Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна пастърма, суджуци и луканки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

    А как го опазваш 4 месеца в хладилника?
    Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

    Коментар


    • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

      Рецептата е супер. Останалите които съм чел са подобни.
      Само не знам къде да търся сляпото черво.

      Коментар


      • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

        Първоначално публикуван от hgeorgiev Преглед на мнение
        Рецептата е супер. Останалите които съм чел са подобни.
        Само не знам къде да търся сляпото черво.
        Libor.bg имат черва, подправки и нитритна сол

        Изпратено от моят SM-A600FN с помощта на Tapatalk

        Коментар


        • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

          Как завъждате бялата плесен по луканката, натърквате ли от купешките по домашната?

          Коментар


          • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

            Аз да. Миналата година бях заразил помещението в което ги суша и се получаваше много добре. Лятото, обаче, направих изолация и сега е много сухо и не мога да завъдя плесента отново. LuboR ми беше казал, че с малко топла вода със захар и тези обвивки с плесента можеш да заразиш и своите.

            Коментар


            • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

              При мен се получава естествено...само като паднат под 5 градуса температурите, тогава спира. При подходяща температура и влажност се получава естествено. Забелязал съм също, че ако са по мазнички мезетата, не се получава.
              Плесента ми се е получавала по изкуствени обвивки даже.

              Коментар


              • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                Приготвяне на пастърма Фаза 1
                В случая от телешки шол и свинско контра филе, но става от какво ли не. Месото се почиства добре от жили и ципи. Нарязва се на парчета по 600-700 гр. Правят се надлъжни разрези. Осолява се за 3 денонощия с едра БЪЛГАРСКА морска сол. Важно е парчетата месо да не се допират - между тях да има сол. Скоро следва продължение ....

                Снимки:
                https://photos.app.goo.gl/VigEdEtL27pWSZdZA

                Коментар


                • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                  Като се прибера в БГ ще тествам това пакетче.

                  Изпратено от моят SM-A600FN с помощта на Tapatalk

                  Коментар


                  • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                    От Ловеч съм купувал някаква смес за пастърма. Тогава за пръв път ми се получи такава плесен. Не знаех, и им се обадих и малко ги навиках. Бяха изненадани и казаха, че ще ми платят мръвките и сместа, ако наистина не стават за ядене. Обаче като го пробвах ми харесаха...

                    Коментар


                    • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                      hgeorgiev Тцъ...не може да се получава естествено Penicillium Nalgiovense, поради това, че са живи организми и от някъде трябва да се появят!Щото могат да се появят и спори на лоши плесени от които да развалят продукта.Просто от някъде си я завъдил правилната плесен и тя си стои "заспала" докато не внесеш в помещението подходяща храна за нея.Аз продължавам да не намирам такъв продукт за продажба на българския пазар.

                      Коментар


                      • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                        Да. Предполагам, че е така. Значи да си я пазя
                        По скоро имах предвид, че не правя нищо за да побелеят.
                        Но веднъж давах обелки на приятел който ги накисна в топла вода и след това маза неговите с една четка и каза, че нещата са се получили.

                        Последни грижи по бута....не смятам да го отварям повече до април. От долна страна беше влажен още след около 3 седмици висене. Поотупах го с малко подправки пак, пристигнах го още и му направих къщичка. Ще видим след няколко месеца.
                        Последно редактирано от hgeorgiev; 06-01-19, 06:57.

                        Коментар


                        • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                          hgeorgiev Постарал си се доста.Стоманена ли е мрежата или пластмасова?Вратичка на твоята кутия има ли?
                          Аз мисля да завъдя моята плесен от един унгарски луканков салам от Лидл, на кой изрично пише, че е с такава плесен.Щом на твоя човек си му давал обелки и той е развъдил тая плесен, то ще стане и от купешкия салам.Между другото не е салам, а чиста унгарска луканка с кръгъл профил за 10 лв.Горещо го препоръчвам.Опакован е в целофан с унгарското знаменце.Има обикновен и паприкован вариант.

                          Коментар


                          • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                            ичиконти, има в продажба плесен в София. След 10ина дни мога да ти пратя координати

                            Изпратено от моят SM-A600FN с помощта на Tapatalk

                            Коментар


                            • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                              Ичконти: пълна аматьорщина е къщичката, но не ми се занимаваше да търся някой от фирмите за дограма да я направят както трябва. А и аз нямам време, иначе щях да я направя с пантички както си трябва.
                              Вратичка няма. Мрежата е за комарници. Профилчета от Практикер винтоверт и видии. На практика "таван" нямаше в началото. И както си виси бута я "нанизвам" отдолу. Вързах я за пръта, след това завинтих тавана.
                              Честно казано беше си занимавка поради лошо планиране и реализация. Но ако се получи - догодина ще я направя както трябва.

                              П.с. По идея на lubor - копаница - малко аматьорско изпълнение, но като за първи път бива. Понеже плетката не ми е ясна - вързвах, бесих....в резултат прилича на бременна хлебарка
                              Имам още едно парче - него утре. Надявам се по добре.
                              Последно редактирано от hgeorgiev; 06-01-19, 16:39.

                              Коментар


                              • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                                hgeorgiev:
                                Малко кулинарен BDSM
                                https://youtu.be/FzDmTCnEVFI

                                Изпратено от моят SM-A600FN с помощта на Tapatalk

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X