Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ръждопреобразувател на "вюрт"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • maystor
    отговори
    От: До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
    Колега, имаш ли в наличност от PERMATEX- а и някаква ориентировъчна цена да дадеш.
    Благодаря предварително.
    В момента нямам, около 25лв. Ако искаш ще ти поръчам.

    Остави коментар:


  • Венцислав Петров
    отговори
    От: До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Държа да отбележа, че използването на ръждопреобразувател е показано само ако по детайла има ръжда... Ако няма то мазането на детайла с такъв само ще влошава положението...

    Остави коментар:


  • Вальо
    отговори
    От: До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Първоначално публикуван от PlamPet Преглед на мнение
    Всъщност, на "черното" на снимките се вижда как е избила ръждата и не изглежда толкова черно.
    Този ефект случайно го установих преди доста години- детаил, който изложен на температура (макар и не висока, както са твоите спирачни апарати), намазан с обикновен зелен ръждопреобразувател става "вечен" , поне докато детаила се грее.Аз го направих на тотално ръждясал изпускателен колектор, след като се нягряха яко тръбите, побеляха и до ден днешен (близо 10 години) са си така.

    Остави коментар:


  • Вальо
    отговори
    От: До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
    Ръждо-преобразователите не са панацея, те преобразуват ръждата и я запечатват, но не са антикор грунд за преди боя. Почти всички могат да се боядисват, като някой трябва първо да се измият с вода преди това.
    Колега, имаш ли в наличност от PERMATEX- а и някаква ориентировъчна цена да дадеш.
    Благодаря предварително.

    Остави коментар:


  • sparkybg
    отговори
    От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Аз стигам до извода че най-добре си става с класически, български, алкиден грунд за метал, след почистване с телена четка. Колеги намериха и фирма, продаваща оловен миниум на прах. Това се е доказало във времето. Остава само да се намери по-адекватен носител, с който да се забърка, понеже безира нещо поне на мен не ми е по вкуса. Съхне месеци.

    Остави коментар:


  • PlamPet
    отговори
    От: До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Всъщност, на "черното" на снимките се вижда как е избила ръждата и не изглежда толкова черно.

    Остави коментар:


  • PlamPet
    отговори
    От: До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Ами реших, че е ясно. По-тъмното (почти черното) е намазано с Вюртк, а сивото - с нашенския преобразувател.

    Остави коментар:


  • sparkybg
    отговори
    От: До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Първоначално публикуван от PlamPet Преглед на мнение
    Преди около 2 години почистих тези детайли на пясъкоструй. Единият е намазан с Вюрт, а другият - с обикновен български преобразувател.
    Сега ако кажеш и кое на коя снимка е...

    Остави коментар:


  • PlamPet
    отговори
    От: До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Преди около 2 години почистих тези детайли на пясъкоструй. Единият е намазан с Вюрт, а другият - с обикновен български преобразувател.
    Резултатът:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00057.jpg
Прегледи:1
Размер:125.5 КБ
ID:5196905Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00054.jpg
Прегледи:1
Размер:128.6 КБ
ID:5196906Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00059.jpg
Прегледи:1
Размер:98.7 КБ
ID:5196907Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00055.jpg
Прегледи:1
Размер:132.1 КБ
ID:5196908Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00061.jpg
Прегледи:1
Размер:112.1 КБ
ID:5196909Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00053.jpg
Прегледи:1
Размер:121.5 КБ
ID:5196910Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00056.jpg
Прегледи:1
Размер:125.5 КБ
ID:5196911Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00058.jpg
Прегледи:1
Размер:152.8 КБ
ID:5196912Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00060.jpg
Прегледи:1
Размер:113.7 КБ
ID:5196913
    И двата са седяли един до друг, на сухо и проветриво място.

    Остави коментар:


  • maystor
    отговори
    До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Ръждо-преобразователите не са панацея, те преобразуват ръждата и я запечатват, но не са антикор грунд за преди боя. Почти всички могат да се боядисват, като някой трябва първо да се измият с вода преди това.

    Остави коментар:


  • rumbata
    отговори
    До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
    .......
    Засега корозията води пред битовата химия.
    Успех във вашата битка.
    +1

    Намазал съм едно нещо преди пет месеца /не е от джипката/.
    Беше с лека ръжда, обработих една част от него с въпросното мляко на Вюрт
    В лабораторни условия - сухо и проветриво място, вече е избила ръжда.
    Сам се досещам в други условия какъв ще е резултата.
    За мен тези химии са загуба на време и пари, освен ако не се цели ефект "плацебо".

    Не е като да нямам опит - карал съм няколко Опела, даже и в момента си пазя един за извращения.

    Остави коментар:


  • PlamPet
    отговори
    До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Не се предоверявайте на този преобразувател.
    Преди около 1 - 1,5 години си изчистих цялото окаване на W124 на пясъкоструй. Обработих го с въпросния елексир, след това го боядисах, като педантично съм следял да няма пропуски и вчера, когато ми се наложи да погледна отдолу, се хванах за главата. Ръждата е започнала да избива от цялата повърхност на детайлите.
    Ще пусна снимки, за да е по-ясно за какво става въпрос, но в момента нямам за сегашното състояние. За сега ще покажа само какво беше... И си мислих, че още най-малко 100 години няма да има ръжда...
    Прикачени файлове

    Остави коментар:


  • bubatav
    отговори
    До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Ръждопреобразувателят на Вюрт трябва да се нанася само върху местата, където има ръжда, защото той прави реакция с нея и образува тъмен защитен слой. Ако се нанесе върху почистени от ръжда повърхности, то може да образува ръжда.

    Между другото в магазините на Вюрт вече се предлага и опаковка от 100 мл.

    Остави коментар:


  • 19R
    отговори
    До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    ... и аз да добавя същия тип въпросче,но за американския ръждопреобразувател PERMATEX, дали може върху него да се полагат различни покрития(грундове, защити и т.н.). Цената му е сравнително по-ниска НО е много добър според мен.

    Остави коментар:


  • gere
    отговори
    До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Четох много по темите, но не открих отговор. Имам следното питане към хората с повече опит. Ако сравнително голям участък от колата е почистен от боята до чист метал, но само тук-там има участътъци с ръжда, как трябва да се полагат ръждопреобразувател "Вюрт" и епоксиден грунд на "Новол"? Това което ме притеснява е, че и двете трябва да се нанасят направо върху метала. Как е правилно да се подходи - дали да се намажат с вюрт-а само участъците с ръжда или да го разхищавам навсякъде и дали има смисъл тогава върху него да се слага епоксиден грунд? Каква е адхезията на грунда върху вюрт-а? Благодаря предварително!

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X