Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ръждопреобразувател на "вюрт"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Scrapheap
    отговори
    Бестимекс ООД

    Остави коментар:


  • ceko45
    отговори
    В България има ли вносител от където да се закупи? Можеш ли да ни насочиш към фирмата?

    Остави коментар:


  • Scrapheap
    отговори
    Фирмата, в която работя, започна да внася препатат, който наистина бързо, премахва ръждата. Не е преобразувател а чистител. След него трябва детайлът да се измие с водоструйка, да се подсуши и по най-бързия начин да се грундира и боядиса, защото ще ръждяса отново. Дадоха ми малко количество за тест, който извърших върху силно корозирал спирачен кантар от Тойота. Снимките са преди и след препарата. Пробвах го и върху ламарини, но там пречат остатъците от боя. Процесът силно се забързва, при търкане с телена четка, докато действа препаратът. Той е американско производство и се казва DRX Rust remover. Определено действа.Третата снимка е от третиране на ламарина, но там имаше остатъци от боя и резултатът не е толкова добър.
    За себе си стигнах до извода, че си струва да се използва за масивни детайли, като маховици, спирачни апарати, помпи, мостове и т.н.
    Не съм пробвал на други детайли, защото количеството (около 100ml), стигна за толкова...
    Нанася се с четка и се мие с водоструйка, след около 5-10 минути.
    Препаратът никак не е евтин (57лв./л) и както се досещате аз нямам никаква далавера от това, дали се продава. Идеята е да ви покажа, че има нещо работещо в тази насока.
    Прикачени файлове

    Остави коментар:


  • stefsab
    коментира - отговор
    Вюртовския дистрибутор мине- немине време и ни натиска да купуваме от тях. Купуваме само няколко позиции и нарядко. Дистрибутора-отговорник за нас - докато се запознаем, и дойде нов.....
    За частно ми потрябваха специфичен вид анкерни дюбели - за стълбищен парапет на открито. Попитах го какво е покритието на съответните дюбели, за да не се получи електрохимична корозия. Отговора беше - лъскаво !

  • stefsab
    коментира - отговор
    Вюртовския дистрибутор мине- немине време и ни натиска да купуваме от тях. Купуваме само няколко позиции и нарядко. Дистрибутора-отговорник за нас - докато се запознаем, и дойде нов.....
    За частно ми потрябваха специфичен вид анкерни дюбели - за стълбищен парапет на открито. Попитах го какво е покритието на съответните дюбели, за да не се получи електрохимична корозия. Отговора беше - лъскаво !

  • stefsab
    коментира - отговор
    Вюртовския дистрибутор мине- немине време и ни натиска да купуваме от тях. Купуваме само няколко позиции и нарядко. Дистрибутора-отговорник за нас - докато се запознаем, и дойде нов.....
    За частно ми потрябваха специфичен вид анкерни дюбели - за стълбищен парапет на открито. Попитах го какво е покритието на съответните дюбели, за да не се получи електрохимична корозия. Отговора беше - лъскаво !

  • turtey
    коментира - отговор
    Матряла, от това не можеш да избягаш.

  • sparkybg
    коментира - отговор
    Говорих с Кобра (дето са официален дистрибутор на Sika), за двукомпонентно лепило за автостъкла. Същите купуват и от Henkel (демек Teroson/Terostat), защото са ми продавали например праимер за такова лепило.

    Sika и Henkel/Loctite/Teroson има общо 10-ина вида лепила за автостъкла с единствена разлика скоростта на стягане + по един 2-компонентен модел. "Лелката" басртеща дабе не можа да каже "двукомпонентен".

    Фирма за автостуъкла да не знае за продуктите за автостъкла на фирмата, на която е дистрибутор, ми идва малко в повече. А със сигурност е ходила по "обучения".

  • turtey
    коментира - отговор
    М те са амнйасе продукти които трябва да запомниш кое как защо, аналози на конкуренцията и т.н.
    Не е атомна физика, но и тия с които говориш по телефона обикновено не са и нобелови лауреати.

  • sparkybg
    коментира - отговор
    Мдам, убучението за ползване на двустранно лепяща лепенка ще да е минимум 2 семестъра сигурно.
    Айде не на мене тия. Въпросните обучения в 90% от случаите са добър повод за разходка до някой курорт - 2 часа "лекция" и 2 дни пиене и йеденье на корем. Да не съм ходил, да не ги знам тия работи.

    Аз не ползвам продукти за ракетни технологии. Продукта, дето ползвах вчера, е с 2 минутно клипче и страница TDS, които трябва да си пълен кретен за да не разбереш. Ама производителя решил да го продава директно ребрандиран на фирмени сервизи, и тукашния дистрибутор го поддържа само в рекламните си брошури.

    "Пазарът" също не хваща дикиш. Някои неща се намират тегаво в цяла Европа. Сигурно и целокупния европейски пазар им е малък, а пък тоя на Гърция е огромен (от там внасях въпросната двойнолепяща лепенка).

  • turtey
    коментира - отговор
    Продуктовото обучение струва едни пари.
    За нещо което никой не купува малко няма смисъл.

  • taran
    коментира - отговор
    От години е така и няма да се оправи-българския пазар е малък и не радко има артикули,дето никога не са внасяни,няма и да ги внесът.

  • sparkybg
    отговори
    Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
    Работи,щото много фирми предпочитат, да ползват един доставчик,за почти всичко.Ръждопреобразувателя,съм го купувал през фирма пазаруваща редовно от Вюрт на цена 45 лв. за литър,докато масово се продаваше на простосмъртни за 90-100 лв.
    Еми да си кажат черно на бяло че работят само с фирми и толкоз. Те и 3M са така и кой ли още не. И като прозвъниш на уж дистрибуторите за дадено продукт, дето не е като да се продава във всяка втора железария, усещаш как на другия край на "жицата" знаят нула за всичко извън 5-те продукта, които продават.

    Сигурно вече 10-ина пъти поръчвам от чужбина какво ли не.

    Остави коментар:


  • taran
    отговори
    Работи,щото много фирми предпочитат, да ползват един доставчик,за почти всичко.Ръждопреобразувателя,съм го купувал през фирма пазаруваща редовно от Вюрт на цена 45 лв. за литър,докато масово се продаваше на простосмъртни за 90-100 лв.

    Остави коментар:


  • sparkybg
    отговори
    На началната страница има телефони. Звънни и се разберете - току виж даже ти ги донесат на място.

    И на тия и на Вюрт, и на много други, маркетинговата им политика е тотално сбъркана и изглежда съвсем нарчно поддържат някакъв "мистичен" авторитет на доставчик на "вълшебни акоприфни" продукти. Доколкото ги има от много време и още не са фалирали, явно това все пак работи, колкото и да псувам всеки път когато попадна на такава измишльтина.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X