Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

    И това ли ти е Тъмна Индия? Малиии, всъщност с какво се занимаваш, щото аз вече хич не ти вервам.....
    Пп....Раховеца бачка ли?

    Коментар


    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

      Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
      И това ли ти е Тъмна Индия? Малиии, всъщност с какво се занимаваш, щото аз вече хич не ти вервам.....
      Пп....Раховеца бачка ли?
      Е как с какво - чета ти постовете . И колкото повече чета , повече ми става тъмна Индия .

      Много ми е любопитно как добавянето на грес повишава производителността при заваряване . При условие че си наясно какво е "високопроизводителен метод" де . Щото ме съмнява.
      Отделно как СО2 "вдига температурата" каквото и да значи това , е без коментар .

      И освен това , не знам какво имаш предвид с израза "по онова време" , но също така ще ми е любопитно как си си "донатъкмявал" / "преправял" примерно FOX ЕV 50 ( по "онова време" за твое сведение си ги имаше ) и по каква причина ?!
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
        Отделно как СО2 "вдига температурата" каквото и да значи това , е без коментар.
        Разделяне (в единия край на дъгата) и частична рекомбинация + окисление (в другия и край) на въглерода и кислорода. Поне при MAG.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

          Много ми е любопитно как добавянето на грес повишава производителността при заваряване
          Къде видя да казвам, че греста повишава производителноста?
          Отделно как СО2 "вдига температурата" каквото и да значи това , е без коментар
          В обмазките на електродите има основни вещества, които са ресурс за "добив" на СО. Защо СО....ами оставям на твоята "фантазия"
          И освен това , не знам какво имаш предвид с израза "по онова време" , но също така ще ми е любопитно как си си "донатъкмявал" / "преправял" примерно FOX ЕV 50 ( по "онова време" за твое сведение си ги имаше ) и по каква причина ?!
          Имало е Бьолер ама къде и как /в късния социализъм/? Всъщност тогава се бутах в асоциацията измежду всички тия разбойници, на които им викаш професори, преподаватели и т.н.. Я кажи електрода "Пирин" за какво е бил създаден.....и как дебелообмазан рутилов електрод ставаше рутил-кисел или рутил-базичен. Такива експерименти си правехме с тия мушмороци. После написаха и новите бумаги и катедра създадоха нова....ама и те празни бяха....немаше човек от къде да научи нищо /само от руснаците идваше няква информация/

          Коментар


          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            ... Поне при MAG.
            При MAG метод защитата е изцяло от СО2 и всичките сметки , включително на отделящата се топлина при горене на дъгата са на база 100% СО2. Айде сега намажи стиковете с грес и ги вкарай в уравненията и после кажи с колко градуса се е повишила температурата И защо ти е необходима по- висока температура ?
            На всичко отгоре , по време на горене на дъгата протичат и металургични процеси , които също са описани във всеки буквар . А как се отразява в този случай наличието на мазнини и изобщо органични съединения в течната вана при газова защита - също .

            Това което Гого се опитва да обясни е съвсем различно . При високопроизводителните методи , където рандеманът е значително по- висок в сравнение с примерно ММА , се изисква и по-висока температура за стопяване на добавките във флюса .Но за това си има решение . Доста отдавна .
            Всъщност , за едно е прав : експерименти - всякакви . И да мажеш краищата с грес , била тя и молибденова е отживелица . Даже аз не съм закачил от "това време" .
            Последно редактирано от Vlado_Ts; 03-05-16, 13:18.
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

              Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
              .... Всъщност тогава се бутах в асоциацията измежду всички тия разбойници, на които им викаш професори, преподаватели и т.н.. ... После написаха и новите бумаги и катедра създадоха нова.......
              Крайно време е да кажеш и къде това ? Във Варна ли , в Русе ли ? Щото ако е в софийското МЕИ и казваш "създадоха" , значи си им съвременник ... а те всички професори и преподаватели ,създали катедрата - отдавна са гости на Св. Петър , та се чудя тогава на колко години си ?!

              Иначе , при положение че заваряваш с дебелообмазан рутилов електрод , защо ще го "правиш" рутило-кисел ?!
              Няма логика . Или говориш за лабораторни условия ?

              Виж , за рутилобазичните е друга бира , но не му е тук мястото .
              А и не ми е ясно какво значи " да го правиш" ? Взимаш един рутилов електрод и го мажеш допълнително със съответния " киреч" ? Че защо като можеш просто да си вземеш фабричен такъв ?

              .. а къде ги имаше ? Ами имаше ги в цялата система на ДСО "Монтажи" , "Газстроймонтаж" , "Енергомонтаж" , както и в един куп машиностроителни предприятия , изискващи приложението им .
              Даже не се и крадяха ,щото по онова време за лични нужди не се продаваха правотокови машини и нямаше как да горят с Кракра-та при остъкляване на тераси и "направа" на асмалък . Базичните имам предвид .Пък и Бьолер го дадох просто като пример. Чешките EVB 50 по нищо не им отстъпваха . Да не говорим , че се внасяха електроди и от други реномирани фирми .
              А пък първите 4 блока на АЕЦ са изградени предимно с УОНИ даже .

              Виж , това че информацията идваше главно от Русия ( или по- точно от "Патон" ) е така . Просто заради Желязната завеса , която сами си изградихме , информацията от Белия свят идваше до нас главно по линия на нАучно техническото разузнаване .Ама за това вина аз нямам .
              Последно редактирано от Vlado_Ts; 03-05-16, 13:47.
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                Подкарали сте го на спам та и аз да питам Тая Желязна завеса с какви електроди е заварявана?

                Коментар


                • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                  Колеги, заварявам алуминий със зелен електрод, заточвам го като му правя върха остър но само за минута две работа без да топвам във ваната от заточената част на електрода няма и следа, разтопява се. Казаха ми че това не е нормално, не знам къде бъркам.
                  Последно редактирано от Emil_Pz; 03-05-16, 20:50.

                  Коментар


                  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                    Първоначално публикуван от Emil_Pz Преглед на мнение
                    Колеги, заварявам алуминий със зелен електрод, заточвам го като му правя върха остър но само за минута две работа без да топвам във ваната от заточената част от електрода няма и следа, разтопява се. Казаха ми че това не е нормално, не знам къде бъркам.
                    На заления електрод първата му работа е да направи топче отпред. Той за това е правен. Вземи си син или златен (2 или 1.5% лантан съответно) и няма да прави топче, или ще прави съвсем мъничко такова на върха си при по-голям ампераж или повече чистене (баланс на AC-то към "чистене"). Ако пък прави голямо, трябва да минеш на по-голям диаметър електрод за тока, при който заваряваш или режима на чистене, който ползваш.

                    Бъркаш там че не си попрочел или изгледал някое и друго клипче. Има цял куп по въпроса. А не е лошо да кажеш и каква е машината, която ползваш.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                      Първоначално публикуван от Emil_Pz Преглед на мнение
                      Колеги, заварявам алуминий със зелен електрод, заточвам го като му правя върха остър но само за минута две работа без да топвам във ваната от заточената част от електрода няма и следа, разтопява се. Казаха ми че това не е нормално, не знам къде бъркам.
                      Със какъвто и електрод да заваряваш алуминий все ще прави "топче". Просто защото електрода при алуминия (АС) не трябва да е остър , а заоблен.
                      Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

                      Коментар


                      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                        А и още нещо, електрода го слагам на равно с чашката ако го оставя да стърчи това което е извън се стопява за отрицателно време, питах един стар заварчик по тоя метод и той каза че при алумин така трябва да е (на равно) иначе електрода се разрушавал. Забелязах че при така поставен електрод дъгата е много по стабилна и на бяга насам натам но пък трудно се бърка на кофти места. Електрода ми е 2.4мм а машината е Сталверк.

                        Коментар


                        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                          Крайно време е да кажеш и къде това ? Във Варна ли , в Русе ли ? Щото ако е в софийското МЕИ и казваш "създадоха" , значи си им съвременник ... а те всички професори и преподаватели ,създали катедрата - отдавна са гости на Св. Петър , та се чудя тогава на колко години си ?!

                          Иначе , при положение че заваряваш с дебелообмазан рутилов електрод , защо ще го "правиш" рутило-кисел ?!
                          Няма логика . Или говориш за лабораторни условия ?

                          Виж , за рутилобазичните е друга бира , но не му е тук мястото .
                          А и не ми е ясно какво значи " да го правиш" ? Взимаш един рутилов електрод и го мажеш допълнително със съответния " киреч" ? Че защо като можеш просто да си вземеш фабричен такъв ?

                          .. а къде ги имаше ? Ами имаше ги в цялата система на ДСО "Монтажи" , "Газстроймонтаж" , "Енергомонтаж" , както и в един куп машиностроителни предприятия , изискващи приложението им .
                          Даже не се и крадяха ,щото по онова време за лични нужди не се продаваха правотокови машини и нямаше как да горят с Кракра-та при остъкляване на тераси и "направа" на асмалък . Базичните имам предвид .Пък и Бьолер го дадох просто като пример. Чешките EVB 50 по нищо не им отстъпваха . Да не говорим , че се внасяха електроди и от други реномирани фирми .
                          А пък първите 4 блока на АЕЦ са изградени предимно с УОНИ даже .

                          Виж , това че информацията идваше главно от Русия ( или по- точно от "Патон" ) е така . Просто заради Желязната завеса , която сами си изградихме , информацията от Белия свят идваше до нас главно по линия на нАучно техническото разузнаване .Ама за това вина аз нямам .
                          Аз ли бъркам че рутилов и кисел електрод е едно и също

                          Sent from my HM NOTE 1W using Tapatalk
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                            Първоначално публикуван от Emil_Pz Преглед на мнение
                            Електрода ми е 2.4мм а машината е Сталверк.
                            Електрода ти 2.4мм , а тока какъв ти е?По горе ти казаха какъвто и да е електрода при променливия ток винаги прави топче.А се разрушава бързо щото е по малък диаметър от необходимия, спрямо тока.Так че - по висок ток по дебел електрод.
                            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                            Коментар


                            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                              Първоначално публикуван от joe007 Преглед на мнение
                              Със какъвто и електрод да заваряваш алуминий все ще прави "топче". Просто защото електрода при алуминия (АС) не трябва да е остър , а заоблен.
                              Обясни го на тоя:
                              https://www.youtube.com/watch?v=cBXtsZU8Qrc

                              Да, топче винаги става, ама със зелен електрод става чопчище и да го остриш смисъла е никакъв, докато с лантанов става топченце на върха с големина в зависимост от ампеража и чистенето, което ако тръгне да става съизмеримо с диаметъра на електрода, просто трябва да се мине на по-дебел електрод.

                              Да не стане грешка - далеч съм от мисълта да давам акъл на хора дето с това си изкарват хляба, ама поне това лично е пробвано много пъти и последния - преди 2-3 дни като си тествах новата машина. Електрод 2.4, 100А, 25% чистене и електрода си стои почти остър - топчицата на върха е съвсем малка. Същото със зелен - нищо общо. Сив (с Церий) е нещо по средата.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                                Първоначално публикуван от Emil_Pz Преглед на мнение
                                А и още нещо, електрода го слагам на равно с чашката ако го оставя да стърчи това което е извън се стопява за отрицателно време, питах един стар заварчик по тоя метод и той каза че при алумин така трябва да е (на равно) иначе електрода се разрушавал. Забелязах че при така поставен електрод дъгата е много по стабилна и на бяга насам натам но пък трудно се бърка на кофти места. Електрода ми е 2.4мм а машината е Сталверк.
                                Има чашки и чашки. Има газови лещи, малки, големи и още по-големи, прозрачни или не. С някои от тях и на над сантиметър да изкараш електрода, пак няма проблем. А проблема ти за да е чак такъв че да трябва да го държиш наравно е или малко газ, или прекалено много газ (увлича въздух) или прекалено голям наклон на горелката (пак увлича въздух, еле пък ако си прекалил с газа), непочистен материал, неправилен баланс на AC-то спрямо състоянието на материала.

                                Стари (и в буквален и в преносен смисъл) заварчици питай с едно на ум. Инвертор, съответно високочестотно палене, баланс на дъгата и нещо различно от червени и зелени електроди може да са виждали само на картинка. Не казвам че конкретния случай е такъв, обаче не мога да се сетя за ни един повод към днешно време да работиш със зелен електрод. Най-лесния тест е да го викнеш да ти покаже. Ако успее сам да настрои твоята машина без да мига на парцали, значи е в час. Ако не - вероятно работи с машината, дето има от 20-30 години и пали с подраскване. Може пак да е добър майстор, но е от тия, за които пернишката саксия е върха на заваръчната техника.

                                ПП: Ей го на клипче:
                                https://www.youtube.com/watch?v=bpanERwagaU#t=222
                                Последно редактирано от sparkybg; 03-05-16, 23:26.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X