Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Последните мнения са интересни и полезни по свой различен начин.
    Ако няма отделна тема за "диагностика" на JEEP, може да се създаде и закачи. Ако има, то не съм я срещал.

    Коментар


    • - Задните светлини за мъгла работят ли ти все още?
      - Можеш ли да пуснеш едновременно фаровете за мъгла и дългите?
      WG 2.7 CRD

      Коментар


      • sttekata
        sttekata коментира
        Редактиране на коментар
        Малко по-късно ще тествам и ще пиша...

      • sttekata
        sttekata коментира
        Редактиране на коментар
        Всичко си работи нормално!

    • Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
      Смених чисто новите зимни гуми със стари зимни гуми, които смятам да ползвам за идните месеци.

      И докато сменях гумите естествено преглеждах какво се случва по спирачки, маркучи, шарнири и т.н.

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200519_102501.jpg Прегледи:325 Размер:344.3 КБ ID:6604424
      Днес преглеждах основно колата и открих същия проблем с боята/покритието на другата пружина, тоест и тя ще се строши някъде/някога чудя се как така и на двете точно на това място се прецаква покритието, оффроуд не съм карал от години нещо да ги е надрало като клони и дървета, загадка.

      Но факт е, че вече се налага смяна на другата пружина и мисля да сменя и всички амортесьори едновременно.

      Диагностицирах днес и горен шарнир с луфт и цената на комплекта е зверска при дилъра но ако не е дилърски или реномирана марка май не ми се рискува защото има сума работа по смяната на двата шарнира.

      Сега довършвам смяна на масло на ДВГ + маслен филтър, следва раздатка и мостове евентуално и трябва да се прежаля и да поръчам комплект шарнири и там ибаторията ще е голяма.
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • sparkybg
        sparkybg коментира
        Редактиране на коментар
        Пружини принципно се сменят заедно. Покритието няма отношение към трошенето, освен ако видимо не са изтъняли от гнилоч. Или по някаква причина там се съсредоточават деформации, или става въпрос за един и същ производствен дефект на партидата пружини. Покритието ти според мен е заминало в следствие на дефекта, а не го е предизвикало.

    • Смених задните амортисьори, махнах Билщайн heavy duty, сложих KYB Excel-G, няма го вече мятането насам-натам, получих стегната возия
      Сега пък разбрах, че ръчната спирачка си имала собствени барабанни накладки, които ще погледна на какво положение са тия дни. Но определено ще трябва да се сменят, защото вдигам ръчната, и почти съвсем не хваща

      Коментар


      • Kalin Galinov
        Kalin Galinov коментира
        Редактиране на коментар
        Ами ако толкова много ги иска, да му ги дам, а?

      • kinex
        kinex коментира
        Редактиране на коментар
        За пореден път: Дори не сте близко!

      • Kalin Galinov
        Kalin Galinov коментира
        Редактиране на коментар
        Ами да споделиш без недомлъвки ще може ли?

    • гЪзифицирах го ... "Либъртито", де. "Хемито" сЪрце ми не даде. Дано нЕмам ядове. Все пак не е "Тойота", нали?
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • sttekata
        sttekata коментира
        Редактиране на коментар
        Ти бензин беше нали ?

      • Bogoljub Gagic
        Bogoljub Gagic коментира
        Редактиране на коментар
        Да. Вече ми светна "Джеки Чан" след първите 50 км. - P0171 - 2/1 Fuel Sys Lean и P0113 - Intake Air Temp Sens Voltage Hi. Ще изчакам за други дефекти и ще почвам разправиите.

      • Nikolajk
        Nikolajk коментира
        Редактиране на коментар
        Бензина си е бензин,но мен сърцето ме заболява при този разход(нормално шофиране градско) 23-25 л/100 км,и за това предпочитам UN 1965 Въглеводородна газова смес, втечнена, н.у.к, (пропан-бутан), 2.1

    • Някой с Grand Cherokee WH 3.0CRD ще може ли да ми снима двете кутии с бушоните под капака, искам да сравня нещо..

      Коментар


      • Идната неделя ще съм в София, мога да снимам, можеш и да разглеждаш, не може да питаш, защото не съм компетентен да отговарям. Ако си зорлия, далече съм в момента, друг ще трябва да помага.

        Коментар


        • Заповядай.

          Коментар


          • Първоначално публикуван от Pavkata_svt Преглед на мнение
            Заповядай.
            Благодаря ти!

            Коментар


            • По сервизна акция ми смениха теглич Бринк с теглич Trimotive. Това безплатно, във Витоша Ауто.

              Коментар


              • Монтирах си букса BOSAL 7 пинова към теглича.
                Прикачени файлове

                Коментар


                • Смених маслата в раздатката и двата дифа. За съжаление на Пламен сложих Лукас в дифовете и АТФ4+ в РК, Лукас маслото Сделано в США, защото Бардал е забранено на нашия остров, казват, че предизвиквало болеста Джоборея, нещо като остро и болезнено-бързо изпразване на джобовете

                  Утре ако е писано може и да сменя една предна пружина и някой друг амортесьор.
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • Някой може ли да ми каже за 4.7 WK, на каква спецификация трябва да отговаря маслото в скоростите и колко литра е? Ако ме насочите и филтрите от къде да взема, вече сте безценни!
                    Благодаря предварително!

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от v_0 Преглед на мнение
                      Някой може ли да ми каже за 4.7 WK, на каква спецификация трябва да отговаря маслото в скоростите и колко литра е? Ако ме насочите и филтрите от къде да взема, вече сте безценни!
                      Благодаря предварително!
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2020-06-30-20-46-11-333_com.android.chrome.jpg
Прегледи:388
Размер:179.3 КБ
ID:6618984 На етикета си пише спецификацията!

                      Коментар


                      • v_0
                        v_0 коментира
                        Редактиране на коментар
                        Бяха ми казали, че Мопар нямало вече истински и всичко било менте.

                      • BatGeorgeone
                        BatGeorgeone коментира
                        Редактиране на коментар
                        Поне в Англия дилърите слагат друго НЕ Мопарско, имам една 5 литрова туба ама не мога да си отворя багажника, че е закачено ремарке, ако не забравя ще я снимам, някакво с италианско звучене е новото "официално" масло, пак си е АТФ+4. Сега си видях проформата, Tutela Force ATF+4, ima litrovi i 5L. цената не питай, 14 паунда с отстъпката я платих последния път.

                      • IvanIvanovi
                        IvanIvanovi коментира
                        Редактиране на коментар
                        ако не бъркам. дядо Владо и Димата слагаха Тутела още преди години

                    • Нещо ръчната се беше отпуснала и като свалих барабаните се оказа, че феродото се беше отлепило... явно с времето епоксидната смола се е отлепила.
                      Купих нови , почистих добре от гняз и ръжда, смазах леко, настройх спирачките и затворих.

                      Новите накладки за ръчната спирачка бяха 29лв

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X