Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

    Микс от N2+H2,азот и водород,(80%/20%).....не знам какви са му предимствата
    Това е формиращ корена газ. Не е никаква новост, сред заварчиците може да го чуеш и като Формовак. За тях има специални манометри, червени с лява резба. Прецизни са.....Когато пълниш тръба или трасе с формовак, трябва да мериш с уред кога кислорода е изчезнал напълно, защото за разлика от аргона и хелийя тоя газ "пълни" бавно.

    Коментар


    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

      Бавно напредваме... Ако може да се каже напредък.
      Прикачени файлове

      Коментар


      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

        Браво, браво!!!
        Бих вдигнал малко тока и малко повече добавка, но това вече е бродерия, колега!
        Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
        Най-добрите ми спомени са предстоящите!

        Коментар


        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

          Благодаря, ще го имам в предвид.
          Всъщност моето учене е от тубата и много от нещата са: Проба-грешка.
          За съжаление не познавам аргончици, пък са и кът по нашия край. Да открадна малко занаят....дето се казва.

          Коментар


          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

            Аз обаче ще съм малко критичен. Подобни катети не прави наведнъж, защото имаш непровар, а и детайлите са с различни термо-динамики /образно казано/. Старал си се да избегнеш подрези за сметка на несплавен метал /студено славяване/. Задържай малко в горният край и не оставяй празна ваната. Може да пробваш техниката да броиш наум /21-22-21-22 на немски / докато свикнеш. Иначе добре....ръката ти е стабилна. По снимката толкова.

            Коментар


            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

              Ок.,мерси, всъщност съм го правил на два пъти. Правих ги със 1,6 материал.

              Коментар


              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                Имам да правя една кутия на БМВ 5ца, трябв да се смения фланеца към блока. Гледах по кутията, но не видях никъде да пише материала. Мисля да го карам със AlSi добавъчен. Мнения, препоръки?

                Коментар


                • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                  И аз съм с молба за съвет. Имах проблем с двигателя на витарата и купих двигател без глава в много добро състояние, но въпреки всичко го разглобих на цяло, смених сегментите и пуснах един хонинг .
                  В последствие се оказа в не толкова добро състояние, има пукнатина на блока, вероятно от замръзване, която ако бях видял докато е разглобен щях да заваря сравнително лесно .
                  На снимката е стария блок понеже на колата няма как да се снима, понеже има много карантии около мястото, пукнатината е където е червената линия и на пръв поглед не стига до тапата .
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160320_205055.jpg
Прегледи:1
Размер:139.3 КБ
ID:5707281
                  Въпроса ми е дали е удачно да се пробвам да го заваря на място както си е ?
                  0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                  Коментар


                  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                    Можеш ли да го подгрееш
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                      То си е двигател, само ще му сваля смукателния колектор, не мога много да го загрявам много. Мисля да пробвам с малко по-силен ток и по-набързо .
                      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                      Коментар


                      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                        Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                        То си е двигател, само ще му сваля смукателния колектор, не мога много да го загрявам много. Мисля да пробвам с малко по-силен ток и по-набързо .
                        Бих го прорязал с флекса,това ще отнеме доста топлина
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                          Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                          Въпроса ми е дали е удачно да се пробвам да го заваря на място както си е ?
                          Аз не ти го препоръчвам!Не заради друго,... а заради това че е опасно !
                          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                          Коментар


                          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                            Кое е опасното в случая ?
                            То аз съм решил, че ще пробвам, събирам съвети и критики .
                            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                            Коментар


                            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                              Имам горчив опит от заварване на не разглобени двигатели ,и затова ти казвам че е опасно !
                              Единия опит приключи с гръмване, .....разхвърчаха се кутията на кланите ,шпилките а може други повреди да е имало не помня, щото уплахата беше голяма .Добре че поне успях да накарам твърдоглавия собственик да развие свещите, че сигурно и те щяха да хвръкнат!За щастие обаче пострадали нямаше!
                              Последно редактирано от welderargon; 21-03-16, 00:08.
                              https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                              https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                              Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                              Коментар


                              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                                Това е добър съвет, махам капака на клапаните и свещите !
                                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X