Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

    Първоначално публикуван от nikifori Преглед на мнение
    http://kos.nutep.com/Terrano_manuals...4%c5%cc%d8.PDF

    Виж това може да ти помогне.
    Благодаря, но този файл нещо не се отнася за моя модел (година). При него ясно се вижда че страничните и централните духалки са обединени.
    Въобще мануалите които аз имам се отнасят за терано преди 96-та и това след кръглите фарове като моето.Никъде не намирам конкретно за моето.Явно моето е някъква английска "пръчка", сбирштина от лукас спирачна система, бош моторче за чистачки и бош динамо и кой знае още какво европейско ТЪПО са му нахакали вътре.
    Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

    Коментар


    • #77
      От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

      За слабото парно вече съм споменавал.Мислех, че е само при моя автомобил, евентуално свързано с работата на термостата, но все повече се убеждавам, че е проблем на модела(модификацията).И при мен от централната конзола духа студено (Терано 2,7 ТДИ 1997 г, къса база) , но ако се затворят клапите не е проблем. От страничните отвори духа топло, обаче явно дебита не е достатъчен да отопли бързо купето при ниски температури. При пътуването на по-дълго разстояние, по-продължително време, нещата стават поносими(няма да ви изпоти, обаче може да си свалите якето).При по-късо разстояние, например градско, няма стопляне.
      Последно редактирано от emil5koff; 25-02-11, 22:39.

      Коментар


      • #78
        От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

        Това е дизел. При кортко каране на студено време и пуснато парно на максимум и духане примерно на 3, в градско каране дори изстива. Центрлния отвор няма да помогне на това. Единственото, което може да се направи е да се затвори, да се пусне топлото докрай, и да духа от страничните + тия на краката.

        Аз по принцип зимата си карам с яке и почти не отоплявам вътре, особено градско, като се налага често слизане и качване, та и самото парно не ми е голям проблем. На дълъг път в друго нещо, но пък там се кара в обороти и натоварен двигател, където няма проблем със загряването въобще.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #79
          От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

          Именно благодарсо emil5koff, че го написа абсолючно точно.Работата отива на суха печка за другата зима.Ти все пак си и къса база ами аз....
          Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

          Коментар


          • #80
            От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

            Обаче, за разлика от досто други автомобили с чудесно парно, предното стъкло и страничните не се запотяват...

            Коментар


            • #81
              От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

              Първоначално публикуван от emil5koff Преглед на мнение
              Обаче, за разлика от досто други автомобили с чудесно парно, предното стъкло и страничните не се запотяват...
              абе... трай си...
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #82
                От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                ...абе, ако се понапъна, сигурно ще намеря логично обяснение на това,но...обещавам, ще си трая

                Коментар


                • #83
                  От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                  Има логично обяснение за това.И то е също толкова малоумно колкото и тея клапи.Когато ти увлажнее или направо намокри филтъра на купето тогава няма спасение от мокри джамеци.Най-често при "хлопел" където и филтъра им е точно на пътя на водата и от централните клапи духа само хладно(за някой модели).
                  Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                  Коментар


                  • #84
                    От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                    Аз съм си предоволен от парното.Загрява удивително бързо и си топли достатъчно добре.В градски условия на повече от 2-ра степен не включвам , даже днес след като малко се попързалях по снега изключих вентилатора .Беше достатъчно топло , а съм дълга база и на вън беше около -7 .
                    RAV 4
                    F650GS

                    Коментар


                    • #85
                      От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                      Първоначално публикуван от Румен Милков - FREEFLYER Преглед на мнение
                      Аз съм си предоволен от парното.Загрява удивително бързо и си топли достатъчно добре.В градски условия на повече от 2-ра степен не включвам , даже днес след като малко се попързалях по снега изключих вентилатора .Беше достатъчно топло , а съм дълга база и на вън беше около -7 .
                      Твойто е бензин. И на място да го оставиш, ще загрее бързо.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                        Бензин е ,ама гледам на Дамян е същото ,че затова му казвам да търси проблем.
                        RAV 4
                        F650GS

                        Коментар


                        • #87
                          От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                          Вижте с какво се сдобих тия дни.Нека се знае, че мнението ми не е с рекламна цел просто съм много доволен и реших да споделя.Инструмента е супер качествен(който си е имал работа с фирмата му е ясно).За цени няма да говоря от един приятел са с страхотна отстъпка така че сам незнам реалната цена.
                          В случая най-якото е че в три ключа побираш 12 размера звезда с трисчотка.В всяко ключе има 4 размера(снимал съм ги в едната и в другата позиция).Размерите са от 8 до 19.




                          Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                          Коментар


                          • #88
                            От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                            За инструмента незнам, но имам нож на тази фирма който ползвам за лов.Стоманата е перфектна

                            Коментар


                            • #89
                              От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                              Поздравления за джипката, да си я караш със здраве!
                              Карам същото животно, само дето е с емблемата на форд .
                              Парното ми работи и е достатъчно топло, но централните винаги духат студен въздух, обясниха ми, че е умишлено направено така (така било и на някой модели Л.А. мецедес) тъй, че решението е да ги държиш затворени.
                              Това реленце за климатика явно си е детска болест, при мен беше същия проблем, само дето изглеждаше доста по-добре от твоето и мина с малко шкурка .
                              Газовата дето сложих е обикновенна, бутилата 27л. -тънка пура и е вътре зад задната (третия ред) седалка. Прочетох, някой от колегите да пише, че я е сместил под купето, ако може снимка, че мен майстора тотално ме отряза от подоба идея
                              Понеже имаше питания за авточасти, има една морга в Перник дето за година разглобиха поне десетина терана (повечето дясна дирекция), за мое съжаление все дизели. Ако на някой му трябва телефон на човека там 0879 334 834, лично на мен не ми се налагало да търся части за мойта играчка от там, но съм търсил за други колеги и бяха доволни от закупеното.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                                Първоначално публикуван от SSG_alfa Преглед на мнение
                                Поздравления за джипката, да си я караш със здраве!
                                Карам същото животно, само дето е с емблемата на форд .
                                Парното ми работи и е достатъчно топло, но централните винаги духат студен въздух, обясниха ми, че е умишлено направено така (така било и на някой модели Л.А. мецедес) тъй, че решението е да ги държиш затворени.
                                Това реленце за климатика явно си е детска болест, при мен беше същия проблем, само дето изглеждаше доста по-добре от твоето и мина с малко шкурка .
                                Газовата дето сложих е обикновенна, бутилата 27л. -тънка пура и е вътре зад задната (третия ред) седалка. Прочетох, някой от колегите да пише, че я е сместил под купето, ако може снимка, че мен майстора тотално ме отряза от подоба идея
                                Понеже имаше питания за авточасти, има една морга в Перник дето за година разглобиха поне десетина терана (повечето дясна дирекция), за мое съжаление все дизели. Ако на някой му трябва телефон на човека там 0879 334 834, лично на мен не ми се налагало да търся части за мойта играчка от там, но съм търсил за други колеги и бяха доволни от закупеното.
                                Колега газовата бутилка какъв размер е? 200 мм или 244мм.Ако не те затруднява пусни една снимка.Аз искам да сложа 244 милиметрова 40L, но незнам дали ще се събере.В София в Горубляне газаджията на автопазара има Маверик с бутилката до резервоара.Реже се резервоара ,мести се помпата и става перфектно.Според мен си заслужава упражнението с този 80л резервоар.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X