Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заедно да направим картата още по точна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • sabin
    отговори
    От: Заедно да направим картата още по точна

    Момчета, не спорете за глупости а си карайте джипките, моторите и там кой каквото има и си правете кефа!

    Благодарни сме на всякаква помощ! Който има желание ще изпрати нещо, който няма ще ползва и ще чака някой от нас някога да мине по тази пътека за да коригираме нещата. В картата има над 50000 км черни пътища и пътеки като черните пътища изчезват безследно ако не се ползват 2-4 години а пътеките 1-2 години и ги няма. Офроуд дяла няма как да се поддържа освен ако не се отиде на място и да се запише трак а приходите от продажбите едва покриват поддръжката която правим в момента. Десетина хиляди ги поддържаме ние, но за останалите няма как. Стараем се да правим каквото можем а на недоволните клиенти, които са очаквали повече от нашата карта и са разочаровани без проблем им връщаме парите! Не можем да отговаряме за това кой какво очаква

    Поздрави!

    Остави коментар:


  • Чавдар (V93)
    отговори
    От: Заедно да направим картата още по точна

    Първоначално публикуван от vamfan Преглед на мнение
    Ами като е толкова зор и средства да се поддържа актуален оффроуд дяла на картата, добавете една отметка към описанието, че се съставя главно и само с помощта и активността на ползвателите , за да имат хората едно на ум и да докладват при промени. Едва ли всеки който ползва картата е регистриран във форума за да може да пише в темата и да прочете , че се разчита и на неговите данни. Така все ще се намерят съвестни хора да пишат на мейла за контакт, защото вече ще знаят, че участват и те в съставянето на картата. Предполагам, че ако го има написано в упътването, което давате към картата при покупката и, ще се приеме добре сред шофьорите и може да получи по-голяма подкрепа за подобрението на данните. Така може да се постигне по-голяма актуалност на данните и да вървят нещата към прогрес . Аз лично често пращам корекции на мейла и винаги се отразяват, но за сефте разбирам че офроуда не го прогонват с години. Вярно не мога да записвам трак, но поне ще докладвам за няква грешка или промяна и ще потърся начин да я обясня. Успех
    PS то е ясно, че друга оффроуд карта няма...
    Със сигурност е зор, и със сигурност струва и пари, както знае всеки, който се занимава с офроуд. А за съобщаване за неточности в картата не е задължително някой да следи форума и конкретно тази тема. На сайта на производителя си има формичка за тази цел . Каквато, между другото, има и на сайта на Гармин, и на Том Том и т.н.

    Остави коментар:


  • vamfan
    отговори
    От: Заедно да направим картата още по точна

    Ами като е толкова зор и средства да се поддържа актуален оффроуд дяла на картата, добавете една отметка към описанието, че се съставя главно и само с помощта и активността на ползвателите , за да имат хората едно на ум и да докладват при промени. Едва ли всеки който ползва картата е регистриран във форума за да може да пише в темата и да прочете , че се разчита и на неговите данни. Така все ще се намерят съвестни хора да пишат на мейла за контакт, защото вече ще знаят, че участват и те в съставянето на картата. Предполагам, че ако го има написано в упътването, което давате към картата при покупката и, ще се приеме добре сред шофьорите и може да получи по-голяма подкрепа за подобрението на данните. Така може да се постигне по-голяма актуалност на данните и да вървят нещата към прогрес . Аз лично често пращам корекции на мейла и винаги се отразяват, но за сефте разбирам че офроуда не го прогонват с години. Вярно не мога да записвам трак, но поне ще докладвам за няква грешка или промяна и ще потърся начин да я обясня. Успех
    PS то е ясно, че друга оффроуд карта няма...

    Остави коментар:


  • Чавдар (V93)
    отговори
    От: Заедно да направим картата още по точна

    Първоначално публикуван от kles Преглед на мнение
    ... п.п. дай да не подхващаме другите форуми и навигации, че отношението там е на светлинни години от тук
    ...
    Не думай! Ще ми посочиш ли кой от производителите на карти предлага навигация извън официалната пътна мрежа с актуализации, та да проверя каква им е точността и как реагират на оплаквания?

    Остави коментар:


  • kles
    отговори
    От: Заедно да направим картата още по точна

    Не очаквах и да ми отговориш по друг начин, щеше да е чудо, ако беше по друг начин
    Виждам, че си ЗА хората да си плащат и ДА НЕ СИ търсят правата, а ако го направят са разглезени идиоти и ревльовци .. вярно мислим различно и после всички реват, че държавата им е виновна
    Човека не знам да е пискал, просто твоята реакция, не ми хареса .. това е.
    Представи си, че човека си я е купил, чул е че може да сподели и ама хич не му е ясна материята .. ти го насмете, като че ли трябва да си плаща и сам да ВИ помага и то не доброволно, ами е ЗАДЪЛЖЕН !
    И точно е написал за неточност ... в правилната тема е мисля.
    Дал е инфо , натам си има хора , който може да го питат като човек и да се доуточни и да се коригира, а не той да обикаля и да го оправя ... нали не е на заплата към карта.бг и си има друга работа все пак.


    п.п. дай да не подхващаме другите форуми и навигации, че отношението там е на светлинни години от тук


    А ти прочети по-внимателно какво съм ти написал по-горе. Физически не е възможно екипът на карта.бг периодично да проверява хилядите километри черни пътища и туристически пътеки. Официална информация за тях няма откъде да вземат. Т.е. единственият реален източник на корекции могат да бъдат само потребителите. При това никой не ги задължава да обикалят с цел корекции и нито пък им се налага да харчат свои средства. Бил си някъде по свои си работи, забелязал си неточност, пък вземи и напиши 1-2 реда, за да я коригират. И време дори не трябва да губиш. Просто времето, което ще отиде да измрънкаш във форума, че заради неточност в картата си имал някакъв проблем, няма да е повече от времето, което ще ти отнеме да напишеш "Туристическа пътека от Х - до У, която е нанесена на картата, не съществува на терена"
    Пределно ясно ми е какво може да направи екипа, представи си, че някога съм им помагал.
    И хубаво те чета, ама ти не ме четеш.
    Хубаво е да помагаме, ама да му се караш на човека и да го караш насила .. дали това е правилния подход към юзърите от човек с твоето положение
    Сметни сега, дори да е имал желание, след хокането ти, дали ще го направи


    п.п 2 и най добре, ще е да изтриеш всички постове след неговото писане и все пак ако хората имат желание да я фикснат тази забележка да си го питат.

    Остави коментар:


  • Чавдар (V93)
    отговори
    От: Заедно да направим картата още по точна

    Първоначално публикуван от kles Преглед на мнение
    По този повод едно питане имам към теб, като си я платя нямам ли право да чакам и да искам ?
    Или хем да я платя, хем да си я оправям сам .... сори ама не ти схванах много забележката и не мисля, че е много на място
    Ами чакай, искай и пискай, щом искаш да го играеш разглезен потребител, който си търси правата. Междувременно можеш и да си купиш някоя от западните карти на България (май за повече парички) и да се пробваш да намериш по тях черни пътища и туристически пътеки, а като не ги намериш, да приплачеш на производителите на карти за Гармин, Том Том или IGO защо ги няма. Да видим какво ще ти отговорят.

    Ако очакваш екипът, който прави картата, тримесечно или дори ежегодно да обикаля по всяка една пътека и черно пътче, които са нанесени на картата, за да провери дали са налични, дали не са обрасли с трева или ги е отнесъл някой порой - ще има да почакаш. Няма кой да прави такова нещо и да може да задържи себестойността на продукта в някакви смислени рамки.

    А за това, кое е на място и кое не - виж темата! Тя се казва "Заедно да направим картата по-точна". Т.е. в нея са на място публикации, които съобщават за неточности в картата, така че хората да могат да я коригират. Не са на място мрънкачи, които са дошли само да предявят претенции.

    Първоначално публикуван от kles Преглед на мнение
    Прочети на чавдар хубаво и бавно второто изречение и ще ме разбереш
    То провокира питането ми .. нямам против помагането, то ако не е то картата ще много зле като цяло, като гледам нещата.
    Но той го е намекнал по такъв начин сякаш .... типично по български чакаме някой да ни свърши работата, ама в случая човека може да си я е купил и си е в правото да си чака и не е длъжен да обикаля и да събира корекции, още повече, ако не е запознат и не е в час , кое , как става.
    Хората не могат картата да си сменят .. мислиш ли, че могат да събират тракове ?
    Или пък имат времето и парите да го правят.
    А ти прочети по-внимателно какво съм ти написал по-горе. Физически не е възможно екипът на карта.бг периодично да проверява хилядите километри черни пътища и туристически пътеки. Официална информация за тях няма откъде да вземат. Т.е. единственият реален източник на корекции могат да бъдат само потребителите. При това никой не ги задължава да обикалят с цел корекции и нито пък им се налага да харчат свои средства. Бил си някъде по свои си работи, забелязал си неточност, пък вземи и напиши 1-2 реда, за да я коригират. И време дори не трябва да губиш. Просто времето, което ще отиде да измрънкаш във форума, че заради неточност в картата си имал някакъв проблем, няма да е повече от времето, което ще ти отнеме да напишеш "Туристическа пътека от Х - до У, която е нанесена на картата, не съществува на терена".
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 10-08-14, 17:54.

    Остави коментар:


  • kles
    отговори
    От: Заедно да направим картата още по точна

    Прочети на чавдар хубаво и бавно второто изречение и ще ме разбереш
    То провокира питането ми .. нямам против помагането, то ако не е то картата ще много зле като цяло, като гледам нещата.
    Но той го е намекнал по такъв начин сякаш .... типично по български чакаме някой да ни свърши работата, ама в случая човека може да си я е купил и си е в правото да си чака и не е длъжен да обикаля и да събира корекции, още повече, ако не е запознат и не е в час , кое , как става.
    Хората не могат картата да си сменят .. мислиш ли, че могат да събират тракове ?
    Или пък имат времето и парите да го правят.

    Остави коментар:


  • wscientist
    отговори
    От: Заедно да направим картата още по точна

    Първоначално публикуван от kles Преглед на мнение
    По този повод едно питане имам към теб, като си я платя нямам ли право да чакам и да искам ?
    Или хем да я платя, хем да си я оправям сам .... сори ама не ти схванах много забележката и не мисля, че е много на място
    Правилно мислиш, че щом си платил имаш пряво за искаш. Но не мога да разбера защо изпращането на сигнал за грешка/нередност за теб означава, че си "правиш" сам картата... Точно за труда на разработчиците, които "правят" картата и отразяват нередностите във всяка версия отиват тези пари. И колкото повече информация получават те, толкова по-добра карта ще имаш на уреда си.

    Остави коментар:


  • JoroHG
    отговори
    От: Заедно да направим картата още по точна

    Първоначално публикуван от kles Преглед на мнение
    По този повод едно питане имам към теб, като си я платя нямам ли право да чакам и да искам ?
    Или хем да я платя, хем да си я оправям сам .... сори ама не ти схванах много забележката и не мисля, че е много на място
    А прочете ли заглавието на темата? Доста хора, участващи във форума, пращат трекове и друга полезна информация, за да може чакането да се минимизира максимално и картата да бъде възможно най-точна и подробна.

    Остави коментар:


  • kles
    отговори
    От: Заедно да направим картата още по точна

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    А ти прати ли на karta.bg едно съобщение с трак да им кажеш, че пътеката вече я няма? Или чакаш някой друг да го направи?

    По този повод едно питане имам към теб, като си я платя нямам ли право да чакам и да искам ?
    Или хем да я платя, хем да си я оправям сам .... сори ама не ти схванах много забележката и не мисля, че е много на място

    Остави коментар:


  • Пенчо
    отговори
    От: Заедно да направим картата още по точна

    И аз да докладвам. Има промяна в 100те НТО. Някои отпадат, влизат нови. Има и подобекти с буквена индексация.
    Точно инфо нямам, но офиса им е във фотото в подлза на Гурко на 100м от Вас.

    Остави коментар:


  • Чавдар (V93)
    отговори
    От: Заедно да направим картата още по точна

    Първоначално публикуван от vencifcl Преглед на мнение
    ... Преди месец в Стара Планина какъв щяхме да го ядем заради една маркирана пътека в картата а реално тя вече не съществува, ама това друга тема.
    А ти прати ли на karta.bg едно съобщение с трак да им кажеш, че пътеката вече я няма? Или чакаш някой друг да го направи?

    Остави коментар:


  • vencifcl
    отговори
    От: Заедно да направим картата още по точна

    Утре ми се налага да пътувам до град Две Могили и трябва да намеря булевард "България" да ама с тази карта няма как да стане. Хора вземете я пооправете тази карта малко, имам чувството че с всяка версия върви все по на зад.
    Само да спомена че булевард "България"се оказа главната улица на град Две Могили. Преди месец в Стара Планина какъв щяхме да го ядем заради една маркирана пътека в картата а реално тя вече не съществува, ама това друга тема.

    Остави коментар:


  • vlahkab
    отговори
    От: Заедно да направим картата още по точна

    Здравейте колеги,днес открих един недостатък в картата и искам да Ви информирам за него.В гр.Пловдив при завиване от бул.Цар Борис ІІІ през Сточна гара към булевард Македония твърде рано се появява изображението на отбивката към моста.Според мен трябва да се показва след крътовището с улица Аксентий Велишки ,защото който не е от Пловдив определено ще се обърка. Прилагам карта с нанесените места -къде се появява изображението и къде би трябвало да бъде според мен. Поздрави!
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Bul. Hristo Botev.jpg
Прегледи:1
Размер:90.1 КБ
ID:5603549
    Последно редактирано от ISG; 02-08-14, 22:04.

    Остави коментар:


  • Veselin Monkov
    отговори
    От: Заедно да направим картата още по точна

    На кола е. Знам го това.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X