Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

    Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
    Що не вземеш ей така без много да му мислиш ,да ми го подариш тоя евтин китаец! Пък аз ще се опитам да я укротя, тая непослушна волтова дъга !
    Без хич да му мисля този нов китаец ще ти го подаря за 250 лв
    NISSAN TERRANO II , 2.4 i,къса база,BF Goodrich Winter slalom, 235/75/15

    Коментар


    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

      Първоначално публикуван от pastora Преглед на мнение
      Без хич да му мисля този нов китаец ще ти го подаря за 250 лв
      В първия ден на новата година е редно да се казва :За много години !или поне Ч.Н.Г !Ако не от друго ,то поне от куртоазия!
      Гледам че май основната ТИ дейност, в тоя форум и покупка-продажбата -та затова хич не ме изненадва оферта за подобен "подарък" !Е ако волтовата дъга на тоя китаец беше по нормална,.... бих обмислил офертата !Ама нали казваш че била непослушна ,...... та си помислих че ще е добре да те отърва от него, та да не вземе да те тресне някой високоволтова дъга ....!
      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

      Коментар


      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

        След не съвсем успешни опити да заварявам алуминиев резервоар за бензин с телоподаващото, два дни чесане по главата в крайна сметка звъннах на Асен и вече съм собственик на AC/DC (не любимата рокгрупа) 200А на ДЕЛ . Машината ме изненада много приятно с това, че без да имам опит с алуминий и завъртяни някак си настройки без да съм прочел кое за какво е заварката си става прилична .
        Това е, след като разбрах врътките за какво са :
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150122_004541.jpg
Прегледи:1
Размер:118.5 КБ
ID:5636925
        Сега предстои сътворяване на водно охлаждане, че за сега работя с кофа вода и помпа за каравана .
        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

        Коментар


        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

          Ами честито за придобивката и много да те радва.Пък за Асен, само добри думи.

          Коментар


          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

            Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
            След не съвсем успешни опити да заварявам алуминиев резервоар за бензин с телоподаващото, два дни чесане по главата в крайна сметка звъннах на Асен и вече съм собственик на AC/DC (не любимата рокгрупа) 200А на ДЕЛ . Машината ме изненада много приятно с това, че без да имам опит с алуминий и завъртяни някак си настройки без да съм прочел кое за какво е заварката си става прилична .
            Това е, след като разбрах врътките за какво са :
            Сега предстои сътворяване на водно охлаждане, че за сега работя с кофа вода и помпа за каравана .
            Честито,за дребни работи и ток до около 140-150А е добре да имаш и сух шланг.Имам 270А машина на ДЕЛ и тъй и не си направих водното охлаждане,мокрият шланг си стои в кутията,не,че не е имало нужда от него, но ще го правя някога.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

              Първоначално публикуван от dido7 Преглед на мнение
              Ами честито за придобивката и много да те радва.Пък за Асен, само добри думи.
              Благодаря, а за Асен и компания - може да се разчита на тях при всяка ситуация

              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
              Честито,за дребни работи и ток до около 140-150А е добре да имаш и сух шланг.Имам 270А машина на ДЕЛ и тъй и не си направих водното охлаждане,мокрият шланг си стои в кутията,не,че не е имало нужда от него, но ще го правя някога.
              Няма смисъл и от сух, мокрия е с размерите на 150А DC смятам да натикам охлаждането в машината на моя отговорност .
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                Помниш ли, че искаше да ми мериш апарата? Дай да се видим при теб или при мен да си ги премерим... апаратите де. Имам чист Аргон и Аргон с 8%.
                Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                Коментар


                • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                  Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                  ..... и ток до около 140-150А е добре да имаш и сух шланг.....
                  Има резон в това , което казваш. Т.е. когато е достатъчно да се работи със сух шланг , няма нужда от "водния" . Все пак последният е 2-3 пъти по-скъп от сухия и няма смисъл да се ползва за щяло и нещяло
                  Но пък зависи и колегата колко често и какво ще заварява , така че сам ще прецени.

                  Впрочем , моята 270-амперова ДЕЛ си работи редовно по 5-6 часа на ден на 200 А със сух шланг вече 1 година. Проблеми естествено - няма.


                  Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                  ..... смятам да натикам охлаждането в машината на моя отговорност....
                  Това освен от гледна точка на компактност , друго не виждам защо . Но пък ако успееш ( не ми е ясно как ) , вече машината няма да е компактна
                  Последно редактирано от Vlado_Ts; 24-01-15, 10:04.
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                    Впрочем , моята 270-амперова ДЕЛ си работи редовно по 5-6 часа на ден на 200 А със сух шланг вече 1 година. Проблеми естествено - няма.
                    А горелка сменял ли си?При мен за четири години при работа 4-5ч на три месеца общо,се разпадна гумичката на която се закрепва белият пръстен,който е над керамичната дюза.Шланга е на Бинзел(май 180А,трябва да погледна) и изключително рядко е работил на ток 180-190А,редовно на 120-150А.Смених горелката с такава от новият огъващ се тип,работи безгрижно и е доста удобна при работа на шибани места.
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                      При мен работят 10 заваръчни поста , та не ми е първа грижа да следя смяната на консумативи . Току що питах заварчика , който работи с въпросната машина : още работи с оригиналния шланг ( 250А) . Естествено , сменил е две шепи дюзи до сега , но това е нормално

                      Иначе "гъвкавата човка" си е голяма благинка ,особено когато се налага ремонтно заваряване в тесни и трудно достъпни места . За това спор няма
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                        Става въпрос за AC машина и шланг за виг при заваряване на алуминий, доколкото знам там водното охлаждане е необходимо при по-голям ток и шланга е с по-малки размери при един и същи ампераж спрямо сух. Иначе и при мен със сух шланг на телоподаващото няма проблем при продължителна работа .
                        Относно компакноста на машината, то такава няма, а с още едим модул към нея и всички кабели и маркучи положението става още по-зле .
                        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                        Коментар


                        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                          Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                          Помниш ли, че искаше да ми мериш апарата? Дай да се видим при теб или при мен да си ги премерим... апаратите де. Имам чист Аргон и Аргон с 8%.
                          Не съм забравил, до края на месеца ми е доста натоварено, ще ти звънна щом се поосвободя .
                          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                          Коментар


                          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                            Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                            Става въпрос за AC машина и шланг за виг при заваряване на алуминий, доколкото знам там водното охлаждане е необходимо при по-голям ток и шланга е с по-малки размери при един и същи ампераж спрямо сух. Иначе и при мен със сух шланг на телоподаващото няма проблем при продължителна работа .
                            Относно компакноста на машината, то такава няма, а с още едим модул към нея и всички кабели и маркучи положението става още по-зле .
                            Шланговете си имат своето ПВ. Задава се от завода производител при проектирането на изделието и е стандартно за дадения модел шланг.
                            С нашите аргонови апарати даваме шлангове на TRAFIMET, по параметри са еднакви с тези на BINZEL, а именно:

                            сух 26-ца: 35% ПВ при 180А на DC и 150А на АС
                            сух 17-ка: 35% ПВ при 140А на DC и 125А на АС
                            воден 18-ка: 100% ПВ при 400А на DC и 300А на АС
                            воден 20-ка: 100% ПВ при 320А на DC и 250А на АС

                            Водния шланг не бива да се пуска без вода. Някои от токопреносните му елементи са изработени с по-малки сечения, по време на работа греят повече и това изисква да бъдат охлаждани с течност непрекъснато. Изискването към охладителната система е да осигурява налягане на изхода 4 бара и дебит 1.5 л/мин. Допълнително изискване към охладителната система е диаметъра на изхода на помпата да не е по-голям от 10 мм. При по-голям диаметър има вероятност водата да не може да завърти през шланга поради голямата разлика между диаметъра на маркуча на помпата и на шланга.

                            За "Magic Pulse" AC/DC машините сме направили воден модул с размерите на корпуса на заваръчната машина, т.е. застава под нея без да стърчи. На височина е 25 см.
                            АИГ-Заваряване ООД
                            Производител на заваръчни апарати "DEL"
                            http://www.aigwelding.com
                            0889 522 036

                            Коментар


                            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                              @aig
                              Каква беше цената на водното от този последния ред?
                              Да се похваля, днес пробвахме лантановите електроди и със сигурност има разлика от тюркоазените. По-стабилна и силна дъга, по-голяма износоустойчивост на електрода или поне така ми се струва

                              Коментар


                              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                                Прегряването на сухия шланг води до нарушаване на дъгата и лошо заваряване.
                                С водния няма този проблем.
                                АИГ-Заваряване ООД
                                Производител на заваръчни апарати "DEL"
                                http://www.aigwelding.com
                                0889 522 036

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X