Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ръждопреобразувател на "вюрт"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • коко келеша
    отговори
    От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Aз мога да кажа само две неща - че преобразователя на Вюрт не се мие след нанасяне, което ИМХО говори много, и че след алкидна мазня забравяш за всички съвременни мазилки. Никога не бих си причинил второто.

    Остави коментар:


  • I.Stoyanov
    отговори
    От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Добре де ама аз няма как да изчистя всичките петънца. Където може ок, ама където е труднодостъпно няма как да е до гол метал.
    Затова питам дали да ползвам пробразовател на Вюрт и дали това има ефект полужителен - да пасивира ръждата или отрицателен за съществуващото покритие на шасито, което е неувредено и непочиствано?

    Няакой да поясни разликата м/у епоксидните и алкидните грундове моля

    Остави коментар:


  • bullet_pk
    отговори
    От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Аз мазах бившата Кия. Имаше повърхностна ръжда почти навсякъде над и зад задния мост. На 2 места беше по-дебела с размер колкото монета 2 лв. Като брадавици, но не беше пробила шасито. Търках с телен диск за ъглошлайф. По ъглите и заварките - с обикновена телена четка. До метал. Мазах с преобразувател на Вюрт и отгоре напръсках с някакъв спрей за шасита. Грешка, че не сложих грунд.

    На втората година нямаше видими щети. А на четвъртата там, дето беше дебелата ръжда отново беше навдигнало. Както и се подаваха ръждици по заварките. Общо взето на местата, където не можах да изчистя идеално. Останалото си държеше здраво.

    Ти нямаш дебели ръжди. Ако изчистиш добре и изпръскаш грунд и боя с пистолет, смятам че щи те изкара доста повече.



    Остави коментар:


  • I.Stoyanov
    отговори
    От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    В крайна сметка кой с какво маза и какво постигна да кажем след 2 зими. Аз съм си намислил да обработя тойотата, с после може и тераното. Шаситата са идеално здрави, имат тук-там повърхностни петънца ръжда. Мислех си за ръждопреобразовател вюрт и после български алкиден грунд от червения. Като изъхне добре с черна блажна боя. Всички мосля да нанасям с пистолет, като изключим ръждопреобразователя Ще стане ли само с епоксиден / алкиден грунд (какваи са преимоуществата на едното и на другото, моля някой да ми разясни. знам само че едното е двукомпонентно) , но гледам какво пише на опаковката на един епоксиден, български - "Нанася се с четка, валяк или шприц пистолет върху суха и добре почистена от ръжда(до метален блясък), термични окиси, мазнини и соли повърхности" . Това май значи, че няма как да мина без ръждопрепобразователя За шасито отвътре ? Поздрави ! п.п. форум сам подкрежда така изреченията, без да са на нов ред. Незнам защо...
    Последно редактирано от I.Stoyanov; 03-05-18, 15:29.

    Остави коментар:


  • sparkybg
    отговори
    От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
    Спарки, нали щеше да се правиш на бояджия по едно време, даже и пистолет май купувА? Има ли някакъв краен резултат?
    Е уж засега където оправях нови ръжди няма. Но го и хванах навреме - минах само с търкане, нямаше гнилоч и дупки.

    Остави коментар:


  • Иван Жоров
    отговори
    От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
    Те ако са искали е можело,да го направят още в завода!
    А ние се мъчим да съживяваме мъртъвци,карай и колкото издържи.
    В завода са се погрижили и са направили някакви покрития издържащи определено време. В случая на Мазда изкарват малко, на други коли изкарват по над 20 години. В моя случай колата е доста добре за 15 годишна и някой трябва да се погрижи за нея за да остане такава, а не след 2 зими да е мървец и да има нужда от съживяване.

    Остави коментар:


  • коко келеша
    отговори
    От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Спарки, нали щеше да се правиш на бояджия по едно време, даже и пистолет май купувА? Има ли някакъв краен резултат?

    Остави коментар:


  • sparkybg
    отговори
    От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
    Реакцията с гол метал не помага кой знае колко ,но не и пречи .
    Въпроса е че я има и се вижда. Дали помага или пречи, и колко, е друг въпрос, за отговорът на който трябва пак да се ровичкам, а ме мързи.

    Остави коментар:


  • alexalex69
    отговори
    От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    След опит с няколко техни продукта, купувам само ако няма друго.



    Ми...не! Дори и върху гол метал без ръжда ортофосфорната киселина прави фосфатен слой с графитено сив цвят, а ръждопреобразувателя на вюрт става тъмно лилав - активната му съставка е танинова киселина (или просто танин), която реагира и с гол метал.
    Няма спор за това ! Чисто и просто , силата и предназначението на ръждопреобразувателя е да преобразува ръждата . Това вече в какво е друга тема . Иначе по точното указание на Вюрт не е необходимо напълното отстраняване на ръждата . Реакцията с гол метал не помага кой знае колко ,но не и пречи .

    Остави коментар:


  • sparkybg
    отговори
    От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    От вчера мажа една ламарина,вече трети път през 5 часа със преобразувател на селт,почти никакъв ефект,или по точно слаби наченки на слабо потъмняване,не съм ползвал друг ,селт върши работа за разни неща,но на тая немска ламарина неще,преди това беше поцинкована
    След опит с няколко техни продукта, купувам само ако няма друго.

    Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
    За да се случи нещо трЕбва да има рЪжда ! Без нея няма какво да се преобразува ! Голата и не ръждясалата ламарина директно с защитни материали .
    Ми...не! Дори и върху гол метал без ръжда ортофосфорната киселина прави фосфатен слой с графитено сив цвят, а ръждопреобразувателя на вюрт става тъмно лилав - активната му съставка е танинова киселина (или просто танин), която реагира и с гол метал.

    Остави коментар:


  • alexalex69
    отговори
    От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    От вчера мажа една ламарина,вече трети път през 5 часа със преобразувател на селт,почти никакъв ефект,или по точно слаби наченки на слабо потъмняване,не съм ползвал друг ,селт върши работа за разни неща,но на тая немска ламарина неще,преди това беше поцинкована
    За да се случи нещо трЕбва да има рЪжда ! Без нея няма какво да се преобразува ! Голата и не ръждясалата ламарина директно с защитни материали .

    Остави коментар:


  • Roninn
    отговори
    От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    От вчера мажа една ламарина,вече трети път през 5 часа със преобразувател на селт,почти никакъв ефект,или по точно слаби наченки на слабо потъмняване,не съм ползвал друг ,селт върши работа за разни неща,но на тая немска ламарина неще,преди това беше поцинкована

    Остави коментар:


  • chavetoo
    отговори
    От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    За шасито може да се ползва пистолет с маркуч и накрайник. Вкарваш маркуча колкото може и почваш да пръскаш флаконите с вакса.

    Sent from my Lenovo P1a42 using Tapatalk

    Остави коментар:


  • sparkybg
    отговори
    От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
    течен парафин(с четката, пак малко)
    Това не с четката. Това с пистолета, докато постигнеш пълно мазало, разбирай милиметър слой, примерно. Тогава що-годе оцелява.

    Остави коментар:


  • fanatic
    отговори
    От: Ръждопреобразувател на "вюрт"

    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
    С риск да се намеся като Пенчо с Кията - чак неръждавейка и да не , ама с поцинковано шаси има . Да си чул някой с Фронтера да се оплаква откъм ръжда като останалите ?
    Да то кажа Владо, при Б-то се забеляза cost-saving-а като при всички автомобили след 2000-а с А-то толкова години съм я карал никога не съм мислил за ръжда, докато тук е друга работа....

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X