От: Заедно да направим картата още по точна
Здравейте, във формата за сигнализиране за грешки в саита на www.karta.bg бях написал за една неточност, която я има и в google maps, а именно: Като се пътува от Пловдив за летище Крумово се опитва да те прекара през мантинелата, а там пътят отдавна е с две отделни трилентови платна и трябва да се заобиколи през кръговото след КЦМ. Виждам, че проблемите кото забелязваме се четат повече във форума и затова пиша тук.
Обява
Свий
Няма добавени обяви.
Заедно да направим картата още по точна
Свий
X
-
От: Заедно да направим картата още по точна
Аз също съм доволен. Посочвам, че явно съществува начин за автоматизирани моментални корекции. Дотук е ясно, че никой не го знае. И от там - никой не знае и необходимите средства. Може и да е нещо съвсем просто. Ако аз правех карти бих се заинтересувал.
Остави коментар:
-
От: Заедно да направим картата още по точна
За това второто кръстовище има подадена информация. Предполагам за следващия ъпдейт ще е оправено. Не съм адвокат на Събин, но помислете само GOOGLE имат неограничен ресурс от средства. Аз лично съм доволен от нашата си карта. Дерзайте момчета и момичета.
Остави коментар:
-
От: Заедно да направим картата още по точна
Не виждам логика да имат по-нови снимки на целия свят и алгоритъм да гледа за нови кръстовища и да не качат снимките. Или за каквото и да им е нови снимки само за тях. За това кръстовище говоря (коригирайте го и Вие) - https://www.google.bg/maps/@42.64299...=bg&authuser=0 На снимката е видно, че е от времето на строежа, а на картата си е както трябва. Ако не сте отразили и това кръгово го оправете - https://www.google.bg/maps/@42.8906123,24.7132006,79m/data=!3m1!1e3?hl=bg&authuser=0
Остави коментар:
-
От: Заедно да направим картата още по точна
Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнениеЕ, то ти като не знаеш, кой друг да знае... Сега се замислих - хм.. порових тук - https://kais.cadastre.bg/bg/Services но не видях такава и платена услуга. Както и да е. Любопитно ми беше...
Остави коментар:
-
От: Заедно да направим картата още по точна
Е, то ти като не знаеш, кой друг да знае... Сега се замислих - хм.. порових тук - https://kais.cadastre.bg/bg/Services но не видях такава и платена услуга. Както и да е. Любопитно ми беше...
Остави коментар:
-
От: Заедно да направим картата още по точна
Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнениеИнтересно как и откъде черпят информация от гугъл мапс? Наскоро в Карлово откриха ново кръгово. Още на следващия ден там беше отразено. А тук се налага да с "рекли-казали" да се поправя картата. За офроуд частта е ясно, но за официалните пътища вероятно има някакъв регистър, от където взимат информация.
Безплатна подобна услуга не знам да има...
Остави коментар:
-
От: Заедно да направим картата още по точна
Алгоритъм, който следи движението на андроидните смартфони, е достатъчен да отрази всеки нов път.
Остави коментар:
-
От: Заедно да направим картата още по точна
Интересно как и откъде черпят информация от гугъл мапс? Наскоро в Карлово откриха ново кръгово. Още на следващия ден там беше отразено. А тук се налага да с "рекли-казали" да се поправя картата. За офроуд частта е ясно, но за официалните пътища вероятно има някакъв регистър, от където взимат информация.
Остави коментар:
-
От: Заедно да направим картата още по точна
Здравей Веселине,
Благодаря за корекцията, ще го отрежа за версия Q3, че Q2 вече се тества за пускане.
Поздрави!
Остави коментар:
-
От: Заедно да направим картата още по точна
Дравей Сабине,
и още една греда тази година в Родопите - между с. Белица и пътя Кръстова Гора - Караджов камък. В началото бе перфектен, после едно екстремче, на второто рекичката отнесла пътя, на третото, /кръстчето/ спряхме да огледаме нагоре. Нагоре, там където е кръгчето, свлачището вече е непреодолимо. Според мен, може да се остави като пешеходен трак, евентуално.
А тук е дето спряхме за оглед:
Остави коментар:
-
От: Заедно да направим картата още по точна
Първоначално публикуван от Веселин Русев - Vesur Преглед на мнениеПътищата по-долу, офроуд тракове около село Кожари, не съществуват. Няма и просеки, нито пътеки, н и щ о - просто ги заличете. В замяна на това, в картата има несъществуващ участък от пътя, по който съм минал към Триград, трака е в сиво.
Траковете са от времето, когато нямахме въздушни снимки на този район и два от тях бяха свързани на грешни места. Нанесъл съм корекциите, благодаря за обратната връзка.
В новата версия, която ще пуснем всеки момент ще са отразени.
Поздрави!
Остави коментар:
-
Остави коментар:
-
От: Заедно да направим картата още по точна
Първоначално публикуван от vlahkab Преглед на мнениеЗдравейте.Притежавам две устройства GPS Nuvi 2595 и GPS Nuvi 3590.Версия на картата 2018Q2.Софтуера е последна версия. Въпросът ми е защо при зададени еднакви начални и крайни точки както еднакви настройки за маршрута ми го изчислява по различен начин? Примерно Пловдив-Велинград с избягване на магистрала, най-бързо- 3590 води маршрута през Звъничево,а 2595 през Пещера,Батак?
Остави коментар:
-
От: Заедно да направим картата още по точна
Здравейте.Притежавам две устройства GPS Nuvi 2595 и GPS Nuvi 3590.Версия на картата 2018Q2.Софтуера е последна версия. Въпросът ми е защо при зададени еднакви начални и крайни точки както еднакви настройки за маршрута ми го изчислява по различен начин? Примерно Пловдив-Велинград с избягване на магистрала, най-бързо- 3590 води маршрута през Звъничево,а 2595 през Пещера,Батак?Последно редактирано от vlahkab; 24-07-18, 06:37.
Остави коментар:
Активност за темата
Свий
В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.
Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.
Остави коментар: