Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

    Аз пък казан за ракия от перални никога не бих си направил.Първо щото е от неръждавейка и второ, така конструиран е много не ефективен.

    Коментар


    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

      Първоначално публикуван от dido7 Преглед на мнение
      Първо щото е от неръждавейка и второ...
      Имам произведен,със стандартна конструкция,но освен за преварка за друго не става,при варене на материал продукта има вкус на желязо.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        Това на Виг ли го прави?Долното имам в предвид
        Да на ВИГ го правих/що не си ли личи/ ама и на мен твърде не ми харесва/и да ме смъмриш за заварката няма да се разсърдя/ това вече е трето заваряване и все се пука май ще го срежа,ако моя човек дето му го правя се съгласи.Преди ден ми каза,че имал неръждаемо като долното/него не го лови магнита/.Направо ми идва да му окъсна главата ама няма да има кой да ми плати.

        Колега dido7 и аз не съм привъженик на неръждавейката като материал за казан ама и друга форма от тези казанчета не може да се получи.Горното е за мен долното е за друг човек.
        Тези с наклонените дъна наистина са от пералня Рига и не се наемам да споря каква нераждавейка са ама мога да кажа,че яко държат на натриев хлорид и домашен оцет,а това намен ми е достатъчно.Сега мисля да пробвам как може да държи на "огнена вода".

        Коментар


        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

          Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
          Имам произведен,със стандартна конструкция,...
          А какво представлява нестандартната?
          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

          Коментар


          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

            Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
            Имам произведен,със стандартна конструкция,но освен за преварка за друго не става,при варене на материал продукта има вкус на желязо.
            Тоя вкус лесно се лекува като направиш лулата и серпентината медни .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

              Eй там е истината, казана обезателно трябва да е меден.И стандартната форма е: по-широк и не толкова висок, висока се прави гуглата най-отгоре.Иначе колега, за съхранение може и да става, макар, че тя ракийката иска пиене и по-малко съхранение.Това в рамките на шегата разбира се.И по повода, ха наздраве

              Коментар


              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Тоя вкус лесно се лекува като направиш лулата и серпентината медни .
                Включително "владиката"(горният капак)и там е мед,свариш ли има неповторим вкус на нераждавейка(на пералня) и най-лошото е,че гадният вкус остава и при преварка.Мислих да му правя медно дъно,но ми се изпариха мераците отдавна,ходя си на казан и досега провал нямам.
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                  Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                  Включително "владиката"(горният капак)и там е мед,свариш ли има неповторим вкус на нераждавейка(на пералня) .....
                  Може би са останали перилни препарати ,та затова мирише на пералня !
                  https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                  https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                  Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                  Коментар


                  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                    Знам че не е много по темата но.....Аз имам такъв казан с запоена дебела медна пластина доста дебеличка в самия казан,серпентина и лула медни и до сега нямам никакви грижи с аромати на нераждавейка и не знам си какво.Медната пластина я запоих защото преди това ракията имаше някак по остър вкус но и тогава не е миришела на неражавейка или метал,след монтажа на пластината нещата с вкуса се оправиха.Нещата мога да се докажат с дегостация вход свободен
                    Последно редактирано от resora; 20-11-14, 18:32.

                    Коментар


                    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                      Първоначално публикуван от resora Преглед на мнение
                      нераждавейка ... дегостация ...
                      Калайдисана ли е медната пластина? Неръждавейка .. Дегустация ..
                      Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                      Коментар


                      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                        Казват, че медта действала като катализатор на метила.
                        Може би и поради това на винпрома в Карнобат последната секция на дестилационната колона е от мед. Колоната е към 25 метра или малко повече...
                        И не трябва да е калайдисана!
                        АИГ-Заваряване ООД
                        Производител на заваръчни апарати "DEL"
                        http://www.aigwelding.com
                        0889 522 036

                        Коментар


                        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                          Здравейте на всички и от мен. Изчетох на един дъх темата и реших да си покажа първите стъпки пред аудиторията.
                          Малко пред история.
                          Купих инвертор 200А с функция ТИГ и започнах с черни тръби.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2825.JPG
Прегледи:1
Размер:88.6 КБ
ID:5625803Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1359.JPG
Прегледи:1
Размер:143.9 КБ
ID:5625804Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2836.JPG
Прегледи:1
Размер:69.9 КБ
ID:5625805
                          След 3 бутилки Аргон и 3кг добавъчна тел си повярвах и си купих AC/DC на същата фирма (познатия китаец с 9-те врътки на панела).
                          Ръкохватката изглежда два пъти по - огромна от малкия му брат. Взех си 2.4мм електрод зелен и започнах проби върху една алуминиева отливка.
                          Оказа се нищо като до сега направените заварки. Дори нищо подобно на шев. Реших, че материала е твърде масивен и окислен. Намерих тръба 2мм и започнах
                          с къси шевове върху нея. Изгледах доста клипове и основните неща уж ги правя , но само аз си мисля така явно. Електрода ми е останал на 1/4 от дължината си, а съм изразходил 5 пръчки добавъчна тел. Пробвах да заваря тънък щуцер към тръба 2мм и резултата се вижда на снимката долу
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1477.jpg
Прегледи:1
Размер:126.8 КБ
ID:5625806Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1481.jpg
Прегледи:1
Размер:140.3 КБ
ID:5625807Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1479.jpg
Прегледи:1
Размер:113.3 КБ
ID:5625808
                          Проблема ми е според мен е в ненастроеният ми апарат. Опитах се да заваря ламарини 8мм без фуга между тях. При черното като подам електрода посредата и ваната се образува точно по средата и само остава да движа ръкохватката зиг-заг - образно и всичко се получаваше, но уви тук не е така. При поднасяне към единия материал след секунда той се разтопява и в миг след като поднеса към другия материал предния вече е изстинал. Явно 8мм не се заварява по този начин нито с такъв 2.4мм електрод.
                          Такъв материал намерих и исках да направя куб
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo 1.JPG
Прегледи:1
Размер:121.3 КБ
ID:5625809Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo 2.JPG
Прегледи:1
Размер:96.7 КБ
ID:5625810Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo 3.JPG
Прегледи:1
Размер:99.0 КБ
ID:5625811


                          Поздрави на аудиторията, четяща темата!

                          Коментар


                          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                            Колега не си само ти, който си е повярвал... Ето моето (меко казано) недоразумение.Всъщност това ми е първото почти истинско работене със аргонов апарат, не визирам няколкото планки и шини.Старото ми казанче на кюмбето издаде багажа и ето реших, че сега е момента да си пробвам новата машинка, по-така дето се казва.Е , първия шев си е мъка, но и си беше мъка за мен, бях се вдървил от нерви и напрежение.Ето снимчицата.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:211220141078.jpg
Прегледи:1
Размер:102.3 КБ
ID:5630046
                            После малко се поотпуснах и сякаш нещата започнаха малко по-добре да стават, но това ще го кажете вие... И обещайте много да не се смеете.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:211220141079.jpg
Прегледи:1
Размер:124.9 КБ
ID:5630047Натиснете снимката за да я уголемите

Име:211220141080.jpg
Прегледи:1
Размер:84.8 КБ
ID:5630048Натиснете снимката за да я уголемите

Име:211220141081.jpg
Прегледи:1
Размер:157.6 КБ
ID:5630049Натиснете снимката за да я уголемите

Име:211220141082.jpg
Прегледи:1
Размер:117.0 КБ
ID:5630050Натиснете снимката за да я уголемите

Име:211220141083.jpg
Прегледи:1
Размер:67.8 КБ
ID:5630051Натиснете снимката за да я уголемите

Име:211220141084.jpg
Прегледи:1
Размер:71.9 КБ
ID:5630052
                            Има потенциал във този метод и определено ми харесва.И тука е мястото да благодаря на Асен за прекрасната машинка.

                            Коментар


                            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                              Първоначално публикуван от dido7 Преглед на мнение
                              бях се вдървил от нерви и напрежение.
                              Нема се вдървяваш брат,сакаш някой ще изпитва .Освобождаваш напрежението и даваш жеги на теб да ти е густо .Машината та ти е перфектна ти си пич така че няма от кво да се плашиш,сигурен съм че нещата ще вземат да се получават просто иска си тренировки

                              Коментар


                              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                                И до днес, понякога се усещам как съм се надървил до пръстите на краката. Имам случаи, когато пръстите и на двете ръце ме болят от стискане на тела и ръкохватката... да не ги изпусна . Хич не се шашкай, а заварявай!
                                Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                                Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X