От: Заедно да направим картата още по точна
Днес влязох в сайта на АПИ, за да проверя дали до с. Мало Бучино се изисква винетка и се натъкнах на това, че в OFRM Geotrade 2013Q4 АМ Люлин е означена като път А5, а според АПИ и всички други източници магистралата от София до Перник е под номер А6. А5 в действителност е магистралата Варна - Бургас.
Магистрала Струма пък са я означили като А3 (започва от Перник, края на магистрала Люлин), докато в картата А3 е магистралата от Харманли до границата с Турция. Последната пък според АПИ е А4.
Може би трябва да се прегледат номерата на магистралите и да се актуализират.
Ето тук има доста добро описание на магистралите:
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%...80%D0%B8%D1%8F
Поздрави!
Обява
Свий
Няма добавени обяви.
Заедно да направим картата още по точна
Свий
X
-
От: Заедно да направим картата още по точна
..Според мен хотел "Европа" - това е комплекс "Фантазия"!
..
Остави коментар:
-
От: Заедно да направим картата още по точна
Здравейте!
Наложи ми се да потърся хотелски комплекс "Фантазия" в гр. Хасково.
На картата обаче излиза хотел "Европа", а малко по нагоре и парк хотел "Европа"!
Въпросът ми е: Кое е вярното?
Според мен хотел "Европа" - това е комплекс "Фантазия"!
Ако е така не е лошо да се коригира, ако греша - моите извинения.
Питам, защото ще ни се наложи да ходим в този комплекс и за това го потърсих.
Остави коментар:
-
От: Заедно да направим картата още по точна
Важно е да се актуализират картите безспорно.
И все пак е меко казано нелепо да се разчита безпрекословно на която и да било навигация.
Тя е да помага а не да и се вярва.
Има черкви за толкова вярващите
Остави коментар:
-
От: Заедно да направим картата още по точна
Първоначално публикуван от dhv Преглед на мнениеСело Остров е отвратително с тези завои. Както и да се задават скорости по улиците, навигацията винаги избира преките улици, никога не навигира по криволичещия главен път. И аз го мъчих всякак в моята карта, единствения начин е всички други улици да се зададат като черни пътища. Те са си и такива всъщност.
Остави коментар:
-
От: Заедно да направим картата още по точна
Благодарим Ви за изпратените корекции!
Остави коментар:
-
От: Заедно да направим картата още по точна
Село Остров е отвратително с тези завои. Както и да се задават скорости по улиците, навигацията винаги избира преките улици, никога не навигира по криволичещия главен път. И аз го мъчих всякак в моята карта, единствения начин е всички други улици да се зададат като черни пътища. Те са си и такива всъщност.
Остави коментар:
-
От: Заедно да направим картата още по точна
Здравейте!
Искам да съобщя за две доста груби неточности в с.Остров, Врачанско. И за една по-малко неприятна в гр.Плевен.
1. Маршрутът е от с.Г.Вадин до Оряхово.
Проблемът се появи в с. Остров.
Правилният маршрут е по зелената маркировка.
По него пътуват всички. Изчисления маршрут е непроходим.Нямах възможност да направя снимки защото беше гъста мъгла, но се озовах в задънка без изход.(Кални странични селски улички, по които видях единствено една каруца едва, едва да се измъква от чернозема.
2.Същото, че и по-лошо беше по обратния път.
Навигацията упорито се опитваше да ме вкара в някакви преки улички, които дори нямаха настилка. Или в първите няколко метра имаше изровен асфалт, а след това кал.
Тук отново правилният маршрут е този в зелено!
Много моля да коригирате тези грешки, защото, меко казано, е доста неприятно и изнервящо!
Също така бих помолил всички, които ползват тази карта и забелязват такива неточности да ги съобщават навреме на екипа за отстраняване. Едва ли има по-неприятна ситуация от това да се озовеш на непознато място, вечер и в мъгла в някаква задънена улица и да няма кой да те упъти. А ти разчиташ на тази карта, все пак.
И накрая
3. В гр.Плевен. От "Източна промишлена зона" към "Сторко" има една грешка, която преди я нямаше и не знам кой и защо е променил верния път. Става дума за това:
Тук това заобикаляне изобщо не е нужно. Пътищата с хиксове са отклонения от главния път за зареждане на Кауфланд, ТЕЦ и т.н.
Верният маршрут е този в зелено. Това е главният път.
Знам, че екипът няма възможност да проверява всичко, но смятам, че когато се внасят промени трябва да е по-прецизен. Особено в малките населени места, където няма табели, а вече няма и хора към които да се обърнеш.
Надявам се да съм бил полезен.
Остави коментар:
-
От: Заедно да направим картата още по точна
Ето това са точните координати на вр. Ботев - N42 43.050 E24 55.043
Остави коментар:
-
От: Заедно да направим картата още по точна
Може ли точните координати на върха или няколко скрийншота да видя как е при вас,все пак при развалена карта няма да мога да я ползвам си мисля.
А картата си работи и не забива.
Даже намерих участъка на картата и колко и да кликам около него не ми дава, че има връх, само х.рай-в.ботев (нов участък)
Остави коментар:
-
От: Заедно да направим картата още по точна
Вероятно при самото изтегляне img файла се е повредил. Като напиша в полето за търсене вр. Ботев го намира и всичко е наред. Влезте си в профила в karta.bg и изтеглете наново картата.
Остави коментар:
-
-
От: Заедно да направим картата още по точна
Първоначално публикуван от kles Преглед на мнениеИнтересни места го има при старите нувита ( нямам идея при по-новите, но евтини дали го има като опция)
При 3ххх серията и дори гармин за андроид няма такова нещо.
Има си категории и директно търсене на лентата с подсказка.
Но нито един връх не ми излиза .. пример Шипка,Бузлуджа,Ботев.
Дори като дам на картата и маркирам връх и не ми го дава като обект.
какъв е модела на уреда?
Остави коментар:
-
От: Заедно да направим картата още по точна
Интересни места го има при старите нувита ( нямам идея при по-новите, но евтини дали го има като опция)
При 3ххх серията и дори гармин за андроид няма такова нещо.
Има си категории и директно търсене на лентата с подсказка.
Но нито един връх не ми излиза .. пример Шипка,Бузлуджа,Ботев.
Дори като дам на картата и маркирам връх и не ми го дава като обект.
Остави коментар:
-
От: Заедно да направим картата още по точна
Първоначално публикуван от kles Преглед на мнениеНякой може ли да ми каже как се търсят върхове ?
Гледам шипка я има в 3д, но как и да кликам на нея не ми дава, че е връх.
Върхове се търсят през "интересни места", като напишете "вр. " и името на върха.
Остави коментар:
Активност за темата
Свий
В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.
Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.
Остави коментар: