Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кладенци и сондажи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Кладенци и сондажи

    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
    Нямам практически опит точно с такава помпа, но ми е интересно какво смяташ да постигнеш с тези клапани през 10 м.? Ако първият клапан държи, другите са само в тежест. Както и да е... мисля, че този 38 м. стълб няма да можеш да го мръднеш с обикновена ръчна помпа и то на засмукване.
    Какво представлява помпата, с която е теглено до сега? Ако съм те разбрал правилно, тя е била на отвора, а не вътре в сондажа?
    Помпата бе пусната в дъното на сондажа монтирана на тръби Ф-35мм.в,които по същата дължина има стержан /плътно арматурно желязо Ф-14мм./движещ буталото и.Принципа на помпата е точно на тези примитивните,които описах в по горния си пост само,че се задвижва от ел.двигател и редуктор да клати нагоре-надолу - все едно гледаш нефтените помпи на в САЩ.А за клапаните нямам и ни най-малка представа колко трябва да им е броя?Не ща да купувам потапяща - ни ми е нужен такъв дебит.Имам сондаж искам ей тъй да си имам и обикновенна помпа - при необходимост да си извадя вода..А дали ще може така както си мисля е съвсем отделен въпрос?

    Коментар


    • #77
      До: Кладенци и сондажи

      Е, значи именно със свалянето на помпата долу в сондажа е решен проблемът със засмукването, за който ти казвах по-горе. Няма начин да засмучеш вода от такава дълбочина с обикновената помпа.

      Коментар


      • #78
        До: Кладенци и сондажи

        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
        Е, значи именно със свалянето на помпата долу в сондажа е решен проблемът със засмукването, за който ти казвах по-горе. Няма начин да засмучеш вода от такава дълбочина с обикновената помпа.
        Благодаря колега!

        Коментар


        • #79
          До: Кладенци и сондажи

          Plamen Mitev и Popovster, колеги и аз съм от Варна дайте мнение за сондажите ви, че и мен ме чака тоя проблем за решаване.

          Коментар


          • #80
            До: Кладенци и сондажи

            Първоначално публикуван от kasiel Преглед на мнение
            Plamen Mitev и Popovster, колеги и аз съм от Варна дайте мнение за сондажите ви, че и мен ме чака тоя проблем за решаване.

            Абе да ти кажа честно аз още нищо не съм направил и за това не мога да ти дам инфо от първа ръка но ако искаш ми се обади и може да се видим и да ти споделя поне това което съм разбрал и научил.

            Коментар


            • #81
              До: Кладенци и сондажи

              Първоначално публикуван от Plamen Mitev Преглед на мнение
              Абе да ти кажа честно аз още нищо не съм направил и за това не мога да ти дам инфо от първа ръка но ако искаш ми се обади и може да се видим и да ти споделя поне това което съм разбрал и научил.
              Сутринта имам среща и с търсещия и с дупчещия от твоето инфо. Дай някакви кординати да се чуем.

              Коментар


              • #82
                До: Кладенци и сондажи

                0897 900 920 - Пламен, звънни ми и ще се разберем нещо за среща.

                Коментар


                • #83
                  До: Кладенци и сондажи

                  Явно имам късмет, и днес към обяд ще идват да сондират вече. Сондата е малка 220 мм. Същинската дупка ще е 126мм. Много малка ми се струва, но всички ми викат че нямало значение, дали???

                  Коментар


                  • #84
                    До: Кладенци и сондажи

                    Страхотна тема , аз също искам да се отскубна от СИСТЕМАТА , донякъде успяваме, спряли сме топлата вода в единия апартамент, парното също ! Сега на селото ни се опитваме да сме независими доколкото може в този по/о-бъркан свят!

                    В моментна ни предстои сондиране , ще звъня на горепосочените телефони (сондьорите) да видим какви пари ще излезе тази работа ?!

                    Kъм "trimata може ли координатите на доц. Цв. Ценов ,за ходрогеоложкото сканиране ?

                    Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                    Обади се, когато опреш до генератора, защото в момента разглеждаме един доста интересен от икономическа и техническа точка проект.
                    Може ли повече инфо за тези генератори ?

                    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение



                    Ветрогенераторите са ми в главата от години и много бих желал да понауча каквото си готов да споделиш.

                    Преди време се бях хванал да правя 3 Кв ТНТМ но се оказа, че в България вече няма заводи за постоянни магнити с размер поне колкото кибритена кутийка

                    После срешнах проблема с над 40 евро на парче за читав магнит а ми трябваха поне 12 броя и т.н. отказах се от модела но не и от идеята!

                    Имам познат от Варна който е поставил/подържа повечето генератори от Балчик на Север и той ми разсказа някой неща навремето, имам и други полезни идеи и решения, ако си ОК да побъбрим по темата...


                    Много поздрави,
                    Докъде стигна с този проект ?

                    ...
                    Aз живея в ж.к.Бъкстон (София) ,щранговете са сменявани преди 15на години , но доста често си тече кафеникава вода - към кога трябва да се обърна ?! Блокът е на 40г . Явно проблема е преди да дойде водата в болка?!

                    Коментар


                    • #85
                      До: Кладенци и сондажи

                      Ако имате нужда от сондаж около Габрово, може и на трудно достъпни места, сондата е мобилна тел. 0878687802
                      NGO "SPORTS CLUB ЕXTREME RACING"

                      Коментар


                      • #86
                        До: Кладенци и сондажи

                        Още малко поне според мен полезно инфо

                        Накарайте човека да ви пуска тръби до дъното щото има тарикати дето разправят че щом било скала няма нужда от тръби. Просто водата винаги ще носи пясък и сондажа се запушва. Долу се получава доста голяма дупка горе може да е ф300 ама доло дупката може да е и 2 метра. Там трябва да е пълно с чакъл /тъй наречения филтър/ , тоест това е вашият резервоар за вода.
                        Търсете хора дето не само дупчат ами и продухват сондажа /при мен беше с компресор/. В самото начало водата е с доста пясък и разкатава фамилията на турбините на помпата.
                        088455338две
                        "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                        Джамбазов 2010г..

                        Коментар


                        • #87
                          До: Кладенци и сондажи

                          Здравейте, много ви моля ако някой има координати на човек извършващ сондажи за вода във Великотърновско,Горна Оряховица,Джулюница, да ми пише. Където и да търсих все попадах на софийски фирми на които им е далечко.Благодаря предварително на всички отзовали се на молбата ми.

                          Коментар


                          • #88
                            До: Кладенци и сондажи

                            Знам 10 на сондьори нали с тех работя ама се са от София и сондите са на Зил 131 до там ше изхарчат сума си бензин
                            К мирной жизни не пригоден.
                            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                            Коментар


                            • #89
                              До: Кладенци и сондажи

                              Първоначално публикуван от geleto_89 Преглед на мнение
                              Здравейте, много ви моля ако някой има координати на човек извършващ сондажи за вода във Великотърновско,Горна Оряховица,Джулюница, да ми пише. Където и да търсих все попадах на софийски фирми на които им е далечко.Благодаря предварително на всички отзовали се на молбата ми.

                              знам ама дали е още актуално търсенето?
                              [FONT=Comic Sans MS][SIZE=4][B]Викайти линейкътъ дукът е времи[/B][/SIZE][/FONT] :D!!

                              Коментар


                              • #90
                                До: Кладенци и сондажи

                                Колега Indiglo, търсенето е актуално, става въпрос за сондаж в село Горско Ново село, което се намира между Златарица и Джулюница. Дай ми моля те координати за контакт на човека, който би го извършил. Благодаря ти.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X