Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Auto unlock се активира само от EVIC, така че ако джип-а е кодиран на държава Канада, просто си поиграй с EVIC-а Опциите са там.

    Коментар


    • Моята е по-особенна. Няма го. И ауто лок нямаше, въпреки, че в книжката на колата го има. Аз съм особен вид късметлия

      Коментар


      • Каква е?

        Коментар


        • WH 2008 CRD 3.0 е.
          Няма го в менюто и Еди беше изненандан, че го няма.

          Коментар


          • Това пробва ли го?

            Without EVIC

            Step 1


            Insert your key into the ignition (do not turn) and close all the doors (leave them unlocked).
            Step 2


            Turn the key from "Lock" to "On" (without cranking) four times. End with the key in the "Lock" position.

            Press the "Lock" button on the power door lock switch.
            With EVIC

            Step 1


            Put the gearshift in "Park," and crank the engine. Press the "Menu" button on the dash until "Personal Settings" displays.
            Step 2


            Press "Scroll" until "Auto Door Locks" displays on the cluster.

            Press "Function Select" to change the display from "Y" to "N." Turn the engine off.

            Коментар


            • Искаш да кажеш, че нямаш EVIC???

              Коментар


              • Колеги,
                Това не ми е първа кола с компютри. Работя програмист повече от 20 години. Другата ми кола е Ауди, за която имам софтуер и си правя с нея каквото поискам. Не съм малоумен. Имам EVIC, в който менюто за автоматично заключване липсва, няма го, Еди може да потвърди, щото той си игра да го търси из неговата програма. Ако бях намерил читав софтуер за Джип на смислена цена, щях да пиша какво съм направил аз, а не Еди. За Ауди е 80 кинта, за Джип още търся, опитното свинче вече е пред гаража​​​​​​.
                Това с ключа го пробвах и не сработи. Казвам ви, при мен нещата не се случват по лесния начин, особен вид късметлия съм. И Дядо Владо не знаеше, че има Джип кат юоя, без куадра драйв, ама ей на има и му минах полигона

                П. С.
                Благодарности и на Еди и на Дядо Владо, че ми отделиха време и внимание.

                Коментар


                • mr_big
                  mr_big коментира
                  Редактиране на коментар
                  теб си те знаем софтуерите са два, почти еднакви - obd jscan и appcar diagfca, сам ще си ги намериш и закупиш който решиш...

              • AppCarr DiagFCA звучи обещаващо. Само да доизчета с какъв одб адаптер могат да се правят промени, че с тоя дето имам само можело да се чете...

                Коментар


                • най универсалното и препоръчвано решение е OBDLink LX, OBDLink МX или OBDLink МX+

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от mr_big Преглед на мнение
                    най универсалното и препоръчвано решение е OBDLink LX, OBDLink МX или OBDLink МX+
                    Какво повече може от wiTech ?

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение

                      Какво повече може от wiTech ?
                      това е само obd адаптер. почти всички афтърмаркет софтуери работят с тези адаптери без проблеми, софтуерите за джип съм написал по нагоре - obd jscan и appcar diagfca които могат много неща на и над дилърско ниво, но не могат други неща, които witech може, особено в диагностиката.

                      реално са перфектни за смяна размери на гуми (примерно при mk49 с witech имаш само 2 избора за гуми, с афтърмаркет софтуер можеш да впишеш всякакви), управление на tpms, промяна/активиране на функции при отключване/заключване, сигнализация за колани, отваряне на прозорците със задържане на бутон, one touch lane и разни други, доста сериозно са засегнати вранглерите и покрива автомобили до 2019-2020г. аз лично съм много доволен особено за цената - 50$ апп + 70+80$ адаптер.
                      все пак трябва да се има впредвид че е непрофесионален инструмент за диагностика и настройка.
                      Последно редактирано от mr_big; 06-06-20, 21:55.

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от mr_big Преглед на мнение

                        управление на tpms,
                        Ти знаеш ли jscan може ли да изключва TPMS.
                        Искат 90лв на кола!
                        Ако не може да изключи TPMS остават функции които са ненужни.

                        Коментар


                        • Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение

                          Ти знаеш ли jscan може ли да изключва TPMS.
                          Искат 90лв на кола!
                          Ако не може да изключи TPMS остават функции които са ненужни.
                          може. тествано. имам го и за мен функциите не са не нужни. тъй като съм си препрограмирал размера на гумите по новия размер и километража ми е точен. нагласил съм си one touch lane, пуснал съм си дневни светлини, нагласил съм налягането на тпмс да е на по ниско налягане, защото оригиналното е на 2.4 и ми пищеше под тези стойности, а с по големите гуми карам на 2 до 2.2 атм...

                          Коментар


                          • Аз разполагам със закупен софтуер и OBDLink МX+ и мога да кажа, че съм влизал в него до едно място, откъдето нататък пише,че производителят на софтуера не носи отговорност за използването му. Става думи за промяна дори и на предавателни числа на ск. кутия. Сложил съм си пробно задната камера за ДОДЖ РАМ, но те са два броя и при превключването от една към друга, просто екранът на едната е син само. Има много неща вътре, които човек може да бъзика, но недай се боже да се опетлае....Не знам дали има възможност да се инсталира тепърва нова версия, но това може да се свали от форумите или от разни сайтове.
                            JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                            Тел: +359 887 847261

                            Коментар


                            • Днес имах време и седнах да сменя региона на Канада.
                              Наистина се появиха няколко неща в менюто на дисплея - звуков сигнал при закл., откл. при спиране....

                              Странното е , че при заключване нямам звуков сигнал, а е включено .

                              Четох , че на експорт версията го няма ... вероятно го няма кабела към клаксона.

                              Коментар


                              • sttekata
                                sttekata коментира
                                Редактиране на коментар
                                Корекция - клаксона се управлява по кабел от BCM пин1, като по този сигнал (маса) се пуска релето на клаксона при аларма. Аларма с клаксон имам, т. е. проблема е в софтуера на BCM, няма какво друго да е.

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X