Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по джипа днес?

    От R към D не става, между тях е N. А дали в движение става, че ме е страх да пробвам?

    Коментар


    • От: Какво направих по джипа днес?

      Олеле, аз нямам бутон...
      Grand Cherokee 3.0 CRD 2006 г.
      Kia K5 LPG 2012 г.
      LZ1DED

      Коментар


      • От: Какво направих по джипа днес?

        Мирише яко на бензин като я разлюлям като я запаля. Имам и набита грешка за това, че някъде има разлив на бензин. Свалях подкалници от към страната на гърловината на резервоара за да видя дали не е някой от маркучите там, само, че видимо нищо не личеше да има като проблем...Май трябва да демонтирам и разгледам около резервоара..Някой имал ли е подобен проблем? Няма ли някакъв по лесен начин от демонтирането на резервоара, че като гледам трябва да се сваля и задната броня..

        Коментар


        • От: Какво направих по джипа днес?

          Свали бронята там имаш тялото на канистъра и някаква помпа проверяваща за дефекти по изпаренията. Доста досадна система която пали чека. Самия резервоар в добре да се демонтира само да за да се обработи срещу корозия защитата му. Пластмасов е и не мисля че може да има драма там.

          Коментар


          • От: Какво направих по джипа днес?

            Първоначално публикуван от Rockata Преглед на мнение
            Мирише яко на бензин като я разлюлям като я запаля. Имам и набита грешка за това, че някъде има разлив на бензин. Свалях подкалници от към страната на гърловината на резервоара за да видя дали не е някой от маркучите там, само, че видимо нищо не личеше да има като проблем...Май трябва да демонтирам и разгледам около резервоара..Някой имал ли е подобен проблем? Няма ли някакъв по лесен начин от демонтирането на резервоара, че като гледам трябва да се сваля и задната броня..
            Системата за вентилация на резервоара прави тест за вредни емисии на всеки 100км.
            Много сложен алгоритъм, не ми се пише толкова а и не е важно. Общо взето в точния момент при определена скорост за точно време отваря клапана за вентилация на резервоара и чака да получи точна промяна от датчика за атмосферно налягане, датчика за кислород в изгорелите газове и промяна в оборотите. Накратко търси херметичност в резервоара. Направено е толкова досадно за да може като отидеш на инспекция в някоя бяла държава да закачът колата на скенер и да видят покрила ли е екологичните тестове за които претендира. После визуална инспекция, после пишка в ауспуха за реални резултати. Казвам всичко това за да стане ясно че няма сервиз на планетата(включително дилъски) които да ти каже "Колата е готова, EVAP работи.

            Коментар


            • От: Какво направих по джипа днес?

              Аз физически я изхвърлих на моя бифш джип, но чека светна. Закачих някой елементи резултат никакъв. Накрая пуснах газовия инжекцион да трие грешките. В тоя ред на мисли има ли някой да може софтуеърно да махне подобна досада, и примерно втори сонди? Където и да съм питал всеки казва бягай с това.

              Коментар


              • От: Какво направих по джипа днес?

                EVAP e много полезно за горивната система и за мощноста на двигателя като цяло, така че е по-добре да се ремонтира от колкото да се маха. Грам полза няма от махането му. И аз не съм чул някой да го маха. Ама как да го махнеш като то трябва да работи. Ако само му забраниш да светва чека, как ще разбереш че не работи.
                С катализаторите нещата са на другия полюс. Там ползата е само за дупката над северния. Макар че има теории че озоновата дупка е от базата на извънземните под нея ама да не се отклоняваме. Та от катализаторите за двигателя само вреда. Вторите сонди се лъжат с фитинг. То даже името му е лъжец. По 20-30лв са. Ако не стане от първия път ще стане от втория с по-малка дупка. Вторите сонди също мерят количеството на кислорода в изгорелите газове но участват в създаването на горивната смес само когато първата е повредена.
                С махането на EGR при бензиновите работата е най-сложна защото той вече участва пряко в съотношението въздух/гориво а то се коригира при всеки оборот на двигателя. И от него ползата е същата каквато от катализаторите но махне ли се трябва ремап

                Коментар


                • От: Какво направих по джипа днес?

                  Евап-а е полезен от гледна точка безопастност спор няма. Иначе аз съм правил подобрение на едно мое Ауди дето мотора тресеше с честотата ма работа на клапана като го махнех и мотора работеше спокойно. Сега друг е въпроса тук само на празен ход ли работи или във всички режими. Вторите сонди ясно, те са досадната работа да не може да си свалим катовете. Иначе си дотако всичко работи според мен няма нужда от намеси. Ама катализатори на 15години и канстри пак на толкова трудна работа.

                  Коментар


                  • От: Какво направих по джипа днес?

                    Луда работа. Аз също мислех за EVAP системата ама сякаш не й отдавах толкова важност покрай този случай, макар да има и други фактори които сочат към там. Зимата паленето беше малко зор сякаш, а първата 1-2 минути, като е току що запален като подам газ заглъхва, което го свързвам точно с тази система пак. Друго което е, че при двигателя за EVAP solenoid-а имам измайсторено едно копченце с on/off, така и не разбрах за какво точно служи защото в нито едно от положенията няма видима разлика. Освен, че когато е на ON копченцето, не мога да паля джипа от дистанционното, каквато функция имам с алармата. Голям филм като цяло. Ще махам бронята явно, че това P0455 ме подлудява.

                    Коментар


                    • От: Какво направих по джипа днес?

                      Малко спортен дух в паркетника направих.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190505_110243.jpg
Прегледи:1
Размер:522.0 КБ
ID:5813759
                      Последно редактирано от kinex; 05-05-19, 10:06.

                      Коментар


                      • От: Какво направих по джипа днес?

                        Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                        Малко спортен дух в паркетника направих.
                        Много добре се е получило!

                        Коментар


                        • От: Какво направих по джипа днес?

                          Направих предна и задна брони за Вранглер, но не мога да кача снимките. Някой да има желание да ги качи?
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • От: Какво направих по джипа днес?

                            Намали им размера през "Paint" примерно и става за нула време...
                            Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                            0888854582
                            Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                            Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                            Коментар


                            • От: Какво направих по джипа днес?

                              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                              Направих предна и задна брони за Вранглер, но не мога да кача снимките. Някой да има желание да ги качи?
                              размерът има значение https://imageresize.org/
                              ________________________________________________
                              Subaru OUTBACK 2,5
                              Hyundai TUCSON 2.0

                              Коментар


                              • От: Какво направих по джипа днес?

                                Ангренаж, тампони на стабилизиращата щанга, каре на предния кардан... В задния диференциал намерихме стружки и леко повредено зъбче на едното планетарно зъбно колело. Дали може да се намери такова, или се търси цял диференциал? Лагерът на задно дясно беше заминал и той, сменихме го.
                                JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X