Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
    ... За ф-16 не съм чувал отзиви от пилоти в тоя смисъл, дали биха го избрали ако ще хващат небесата. ...
    Че Ф-16 е по-голяма "прахосмукачка" от други самолети е факт. Някъде из темите бях пускал данни от американска статистика за инцидентите с попаднали в двигатели чужди тела. Е, водещ е моделът. Което не му пречи да е добра машина, която би могла да ни върши работа при положение, че се намери кой да ни продаде читави екземпляри на цена, която можем да си позволим.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Не знам,от къде е тръгнала тази приказка за "прахосмукачката" F-16,ама и А-7 Corsar II и А-8 Crusaider ,японският F-2,китайският J-10 са със долно разположен въздухозаборник ама никой не им вика "прахосмукачки" и не съм чел да имат проблеми със засмукването на предмети от пистата.

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
        Не знам,от къде е тръгнала тази приказка за "прахосмукачката" F-16, ...
        Може би от щатски статистики?
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
          Всичко това ми заприличва на агенция ЕЖК.
          Нали знаеш - ако изглежда като патка, квака като патка, плава като патка, прави "така" като патка ...значи е патка.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
            Здравей, BulAf!

            Като си взимал участие в почистването на полосата и рульожките в "Графа" , то разбираш от авиация значи.
            Тогава като толкова разбираш само да ти спомена , че ЗиЛ-а "метачка" си има име и то е КПММ. Знаеш ли какво означава това съкращение или ...?.
            На въпроса ти защо си чистил полосата ще ти отговоря по следния начин: Като дойде зима и хората си сложат зимни гуми на автомобилите това значи ли ,че градските, м/у градските и магистрални пътища не трябва да се почистват? Или ако тези пътища са излизани шофьорите не трябва да карат със зимни гуми? Или ако ти си обуеш зимните обувки то всички пътеки и пътечки за пешеходци не трябва да са почистени или ако са почистени до блясък ти вместо да си обуеш зимните обувки ще ходиш по цвички?!
            Всяка една полоса било то бетонна , асфалтова или асфалто-бетонна при експлоатацията и е подложена на различни атмосферни и човешки влияния, причиняващи и ерозия и поради това във времето трябва да бъдат проведени определени дейности за поддръжката и!

            Лек!
            От авиация разбирам до толкова, доколкото са (се опитвали ) ме учили като се сговняса съвсем ситуацията и работата опре чак до мене за такива решения... - да мога да си извикам огнева и друга поддръжка от "rotor wing"/ "straight wing" .
            /това разбира се - не от БА кадри и не към БА авиацията..., у "наше село" такваз "лиготия" не виждам да е предвидена (даже и на хартия) дори и за редовите полковници из храсталаците/

            А в младите години (коги маах с метлата ) явно са преценили, че разбираме, та затова ни и командироваха "на помощ" на 28000.
            От там се кат' се зароди онова ти ми влечение към туй магично място, та чак се преместих и да послужа там - наистина, не за дълго /3 год/... (и не - не съм се занимавал с поддръжка на полосите , приятели го правеха).
            Та видно от това, ми куцат явно техническите термини и желаейки да наваксам - "метлата с дълга дръжка" има ли и тя спец абревеатура .

            А другите приказки моля да бъдат отнесени към онез по-горе люде, дето натъртват, че МИГ-а можел да излита и каца от нивата !

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Чавдаре , с какво мнението ми за произведените бройки и разпространението по света на Ф-16, не отговаря на правилата на форума .
              И дали с това, че го триеш ще излезе че F-16 е успешен самолет.
              Вместо със триене , обори ме с насрещни данни- Кой друг изтребител е произвеждан и продаван в такива количества.
              Кой друг изтребител оперира в толкова страни и в такива бройки

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Първоначално публикуван от biol
                Кой друг изтребител е произвеждан и продаван в такива количества.
                Кой друг изтребител оперира в толкова страни и в такива бройки
                МиГ 21 само СССР производство 10 645 F 16 4 573 към Юли 2016г.
                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                0878 79 20 61 Борис

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  Хе хе, а Месершмит Bf109 са произведени над 33 000 броя при това за едни 8-9г.
                  Не сравнявай кон с кокошка, или барем гледай да са поне от едно и също поколение!
                  ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    Първоначално публикуван от D-MAX
                    Хе хе, а Месершмит Bf109 са произведени над 33 000 броя при това за едни 8-9г.
                    Не сравнявай кон с кокошка, или барем гледай да са поне от едно и също поколение!
                    Не, не сравнявам кон за кокошка! Говорим за бройки и разпространение. Така, че приемам и твоя отговор за верен!
                    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                    0878 79 20 61 Борис

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Абе като гледам и Фиат са по разпространени от Порше, ама ...
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                        Чавдаре , с какво мнението ми за произведените бройки и разпространението по света на Ф-16, не отговаря на правилата на форума .
                        И дали с това, че го триеш ще излезе че F-16 е успешен самолет.
                        Вместо със триене , обори ме с насрещни данни- Кой друг изтребител е произвеждан и продаван в такива количества.
                        Кой друг изтребител оперира в толкова страни и в такива бройки
                        За самолета малко по-горе аз съм рекъл

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        ... Което не му пречи да е добра машина, която би могла да ни върши работа при положение, че се намери кой да ни продаде читави екземпляри на цена, която можем да си позволим.
                        От там нататък не виждам какво имам да предъвквам. Нито пък виждам особен смисъл ти ентусиазирано да спориш с въображаеми опоненти и да си чешеш клавиатурата при положение, че към момента положението с нов самолет за българските ВВС е висящо и реално няма какво да се обсъжда.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
                          Тези капандуриИ-както ти ги наричаш или своеобразни "хриле" осигуряват захранването с въздух на двигателя/...
                          Баш пък капандурите са всичко друго но не и за захранване с въздух.Капак който затваря входа на въздухозаборника за да не попаднат вътре болкуци от всякакъв вид колко ли въздух ще осигурява на двигателя!?
                          Хрилете са в ролята на захранващи с въздух на земята.
                          Когда открыты вспомогательные воздухозаборники, основные – закрываются специальными заслонками, предупреждающими засасывание посторонних предметов в турбины. Основные воздухозаборники открываются после разгона самолета на взлете до скорости 200км/ч и закрываются при снижении скорости на посадке до 200км/ч.
                          Осигурявали казваш?Май руснаците не знаят за туй им действие да осигуряват въздух при разни режими на полета и затуй направили въздухозаборника с променливо сечение.
                          Воздухозаборники имеют три режима, которые автоматически устанавливаются в зависимости от числа М, высоты полета и скорости истечения газов двигателей. В случае отказа системы управления воздухозаборниками их регулировка осуществляется вручную.

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                            Не, не сравнявам кон за кокошка! Говорим за бройки и разпространение. Така, че приемам и твоя отговор за верен!
                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            За самолета малко по-горе аз съм рекъл
                            От там нататък не виждам какво имам да предъвквам. Нито пък виждам особен смисъл ти ентусиазирано да спориш с въображаеми опоненти и да си чешеш клавиатурата при положение, че към момента положението с нов самолет за българските ВВС е висящо и реално няма какво да се обсъжда.
                            За да е коректно сравнението поне да са от едно поколение

                            В такъв случай , заключи темата, докато не поправят самолетите или открият нова процедура

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Ето още един ориентир САЩ придлагат на Словакия 14 F 16V за 2.91 млрд. долара https://bmpd.livejournal.com/3148125.html
                              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                              0878 79 20 61 Борис

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                Това е статистика на флота - явно става въпрос за "агресорските" F-16N. И според същия документ всичките 3 инцидента са резултат от сблъсък с птица.

                                http://www.public.navy.mil/NAVSAFECEN/Documents/statistics/ops_research/PDF/10-026.pdf


                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:birds.jpg
Прегледи:2
Размер:94.2 КБ
ID:5785256

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X