Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заедно да направим картата още по точна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • poketo
    отговори
    От: Заедно да направим картата още по точна

    Имах предвид навигационен уред за автомобил - да стои на стъклото на автомобила. Защото ръцете ще са ми заети от пушкала, дърпащи се кучета и др.

    Остави коментар:


  • OFRM_Team
    отговори
    От: Заедно да направим картата още по точна

    Първоначално публикуван от poketo Преглед на мнение
    Здравейте, ловец съм и обикалям доста по черните пътища на Родопите, а гледам на вашата карта ги няма, та ще си копувам Гармин и ви питам кой модел да си взема за да ви пращам тракове.
    Зависи от бюджета, който сте определили за навигационен уред. Според нас добри предложения са моделите от сериите eTrex, GPSMAP 62 и Montana.
    Можете да разгледате ръчните модели на Garmin в нашия електронен магазин по следния линк:

    http://shop.karta.bg/index.php?mod=category&cat_id=13

    За ловци с кучета Garmin предлагат и уреди от серията Astro (базирана на серия GPSMAP 62), които поддържат комуникация с радионашийници за следене на кучета.

    Остави коментар:


  • poketo
    отговори
    От: Заедно да направим картата още по точна

    Здравейте, ловец съм и обикалям доста по черните пътища на Родопите, а гледам на вашата карта ги няма, та ще си копувам Гармин и ви питам кой модел да си взема за да ви пращам тракове.

    Остави коментар:


  • sashko6
    отговори
    От: Поповица

    Благодарим Ви за изпратените корекции! Ще бъдат отразени в следващата версия!

    Остави коментар:


  • Ivich
    отговори
    Поповица

    Поповица (на пътя Пловдив - Хасково)

    Пътувайки от Пловдив към Хасково и след като си спрял на OMV-то за кафе продължаваш. Обаче в картата пътя по който искаш да се върнеш на Е80 не ти го позволява, а се опитва да те върне на бензиностанцията и да направиш лява завой (което не съм сигурен, че може)
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Popovica1.png
Прегледи:1
Размер:347.4 КБ
ID:5567943

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Popovica2.png
Прегледи:1
Размер:355.2 КБ
ID:5567944

    А карането по това отклонение тук е напълно възможно и разрешено идвайки по Е773 да направиш левия завой по Е80 към Хасково или идвайки от OMV-то. Дори си има и табелки за Свиленград.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Popovica1.jpg
Прегледи:1
Размер:86.7 КБ
ID:5567945

    А това е кръстовището с Е80.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Popovica.jpg
Прегледи:1
Размер:79.2 КБ
ID:5567946

    Остави коментар:


  • Ivich
    отговори
    От: Заедно да направим картата още по точна

    Пак Горна Оряховица в същата зона. Още една грешката при рутирането от горния пост.

    Карайки по ул. Васил Априлов и искайки да стигнеш до хипермаркета се опитва да завиеш надясно. Тук обаче това е забранено също отдавна, а освен това и местните органи явно използват това и понякога спират нарушителите, които завият наляво .
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:G.Oriah-3.png
Прегледи:1
Размер:462.1 КБ
ID:5567940

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:G.Oriah3.jpg
Прегледи:1
Размер:133.9 КБ
ID:5567941

    Остави коментар:


  • Ivich
    отговори
    Горна Оряховица

    Горна Оряховица

    Идвайки от Бяла и карайки по ул. Мано Тодоров към един хипермаркет срещу стадиона в един момент се опитва да те вкара да минеш през квартала, вместо да си продължиш по главния път. (правилното е по черните стрелки)
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:G.Oriah-1.png
Прегледи:1
Размер:680.5 КБ
ID:5567936

    Дори и да не завиеш на всяка следваща пряка иска да те изкара от пътя и да те вкара в малките улички. Въпреки, че на кръстовището пред стадиона е разрешено да направиш ляв завой.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:G.Oriah-2.png
Прегледи:1
Размер:366.3 КБ
ID:5567937

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:G.Oriah1.jpg
Прегледи:1
Размер:117.0 КБ
ID:5567938

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:G.Oriah2.jpg
Прегледи:1
Размер:129.6 КБ
ID:5567939

    Остави коментар:


  • Ivich
    отговори
    Пловдив

    Здравейте,

    Пловдив - ул. Васил Левски карайки към към Новотела

    При рутиране за някъде се опитва да те вкара в еднопосочна улица, която доколкото знам отдавна си е такава.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Plovdiv-1.png
Прегледи:1
Размер:384.9 КБ
ID:5567931

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Plovdiv-2.png
Прегледи:1
Размер:281.0 КБ
ID:5567932

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Plovdiv2.jpg
Прегледи:1
Размер:95.4 КБ
ID:5567933

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Plovdiv1.jpg
Прегледи:1
Размер:112.8 КБ
ID:5567934

    Остави коментар:


  • dhv
    отговори
    От: Заедно да направим картата още по точна

    Първоначално публикуван от didi59 Преглед на мнение
    Вярно е, че е отврат, но в твоята карта изчерта правилния. Явно за Северна България ще ползвам нея. Всъщност ще кача и двете за по лесно
    Аз ако знаеш специално в това село колко се борих да го навигира по главния път, та затова е правилно. На други подобни места сигурно и моята ще греши, ама ще ги оправям, когато излязат наяве.

    Остави коментар:


  • musovir
    отговори
    От: Заедно да направим картата още по точна

    Оспамихме темата, но после до Тракия няма проблем. Аз бях с гранда не друса и си поддържам 85-95 (аз и по магистралата не карам вече с повече от 110), бълдъзата беше с кола също не се оплака.
    Интересното е, че времето което ми даваше навръщане през Бургас, аз го направих до нас през Риш с 10 мин по-рано. И не е от бързо каране.

    Остави коментар:


  • milstan
    отговори
    От: Заедно да направим картата още по точна

    Като проход е по-добър , обаче после докато стигнеш до Тракия...? И Хемус как е ? Аз все още предпочитам през Бургас и Слънчев бряг - ЛИЧНО мнение .
    Последно редактирано от milstan; 12-02-14, 10:42.

    Остави коментар:


  • musovir
    отговори
    От: Заедно да направим картата още по точна

    Първоначално публикуван от OFRM_Team Преглед на мнение
    Проверката в MapSource показва, че маршрутът Варна-Пампорово през Бургас е по-кратък с около 20 километра и по-бърз с около 20 минути в сравнение със същия маршрут през Ришки проход, поради което е нормално уредът да не маршрутизира през Ришки проход. Ако желаете да минете по този маршрут през Ришкия проход е необходимо да зададете и междинна точка в близост до или по самия проход (например село Веселиново, Шумен). Ако по маршрута през Бургас има участъци с лоша пътна настилка, моля изпратете ни подробна информация за тези участъци, за да понижим техния приоритет и при възможност уредът да ги отбягва при рутиране.
    Когато тръгнах по магистралата за Шумен нямаше проблем, докато не отбих за Карнобат. Предполагам след това ме е пренасочвал през Котел. Но навръщане наистина искаше да мина през Бургас.
    А в момента Ришкия проход е много по-бърз от Бургас-Варна, поне такова е моето впечатление от гледна точка средна скорост и натовареност. Но вече ще знам да давам междинна точка.

    Остави коментар:


  • OFRM_Team
    отговори
    От: Заедно да направим картата още по точна

    Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
    Имам въпрос. Ходих на Пампорово тия дни. Избрах си да мина през Ришки проход тъй като е основно рехабилитиран. Пътя е в перфектно състояние, но Минка (така съм си кръстил навигацията) постоянно искаше или да се връщам или да се отклонявам другаде. Това го прави и в двете посоки: Варна-Пампорово-Варна. Какъв може да е проблема?
    Проверката в MapSource показва, че маршрутът Варна-Пампорово през Бургас е по-кратък с около 20 километра и по-бърз с около 20 минути в сравнение със същия маршрут през Ришки проход, поради което е нормално уредът да не маршрутизира през Ришки проход. Ако желаете да минете по този маршрут през Ришкия проход е необходимо да зададете и междинна точка в близост до или по самия проход (например село Веселиново, Шумен). Ако по маршрута през Бургас има участъци с лоша пътна настилка, моля изпратете ни подробна информация за тези участъци, за да понижим техния приоритет и при възможност уредът да ги отбягва при рутиране.
    Последно редактирано от OFRM_Team; 11-02-14, 13:54.

    Остави коментар:


  • musovir
    отговори
    От: Заедно да направим картата още по точна

    Имам въпрос. Ходих на Пампорово тия дни. Избрах си да мина през Ришки проход тъй като е основно рехабилитиран. Пътя е в перфектно състояние, но Минка (така съм си кръстил навигацията) постоянно искаше или да се връщам или да се отклонявам другаде. Това го прави и в двете посоки: Варна-Пампорово-Варна. Какъв може да е проблема?

    Остави коментар:


  • sashko6
    отговори
    От: Заедно да направим картата още по точна

    Благодарим Ви много за обърнатото винимание! Ще бъде коригирано!

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X