Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    Първоначално публикуван от DaGa Преглед на мнение
    И къде по-точно Ф15 е свалял МиГ25 ?

    Изпратено от моят HUAWEI Y625-U21 с помощта на Tapatalk
    Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
    От къде е тая информация, че аз намирам само за някакви епизодични схватки между въпросните машини по време на близкоисточните конфликти, със смешни загуби и от двете страни!? А двете страни са американски и израелски пилоти, срещу арабски ........
    Не така стоят нещата обаче по време на виетнамската война - над 1000 свалени американски самолета. Където пилотите на МИГ със сигурност не са били араби.............
    Ми аз неслучайно писах "където го е сварвал". Случаите наистина са епизодични, аз знам за два (та три ли бяха) във Сирия (от израелци) и за един в Либия (ма там май беше свален от Котарак и наистина американски). Има и свален от Ф-16 впрочем, но не е по въпроса (щот - нали - за Ф-15) и отново е от американци. А къде отидохте във Виетнам, там (и изобщо тогава) нито Ф-15, нито МиГ-25 има.
    Последно редактирано от davc; 01-09-18, 17:43.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
      А къде отидохте във Виетнам, там (и изобщо тогава) нито Ф-15, нито МиГ-25 има.
      Мухамедьяновцы (a.k.a. Матросовцы), Сэр!
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • Re: От: Българските ВВС

        Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
        От къде е тая информация, че аз намирам само за някакви епизодични схватки между въпросните машини по време на близкоисточните конфликти, със смешни загуби и от двете страни!? А двете страни са американски и израелски пилоти, срещу арабски ........
        Не така стоят нещата обаче по време на виетнамската война - над 1000 свалени американски самолета. Където пилотите на МИГ със сигурност не са били араби.............
        Те на давц му ги говорят от космоса. Същото като с 55 ците в пустинна буря. Варно размазаха ги ама 55 ците не мръднаха, стояха като мишени. Не споменава обаче колко ф 15 или каквото и да е Ф са дали фира, както и колко абрамса. Ма важното е да пишем .....

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение

          Огромната част от свалените тогава са на сметката на зенитната артилерия и ЗРК.
          О, да.
          Преди време имах възможността да чета разни книжки, дето бяха заключени в касата на ОД, и там бяха описани всички дивизиони ЗРК, които са работили във Виетнам.

          С описание, всеки кога и къде е имал пускове, брой стартирани изделия, брой попадения, и доста подробности, дето не са за обществено достъпен форум.

          Та, вкратце, всеки един комплекс е бил с руски инструктори, и смесен разчет - руснаци и виетнамци. Общата численост на разчета е бил минимум три пъти повече от полагаемия се щатен. Сиреч - виетнамци, виетнамци и виетнамци. В доста случаи - и много повече - почти до степен да си пречат при работа. Работата е много тежък физически труд - това, което са вършили виетнамците. Работата в командния пункт е за инструкторите.

          При положение, че след пуск дивизиона е разкрит, и е ясна цел за унищожение, единствения вариант е дивизиона да се омете моментално от мястото на последния пуск, за да не бъде ометен от американците.

          И при положение, че времето за омитане на дивизиона щатно е едни часове, с помощта на извънщатния състав резултата е бил време, непостижимо дори за инструкторите - сега за часове не е подходящо да коментирам.

          Но поразени, вследствие забавяне, са минимален брой.

          Това, комбинирано с имитация на пускове от близки позиции, е успяло да осигури животочестта на почти всички ЗР дивизиони.

          Много интересно четиво беше, както и още едни други книги - "За опита от бойните действия в Афганистан".

          Друга тема..
          Последно редактирано от Veni1; 01-09-18, 19:36.

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            Ми дай да я отворим тази тема, години са минали над 25 че и нГоре тааа секретността и подписите..

            Изпратено от моят HUAWEI Y625-U21 с помощта на Tapatalk

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              Ми аз неслучайно писах "където го е сварвал". Случаите наистина са епизодични, аз знам за два (та три ли бяха) във Сирия (от израелци) и за един в Либия (ма там май беше свален от Котарак и наистина американски). Има и свален от Ф-16 впрочем, но не е по въпроса (щот - нали - за Ф-15) и отново е от американци. А къде отидохте във Виетнам, там (и изобщо тогава) нито Ф-15, нито МиГ-25 има.



              Foxbat свалян от Eagle или TomCat... Пак искам официална информация,че ЕЖК....

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Първоначално публикуван от DaGa Преглед на мнение
                Foxbat свалян от Eagle или TomCat... Пак искам официална информация,че ЕЖК....
                Мда. Поне 1, свален от израелците над Ливан през февруари 1981. 2 са свалени от щатски Ф-15 през януари 1991. Преди това, иракски МиГ-25 е свалил Ф-18. Има и един свален от Ф-16 през 1992 с AMRAAM, което обаче не е по време на активни бойни действия, а в т.нар. no-fly зона сред първата война.

                Иранците също имат 2-3 победи с Ф-14 и ракети Феникс (AIM-54). В някои от случаите 25-ците са версия РБ, а не изтребители.

                П.П. Каква официална информация искаш?!? Примерно, виетнамците официално твърдят за 200 и кусур въздушни победи. Американците, също официално, смятат част от тези победи за следствие от зенитен огън, а друга част не я потвърждават.

                Сирийците (официално) твърдят, че с МиГ-25 били свалили Ф-15. Евреите, точно толкова официално, твърдят обратното ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  Първоначално публикуван от DaGa Преглед на мнение
                  Ми дай да я отворим тази тема, години са минали над 25 че и нГоре тааа секретността и подписите..
                  Ми не давам...
                  Годините са доста повече, да речем около 35-6-7 +нещо...

                  Ама съм се подписвал аз, а не ти, нали усещаш тънката разлика?

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    По виетнамски претенции са май някъде от порядъка на 250-290, като за над половината американците смятат, че са поразени от артилерия (най-вече) или ЗРК.
                    Наскоро имаше интервю с руснака, за който се смята, че е свалил един 'любим' по нашите краища сенатор, дето умря наскоро...
                    Та юнака разправяше за историята там... ЗРК са работили много яко. С пряко руско присъствие (вземане на решения и команди) на основните постове, въпреки, че работата вече (след обучението) се е вършила от виетнамци.. Но в пропагандата се наблягало, че виетнамските селяни сваляли самолетите с винтовки, за да се повдигне духа и т.н...
                    За военните битки има спомени на други участници - там е било с доста променлив успех при всяка промяна на тактиката и техниката от всяка от страните..
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                      Ми не давам...
                      Годините са доста повече, да речем около 35-6-7 +нещо...

                      Ама съм се подписвал аз, а не ти, нали усещаш тънката разлика?
                      Veni, 35 години трябва да са предостатъчно дори по мерките на татовото ВКР. На мен лично биха ми били искрено интересни данните които си чел по секретните книжки за Виетнам по С-75.
                      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        Вени в чуждо дупе и 100 краставици са малко,кажи сега пък после ще ти носим банани и вьзелин ако се наложи
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • От: Re: От: Българските ВВС

                          Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                          Не споменава обаче колко ф 15 или каквото и да е Ф са дали фира...
                          Това е понеже думата (локалната) е за Ф-15 и МиГ-25. Инак, Мигът ("25" - нали) е свалил доста Ф-ове, ама "4", "5" и подобни. Свалял е и военно-транспортни самолети, свалял е и цивилно-транспортни самолети, също въртолети - свалял е много работи.
                          Никога не е свалял Ф-15, което според претенциите му, е детска игра...
                          Още повече никога (и даже не се е приближавал до нещо подобно) не е свалял Блекбърд - което номинално му е заданието/категорията!

                          ПП
                          И понеже аз съм обективен, ама от теб се очаква "закапечизъм". Да ти кажа - това, че свалял въртолети, фактически си е комплимент. За самолет, смятан за стратосферата, това си е постижение!
                          Последно редактирано от davc; 01-09-18, 23:31.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            За високоскоростен самолет ,да сваля нискоскоростни мишени с не толкова прецизни прицелни средства за стрелба с ракети си е постижение наистина,но бягаме от темата.Кой по-по-най е въпрос на гледни точки ,но най-вече статистика от реални събития!
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • От: Re: От: Българските ВВС

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              ... не е свалял Блекбърд - което номинално му е заданието/категорията!
                              ...
                              - това, че свалял въртолети, фактически си е комплимент. За самолет, смятан за стратосферата, това си е постижение!
                              Не му е било това заданието. МиГ-25 е направен за прехващач на свръхзвукови бомбардировачи от типа на проектирания, но така и недовършен, Б-70 Валкирия.
                              А свалянето на нисколетящи цели определено е постижение за самолет, който (за разлика от наследника си - 31) не е имал радар с възможности за работа по цели на фона на земята.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • От: Re: От: Българските ВВС

                                Забравяте другите условности... Това, че не е свалил даден самолет може да е било заради промяна в тактиката, и реално да е било победа...
                                Спомнете си U-2... Свален 'само един' над Русия, но полетите се прекратяват над тази част на света... Същото е и с SR-71... С появата на противостояние - противникът е принуден да отстъпи или да промени тактиката си, като заобикаля 'охраняваната' територия...
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X