Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • МХЛ е за хидравлично задвижвани неща, ако имаш такива по струга.
    Примерно задно седло-има и хидравлично, и пневматично. Но такива едва ли имаш по струга. Това са екстри за стругове, на които се работят големи серии детайли.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • Имам някакви спомени че при метрична вътрешна резба размера на отвора освен по таблица можеше и да се смята с някакъв коефициент.
      Примерно за М16 16х0,85 и дава точния размер. Има ли такова нещо или съм в заблуда ?

      Коментар


      • Първоначално публикуван от vandu Преглед на мнение
        Имам някакви спомени че при метрична вътрешна резба размера на отвора освен по таблица можеше и да се смята с някакъв коефициент.
        Примерно за М16 16х0,85 и дава точния размер. Има ли такова нещо или съм в заблуда ?
        Не си в заблуда. Мен ми се върти 0,8, но мина доста време и съм забравил.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • Окомерния коефициент е * 0.8. По-добре е да се използват таблици, че има разлики между тая сметка и таблицата.
          Например за М12 диаметъра на отвора по таблица е 10.2, а по "сметката" е 9.6.
          И после се чуди народа защо върви тегаво резбата или метчикът се е строшил.
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • Не са ти пълни спомените, защото в сметката влиза и стъпката, а не прост коефициент. Например на M16x2 и M16x1 вътрешния диаметър е различен.

            Моето приближение е - вътрешния е равен на номиналния - 1.5 по стъпката. Тоест за M16x2 вътрешния ще е 16-(2*1.5) = 13мм, а за М16x1 ще е 16-(1*1.5) = 14.5мм.

            Външния, ако ще режа с плашка, го правя на номинал, иначе номинал - 0.2 по стъпката, или за М16*2 външния би бил 16-(0.2 * 2) = 15.6мм, а за M16x1 би бил 15.8мм. И това се брои по-скоро стегнато.
            Последно редактирано от sparkybg; 21-04-21, 11:25.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • Много метчици ще натрошите с тези сметки.Елементарно е,вади се стъпката на резбата от диаметъра на болта.Примерно 20х2,5 отвора трябва да е 17,5мм,за 20х1,5 е 18,5,за 20х1 е 19мм.Няма кофа с цимент,допускът се прави на болта в минус,като за примера се вади стъпката и за 20х2,5 диаметъра трябва да е 19,75,за 20х1,5 ще е 19,85 а за 20х1 е 19,9мм,просто е.Вземете един болт с гайка и измерете,за да се убедите.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • Понякога стават хлабави така, особено в някои "по-интересни" материали, които не раздуват. Като сложиш и факта че когато се пробива със свредло, често диаметъра е с 1-2 десети по-голям от номинала за свредлото, ако и материала не раздува става съвсем хлабаво.

                Профила на резбата е равностранен триъгълник. Височината на тоя триъгълник е 0.87 * стъпката, или диеметъра номинално е 1.73 * стъпката по-малък. Това при нулеви толеранси и строго "остра" 60 градусова резба. Оставяш за връхчетата допълнителен "минус" и ето ти 1.5 по стъпката.

                Това при неръждавейка например, не работи. Защото раздува и повърхностно се закалява. При такива материали отивам на 1.2 или дори на твойта сметка 1.0. Обаче ако ти трябва резба в чугун например, с 1.0 става хлабаво.

                Затова в хубавите таблици има примери с няколко материала, например алуминий, стомана и чугун. Някъде из работилницата имах една такава, сваляна от интернет, ама отдавна не съм я ползвал.

                С чупенето на метчици съм си решил проблема генерално с глава с регулируемо усилие и много отдавна нямам нито един счупен.
                Последно редактирано от sparkybg; 22-04-21, 10:50.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • Напълно споделям мнението на Пламен "petroffbg" , защото и аз работя на същият принцип и до днес съм чупил метчик много рядко.Отделно че на машината само повеждам метчика хванат в задното седло с универсал ,за съосие и после продължавам на ръка . Ръката има усет ! Предпочитам метчици от по 2 или 3 в компекта и рядко ползвам машинни единични ,защото въпреки че са много качествени усилието при комбинират единичен метчик е голямо!Винаги има момента та невнимание и счупен метчик !
                  "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                  Ат.Буров.

                  Коментар


                  • kameno karp
                    kameno karp коментира
                    Редактиране на коментар
                    То и аз по тая схема я карам.

                • Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  От: Как се нарязват резби на струг

                  [ATTACH=CONFIG]272638[/ATTACH]Приключих и сканирането на това стругарство . Мога да го кача и във форума но е доста обемисто така че казвайте къкво да го правим.
                  Колеги някой има ли книгата във електронен формат? Бих искал да си я взема на хартия, но не я откривам никъде.
                  Също така ме интересува и Наръчник на Стругаря.

                  Коментар


                • Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  От: Как се нарязват резби на струг

                  Скоростната кутия е опростена . Ножодържача е прецизен от типа супер фикс и напречния нониус е на пет стотни . Иначе е твоето МТ намалено почти на половина . Височината над паралелите е практически колкото на С 11 М и универсала е 200 мм . Заданието в ПОФИ е било да направят струг за нашите ВАРЕМ на базата на Шкода Мадара . Истински струг не т@ш@к като С 8 . Един от конструкторите е инж. Митко Янков . Това лято докарах горе при мен едно в практиката а при Митака работят две от 25 години . На този дето ще работи в УП му качих нормален ножодържач защото суперфикса е много хубав ама за грамотни хора . Студентите ще му разгонят фамилията за норматив на ножодържача . Това е машината която ако ми изпадне с кеф ще си я сложа в гаража . Мини някой ден покрай мен ще ти ги покажа на живо .[ATTACH=CONFIG]896841[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]896838[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]896842[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]896839[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]896840[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]896843[/ATTACH]
                  Здравей искам да те помоля ако имаш информация за табелките на струг С404Т или имаш под ръка такъв да ми ги снимаш за да мога да си ги направя че нямам нито една

                  Коментар


                  • sek.1
                    sek.1 коментира
                    Редактиране на коментар
                    При колегата Митко Янков има едно като отида ще му снимам табелите .

                • Гледах на клип как нарязват резба с нож на струг без реверс. След всеки ход на сваляне на стружка, оператора откача супорта от ходовия винт и връща на ръка ножа в началото на резбата. Там отново с ръчката "закача" супорта към ходовия винт. И това става примерно при 100 оборота/мин., в "движение".

                  Може ли някой да подскаже на начинаещия как се случва съвпадането на ножа с каналите на резбата ?
                  Последно редактирано от stefsab; 05-08-22, 15:11.

                  Коментар


                  • sparkybg
                    sparkybg коментира
                    Редактиране на коментар
                    Е ти сега отрече всичкото многоходови резби въобще.

                  • stefsab
                    stefsab коментира
                    Редактиране на коментар
                    На английски се казва Thread Dial Indicator. Намерих и обяснения. Но ми трябва малко време да го изгледам/изчета и разбера.
                    На първо четене- джаджата показва коеф на кратност м/у колелата на лирата и подавателния винт.

                    На "1" трябва винаги да става.
                    За другите деления - според предварително изчисления коеф. на кратност.

                  • I.Stoyanov
                    I.Stoyanov коментира
                    Редактиране на коментар
                    Спарки ти ся навлезна по-надълбоко. При все че cnc- та има вече зад всяко кюше, да правиш многоходова резба, еле пък с повече от 2 хода си е жив зян.

                • Ако n са обороти, p стъпка на резбата, то: n шпиндел * p нарязвана = n подаващ винт * р подаващ винт.

                  След преобразуване n шпиндел = n подаващ винт * (р подаващ винт / p нарязвана )

                  Задачата се свежда до : при какво цяло число "n подаващ винт" "n шпиндел" също е цяло число.
                  Тази задача се решава за всяка "p нарязвана" и най-често се получава число от 1-7.
                  За всеки струг "р подаващ винт" е константа.
                  Така че за всеки струг и всяка стандартна стъпка на резбата може да се направи таблица за числото на кратност.
                  Това е за метрична резба, за струг с метричен подавщ винт.

                  Пример с моя WEILER:
                  - р подаващ винт = 2,5
                  - стъпка за нарязване 1.25
                  2.5 / 1.25 = 2
                  n шпиндел = n подаващ винт * 2
                  Следователно за този пример числото за кратност е 1 и при всяко зацепване ножа ще влезе в стъпката.

                  - р подаващ винт = 2,5
                  - стъпка за нарязване 0.75
                  2.5 / 1.25 = 3,33333
                  n шпиндел = n подаващ винт *3,3333(3) - резултата не е цяло число.
                  Но ако равенството се умножи по 3, резултата е цяло число
                  n шпиндел = n подаващ винт *10
                  коеф на кратност =3
                  Т.е. след всеки 3 оборота на подаващия винт ножа би влязъл в стъпката на резбата.





                  Коментар


                  • Здравейте, накратко да се представя, Аз съм на 25 години казвам се Денислав от Ботевград и съм начинаещ съм в металообработването да не кажа че сега навлизам в него и искам и имам желанието да се науча да работя на струг и на фреза, също така имам замисъла да си направя работилница и да я оборудвам с всичко необходимо. Ще се радвам да има някой който има желанието да ми покаже кое как става и да ми предаде занаята който е научил с годините. Мога да пътувам в рамките на Софийска и врачанска област. Благодаря предварително. e-mail: deni456@abv.bg вайбър 0876919858

                    Коментар


                    • Колеги може ли малко информация за тази машина. Имам възможност да я купя за 1500 лв с бонус към нея 1 касетка с ножове и инструменти.

                      Коментар


                      • sek.1
                        sek.1 коментира
                        Редактиране на коментар
                        За сега и братята руснаци не могат да го разпознаят . За мен лично цената му е на скрап . Знае ли се кога за последно е работил ? Може ли да се пусне ?
                        Последно редактирано от sek.1; 04-09-22, 19:05.

                    • Работил е до преди няколко години (4-5) не знам точно в какво състояние е. Може да се пусне но според мен трябва първо да се позачисти

                      Коментар


                      • sek.1
                        sek.1 коментира
                        Редактиране на коментар
                        Чистенето го зарежи . Първо го пусни и го чуй как работи и дали въобще му работят повечето функции . Зарежи какво ти казват тая машина не е работила едно 20 - 30 години .

                      • kameno karp
                        kameno karp коментира
                        Редактиране на коментар
                        Според мен, послушай Станьо и не се занимавай с тоя архаизъм!

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X