От: Заедно да направим картата още по точна
Аз да питам. Някъде назад попитах как можем да оправим някой град с много грешки и да Ви го дадем оправен. Правил съм карти и знам наизуст Троян, Ловеч, Монтана, Ботевград, Правец, Карлово, Сопот и Асеновград. Някой ми отговори, че трябвало да си купя нещо си. Често като карам и като видя някоя нередност се сещам за това. Искаме да помогнем безвъзмездно за продукт, който продавате, а трябва да купуваме нещо. Търся логиката, но не мога да я открия.
Обява
Свий
Няма добавени обяви.
Заедно да направим картата още по точна
Свий
X
-
От: Заедно да направим картата още по точна
За да могат участниците във форума да преценят на какво може да се дължи даден проблем и да съдействат адекватно, при описанието на проблема, моля предоставяйте по-подробна информация, която включва:
Кой е моделът на Вашия Garmin GPS уред?
Коя версия и кой вариант на карта OFRM използвате?
Има ли други включени карти в "Настройки" > "Карта" > "Карта Инфо" (или "Мои карти", или "Данни" - в зависимост от модела на уреда)?
Какви навигационни настройки и отбягвания са зададени в "Настройки" > "Навигация"?
Остави коментар:
-
От: Заедно да направим картата още по точна
Понякога при ползването на картата уреда забавя да извести определената посока. Случвало ли се е и при вас?
Бележка от модератор: Колегата използва преводачка и поста е редактиран така, както съм схванал смисъла. Дано да е това....Последно редактирано от ISG; 19-10-16, 14:49.
Остави коментар:
-
От: Заедно да направим картата още по точна
Първоначално публикуван от vlahkab Преглед на мнениеЗдравейте колеги,Вчера открих грешка при рутирането и при двете карти - Сити и Топо. По пътя Пловдив-село Труд.Пътувайки от Пловдив към офиса на Стар Моторс навигацията ме води през разделителната мантинела на двете платна вместо през детелината при село Труд и после в обратна посока
[ATTACH=CONFIG]873522[/ATTACH]
Остави коментар:
-
От: Заедно да направим картата още по точна
Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнениеЗа оправяне си е. Но темата е да помогнем за оправянето на картата и ако това е в нейния ресор - за оправяне си е.
Остави коментар:
-
От: Заедно да направим картата още по точна
Първоначално публикуван от a_atanasov Преглед на мнениеИ двете предложени решения са добри, НО имат и своите минуси.
В началото, когато си купих GPS и му зададох "най-кратък" маршрут Белица-Разлог, така ме заби през един дърварски път само за камиони, че трябваше да се връщам 15 км. в обратната посока.
Другото решение - със забраната на магистралите рискувам по пътя за морето да опозная всички села и паланки.
Изглежда "две убаф нема", както казват циганите, или онова с душата в рая и ...
Лек ден.
В отметките си оставяш да е пак най-бърз маршрут.
Аз по принцип предпочитам да си карам по-магистралата независимо че ще е по-дълго с 10 км.
Остави коментар:
-
От: Заедно да направим картата още по точна
За оправяне си е. От какъв зор да избягваш магистралите, ако най-прекия и бърз път е по тях? Доколкото разбирам трябва да се елиминира мерака на устройството по подразбиране да те прекарва по магистралата, независимо, че има по-бърз и къс път. Ръчния вариант с избягването на магистралите е ясен, но това е само ако знаеш пътя и че има по-добър. Което на практика обезмисля навигацията за случая. Целта е тя да работи и да покаже най-добрия маршрут на хора, които и се доверяват. Не съм в час и много не ме интересува дали картата е виновна за това или устройството, но темата е да помогнем за оправянето на картата и ако това е в нейния ресор - за оправяне си е.
Остави коментар:
-
От: Заедно да направим картата още по точна
И двете предложени решения са добри, НО имат и своите минуси.
В началото, когато си купих GPS и му зададох "най-кратък" маршрут Белица-Разлог, така ме заби през един дърварски път само за камиони, че трябваше да се връщам 15 км. в обратната посока.
Другото решение - със забраната на магистралите рискувам по пътя за морето да опозная всички села и паланки.
Изглежда "две убаф нема", както казват циганите, или онова с душата в рая и ...
Лек ден.
Остави коментар:
-
От: Заедно да направим картата още по точна
Съгласен съм с мненията на колегите sashko6 и Наско, но аз просто разсъждавах за различните приоритети заложени в отделните карти и в резултат на това, чертането на различни маршрути при еднакви настройки.
Остави коментар:
-
От: Заедно да направим картата още по точна
Не гледайте MapSource и Basecamp те винаги дават различен маршрут от гармина.
Най лесния начин да заобиколиш магистралата е като сложиш отметка в настройките за отбягване на магистрала.
И всичко си идва на място
Остави коментар:
-
От: Заедно да направим картата още по точна
След тест на Basecamp при настройка най-кратко на OFRM, маршрутът преминава през Радомир. Когато настройката е за най-бърз маршрут преминава през магистралата за Благоевград. Опитайте с НАЙ-КРАТКО и би трябвало всичко да е ОК.
Остави коментар:
-
От: Заедно да направим картата още по точна
Първоначално публикуван от a_atanasov Преглед на мнениеПоследната версия на пътя София (Владая) - Кюстендил упорито се опитва да ме прекара през магистралата до Дупница, вместо през Радомир. Настройката е за най-бързо. Когато си вляза в "правия път" вече към Радомир, разликата е, че си пристигам 10 минути по-бързо.
С City Navigator Europe NTU 2017.1 през Радомир, а с TOPO LT CYR през магистралата до Дупница.
Остави коментар:
-
От: Заедно да направим картата още по точна
От магистралата можеш да се отървеш само ако и зададеш забрана. Иначе отърване няма
Остави коментар:
-
От: Заедно да направим картата още по точна
Последната версия на пътя София (Владая) - Кюстендил упорито се опитва да ме прекара през магистралата до Дупница, вместо през Радомир. Настройката е за най-бързо. Когато си вляза в "правия път" вече към Радомир, разликата е, че си пристигам 10 минути по-бързо.
Остави коментар:
-
От: Заедно да направим картата още по точна
Благодарим за изпратената корекция. Ще проверим какво точно се случва!
Първоначално публикуван от vlahkab Преглед на мнениеЗдравейте колеги,Вчера открих грешка при рутирането и при двете карти - Сити и Топо. По пътя Пловдив-село Труд.Пътувайки от Пловдив към офиса на Стар Моторс навигацията ме води през разделителната мантинела на двете платна вместо през детелината при село Труд и после в обратна посока
[ATTACH=CONFIG]873522[/ATTACH]
Остави коментар:
Активност за темата
Свий
В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.
Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.
Остави коментар: