Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

    Първоначално публикуван от dakata44 Преглед на мнение
    ... а и да не ти се чуди фото соларната маска в определени моменти дали да затъмни или не и да те заслепи дъгата.
    В този случай, ако филтъра на маската има функция за "Закъснение при просветляване" ("Delay") този параметър се дава на максимална стойност. По този начин, ако за момент дъгата се закрие за сензорите, "закъснението" което филтъра ще изчака за да просветли обикновено е достатъчно да задържи тъмнотo, докато отново дъгата освети сензорите и нещата продължат нормално.
    АИГ-Заваряване ООД
    Производител на заваръчни апарати "DEL"
    http://www.aigwelding.com
    0889 522 036

    Коментар


    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

      Първоначално публикуван от dido7 Преглед на мнение
      Именно неръждавеика заварявах. Сдвоявах две казанчета от перални.И гледах добавъчния тел да е във зоната на заваръчния шев.
      Dido7 като заваряваше казанчетата от пералня, наложи ли ти се да ги пълниш с агон, за да не се окислява заварката отдолу? При мен от горе се получи добре, но отдолу- грозна картина.

      Коментар


      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

        Ами и при мен е така, но това ми е най-малкия проблем.Ще ги ползвам на вилата за бочка.Пък и да исках да го направя, нямаше да мога.
        Понеже бутилката ми е една.Но забелязах, че нямаше напукване, както беше отбелязал колегата в предните постове.Даже отначало ме беше страх, щото голям бъзик щеше да стане ама не, всичко мина нормално.

        Коментар


        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

          Първоначално публикуван от dido7 Преглед на мнение
          Ами и при мен е така, но това ми е най-малкия проблем.Ще ги ползвам на вилата за бочка.Пък и да исках да го направя, нямаше да мога.
          Понеже бутилката ми е една.Но забелязах, че нямаше напукване, както беше отбелязал колегата в предните постове.Даже отначало ме беше страх, щото голям бъзик щеше да стане ама не, всичко мина нормално.
          Трябва да има начин да се ползва само една бутилка, за да се предпазва шева отдолу при заваряване на неръждавейка. Аз мислех да сложа някакво кранче с Т-образно разклонение непосредствено след изхода от апарата, за да пуска газта само след като започна заваряването и се отвори клапана. Това е с цел да не се влиза в преразход на газ . Но ми се сртува, че за големи обеми като казанчетата от перални няма да е достатъчно газта, която влиза вътре. Или трябва да се херметизира добре казана.

          Коментар


          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

            Аз с телоподаващо със СО2 си заварявам нераждавейка и няма проблеми. Заварявах два казана от пералня на един познат за ракия и вече има няколко варки без проблеми. Заварих си бойлер с хромникелов казан и 3 месеца го ползвам без ядове, заварка имам и на една ламарина за плот, като съм зачистил с ламелен диск и не се различава да има заварка. Има пукане и отлющтване на парченца от заварката, но аз подавам газ извество време след спиране на заварката и нямам такива проблеми.
            Шева става опушен и черен, но след забърсване светва. Мога да то оставя така и изглежда сравнително добре.

            Коментар


            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

              Първоначално публикуван от dido7 Преглед на мнение
              Но забелязах, че нямаше напукване, както беше отбелязал колегата в предните постове.Даже отначало ме беше страх, щото голям бъзик щеше да стане ама не, всичко мина нормално.
              Напукването се явяваше само при заваряване на казаните с разнородни материали.Пукаше се заварката при комбинацията от казаните на руските перални Рига и българските.Руските не ги лови магнита,а българските ги лови.Когато заварявах само руски или само български нямаше проблеми,но добавъчния материал трябваше непременно да е неръждавейка едно,че се получава по-добър шев другото,че не корозира след време.
              Имам един въпрос и той е следния:-Може ли да се завари алуминий към стомана и ако е възможно как става това?
              Не,че не съм прегледал това онова по въпроса,но искам да прочета и други мнения,а тук има доста колеги с богат опит в заваряването.

              Коментар


              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                Принципно това е незаваряема комбинация. В смисъла на заваряване.
                Противно на всички правила обаче, по погрешка напластихме алуминий върху неръждавейка. А после като се видя грешката, много трудно махнахме алуминия.
                Алуминий (Al Mg 5) върху поцинковано се хваща. Реално за цинка.
                Много зависи какво искаш точно да постигнеш.
                АИГ-Заваряване ООД
                Производител на заваръчни апарати "DEL"
                http://www.aigwelding.com
                0889 522 036

                Коментар


                • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                  Имаше идея да се заварят две тръби една към друга защото нямаше възможност за друга сглобка.
                  И аз бях сигурен,че заварка няма да стане,но за да убедя клиента,че съм прав реших и тук да попитам.
                  Колега прав си,че всяко правило има изключения.Аз пък заварих ЦАМ без да го зная,че е такъв материала.След като свърших работа ми обадиха.Бяха си направили бъзик.

                  Коментар


                  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                    Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
                    Аз пък заварих ЦАМ без да го зная,че е такъв материала.След като свърших работа ми обадиха.Бяха си направили бъзик.
                    Има много AKO-та. В категория цам и месинг можеш да откриеш сплави, тотално различни помежду си, както и такива, дето ги няма в никоя книга. И с неподозирани качества, съответно, като например месингов спирателен кран 1 цол, дето само за 2 години става на пясък.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      И с неподозирани качества, съответно, като например месингов спирателен кран 1 цол, дето само за 2 години става на пясък.
                      Познато ми е това.Патих си от такъв на парното,но се размина само с пране на килим,но то пък какво да вземеш другия се разцепи още при монтажа.

                      Коментар


                      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                        Здравейте, и аз започвам първи стъпки с аргона, да взема да се вдигна от степен променливотоков електрожен.
                        Купих си малка бутилка за CO2 която в момента има в нея CO2 с желанието да си купувам телоподаващо, но си купих инверторен електрожен с ВИГ шланг за аргон.
                        Въпросът ми е въпросната бутилка става ли за аргон, трябва ли да се сменя винтила?
                        Четох че на орион пълнели бутилки.За такава мъненка бутилка колко горе долу взимат?
                        Линк със снимките на бутилката и апарата - http://postimg.org/gallery/g1mbvips/
                        Бутилката е дълга 32см и диаметър 12см.
                        LZ1BNV Nissan Terrano II 2.7 tdi 98г

                        Коментар


                        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                          Тази бутилка е от пожарогасител. Има тръбичка вътре и ако ще я ползваш с за СО, трябва да стои на долу с крана. Събира 1,5кг газ. Аз имам същата. За аргон трябва да смениш крана и няма да те задоволи. Ще трябва постоянно да бягаш за пълнене. Вземи си по-голяма.

                          Коментар


                          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                            Благодаря, ще си я запазя за телоподаващо евентуално.За аргон гледах че дават бутилки срещу капаро.
                            LZ1BNV Nissan Terrano II 2.7 tdi 98г

                            Коментар


                            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                              Да дават, но за да ти е изгодно, трябва да я използваш за една седмица. При нас в Русе депозита е 20лв за бутилка и до една седмица не те таксуват. След това по 10 стотинки на ден. Всичко е много хубаво направено за големите потребители, ама за мене не е удобно, защото една бутилка може да стои години при мене без да се ползва.

                              Коментар


                              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                                Бутилка, в която е имало CO2, дори съвсем да я опразнш при първите 1-2 пълнения с аргон, вътре няма да е съвсем чист аргон.

                                Относно 10-те стотинки на ден - това са 3лв на месец и 36 на година. Нова малка бутилка + кран +тестване и пълнене струва от порядъка на 120лв (или последно като купувах беше толкова), а голяма със сигурност е повече. Сам сметни за колко години ще си избиеш инвестицията.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X