Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

    Малко снимки от днес! Мой приятел от Перник казва: "Като е за пари,и на врЪх кОледа чЕ стАнем от мАсата...па ако щЕ и да е -30...."

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0422.jpg
Прегледи:1
Размер:99.1 КБ
ID:5630584Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0423.jpg
Прегледи:1
Размер:97.6 КБ
ID:5630585Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0424.jpg
Прегледи:1
Размер:106.1 КБ
ID:5630586Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0428.jpg
Прегледи:1
Размер:99.1 КБ
ID:5630587Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0429.jpg
Прегледи:1
Размер:98.2 КБ
ID:5630588Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0430.jpg
Прегледи:1
Размер:102.6 КБ
ID:5630589Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0434.jpg
Прегледи:1
Размер:115.9 КБ
ID:5630590Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0435.jpg
Прегледи:1
Размер:106.8 КБ
ID:5630591Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0438.jpg
Прегледи:1
Размер:110.4 КБ
ID:5630592Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0440.jpg
Прегледи:1
Размер:114.0 КБ
ID:5630596
    Kawasaki Klr 600 '91

    Коментар


    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

      А така, темата взе да си идва на място.Пичове евала за майсторлъка, и показвайте по-често, че си е чекия за окото.

      Коментар


      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

        Колеги, бихте дали мнение за въпросния апарат - " Parweld XTI 202P pulsed TIG inverter ", машинката е 200А ,AC/DC, Британско производство, цената й е около 2500 лв. в България,та ... заслужава ли си според вас? Ще се ползва не много често , главно за не особено претенциозни заварки ,предимно алуминий .

        Коментар


        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

          Колега, според мен за да купиш апарат за 2500 лева трябва да имаш предвидена работа за 1250 лева поне. Ако нямаш такава работа, или иди някой да ти завари каквото имаш за заваряване или пък, ако си богаташ и не те бутат 2500 лева купувай и не му мисли.
          Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
          Най-добрите ми спомени са предстоящите!

          Коментар


          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

            Богаташ - не съм, от скоро открих ,че заваряването силно привлича интересите ми , изкарвам си хляба с друго , искам уелдинга , така да го кажа, да ми е като хоби, което ще може да ми докарва и по някой лев, от познати, познати на приятели и т.н. не искам да си давам парите за китайски апарати , а за нещо, което ще издържи достатъчно дълго време ,за да възвърне част или дори над стойността си .

            Коментар


            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

              Първоначално публикуван от jalil Преглед на мнение
              Колеги, бихте дали мнение за въпросния апарат - " Parweld XTI 202P pulsed TIG inverter ", машинката е 200А ,AC/DC, Британско производство, цената й е около 2500 лв. в България,та ... заслужава ли си според вас? Ще се ползва не много често , главно за не особено претенциозни заварки ,предимно алуминий .
              Според мен не си струва, защото:
              - 60% ПВ на 90А и 25% ПВ на 200A - слабовато.
              - 25 кила - за параметрите си - прекалено тежко
              - Няма PFC - тоест не предлага нищо повече от китайска машина
              - Хич не съм убеден че е произведена в UK. Никой европейски производител в днешно време не би пуснал машина с 60% ПВ на 90A, тежаща 25 кила.

              Малката AC машина на DEL струва горе-долу пак толкова, ама тежи 10 кила и е 60% на 200А. За малко отгоре имаш и голямата, с повече екстри, и гаранция и собствен сервиз тук.

              За алуминий ти трябва яка машина. Иначе смисъла от AC-то се губи - една джанта няма да можеш да завариш без да чакаш машината да си почива.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                Колега, според мен за да купиш апарат за 2500 лева трябва да имаш предвидена работа за 1250 лева поне. Ако нямаш такава работа, или иди някой да ти завари каквото имаш за заваряване или пък, ако си богаташ и не те бутат 2500 лева купувай и не му мисли.
                Всичките ми машини, които съм купувал без никаква идея да си изкарат парите, за около 3 години се изплатиха с работа през някой и друг уикенд. И струга, и фрезата, и заваръчните.

                ...пък и, не всичко е пари.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                  Колега Спарки, мнението ми повлия силно и навярно не бих сгрешил,ако те послушам. Екстрите,които търся в бъдещия ми апарат са AC, пулсов режим, с които да заварявам много тънки/крехки алиминиеви ламарини, 4Т режим,възможност за по нататъшно добавяне на педал за регулиране на тока вече другите са може би стандарт. Не знам какви други екстри бийа ми били полезни ?Били ми препоръчал модел на марката "DEL", която спомена? И още някакво мнение за нея от твоя опит? Благодаря

                  Коментар


                  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                    За сетен път се убеждавам, колко ...ама колко много тоя форум се комерсиализирал, че направо ме е яд не само да пиша ами е да чета мненията !
                    jalil виж това - http://www.argo-market.com/Products/Details/2546
                    Последно редактирано от welderargon; 27-12-14, 20:35.
                    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                    Коментар


                    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                      Първоначално публикуван от jalil Преглед на мнение
                      Колега Спарки, мнението ми повлия силно и навярно не бих сгрешил,ако те послушам. Екстрите,които търся в бъдещия ми апарат са AC, пулсов режим, с които да заварявам много тънки/крехки алиминиеви ламарини, 4Т режим,възможност за по нататъшно добавяне на педал за регулиране на тока вече другите са може би стандарт. Не знам какви други екстри бийа ми били полезни ?Били ми препоръчал модел на марката "DEL", която спомена? И още някакво мнение за нея от твоя опит? Благодаря
                      Звънни им след празниците, иди на място и ще ти покажат и обяснят всичко. Монофазните AC машини са им 2 модела, до колкото виждам в сайта (скоро не сме се виждали за да имам по-прясна информация). После си преценявай от кого и какво да вземеш.

                      Това от argomarket също става, но DEL-а има няколко неща в повече, някои от които доста удобни + някои оптимизации и по силовата част, водещи до определени плюсове (например по-лесно палене при ниски амперажи и от сорта).

                      Гледам си от София, значи можеш да обиколиш и Харко, и argo, и DEL. Иди, виж питай, пробвай, и си преценявай. Моето мнение вече си го казах. Остава ти да си прецениш колко пари ти се дават и за кое точно.

                      ПП: Пак - аз съм пристрАстен в посока DEL, защото са ми приятели. Обаче си позволявам да препоръчвам, когато имам аргументи за това. В случая аргументите си ги казах, а подробностите ще можеш да разбереш и опиташ като идеш на място. ВЕрвай ми, даже да не купиш машина, няма да съжаляваш за посещението.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                        Благодарен съм на всички за мненията ,непременно ще обиколя магазините , единствено моля Welderargon, ако е възможно да изтрие едно от личните си съобщения, тъй като е достигнал лимита им , а заформихме кратък разговор .

                        Коментар


                        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Това от argomarket също става, .....
                          Ха ха ! Такава ли е оценката на машината (или поне подобната)която и ти сам притежаваш? А и толкова много хвалеше ....
                          Ставате смешни!
                          Последно редактирано от welderargon; 27-12-14, 21:43.
                          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                          Коментар


                          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                            Разгледай тези машини. На скоро си играх с една такава, но беше само DC, добри са. Имаш достъп за настройка до всеки един момент от паленето до гасенето на дъгата. Всички необходими екстри за твоите нужди са на лице.
                            http://www.alfain.eu/z22230-set-pega...-pfc-conectors
                            http://www.alfain.eu/static/_dokumen...anual-DE-F.pdf

                            Коментар


                            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                              Всъщност Pegas не e нищо по различно от Parweld както и АSTRA -на нашия Редко http://www.proftools.net/product/156...-dc-pulse.html Като им гледам параметрите и външния вид си мисля че това вероятно си е една и съща машина, поръчвана на китайски производител от различни фирми и съответно навряна в различни кутии и с различни надписи по тях !
                              По важното обаче как се държи при максималния като се има в предвид че ПВ-то е 25% !Иначе това че работния цикъл при 90 А е 100% хич не от най лошите !Напълно си доближава към голяма час от водещите производители при които ПВ-то също се върти на 100% при около 100-тина Ам !
                              Последно редактирано от welderargon; 28-12-14, 13:30.
                              https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                              https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                              Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                              Коментар


                              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                                Знам ,че темата е за Виг ,но- с 200А Пегас заварявах в учебния център.Работеше по-добре от Фрониуса, за ММА говоря.

                                ПП.Уелдъра е прав -на външен вид е 1 към 1 с Астрата на Редко.
                                Последно редактирано от Shtaiga; 28-12-14, 14:41.
                                "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
                                Mark Twain
                                СтоЕнчA

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X