Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    С риск да ви оручасам - направо сте уникални в този форум! Да сте живи и здрави.Днес взех един зелен камък за шмиргел 200/20/20 (Made in Russia) ,че до сега с белия не се получаваха много работите.Надявам се със зеления да се получат по-добре.За съжаление отрезните ми ножове ги изпотроших и още не мога да намеря магазин в Бургас ,от който с пари в джоба да си купя 1 стругарски нож...

    @Петроф - това на какви обороти го режеш?
    Последно редактирано от stypkata; 07-12-17, 19:35.

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Ето ти рязане на 500 оборота с кобалтов нож на самоход . Нарочно не съм пуснал охлаждането за да се вижда по добре . https://www.vbox7.com/play:b64c4e66?...604&order=date Нагоре в темата съм описал камъните за шмиргел кой за какво е . Нож с твърдосплавна пластина се точи само на зелен силициев камък или диамантена шайба . С другите само гълташ прахоляка . Освен това ти трябва истински шмиргел с истински 3 000 оборота .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
        @Петроф - това на какви обороти го режеш?
        Изгледай пак видеото...
        Не искам да те разочаровам,но с руски зелен камък надали ще се получат нещата.Преди две-три години бях пазарил от Габрово руски(бяха на далавера) зелен и бял,е за нищо не стават и двата не отнемат и посиняват.Махнах ги и си взех берковишки,бързо се ронят но не посиняват и се точи безпроблемно,само дето ставаш целият в пепел...
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          В една друга тема бях публикувал снимки на моят шмиргел. За мен по добро от шаийба с диамантено покритие ,за точене на видирани ножове и фрезови глави, няма. С същите се заглаждат перфектно режещите ръбове на свредла ,кобалтови ножове и фрезери.Вярно ,че първоначалното вложение е по-голямо ,но то се изплаща с времето. Първата ми шайба с диамантено покритие е от 2002г (по спомени) и до сега се ползува без проблем (на снимката камбанката най в дясно).
          Прикачени файлове
          "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
          Ат.Буров.

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Каква едрина използваш? 180 дали ще е добре?

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Диска с радиално покритие е с диаметър Ф150 и едрина 125-160 по спецификация. Дясната камбана е Ф150 и едрина 80-125 , а лявата с диаметър Ф125 и едрина до80.Диска с радиално покритие ползвам за бързо сваляне на излишният материал от видията запоена за ножа или фрезовата глава. На дясната камбана дозаточвам и заглаждам. Шмиргеловият камък е за отнемане на основният метал от стр. ножове и за грубо заточване на кобалт и свредла. На лявата камбана заглаждам окончателно домакинските ножове на жената.
              "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
              Ат.Буров.

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Започнаха да ми се получават рязанията с отрезен нож.Явно е било заради стария камък за шмиргела - бял.Знаех как трябва да изглежда ножа,но не се получаваше когато камъка не е подходящ и като си помисля колко ножове изпотроших....С новия зелен ,руски е много по-лесно оформянето на стругарските ножове.На снимката е Ф75 и до към 30мм подавах без да разширявам канала (т.е. може да отреже ф60 само с напречно подаване) и това с кобалтов нож.

                Това на снимката както се досещате ще е за цепене на дърва.Според вас трябва ли му термообработка? Днес го пробвах както беше на струга на 500об/мин - разцепих няколко здрави дъски,но като че ли първите витки на резбата се нараниха.В склада за метали казаха,че материала е ст.45,но как да съм сигурен?Може и да намерите някой косур на конуса Това ми е първата конусна резба и сигурно ще има доста грешки.Стъпката е 5мм ,ножа е щирия ,оборотите са 63 (или 65 бяха?)
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1025.jpg
Прегледи:1
Размер:86.1 КБ
ID:5775499Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1033.jpg
Прегледи:1
Размер:115.3 КБ
ID:5775500Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1037.jpg
Прегледи:1
Размер:146.2 КБ
ID:5775501

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Тия неща всички ги правят от стомани КИ (каквато има) или КН (каквато намериш)
                  Но ако имаш условия-закалявай, не е излишно.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Здравейте колеги!Търся стругар който да ми нареже резба 10х1 на тръба обикновенна черна фи 10 .Моля за цени на метър на лични.Интересът ми не е само за един метър за доста повече да кажеме 5метра и регулярно изпълнение на задачата.
                    "Човек е толкова голям колкото са големи мечтите му"

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Вземи си плашка и ще се справиш сам.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        ПО КОНУСА ЗА ЦЕПЕНЕ НА ДЪРВА ВЗЕМАМ ОТНОШЕНИЕ. Два-три кусура ти намирам. Първия и по важен е че при материал, си окъсил общата дължина на детайла. Колкото е по дълъг и с по голям диаметър конуса, толкова по добре.С тая дължина за по дебели дърва не става, после много ти е голям градуса на на конуса и ти е малка стъпката и плитка резбата. То май друго не остана, а колкото до термообработката може и на сурово да работи но ти е много остро връхчето, което ще си падне само след някое по съковито дърво и ще трябва да го поправяш. Това е общо взето!
                        При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Първоначално публикуван от goran Преглед на мнение
                          фи 10
                          Това мм. ли са или см?
                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Преди време ви бях питал как се прави шайба на струг.Отговорихте ми с "притискатели".Днес исках да направя шайба за шмиргела си и пробвах с т.н. притискател,но превърта откъм челюстите.От двете страни на шайбата ли трябва да има питискатели или проблема е,че ножа е за неръждаема ст.или не съм успял да го заточа правилно?Въобще това ли е правилния нож за тази манипулация? Отрезен нож не мога да вкарам там,защото подвижния център пречи .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1049.jpg
Прегледи:1
Размер:141.0 КБ
ID:5775541

                            DIMILEV толкова ли е зле ? Гледах в youtube подобни с които хората си вършеха работа.Ще го пробвам ,а ако не стане има материал за още един конус с по-едра резба.

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Ти искаш да го отрежеш това ли???Ако да,няма да стане твоята работа.
                              Поокастри го с флекса и стържи до нужния диаметър.
                              И при такова захващане,по-нежно се работи,не понася големи натоварвания.
                              Последно редактирано от kameno karp; 11-12-17, 15:48.
                              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Сложи притискател и откъм патрона-челюстите са прекалено закалени и приплъзват. На ниски обороти, лекичко с подаването и ще го отреже.
                                https://www.youtube.com/watch?v=Mlu5XmRk2Yg
                                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X