Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

    ALFAIN стъпили са на нашият пазар. Чехите казват, че машините са си техни, не са китайски.

    Коментар


    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

      А лошо ли е да са китайски - питам и отговор не искам.
      Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
      Най-добрите ми спомени са предстоящите!

      Коментар


      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

        Първоначално публикуван от jalil Преглед на мнение
        Благодарен съм на всички за мненията ,непременно ще обиколя магазините , единствено моля Welderargon, ако е възможно да изтрие едно от личните си съобщения, тъй като е достигнал лимита им , а заформихме кратък разговор .
        Здравей колега jalil. В областта на TIG и MIG заваряването съм новобранец и все още се уча. По скоро ми е хоби отколкото работа но наскоро трябваше да довърша една машина от неръждавейка профили с дебелина 1.5 мм. Без много да му мисля скочих на първия евтин китаец TIG/MMA 200A DC за 350 лв. Мислех си какво толкова, постояннотокова машина , волтова дъга като волтова дъга, колко да се различава от другите по скъпи апарати. Да ама не...преди седмица минах през DEL да видя какво ново предлагат и точно след 30 мин. обяснение и демонстрации ми стана ясно ,че между евтиния китаец и истинския апарат общото е само красивата външност.
        Всъщност за да е стабилна волтовата дъга , което е много важно за добрата заварка и особено , когато се учиш хардуера и софтуера вътре в апарат е много важен а при евтиния китаец той е доста спестен. Така ,че не бързай да купуваш за да си нямаш два апарата като мен . Ако си от София задължително мини през DEL , хората там са супер учтиви и всичко което аз набързо написах тук ще ти го обяснят подробно и на практика ще изпробваш апаратите им. Моторамата на този трайк я започнах с китаеца и я довърших с DEL. С китайския апарат постоянно прогаряше материала или пък тока не бе достатъчен да разтопи вана. С DEL-a всичко се получава много по лесно и контролирано.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tr5.JPG
Прегледи:1
Размер:340.5 КБ
ID:5632192
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tr6.JPG
Прегледи:1
Размер:362.4 КБ
ID:5632193
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tr9.JPG
Прегледи:1
Размер:377.7 КБ
ID:5632194

        Въпреки ,че заварките са доста неестетични поради моята неопитност, контрола на ваната и температурата на метала е много по лесен с този апарат , а това е особено
        важно при заваряване на алуминий и сплавите му.
        Успех в начинанието ти!
        NISSAN TERRANO II , 2.4 i,къса база,BF Goodrich Winter slalom, 235/75/15

        Коментар


        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

          Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
          Ха ха ! Такава ли е оценката на машината (или поне подобната)която и ти сам притежаваш? А и толкова много хвалеше ....
          Ставате смешни!
          Ми много лесно ти става смешно. Нещо тревичка, хапчета? Или изпарения от заваряване на странни сплави?

          Да, такава е оценката. В заводския си вид - става. С малко промени става повече. С малко повече промени като тая на DEL става още повече. Промените не са по силовата част (или поне там са малки) а по управлението. Силовата част, ако е като моето изпълнение - с многото трафове и транзистори, трудно ще я угасиш от прегряване.

          На моята е добавена регулация на честотата 30-300Hz + още някоя и друга дреболия. В на DEL има още неща, които можеш и сам да видиш при желание. Както и да сравниш с други, при които участието на българския търговец е да ги разтовари от камиона. Някои евентуално предлагат и гаранция и реален сервиз, а не смяна с машина от друг кашон. Някои предлагат и тестване на място според както прецениш. Други ня добра воля (щото без касова бешежка и т.н. няма как иначе) в рамките на "гаранционния срок" при проблем ще ти извадят машина от друг кашон. Което за мен лично също би било от значение, ако не вдявах достатъчно за да си ги оправям сам при евентуален проблем. Какъвто впрочем до сега не е имало.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

            Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
            А лошо ли е да са китайски - питам и отговор не искам.
            Не, не е лошо. Само че зависи в кой гараж са правени. Пример за читаво е Jasic и още 4-5 марки, дето си слагат името върху машините, държат висока цена за уж еднакви машини с други "марки", и въпреки това продават и са на пазара.
            Последно редактирано от sparkybg; 29-12-14, 21:29.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

              На моята е добавена регулация на честотата 30-300Hz + още някоя и друга дреболия.
              Аз в един друг форум му казвах, че с пулс до 200 херца да забрави за тънки детайли (тогава обсъждахме благините от многото безполезни копчета по китайския апарат). Твоя ако си го преработил до 300 е добре

              Коментар


              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                Може и до повече, ама не видах смисъл. Ако правя нящо някой ден, ще изкормя цялото управление и ще направя ново. Тогава и тока в права и обратна посока ще може да е различен, освен запълването. До към 500 херца се докарват без особени проблеми чисто електронно. Проблемите са другаде - да я накараш да работи еднакво добре на 5 и на 50А, на 10 и на 300 херца. А това става с много загуба на време в експерименти.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                  да я накараш да работи еднакво добре на 5 и на 50А, на 10 и на 300 херца.
                  Там е скрито кучето и разликата между добрият апарат и играчката.

                  Коментар


                  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                    Първоначално публикуван от pastora Преглед на мнение
                    . Без много да му мисля скочих на първия евтин китаец TIG/MMA 200A DC за 350 лв. Мислех си какво толкова, постояннотокова машина , волтова дъга като волтова дъга, колко да се различава от другите по скъпи апарати. Да ама не...
                    Що не вземеш ей така без много да му мислиш ,да ми го подариш тоя евтин китаец! Пък аз ще се опитам да я укротя, тая непослушна волтова дъга !
                    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                    Коментар


                    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                      Да съберем пари и да купим на уелдера китаец ?
                      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                      Коментар


                      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                        И аз искам, ама ако може китайка
                        Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                        Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                        Коментар


                        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                          Китайките са скъпи брее, но един хасковски китаец Вики.....ще си го сложиш до пианото, там до глобуса, да краси къщата...има жълти, червени, бембени...всякакви

                          Коментар


                          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                            Аз един такъв оранДжев хасковски китаец си купих, но телоподаващ. Трябва да отбележа, че съм възхитен от работата му!

                            Сега ми е ред на китайка, баце, жълтичка
                            Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                            Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                            Коментар


                            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                              Тю язък ,тъкмо си помислих че макар и със закъснение Дядо Коледа ще почука и на моята врата,....ама явно няма да стане -пак няма консенсус!Пък и аз май хич не бях послушен през годината, та за тва колегите не щат да пишат писмо ....!Е ще чакам другата Коледа!
                              https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                              https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                              Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                              Коментар


                              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                                И аз съм възхитен,... с един такъв оранДжев хасковски китаец връзвахме мрежата на една ограда. Натискаш спусъка - подава тел - режеш колкото ти трябва - връзваш - и т.н. За нула време опаткахме оградата. Ако бях сам, още да връзвам мрежата.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X