Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ръждопреобразувател на "вюрт"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • maystor
    отговори
    От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    290г. за 16.00лв как Ви се струва?

    Остави коментар:


  • Veni1
    отговори
    От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Първоначално публикуван от rotter Преглед на мнение
    Случайно днес попаднах на този сайт в които има преобразувател на wurth.Искам да попитам за такова нещо ли говорите или е нещо друго защото разфасовката на този е 100мл.? http://markita.net/preobrazuvatel-za...0ml-vyurt.html
    Да, за това.

    Интересно, във Вюрт това струва почти 15 лева...

    Остави коментар:


  • rotter
    отговори
    От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Случайно днес попаднах на този сайт в които има преобразувател на wurth.Искам да попитам за такова нещо ли говорите или е нещо друго защото разфасовката на този е 100мл.? http://markita.net/preobrazuvatel-za...0ml-vyurt.html

    Остави коментар:


  • aig
    отговори
    От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Ако искате ръждопробразувател - само локтайт.
    Гарантирано, яко, трайно!

    Остави коментар:


  • sparkybg
    отговори
    От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Объркал съм се. Не е 3 в 1. Просто е боя за върху цинк, месинг, алуминий, и прочие.
    ето малко инфо:
    http://www.profix.bg/plugins/content...hp?content.114

    Ползвах наскоро грунда им за силно ръждясали железа. Ама впечатления ще имам чак напролет. Боядисал съм си носачите с такова + боя на спрей отгоре. Единственото впечатление засега е че бавно съхне. Вероятно или го нанесох прекалено дебело, или нарочно съхне така, че да имат време съставките му да влязат в реакция с ръждата и метала. Цвета му е "интересен" - бежово-оранжево-кафеникаво-сивкав. "сурсинкяв", дето се вика.
    Впечатления от грунда - хваща здраво. Съхне МНОГО бавно. После с телена четка на бормашина се маха МНОГО трудно.

    От боята 3 в 1 на HAMMERITE не съм доволен. Няма достатъчно добра адхезия към метала и се лющи лесно

    Козата си сака пръч, явно. Уесно нЕма!

    Остави коментар:


  • 19R
    отговори
    От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    А ако се почисти с четка/бормашина до блясък и се намаже с ZINGA , как ви се струва, би трябвало да хваща и да прави реакция с метала, става въпрос за частта около външните дръжки за отваряне на вратите на колата и ръбовете на вратите. А пък след зингата с боя и лак.

    Остави коментар:


  • PlamPet
    отговори
    От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Ще споделя резултатите.

    Остави коментар:


  • sparkybg
    отговори
    От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Първоначално публикуван от PlamPet Преглед на мнение
    Благодаря!
    Имам малко останал отпреди и ще опитам.
    Все пак, формулата "3 в 1" или нещо подобно никога на ми е допадала. Предпочитан да е предназначено за едно единствено нещо, но да става както трябва.
    Все пак благодаря!
    А, и още само да добява, че и двата детайла, които съм снимал са обработени само с преобразуватели. Не са грундирани и не са боядисвани.
    Объркал съм се. Не е 3 в 1. Просто е боя за върху цинк, месинг, алуминий, и прочие.
    ето малко инфо:
    http://www.profix.bg/plugins/content...hp?content.114

    Ползвах наскоро грунда им за силно ръждясали железа. Ама впечатления ще имам чак напролет. Боядисал съм си носачите с такова + боя на спрей отгоре. Единственото впечатление засега е че бавно съхне. Вероятно или го нанесох прекалено дебело, или нарочно съхне така, че да имат време съставките му да влязат в реакция с ръждата и метала. Цвета му е "интересен" - бежово-оранжево-кафеникаво-сивкав. "сурсинкяв", дето се вика.

    Остави коментар:


  • PlamPet
    отговори
    От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Благодаря!
    Имам малко останал отпреди и ще опитам.
    Все пак, формулата "3 в 1" или нещо подобно никога на ми е допадала. Предпочитам да е предназначено за едно единствено нещо, но да става както трябва.
    Все пак благодаря!
    А, и още само да добява, че и двата детайла, които съм снимал са обработени само с преобразуватели. Не са грундирани и не са боядисвани.

    Остави коментар:


  • sparkybg
    отговори
    От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Първоначално публикуван от PlamPet Преглед на мнение
    И това не е точно така. Имам повърхности, които не са пясъкоструени, а само са почистени отгоре-отгоре със шкурка, намазани са в Вюрт и след него са боядисани. По нищо не се отличават (след около 2 години експлоатация) от тези, които съм почистил с пясъкоструй.
    За мен преобладава убеждението, че най-добре е след пясъкоструя да се обработи с нашенски преобразувател, след това той също да се позачисти и да се грундира със свестен грунд. Обработката с преобразувателя не би била необходима, ако пясъкоструят е достатъчно мощен да издуха корозията в достатъчна дълбочина. Ако е по-слаб пясъкоструят, най-добре е да се ползва преобразувател, който да се почисти след реакцията.
    Иначе, решението с поцинковане е класическо и аз съм се ориентирал именно към него. Вече дадох някои детайли и резултатът е ясен - перфектно.
    Сега ми остава само да тествам грундове за поцинковани повърхности, за да мога да получа и визуален ефект след боядисване.
    Ако на някого съм бил от полза ще е добре.
    Чакам съвет за грунд за поцинковани повърхности.
    HAMMERITE имат боя 3 в едно, специално за поцинковани, месингови, и прочие повърхности. Лично обаче не съм го опитвал и не мога да дам отзиви.

    Остави коментар:


  • PlamPet
    отговори
    От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
    Аз отново да напомня, че ръждопреобразувател се нанася САМО върху ръждива повърхност... Т
    И това не е точно така. Имам повърхности, които не са пясъкоструени, а само са почистени отгоре-отгоре със шкурка, намазани са в Вюрт и след него са боядисани. По нищо не се отличават (след около 2 години експлоатация) от тези, които съм почистил с пясъкоструй.
    За мен преобладава убеждението, че най-добре е след пясъкоструя да се обработи с нашенски преобразувател, след това той също да се позачисти и да се грундира със свестен грунд. Обработката с преобразувателя не би била необходима, ако пясъкоструят е достатъчно мощен да издуха корозията в достатъчна дълбочина. Ако е по-слаб пясъкоструят, най-добре е да се ползва преобразувател, който да се почисти след реакцията.
    Иначе, решението с поцинковане е класическо и аз съм се ориентирал именно към него. Вече дадох някои детайли и резултатът е ясен - перфектно.
    Сега ми остава само да тествам грундове за поцинковани повърхности, за да мога да получа и визуален ефект след боядисване.
    Ако на някого съм бил от полза ще е добре.
    Чакам съвет за грунд за поцинковани повърхности.
    Последно редактирано от PlamPet; 30-07-10, 13:52.

    Остави коментар:


  • Венцислав Петров
    отговори
    От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Точно така, вероятно поцинковането би било най-добрият вариант, респективно най-дълговечен... А мазането с ръждопреобразувател на чисти метални повърхности със сигурност ускорява ръждясването им... Вероятно по-добрият ръждопреобразувател, ще доведе до повече ръжда за в бъдеще..., от горният тест на колегата си вадя определен извод, че WUERTH ръждопреобразователя е по-добър от другият...

    Остави коментар:


  • sparkybg
    отговори
    От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
    Аз отново да напомня, че ръждопреобразувател се нанася САМО върху ръждива повърхност... Това което сте направили е съвършено безсмислено и в този случай ръждопреобразувателят само е навредил, с нищо не е помогнал...
    Именно. Пасивиращ грунд, и след това боица, или квото има нужда. А в случая - качествено поцинковане например май също би било добро решение.

    Остави коментар:


  • Венцислав Петров
    отговори
    От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Аз отново да напомня, че ръждопреобразувател се нанася САМО върху ръждива повърхност... Това което сте направили е съвършено безсмислено и в този случай ръждопреобразувателят само е навредил, с нищо не е помогнал...

    Остави коментар:


  • PlamPet
    отговори
    От: До: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    За периода от мазането на скобата и на спирачния апарат до сега, те не са употребявани. Стояли са на рафт, в сухо и проветриво помещение, така, че температурата не е фактор в този случай.
    А иначе имам и детайли, които са били в експлоатация. Тях ще ги снимам допълнително. Там върху Вюрт-а съм наслоил боя, но ефектът е същият - избива ръжда от почти цялата повърхност. Жалко за усилията..., пък и за средствата...

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X