Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по джипа днес?

    Първоначално публикуван от AAF Преглед на мнение
    Нищо страшно... за сега.
    Изсипа се гърнето и опря на рамата - голямо тракане беше!
    Ама като се врях отдолу да го гледам и да прикача изпадали кабеляци видях, че семеринга на задния диф нещо пуска... Не съм го оправил още и се притеснявам. Някой може ли да ме ориентира къде да погледна за проблема? Благодаря предварително.

    Нещо не успях да прикача мнението на Radosl81... Та - публикацията ми е по повод едно яко затъване в нивята.
    виж дали имаш масло в дифа щом ти теще семеринга........ аз скоро сменях моя, т.е. ми го смениха...... около 15лв е семеринга, смяната колкото се спазариш (има си особености при смяната) и масло 2л. отделно
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • От: Какво направих по джипа днес?

      За смяната на семерингата трябва да се свали фланеца, а за него трябва да се развие гайката на пиньона. Сменят ти семерингата. Ами после? Как я стягат? Колко? На око? Бележят с коректор и после пак до там? А я питай майстора дали е чувал за втулка на пиньона за еднократна употреба. Или за натяг на лагерите на пиньона. Или за усилие на въртене на пиньона. Без короната. Или за някакъв елементарен реглаж на натягане на лагерите на пиньона.

      Пък после нова тема: "Чува се нещо като виене от дифа."
      Най ме е страх от хора без мечти...

      Коментар


      • От: Какво направих по джипа днес?

        Че ще се сменя е ясно... Когато тръгна, обаче, не виждам петна под жипарата. Или омаслява само при движение или масълцето вече е свършило . Не съм го проверил и днес няма да мога, а ще се наложи да покарам така.

        Оnufriz направо ме притесни! Ще го вкарам в сервиз, няма да правя самодейности. То няма гаранция, че няма да го работи някой сополивец, но там поне ги познавам и ще им обърна специално внимание. А и до сега не са ме дънили...
        Grand Cherokee WJ '99 V8 4.7 Limited

        Коментар


        • От: Какво направих по джипа днес?

          Иване, семерингите спешъл ли са или се намират по размер ?

          За втулка на пиньона за еднократна употреба да си призная сефте чувам, ама това не е кой знае каква изненада. Та, Оnufriz ако можеш да ме светнеш това чудо на техниката от къде се набавя?

          Благодаря за съпричастността към душевните ми страдания
          Последно редактирано от AAF; 23-03-11, 09:31. Причина: Допълнение
          Grand Cherokee WJ '99 V8 4.7 Limited

          Коментар


          • От: Какво направих по джипа днес?

            семеринга го взех от скорпионите.....работят и с куриер, за членове на американкар.клуб правят 15% отстъпка
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • От: Какво направих по джипа днес?

              Първоначално публикуван от AAF Преглед на мнение
              ...това чудо на техниката от къде се набавя...
              Toва е реално една тръба със странен профил. Не е кой знае какво. Не е и скъпа. Обаче е за еднократна употреба. Има тука във форума наръчници за мостове и дифове. Прочети ги.

              Иначе ако моста ти е DANA44 се намира например тук:

              http://www.willysoverland.com/index....ory/C108/late/

              Позиция #19
              И на много други места.
              Най ме е страх от хора без мечти...

              Коментар


              • От: Какво направих по джипа днес?

                Благодаря и на двама ви.
                Grand Cherokee WJ '99 V8 4.7 Limited

                Коментар


                • От: Какво направих по джипа днес?

                  До сега по моя Вй съм сменил виското-(235лв.от Вестауто), термостат(16лв) и антифриз. Отделно амортисьори на предния капак и багажника- по 26 евро на парче(купени от Германия). Последно вчера му направих един подарък - Мопар масла-ск. кутия, дифове, и раздатка, общо 156 евро, също купени от Германия.

                  Коментар


                  • От: Какво направих по джипа днес?

                    Оставих джипа да го лекуват от ШИМИ. Казаха ми че нямало вече да бъде с тампони за чероки , а от Тойота. Трябва да му сменят всичко по предницата , рециклиране на панара и нов кормилен демфер, А също така , чакат 4 нови седалки ,от чероки лимитед....Малко по нататък..смяна на мотора с бензинов : засега само 2 литра , V образна шестица от Форд...а малко по нататък , пак същия мотор обаче 2,9 инжекция , като на Форд Бронко , тогава вече трябва да бъде в пъти по добре като пъргавина
                    понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
                    ********************************
                    JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
                    Honda Shadow VLX 600 - 1999
                    FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


                    0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
                    Влади

                    Коментар


                    • От: Какво направих по джипа днес?

                      Първоначално публикуван от lcr Преглед на мнение
                      Оставих джипа да го лекуват от ШИМИ. Казаха ми че нямало вече да бъде с тампони за чероки , а от Тойота. Трябва да му сменят всичко по предницата , рециклиране на панара и нов кормилен демфер, А също така , чакат 4 нови седалки ,от чероки лимитед....Малко по нататък..смяна на мотора с бензинов : засега само 2 литра , V образна шестица от Форд...а малко по нататък , пак същия мотор обаче 2,9 инжекция , като на Форд Бронко , тогава вече трябва да бъде в пъти по добре като пъргавина
                      Добре де... А 4-та на Jeep не върши ли същата работа?

                      Коментар


                      • От: Какво направих по джипа днес?

                        Вчера оставих джипа за гресиране, но се оказа че няма да мина само с това. Смених предни биалетки (48лв/бр. Вест ауто) долен кормилен накрайник(50лв) тампони стаб. щанга(12лв/бр.) тампон и рециклиране на шарнира на предния трак бар + труд за смяната на всичко-85лв, тоест за 255лв стана като Е класа
                        Grand Cherokee ZJ V8 0887493336
                        Желязото се кове докато ...се закове...

                        Коментар


                        • От: Какво направих по джипа днес?

                          Първоначално публикуван от Жорката Преглед на мнение
                          ...Вчера оставих джипа за гресиране...
                          Да питам аз...какво гресирате бе хора? Аз откак съм го взел, все се каня да гресирам, ама все не се захващам...а не че знам къде де, и с какво. Та, моля да споделите къде гресирате и с какво. Поздрави
                          Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
                          0877стоидевет215–Радослав

                          Коментар


                          • От: Какво направих по джипа днес?

                            Първоначално публикуван от Radosl81 Преглед на мнение
                            Да питам аз...какво гресирате бе хора? Аз откак съм го взел, все се каня да гресирам, ама все не се захващам...а не че знам къде де, и с какво. Та, моля да споделите къде гресирате и с какво. Поздрави
                            Намерих инфо по въпроса. То, даже, се сещам, че някъде и в форума е пускана тая таблица. Ето я http://www.wjjeeps.com/wj_bdy_lub.jpg
                            Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
                            0877стоидевет215–Радослав

                            Коментар


                            • От: Какво направих по джипа днес?

                              ами...тук няма в моргата на моя познат нещото, от където да взема 4-ка без пари ))Мислех си да взема четворка донор чероки обръшано по таван.
                              понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
                              ********************************
                              JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
                              Honda Shadow VLX 600 - 1999
                              FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


                              0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
                              Влади

                              Коментар


                              • От: Какво направих по джипа днес?

                                Първоначално публикуван от Radosl81 Преглед на мнение
                                Да питам аз...какво гресирате бе хора? Аз откак съм го взел, все се каня да гресирам, ама все не се захващам...а не че знам къде де, и с какво. Та, моля да споделите къде гресирате и с какво. Поздрави
                                Гресират се около 10-12 точки по ходовата част-на шарнирите, на каретата, на кормилните накрайници, на шлиците на кардана. Можеш да извършиш процедурата и сам залягайки под колата, с един уред наречен такаламит(Аз лично разчитам на майстор по простата причина че единственото нещо което мога да посоча със сигурност е акумулаторът) Колко често? - аз го правя преди и след зима(карам 90% асфалт) Греста мисля че е литиева,но по-точно могат да кажат механиците във форума.
                                П.П а ако го намажеш отзад с "виетнамско чудо" със сигурност ще подобриш динамиката на старт
                                Grand Cherokee ZJ V8 0887493336
                                Желязото се кове докато ...се закове...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X