Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

    Ако пробвате шева от дясно на ляво,нещата ще се получават по-добре, и няма да се трупа излишно добавъчен върху шева.Горелката трябва да се усеща като продължение на ръката,и трябва да се дебне ваната.Не трябва да се подава добавъчен преди да се е образувала вана,но и трябва да се дебне за пропадане(прокапване),но всичко си иска трениг.При заваряване на различни по дебелина детайли,първо трябва да се подгрее по-дебелият.Добре е някой който е наясно с нещата да ви покаже как се процедира,само с обяснения и четене не става.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

      То аз и така го правих, от дясно на ляво, но не става само с ядене...както се казваше в една реклама.Накрая по взех да ги осещам нещата, но за жалост ми свърши газта.Но няма отказване, като се сетя със електрожена щеше да ми е в пъти по-лесно, но сега бе момента за тренировки.И благодаря ви за коментарите и препоръките .

      Коментар


      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

        Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
        Ако пробвате шева от дясно на ляво,нещата ще се получават по-добре, и няма да се трупа излишно добавъчен върху шева.Горелката трябва да се усеща като продължение на ръката,и трябва да се дебне ваната.Не трябва да се подава добавъчен преди да се е образувала вана,но и трябва да се дебне за пропадане(прокапване),но всичко си иска трениг.При заваряване на различни по дебелина детайли,първо трябва да се подгрее по-дебелият.Добре е някой който е наясно с нещата да ви покаже как се процедира,само с обяснения и четене не става.
        Това в каква посока се "води" шева,няма абсолютно НИКАКВА връзка с качвството и естетиката му! Аз съм левичар(левак ;-))...и всичко заварявам обратно на "правилната" според ТЕБ посока. Шевовети си стават съвсем прилични. Но когато ми се наложи да заварявам в указаната от теб посока....нещата не ми се получават,защо ли?! И звода е че трябва да се заварява така както ти е удобно,ако околностите позволяват! Колега dido,следващия път вземи една "ламелна" шайба и почисти повърхностите по хубаво,до метален блясък! Аргона "обича" чисто"....всякакви ръжди,омаслявания,укалина и мръсотията пречат нещата да се получат по-добре! Чистиш и вътре, и вън.....дори и материала да е стигнал токущо от склада! Тенчо добре си го "наредил" колектора,ама ти пък грам не си почистил! За мен една снимка означава повече от хиляда думи,тук обаче се набляга повече на теория. Не мога да разбера защо колегите не желаят да споделят снимков материал, за това как (не)трябва да изглежда едно заваръчно съединение!
        Най-много съм научил от това което съм видял(откраднал) с очите си от колеги! Теорията е хубаво нещо,ама....
        И както вече казах.....една снимка е повече от хиляда думи!
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0138.jpg
Прегледи:1
Размер:104.8 КБ
ID:5630190Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0134.jpg
Прегледи:1
Размер:125.0 КБ
ID:5630191Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0223.jpg
Прегледи:1
Размер:110.2 КБ
ID:5630192Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0301.jpg
Прегледи:1
Размер:93.1 КБ
ID:5630193Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0293.jpg
Прегледи:1
Размер:112.7 КБ
ID:5630194Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0291.jpg
Прегледи:1
Размер:147.8 КБ
ID:5630195Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0117.jpg
Прегледи:1
Размер:101.5 КБ
ID:5630196Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0752.jpg
Прегледи:1
Размер:119.5 КБ
ID:5630197Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0296.jpg
Прегледи:1
Размер:122.6 КБ
ID:5630198
        Kawasaki Klr 600 '91

        Коментар


        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

          Ами освен всички да си покажем снимките и да си премерим... волфрамите
          Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
          Най-добрите ми спомени са предстоящите!

          Коментар


          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

            Първоначално публикуван от dido7 Преглед на мнение
            То аз и така го правих, от дясно на ляво, но не става само с ядене...както се казваше в една реклама.Накрая по взех да ги осещам нещата, но за жалост ми свърши газта.Но няма отказване, като се сетя със електрожена щеше да ми е в пъти по-лесно, но сега бе момента за тренировки.И благодаря ви за коментарите и препоръките .
            Електрожена е друга бира,няма нищо общо воденето на електрода с воденето на горелката,иска си време и търпение...

            Първоначално публикуван от julionavarro Преглед на мнение
            Това в каква посока се "води" шева,няма абсолютно НИКАКВА връзка с качеството и естетиката му! Аз съм левичар(левак ;-))...и всичко заварявам обратно на "правилната" според ТЕБ посока.
            Говоря за хоризонтална заварка за начинаещи,при положение,че държиш горелката с лява ръка,е обратно,въпроса е до свикване,после не пречи накъде движиш,стига да ти е ясно какво трябва да постигнеш.

            Първоначално публикуван от julionavarro Преглед на мнение
            Шевовете си стават съвсем прилични. Но когато ми се наложи да заварявам в указаната от теб посока....нещата не ми се получават,защо ли?! И завода трябва да се заварява така както ти е удобно,ако околностите позволяват! Колега dido,следващия път вземи една "ламелна" шайба и почисти повърхностите по хубаво,до метален блясък! Аргона "обича" чисто"....всякакви ръжди,омаслявания,укалина и мръсотията пречат нещата да се получат по-добре! Чистиш и вътре, и вън.....дори и материала да е стигнал токущо от склада! Тенчо добре си го "наредил" колектора,ама ти пък грам не си почистил!
            Най-много съм научил от това което съм видял(откраднал) с очите си от колеги!
            Всяка немърливост по отношение на детайлите,се отразява на заваръчният шев,колкото и досадно да е трябва си подготовка и жулене.И си прав,най-вече трябва да видиш и да ти обяснят защо така се прави а не както ти уйдисва...
            Перфектни шевове,не ми е професия и доста ще трябва да се напъна да произведа нещо горе-долу подобно...
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

              Колега julio ти направо ме тръшна в депресия.Това е майтап разбира се, поздравления за добрата работа и за споделените снимки.Преди да го заварявам този ръждилник го минах със ламелната шайба но само по мястото на шева, и във интерес на истината от вътре не.Но си мислех, че така или иначе заварката е от едната страна, но разбирам, че е било грешка.И следващия път ще се поправи.Принципно това със краденето на занаят е много правилно, но за жалост край мен няма аргончици.Със електрожена и телчарката се справям отлично и си помислих, че и със аргона ще е същото ама не.Даже самото водене на горелката е по различно, че и да подаваш материал с сругата си малко мъка.Особенно за не свикнал.Но никой не се е родил научен, съзнавам, че ме очаква не лек път но ще стане...Инато магаре съм!

              Коментар


              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                Има една поговорка, гласяща - Една капка опит е повече от едно кило теория (или нещо от рода). Обаче всеки опитен заварчик ще добави, че без теорията опита се придобива много по-трудно и няма гаранция, че ще овладееш процеса до съвършенство. Започнах да уча "аргона" преди доста години, под ръководството на приятел, който не е учил в училище да заварява, а е напълно самоук. Като натрупах няколко часа практика същия ми приятел констатира, че имам повече потенциал от него в тоя занаят. Къде на шега, къде на истина... взе да се озърта. Обясних му, че основата, която имам в теорията ми помага много за неща, които той няма идея защо така се случват. Факт е, че Другаря Факелов (даскала ми по заваряване в Механото) е положил нещо в дебелата ми глава.

                Заварките на колегата изглеждат доста впечатляващи. Ръката му е като махало на Сейко. За изпълнението на тази заварка се изискват съответните за дебелината на материала ъгли на скосяване и луфт между детайлите. Ако е неръждавейка се иска и вътрешно обдухване с Аргон. Слабото място е, че тръбите стоят върху ролки по време на заваряването и се въртят така, че заварката се прави само по вертикала, където става най-сполучлива. Силата на "тръбарите" се вижда когато заварката е монтажна и няма възможност за въртене на детайлите и тази заварка трябва да се изпълни от таван, през вертикал, до хоризонтал. Тогава е доста по-сложно декорацията да се изпълни толкова равномерно. А не дай си Боже да имаме ф1200 и двама педали с бус пълен с техника по дефектоскопия ти гледат през рамото.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN2644.JPG
Прегледи:1
Размер:335.3 КБ
ID:5630437
                Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                Коментар


                • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                  Воденето е почти като със оксижен,но той си е отдавна в историята.На мен ми помогна много,след 7-8 годишен опит.
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                    Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                    Воденето е почти като със оксижен,но той си е отдавна в историята.На мен ми помогна много,след 7-8 годишен опит.
                    Нито един метод на заваряване не още отишъл напълно в историята . Аз имам оксижен и доста често го ползвам .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Нито един метод на заваряване не още отишъл напълно в историята . Аз имам оксижен и доста често го ползвам .
                      За имането и аз имам,но от 4-5г не съм го използвал,по ми е лесно със ВИГ-а.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:GUNTER 01.jpg
Прегледи:1
Размер:82.4 КБ
ID:5630447Натиснете снимката за да я уголемите

Име:GUNTER 02.jpg
Прегледи:1
Размер:79.0 КБ
ID:5630448Натиснете снимката за да я уголемите

Име:GUNTER 03.jpg
Прегледи:1
Размер:96.5 КБ
ID:5630449Натиснете снимката за да я уголемите

Име:GUNTER 04.jpg
Прегледи:1
Размер:47.7 КБ
ID:5630450Натиснете снимката за да я уголемите

Име:GUNTER 05.jpg
Прегледи:1
Размер:81.7 КБ
ID:5630451Натиснете снимката за да я уголемите

Име:GUNTER 06.jpg
Прегледи:1
Размер:119.5 КБ
ID:5630452Натиснете снимката за да я уголемите

Име:GUNTER 07.jpg
Прегледи:1
Размер:67.1 КБ
ID:5630453Натиснете снимката за да я уголемите

Име:GUNTER 08.jpg
Прегледи:1
Размер:72.5 КБ
ID:5630454
                        Има една поговорка, гласяща - Една капка опит е повече от едно кило теория
                        Специално за ВИГ е важно някой да покаже нагледно. Теорията противоречи на практиката именно за неръждавейката. Ако се цели да се заварява на въртене е нужно по-голяма чашка /10-12 номер/, повече газ/9-12 литра/, по-остър електрод /22,8 или 30 градуса за тези дето имат орбиталки/, дюза вместо дифузьор, стиковане без луфт за тръби до 5мм., по-малък ъгъл на водене, по-малък ампераж /примерно за 3мм стена 80А за корена и 55-60А за декорацията, пълнеж не е необходим/. Защитният газ трябва да е формовак, става и с аргон, но тогава е редно да се оставя малко луфт.

                        Коментар


                        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                          Колега човек като гледа заварките от снимките направо получава комплекс за малоценност.Не завиждам,че можеш така да заваряваш направо се възхищавам от работата,но в същото време ме хваща яд,че не мога на това на половината.

                          Коментар


                          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                            Уменията се придобиват само с практика и правилни насоки. Аз като се учех бях много ама много зле, направо си мислех, че от мен аргончик няма да излезне.

                            Коментар


                            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                              Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
                              Уменията се придобиват само с практика и правилни насоки. Аз като се учех бях много ама много зле, направо си мислех, че от мен аргончик няма да излезне.
                              Ама ти и сега си си зле.....
                              Не се опитвай да ни пробутваш автоматизирани шевове от орбитална глава за твое дело.....

                              ПИЧ, Шапка ти свалям за това което правиш!!!!
                              АИГ-Заваряване ООД
                              Производител на заваръчни апарати "DEL"
                              http://www.aigwelding.com
                              0889 522 036

                              Коментар


                              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                                Това са шевове направени от моите две ръце. Орбитите не заваряват така На едната се вижда дефект в корена там е била прихвадката и не съм я проварил.
                                ПП....сега наистина съм по-зле...далеко съм от тази си форма......ръката не ме слуша както преди....снимките са от 2003 година. Бяха ми ги пратили заедно с едни клипове от заваръчен тренажор, ама не са ми под ръка, инак са доста интересни, почти 1 към 1 е с реалното заваряване....как съм се осветявал пред монитора не е истина
                                Последно редактирано от gogo77; 24-12-14, 10:47.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X