Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ръждопреобразувател на "вюрт"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • коко келеша
    отговори
    От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Интересно, хора, по чиито автомобили съм работил преди години с използване на Вюрт още ме поздравяват, а тук има само недоволни от него! Ползвай Перматекс за разнообразие, догодина Вюрт за сравнение. За най-отгоре - полиуретанов уплътнител за строителни фуги - няма мърдане!

    Остави коментар:


  • I.Stoyanov
    отговори
    От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Е близо 4 години след последния пост по темата я някой да сподели, реалното работещо решение. Ако може стъпка по-стъпка с конкретните материали. Теранозавъра вече е 4-та година в България и лека полека почват да избиват тук там повърхностни петна ръждица. Не е нищо фатално.
    Иска ми се да предприема мерки докато е време. Не можах да конкретизирам нищо от темата.
    Стъпките които ми се въртят:
    1) Телената четка и колкото може.
    2) Ръждопреобразувател - какъв ?
    3) Цинк на спрей или ?
    4) Черна боя, тип "боди" гумирана демек или нещо друго ?
    5) Парафин в шасито ?

    Благодарско
    п.п. Спарки ще ми е особено полезен по темата, конкретно с този Хавтомобил

    Остави коментар:


  • Ivk0v
    отговори
    От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Първоначално публикуван от Руди Преглед на мнение
    Как да измия гредите от вътре?С водоструйка ще стане ли?
    Малко късно виждам въпроса, но може би решението което намерих ще послужи на някой.
    Гредите се измиват идеално с водоструйка и приставка за отпушване на канали. Представлява маркуч с накрайник с 4 дюзинасочени назад и настрани. Изкарва всичката кал и дори кърти голяма част люспите ръжда.

    Остави коментар:


  • Scrapheap
    отговори
    От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Не си губи времето с ръждопреобразувател. (Научил съм го по трудния начин)
    Гредите може да почистиш със сгъстен въздух и след това с водоструйка. Аз си направих допълнителни отвори за оттичане. След наистина хубаво изсъхване, напръскай кухините с парафинов спрей.

    Остави коментар:


  • turtey
    отговори
    От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Ще стане. Само трябва да си упорит

    Остави коментар:


  • Руди
    отговори
    От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Как да измия гредите от вътре?С водоструйка ще стане ли?

    Остави коментар:


  • turtey
    отговори
    От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Първо миеш яко, после да изсъхне и тогава с масло.

    Остави коментар:


  • Руди
    отговори
    От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Точно така.Но се чудя дали да не напълня гредите от вътре с масло.Все пак обработката при мен е само от вън.Тя ръждата продължава да си работи от вътре.

    Остави коментар:


  • sparkybg
    отговори
    От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Първоначално публикуван от Руди Преглед на мнение
    Махане на ръждата(до колкото може).Добре нанасяне на ръждопреобразувател(но един обикновен,около 6лв литъра).1 или 2 ръце грунд,и накрая с боя.[ATTACH=CONFIG]369636[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]0[/ATTACH]
    Реалния резултат - напролет.

    Остави коментар:


  • Руди
    отговори
    От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Махане на ръждата(до колкото може).Добре нанасяне на ръждопреобразувател(но един обикновен,около 6лв литъра).1 или 2 ръце грунд,и накрая с боя.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09859.jpg
Прегледи:1
Размер:136.6 КБ
ID:5307968п.с имам едни ножици за ламарина.бях ги забравил на дъжда и тотално ръждясъли.Потопих ги в този евтин ръждопреобразувател за 1-2дни,като ги извадих,бяха като нови.Нямаше и помен ни от ръжда и ни от боя.

    Остави коментар:


  • maystor
    отговори
    От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
    Но съм съгласен да опитам и тоя перматекс, нещо линкче....
    В подписа ми.

    Остави коментар:


  • Scrapheap
    отговори
    От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Другото - само мажеш, и толкова. НО само където има ръжда. Върху гол метал не хваща добре. Желателно е и да не остава на капчици. И задължително се спазва квото пише на етикета - след мазане - минимум 4 часа престой (по спомен), преди боядисване.


    А ако питаш мен - телената четка, българския сив грунд (или еквивалент), и най-обикновената блажна боя, вероятно ще свършат по-добра работа.

    А ако си максималист - горе са ти го казали - пясъкоструй + епоксиден грунд (ако ти е кеф има и други химии за помежду тях). Върху епоксидния грунд, ако иде реч за подкалници - полиуретаново покритие хваща яката. По здраво от всичко друго, дето съм виждал.
    Ахъм! Преобразувателите не вършат абсолютно никаква работа. Единственото смислено нещо е почистване, грундиране и механично устойчива боя. Простотиите на битумна или каучукова основа само влошават нещата.

    Остави коментар:


  • sl32
    отговори
    От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    А трябва ли след като съм минал с Вюрт-а след това да изтържа образувалия се слой и оттам да продължавам дали с кит, дали с грунд

    Остави коментар:


  • sparkybg
    отговори
    От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Другото - само мажеш, и толкова. НО само където има ръжда. Върху гол метал не хваща добре. Желателно е и да не остава на капчици. И задължително се спазва квото пише на етикета - след мазане - минимум 4 часа престой (по спомен), преди боядисване.


    А ако питаш мен - телената четка, българския сив грунд (или еквивалент), и най-обикновената блажна боя, вероятно ще свършат по-добра работа.

    А ако си максималист - горе са ти го казали - пясъкоструй + епоксиден грунд (ако ти е кеф има и други химии за помежду тях). Върху епоксидния грунд, ако иде реч за подкалници - полиуретаново покритие хваща яката. По здраво от всичко друго, дето съм виждал.

    Остави коментар:


  • sl32
    отговори
    От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    кой преобразувател действа по - добре Sabesto Rust Converter на Wurth или Rust Treatment на Permatex
    също така има ли някакви по специални изисквания при използване на единия и другия
    доколкото виждам Permatex пише че само се пръска и това е

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X