Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: До: Как се нарязват резби на струг

    Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
    Това пък какво е, че нещо не връзвам.
    Това е отговор на въпрос зададен в пост #33 от 01.01.2010 г

    Коментар


    • От: До: Как се нарязват резби на струг

      Първоначално публикуван от assendus Преглед на мнение
      Това е отговор на въпрос зададен в пост #33 от 01.01.2010 г
      Аз не знам дали съм се бил родил тогава.
      При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Привет! Колеги бихте ли ме посъветвали откъде мога да си купя фланец-огледало за универсал Ф125? Или евентуално къде могат да ми го изработят.За момента намерих само в Лена-Сливен, но цената ми се вижда висока, около 180 лв.

        Коментар


        • От: До: Как се нарязват резби на струг

          Първоначално публикуван от assendus Преглед на мнение
          И ето един квалифициран отговор, идващ с 8 годишно закъснение:
          На струга пише Кусонг Конгчак Киге, което би се превело като Машиностроителна организация (институт). Отговорът на Sparrow е непълен, но верен.
          Имам от 20 години струг Кюсон 3 ама и на неговата пинола гайката е бронзова .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Сливенските С11МВ фабрично са с чугунени гайки. Навремето работех на такъв , а и този който купих преди 15 г е същият с чугунена гайка на пинолата. Но ако се ползва по предназначение , а не за винтова преса ,както спомена Станьо няма проблеми.
            "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
            Ат.Буров.

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Moя е троянски и явно и те са с чугунени.До сега колкото пъти не съм ви слушал после съм съжалявал за това при първа възможност ще направя бронзова.Оказа се ,че бронза не е чак толкова безбожно скъп ,колкото си мислех (около 15лв/кг до колкото разбрах.)За една гайка предполагам ще стигне 1кг ....Между другото вижте какъв държач за вътрешни резби си направих.Ако на някой му хареса идеята може да си го направи (идеята не е моя - откраднах я от youtube) .Сигурно ще му намерите косури,но си работи много добре за малки резби .Кобалтовите ножове за вътрешна резба като ги заточа няколко пъти и свършват и после ножа отива за брак.А така с малки парченца кобалт изкарвам доста време и като свършат ги сменям с нови.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:a2.jpg
Прегледи:1
Размер:216.9 КБ
ID:5776257Натиснете снимката за да я уголемите

Име:a1.jpg
Прегледи:1
Размер:193.5 КБ
ID:5776256

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Всъщност, тия щанги са измислени мнооооого преди да се роди Ю туб.
                Дори сигурно са набори на първия струг.
                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
                  До сега колкото пъти не съм ви слушал после съм съжалявал.
                  Ей за това недей да търсиш "топлата" вода,открита е отдавна.

                  Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
                  Кобалтовите ножове за вътрешна резба като ги заточа няколко пъти и свършват и после ножа отива за брак.А така с малки парченца кобалт изкарвам доста време и като свършат ги сменям с нови.
                  Ще се научиш с времето да ги точиш правилно и да ги накараш да работят в нормален режим,ще издържат в пъти повече.
                  Бор-щангата е открита много отдавна и освен,че работи с паренца кобалт(щирия) която може и да завариш,удачно можеш да използваш и опашки от фрезери и центрови свредла(от обикновенни не става).
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    От изхабен инструмент все ще е HSS.
                    Елборчетата са друга бира:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12913605_w800_h640_elbor.jpg
Прегледи:1
Размер:21.5 КБ
ID:5776263
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      За по големи отвори щанга да, но за по малки които са и по масови си иска подходящите тънки ножове. Имам щанги но не помня от кога не са ми влизали в употреба особено на струга, на фрезата се случва да ги ползвам по често.
                      При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Честита Коледа .Да сте живи и здрави!
                        Вчера се заиграх с люнетите ,които дойдоха със струга,но и на двата (подвижен и неподвижен) не им се въртят врътките .Само на единия едната работи.Явно не са ползвани от много години и са ръждясали и трябва да се развижат.Знам,че са с лява резба.Накиснах ги в нафта и ги пръсках с WD40 ,но без резултат.МОжете ли да дадете съвет с какво да ги "разкарам" резбите ?
                        А подвижния люнет така и не разбрах къде се монтира.Никъде не пасва и започнах да се съмнявам,че е за този модел струг.В интернет има обяви за подвижни люнети за струг С11МВ (същия),но люнетите им са различни (имат 3 крачета) а моя е с 2 ? Можете ли да кажете дали това е правилния люнет за струг С11МВ или е от друг модел? БЛагодаря и весело посрещане на празниците.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1149.jpg
Прегледи:1
Размер:521.8 КБ
ID:5776639

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Неподвижният се хваща между паралелите. Подвижният- за супорта.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:hello_html_cfded2b.jpg
Прегледи:1
Размер:108.5 КБ
ID:5776641
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img-F_yfCI.png
Прегледи:1
Размер:15.9 КБ
ID:5776642
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Toва е ясно,но въпроса е точно къде се монтира,че никъде не виждам подходящо място,където да пасва този люнет ,който ми дадоха със струга.

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Ми то този не е за твойта машина.
                              "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                              Ат.Буров.

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                От другата страна на супорта виж, не от тази, дето си го поставил на снимката -трябва да имаш два болта, които като се развият, се слага люнета. Нямам съвсем ясен спомен как беше на ц11-май бяха с квадратни глави болтовете-като на ножодържача. Там, дето си го снимал, се хващат люнетите на Ц10 и разни СУ стругове имаше, дето там им се слага люнета, ама той е съвсем различен като контрукция и не могат да се объркат.
                                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X