Последно редактирано от kameno karp; 01-12-21, 13:07. Причина: Не гледам къде пиша. Това трябваше да е коментар.
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • Така или иначе всички ще се ваксинирате
      Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

      Коментар


      • NovemberCharlie
        NovemberCharlie коментира
        Редактиране на коментар
        Ще се ваксинирате. Ще видиш. Още една вълна и страните ще въведат задължителна ваксинация. Няма 'Не искам' няма 'Недей'.

      • BatGeorgeone
        BatGeorgeone коментира
        Редактиране на коментар
        Мда, а аз имах увереност, че ти си високо интелигентен, а не само много начетен човек

        Вече съм почти убеден, че си силно начетен и още по-силно пропагандоафектиран, което е силно в разрез с моите разбирания за висок интелект...

      • NovemberCharlie
        NovemberCharlie коментира
        Редактиране на коментар
        Не знам колко ми е нисък интелекта, но ти по-добре се ослушай какви ги говорят разните правителства, че и баш Комисарката Надявай се да изкарат работещо лекарство срещу Ковид, тогава може и да се размине задължителната ваксинация.
        Последно редактирано от NovemberCharlie; 01-12-21, 18:59.

    • Току що в "Лице в лице". Шефът на Модерна(цитира го Ц. Ризова) - най-вероятно настоящите ваксини не действат срещу Омикрон!
      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

      Коментар


      • kameno karp
        kameno karp коментира
        Редактиране на коментар
        Ми те докато ги забъркат, тоя ще е отминал и ще е дошъл следващия!

      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        А ще забъркат и за него,нали това им е работа,бизнес,с това си вадят пържолите

      • DBRS
        DBRS коментира
        Редактиране на коментар
        нужни са нейде 14 дни за да стане ясно, обаче най-смелите/умните вече се вълнуват

    • Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
      Така или иначе всички ще се ваксинирате
      Друго ми е интересно-
      Сутринта плъзнали "чиновниците" да проверяват по барчетата за "сертификат" (и тези които нямаха бързо се изпокриха като хлебарки),а учениците от гимназиалния курс непукистки си седяха................
      Права и права...............

      Коментар


      • kameno karp коментира
        Днес, 17:25
        Така или иначе, това нацяло си го избий от главата.
        NovemberCharlie коментира
        Днес, 17:28
        Ще се ваксинирате. Ще видиш. Още една вълна и страните ще въведат задължителна ваксинация. Няма 'Не искам' няма 'Недей'.
        Кой НЯМА такъв белег, да вдигне ръка... ъ-ъ-ъ да се обади тука, де...

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:EVwAdpfWoAI-KIe.jpg
Прегледи:328
Размер:75.4 КБ
ID:6796280

        Майтапите как в разни филми като "Троя", "300 (спартанци)", "Александър" (Саше Великиот, знаем откъде) всички воини (статисти и главни роли) го имат, ги знаем...
        И това (уж) го знаем, ама:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:KFG7UWZV5SAS52ANAO4HVERWZE.png
Прегледи:333
Размер:311.4 КБ
ID:6796281
        Вдясно на снимката е ваксинираното дете, вляво се сещаме...

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:800px-Child_with_Smallpox_Bangladesh.jpg
Прегледи:321
Размер:159.9 КБ
ID:6796283
        ...
        Та, ваксинацията против едра шарка е ЗАДЪЛЖИТЕЛНА, в много страни родителите влизат в затвора, ако се противопоставят на бебето им да се постави такава.
        Прикачени файлове
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • 1. Едрата шарка е с леталитет между 20 и 50% и не подбира възрасти.
          2. Ако настоящия вирус мутираше колкото тоя на едрата шарка (тоест никак), отдавна да сме го преборили.
          3. Ако ефекта на ваксините беше поне наполовина на тоя на едрата шарка, пак отдавна да сме го преборили.
          4. Ако след ваксинация се придобиваше доживотен имунитет, пак отдавна да сме го преборили

          А ние още се чудим дали ваксината изобщо ще попречи на поредния щам.

          Такива са "тънките" разлики. Ако ще сравнявате, сравнявайте с ваксините за грип. Ефекта ще е най-много колкото от тях - вече е все по-ясно че всичко от там нагоре са само добри (евентуално) намерения и мокри сънища.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • BatGeorgeone
            BatGeorgeone коментира
            Редактиране на коментар
            Браво, право в десятката Спарки, точно това е причината => Ако ефекта на ваксините беше поне наполовина на тоя на едрата шарка, пак отдавна да сме го преборили.


            И още една има, но тя се пренебрегва - далаверинга на всяка цена, по времето на шарката и на туберкулозата, 99% от медиците и човеците все още имаха морални ценности и човешки чуства, сега всичко е пари, няма мама, няма тате, няма приятели, всичко, винаги и навсякъде е за пари

          • DBRS
            DBRS коментира
            Редактиране на коментар
            Някои не се чудят, ама те са "посралисе" хем посрани, хем с по-ниска смъртност, къде им е икономиката да не зачекваме, че когнидисонанса ще е як.

          • sparkybg
            sparkybg коментира
            Редактиране на коментар
            При положение че ПАК се затварят - не, изобщо не са се посрали. Ама хич! И ваксината е манна небесна!

        • За шарката май престанаха да ваксинират - била изчезнала "в развитите страни", нещо такова ми се мержелее... То затова и надигнаха глави разни антиваксъри, де.
          Иначе през първата половина на ХХ век - бой, стриганье до голо + къпанье с маркучо + обезвъшляване с ДДТ и ръч-боц-ваксини, който много се дърпа - каишите, вързан на легло - ръч ваксината, а ако още буйства - фссссст - електродите на слепоочието и зеленчук за цял живот. Нема шеш-беш. Завръщат се тези времена, другари! Здравите сили требе да им се кефите, не да се дърпате. На опашката за ваксинация-а-а-а-а-а, СТРОЙ СЕ !!!!
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • p-pleven
            p-pleven коментира
            Редактиране на коментар
            Ваксинират, при нас, в БеГе.
            Преди няколко години имаше по "махалите" няколко случая. Оказа се, че чаветата не са боцкани, понеже родителите били антиваксъри (разбирай "тъпи на галош") и не знаели, че трябвало.

            Не четеш ли БГ-Мама. Е, там е пълно с подобни...


            П/П/: Ако не греша, имах познат/а, та приятел ли... не бил/а ваксиниран/а на младини, та си изкара шарката като пич/ка...

          • BENZBOSS
            BENZBOSS коментира
            Редактиране на коментар
            Едната ваксина работи,а другата не толкова - това не го ли пише в БГ Мама или и там като тук не им вярваш

        • Ако ваксината за вирусчето стане задължителна, ще умра от смях. Не от вирусчето. И не, не съм антиваксър. Със сигурност имам повече ваксини от повечето ваксъри...
          HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

          Коментар


          • DBRS
            DBRS коментира
            Редактиране на коментар
            това е добре

          • sparkybg
            sparkybg коментира
            Редактиране на коментар
            Във Флорида зелените сертификати още ли са забранени, или го отмениха?

            Питам да знам на къде да се изнасям като дойде Фон Дер Хитлер да ме боде, че то ще си е страшно.

          • BatGeorgeone
            BatGeorgeone коментира
            Редактиране на коментар
            ...Питам да знам на къде да се изнасям като дойде Фон Дер Хитлер да ме боде, че то ще си е страшно. ...

            Приятелче, вече забегна в Мексико (от южна Франция), а Тексас му е резервния вариант, жена му има американско гражданство и са уредени семейно.

        • Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
          Ако ваксината за вирусчето стане задължителна, ще умра от смях. Не от вирусчето. И не, не съм антиваксър. Със сигурност имам повече ваксини от повечето ваксъри...
          От радостен смях, нали ? Не се ли кефиш, баш като по лелеяното Татово Златно Време у ВАорАжените сили, а?
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • gy6ter
            gy6ter коментира
            Редактиране на коментар
            На 19 години ....

          • Bogoljub Gagic
            Bogoljub Gagic коментира
            Редактиране на коментар
            А-а-а-а, нема 18, нема 19 ! Караганчев е професионалист. Трепетна радост го обзема като си представи как със звънлива команда строява 1000 души за ваксина и те маршируват към иглата. И го обзема един смях - направо да умре от него (както е писал по-горе).

        • Колко трябва да си умничък, че да си помислиш такова нещо...А, ма то било чси...
          HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

          Коментар


          • Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
            Колко трябва да си умничък, че да си помислиш такова нещо...А, ма то било чси...
            Здравсиле, ами ко ша кайш за задължително ваксиниране със "Спутник", а? С бой-затвор-усмирителни ризи (с надлежно изрязана дупка на раменцето за боцкането) ? Който не ще да се ваксинира, явно ще да е луд - я-а-а-а-а там да се зàпре у некоя лудница на принудително лечение ! А бащицата ти Путя вече го разпореди в Матушка ? Когнитивен дисонанс, ай ?
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • Като знам в последните години каква дандания се прави по света на тема "права", "свободи", и т.н. ако преди две години някой ми беше казал, че такава пропаганда, локдауни, ограничения и всякакъв вид натиск ще се прилагат срещу хора, които не искат да им се вкарва в тялото "НЕЩО".... Нещо ЕКСПЕРИМЕНТАЛНО, нещо не преминало всички проби и тестове, нещо, информация за което потърсена от евродепутати е предоставена под формата на ЧЕРНИ ЛИСТОВЕ... Та ако преди две години някой ми го беяе казал това... щях да се изсмея истерично...
              А сега... сега не вярвам на очите и ушите си... не вярвам как на интелигентни се пробутват откровени простотии и лъжи съити с бели конци а те рупат ли рупат... че и околните убеждават в същото.. Същите тези хора вярват, че прословутата ваксина е някаква панацея... и то само щото така са им казали по БТВ-то... или така знаят от учените... Еее знаят го от тия учени дето продават същата тази панацеята, но това е подробност, щото те тия учени ако ваксината е вредна веднага ще си кажат и няма да вземат трилионите от продажби на панацеята
              Не разбирам и от къде се появи това доверие във властите, щото те винаги са мислели за нашето здраве и добруване та и сега така... Хора, които като ги питат дали са ваксинирани...."ААми евентуално... на по-късен етап..."... Те ни казват хоп. и тие трябва да се изтрепем да скачаме.... трябва да тичаме да се боцкаме и да се разпишем, че сме наясно с рисковете и си е за наша отговорност ако има усложнения.
              Не ме разбирайте погрешно - не съм антиваксър... просто не искам да участвам в един добре платен експеримент... но добре платен за някой... за мен и за моя сметка ще са само усложненията... Нека който иска да си се ваксинира както и с каквото намери за добре, но не и на сила да се правят експерименти, не сме нито в Аушвиц нито в Бухенвалд... надявам се...
              Последно редактирано от Borizanov; 02-12-21, 19:30.
              Don't hunt IF you can't kill
              първо 0883 после 333 накрая 448

              LZ1BGD

              Коментар


              • Veselin Monkov
                Veselin Monkov коментира
                Редактиране на коментар
                Баце, всичките ми неваксинирани познати изкараха ковида. Някои по два пъти. Някои починаха. От ваксинираните само един имаше с положителен писиар, но никакви симптоми. Така, че ЕКСПЕРИМЕНТАЛНОТО нещо си работи и то много добре.

            • Всяко наше действие или бездействие си е "за наша отговорност" и без да го разпишем предварително. Винаги.
              Не е панацея ваксината, само че е нещо. Сравнено с нищо.
              А ако имаш конкретни доказателства кой и защо експериментира, давай! Ако са достоверни и разумни, според собствените ми възприятия, шапка от алуминиево фолио може да си сложа, какво пък...

              Коментар


              • Това сякаш изглежда интересно за четене, ама е бая, а и PDF-а е на китайски.
                Доколко пък е вярно ... казва ли ти някой ...

                Коментар


                • Ясен
                  Ясен коментира
                  Редактиране на коментар
                  Това е патент.

                  Сигурно е само че някой е платил патентната такса.

                • royce
                  royce коментира
                  Редактиране на коментар
                  Хммм, не се бях досетил, че е патент ... даже и след като излиза в гугъл патентс ...

              Активност за темата

              Свий

              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X