Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна пастърма, суджуци и луканки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

    Няма го навсякъде. В един друг форум един се оплака. В Плевен го нямаше. В Монтана имаше поне още два в петък. Ако говориш за хамона де...

    Коментар


    • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

      И аз взех един бут. Хамона не е лош, но ножа е ужасен много тъп и твърд. Носих го на точилар за да стане нещо, но за 100кинта толкова принципно само хубав нож за хамон е 100лв.

      Изпратено от моят SM-A600FN с помощта на Tapatalk

      Коментар


      • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

        Бях преди години на едно изложение на хамони в Барцилоната. Доста поопитах включително и деликатеси с с цена над 4000€ за килограм. И информация понасъбрах, щот за един приятел питах .
        Та, елитната част, която се продава скъпо е не пове,е от 1/4 от бута. Рязана по дък ината на мускула. Там се експонира най- ясно комбинацията от качествата на продукта. Аромат, много аромат, вкус, безумно наситен и текстура на тъканта.
        Толкова по въпроса от къде се вземат части за лепене.
        Разбрах също, че е смешно да си ревниво обидчив на тема хамон от магазина. Обичайно там купуват хамон от производетеля.
        У нас продават едни възсолени недоразумения в повечето случаи.
        Имам една кутия с цял бут в гаража от 4 години и си седи там зиме и лете. Подарък ми е, та не съм я пратил по дяволите. Наблудавам я и чакам първия мухъл.
        Наздрай
        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

        Коментар


        • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

          Аз нищо не разбрах. Още по-странно е как пък ти си разбрал, че съм се обидил и то ревниво. Питам, щото не знам. И не ме е срам да питам. В нета (и в този форум) има много "специалисти", които дават категорични мнения, без да имат хал хабер от темата. Затова не вярвам безрезервно на всичко написано. Още по-малко на нещо, за което не откривам никаква логика. Ти до тук нищо не обясни. "Рязана по дък ината на мускула." Какво е "дък"? "Инат" ми е ясно какво е, но явно има и друго значение, относимо към "мускул", за което също не знам. Ако болшинството от съфорумците ги знаят - ще се приема за "невеж" и ще почна да вярвам на всичко написано тук.

          Коментар


          • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

            ...дължината на мускула...
            Човек се учи докато е прост!

            Коментар


            • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

              Да - така се изясни леко, но беше нужен преводач. Но пак не се разбра кое се лепи. Разбира се, че от един хамон 1/4 е най-доброто. Но нищо общо с повдигнатия въпрос за лепени меса.

              Коментар


              • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
                Да - така се изясни леко, но беше нужен преводач. Но пак не се разбра кое се лепи. Разбира се, че от един хамон 1/4 е най-доброто. Но нищо общо с повдигнатия въпрос за лепени меса.
                Колега,без лоши мисли ама рус ли си?
                Ако на един хамон най-хубавото му е 1/4 и се извади дали не може да му се лепне там друга четвърт по нисък клас?Тук влязахме в теория на конспирацията.
                Последно редактирано от biboqn; 19-12-18, 19:11.

                Коментар


                • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                  В Била на щанда с мезетата има Хамон(тъй го пишат поне),който е без костта.Предполагам,че нещо такова слепено.

                  Коментар


                  • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                    Абе не знам кой ще е русия. Има някаква логика това да се прави за скъпи хамони. Но на евтин хамон - какво по-евтино ще му сложиш, че да си заслужава галимациятз?

                    Коментар


                    • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                      Той за това е евтин, защото са му "сложили"

                      За да не е само "омазване" на темата

                      Приятни парченца месо със сланинка и кожа случайно "намерени". Две седмици във вакуумна среда с 22 грама сол на килограм и малко подправки по избор. В случая розмарин, мащерка, риган чер пипер.
                      (Без зелева чорба в случая )
                      Обръщат се веднъж на ден. След това изваждане, провесване, кайзероване

                      Иначе, бута за сега се чувства много добре. Утре ще го отупам със сухи подправки, че и без това е борба с влагата. Нося го по наблизо до планината и април месец ще видим...
                      Последно редактирано от hgeorgiev; 19-12-18, 19:38.

                      Коментар


                      • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                        Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
                        Абе не знам кой ще е русия. Има някаква логика това да се прави за скъпи хамони. Но на евтин хамон - какво по-евтино ще му сложиш, че да си заслужава галимациятз?

                        Коментар


                        • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                          да повдигна зелевата тема за последен път. в литър чорба има 30гр сол. добре, не схванах това много ли е или малко? като правя саламурата за пастърма слагам 120гр сол/лит.със зелевата чорба месото даже е леко безсолно ако това имаше колегата в предвид. ако казва че е много не съм съгласен.имам един започнат джолан. ако има интерес ще го снимам и ще кача. но снимката вкус няма сега направих и врат който ще се консумира в петък. закриваме работната година... мойто наблюдение е че е подходящо малко по-тлъсто месо иначе изсъхва. джоланът е перфектният избор. за който има вяра в зелевият сок разбира се
                          и весели празници на всички

                          Коментар


                          • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                            Относно това, колко неграмотно съм написал, ами толкова мога и не ме винете.
                            За зелевата чорба, при киснене в саламура следва обезсоляване. За готвене обаче си иска точно колкото трябва сол.
                            Ако количеството зелева чорба е подходящо, ще стане. Аз писах в посуста за зелевата чорба че всеки трябва да си преценява колко ще му трябва.
                            За блондина, не знам кой е точно, а някакъв човек реши, че за него ми е адресиран поуста за лепения хамон, но смисъла на лепенето, драги ми смехурко е в това да наречеш една обикновенна мръвка Хамонн.
                            Хайде, и по-весело!
                            Всичко е майтап и смехории.
                            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                            Коментар


                            • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                              Отново празни приказки и никакви съждения и доказателства. От поУстовете ти се разбира, че си ходил в Барселона и си ял хамон на някакво изложение. И според теб си станал корифей в хамоните. Щото си чул, че някой някъде лепи меса. И сега от висотата на професионализма си се присмиваш на нас, неуките, щото смешно било да викаме хамон на това, дето и на етикета и на кутията му пише "Хамон". Ако толкова си убеден в правотата си, би трябвало като човек, не търпящ неточно представена информация за даден продукт - да уведомиш КЗП да спрат да подвеждат нас, илитератите.

                              Ще продължа да говоря по темата само ако има конкретни доказателства, че мнението ми е грешно.

                              Коментар


                              • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                                Защо винаги всяка тема мутира в разправии? Идеята е всеки да сподели мнение и опит и който иска да пробва дадена рецепта. Поне според мен де

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X