Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

    Не, в контраатака съм!
    Еееее, не така.....по принцип е прав...черно с черно, шарено с шарено.

    Коментар


    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

      Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
      Еееее, не така.....по принцип е прав...черно с черно, шарено с шарено.
      По принцип -да !Но дефакто ....!
      Нали знаеш вица ?
      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

      Коментар


      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

        Реално когато добавяш на кипящата стомана добавъчен тел (а той е с повишено съдържание на манган) ти правиш дезоксидиращ металургичен процес и образно казано гасиш видимо кипенето и бълбукането, НО това не означава че няма да си имаш опасност от шупли.... газовете все някъде трябва да отидат и да се отделят - факт!
        Накара ме да проверявам /сверявам/ това, което знам . Вероятноста да остане кристал при наличието на манган е нулева. В смисъл, че еквивалента на хрома е положителен и още повече няма вариант да остане несвързан ферит при истиването.

        Коментар


        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

          Ако искате можем да си поговорим и колко правилно е заваряването на чугун с ВИГ и добавка "неръждавейка" (немагнитна 1мм нарязана на гилотината на ленти по 2-3 мм.)
          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

          Коментар


          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

            Там нещата са други....темата е за друго.

            Коментар


            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

              Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
              .... НО това не означава че няма да си имаш опасност от шупли.... газовете все някъде трябва да отидат и да се отделят - факт!
              ...т.е. да има завършен металургичен процес
              Именно по тази причина , за конкретно изделие с подобни проблеми , добрия технолог не би избрал ВИГ - метод
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
                Там нещата са други....темата е за друго.
                А, така ли ?А нали и там има металургичен процес?!
                https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                Коментар


                • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                  ...т.е. да има завършен металургичен процес
                  Уточнението е на место....

                  Коментар


                  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                    От това се опасявах!
                    В темата за първи стъпки стигнахме до металургия хай левъл!
                    Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                    Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                    Коментар


                    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                      Амиии, гледах да е просто, ама то някакси не става с две думи....а и Щайгата се бъзика.

                      Коментар


                      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                        Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                        От това се опасявах!
                        В темата за първи стъпки стигнахме до металургия хай левъл!
                        Щом мислиш че металургията не е за прохождащи,айде обясни им практически кво правиш ти в такава ситуация?
                        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                        Коментар


                        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                          Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                          ...кво правиш ти в такава ситуация?
                          Млъквам и спирам да ти отговарям на откровените заяждания. Какво друго ми остава?!
                          Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                          Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                          Коментар


                          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                            Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                            Ако искате можем да си поговорим и колко правилно е заваряването на чугун с ВИГ и добавка "неръждавейка" (немагнитна 1мм нарязана на гилотината на ленти по 2-3 мм.)
                            Като стана дума за чугун...

                            Предстои ми фрезоване на долната (голямата) шейна (лястовича опашка, чугун с чугун), но има едно ръбче в края и, което поради калпава експлоатация от предичните ползватели се едеформирало леко и се е напукало. Иде реч за нешо с размери примерно 7-8мм на 20мм. Парчетата са си там (в смисъл че не е паднало и си се държи за основата), но пукнатините със сигурност са дълбоко напоени с разни видове смазки.

                            Как да постъпя, за да го възстановя и възможно ли е изобщо да стане надеждно? Ще ми се, защото е точно в единия край, където е тънката част на клина за регулация, а там има и болт за регулиране на клина и това "парче" прави риска от изскачане на клина покрай реглажния болт по-голям. То затова е и тръгнало да се чупи - някой мозък така е натягал клина че той се е деформирал, изскочил покрай болта и при опит да се върне шейната в крайно предно положение напъните са били доста яки, клина беше здраво деформиран, а чугуна върху който е натискал е в описаното състояние.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                              Снимки-трудно.Телефоните имащи силата да снимат,за неспособни да оцеляват в ръцете ми.След 2 Cat-a и един Snopow M8(боклук невероятен) карам само с "нокия с фенерче".
                              Защо да се базикам?Докато с РЕДЗ и Миг/Маг проблеми нямам ,то ВИГ ми е нов метод и още нямам опит с него.
                              Последно редактирано от Shtaiga; 29-11-15, 11:39.
                              "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
                              Mark Twain
                              СтоЕнчA

                              Коментар


                              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Като стана дума за чугун...

                                Предстои ми фрезоване на долната (голямата) шейна (лястовича опашка, чугун с чугун), но има едно ръбче в края и, което поради калпава експлоатация от предичните ползватели се едеформирало леко и се е напукало. Иде реч за нешо с размери примерно 7-8мм на 20мм. Парчетата са си там (в смисъл че не е паднало и си се държи за основата), но пукнатините със сигурност са дълбоко напоени с разни видове смазки.

                                Как да постъпя, за да го възстановя и възможно ли е изобщо да стане надеждно? Ще ми се, защото е точно в единия край, където е тънката част на клина за регулация, а там има и болт за регулиране на клина и това "парче" прави риска от изскачане на клина покрай реглажния болт по-голям. То затова е и тръгнало да се чупи - някой мозък така е натягал клина че той се е деформирал, изскочил покрай болта и при опит да се върне шейната в крайно предно положение напъните са били доста яки, клина беше здраво деформиран, а чугуна върху който е натискал е в описаното състояние.
                                Понеже въпроса е от правен към мен ,ще споделя моето мнение обаче то едва ли ще бъде най компетентното и най точното ,тук има специалисти като Владо и joe007 които могат да ти окажат по голяма помощ!
                                Определено напояванията с разни смазки ,са най неприятното в случая,влезли са в порите на метала и ще ти създават доста проблеми при заваряването.Затова според мен е добре мястото да бъде нагрято предварително и да се извърши полугорещо заваряване.Като преди това бъдат направени нужните скосявания.Заваряването да е с кратки шевове и проковаване веднага след всеки от тях За вид и марка електроди не бих се наел да давам съвет ,това може да го уточниш или с Асен или с Владо .За надеждност на заварката едва ли някой може да гарантира.
                                Последно редактирано от welderargon; 29-11-15, 17:37.
                                https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                                https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                                Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X