Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на първа лодка и начин за транспортирането и

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Цял ден на Огняново... Е, няма такъв кеф, като лодката.

    Проведох теста с височината на двигателя: вдигнах кавитационната плоча до нивото на дъното (втората дупка от захващането на лапата)- ефекта или е нулев или показателите се влошиха. Когато е на първа дупка (около 2-3 см. под нивото на дъното) върви май по- добре, а при по- голямо вълнение може би няма да дърпа въздух.

    Някакви идеи и предложения?
    Да слагам ли хидрофойли?

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CCEA4910-8DDA-4E7C-93AF-DFAD5462B2EC.jpeg
Прегледи:686
Размер:494.9 КБ
ID:6689732
    08седемшест5едно513четири

    Коментар


    • gabocvet
      gabocvet коментира
      Редактиране на коментар
      Така сигурно изглежда истинския релакс. Сега е момента да ходиш при Тедо да ти обясни за тролинга. Весели празници!

    • коко келеша
      коко келеша коментира
      Редактиране на коментар
      Още не си е купил Хондичката за троленето

    • Вальо
      Вальо коментира
      Редактиране на коментар
      @ gabocvet: А, това за рибарлъка няма съмнения: щом вчера, жена ми каза: “ех, сега да имахме и по една въдичка, да си опитаме късмета”, е ясен развоя на ситуацията... :-)

      @коко келеша: за това упражнение Хондичка не ми трябва- Ямашката си има бутон “Тролинг контрол” :-)

  • Друг път, като ходиш на Огняново сигнализирай.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • Ами слагай! Винаги можеш да ги махнеш.
      Крилете де!

      Коментар


      • Вальо
        Вальо коментира
        Редактиране на коментар
        Не искам да дупча, а истинските са 400 кинта- ту мъч за експеримент. Може би трябва да разгледам ибея за нещо подходящо.

    • ...
      08седемшест5едно513четири

      Коментар


      • Метай направо транцевите плочи
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • Опитът ми с хидрофойлс е по-скоро негативен - махнах ги.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • Баси, т’ва водата колко вино пиела...
            Батак.
            Виното е спасило поне толкова костури, колкото рИкията- диви прасета... :-)

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6E3F7A96-188D-4B98-8F0D-FA1481AF12E5.jpeg
Прегледи:595
Размер:242.9 КБ
ID:6704986

            08седемшест5едно513четири

            Коментар


            • Венци- малкия
              Венци- малкия коментира
              Редактиране на коментар
              Наздраве, Капитане !

          • Натиснете снимката за да я уголемите  Име:10DD836B-3636-4E12-AA6C-AB8AB1DFFC82.jpeg Прегледи:0 Размер:466.3 КБ ID:6705058


            А така,да кажеш на Тедо следващата е такава да е или направо да ти продам една среден размер да си носиш надувната с нея.
            Прикачени файлове
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • BENZBOSS
              BENZBOSS коментира
              Редактиране на коментар
              Акъл нямат,вместо да ги пестят за черни дни те от черните бели правят.

              Ей като каза мотори та се сетих,трябва да звънна да видя моя дали са го събрали,че последно беше по тезгяха

            • s_s1
              s_s1 коментира
              Редактиране на коментар
              Към Tramp : Като се замисля... и аз съм от тях. Ходя по горите, падам, ям кал, пия кална боза, събирам студ, умирам от жега и дробчето ми не успява да филтрира прахта, която поглъщам... Защо ли живея?!?

            • BENZBOSS
              BENZBOSS коментира
              Редактиране на коментар
              За да не си умреш умрЕл в кожата си,а заради такива като вас цените на лодките са такива каквито са

          • Малко ъпдейт.
            Сутринта доведох 6 човека и един пес на Голям беглик. Като видОха къде ще ги вкарам с лодката казАха, че съм луд. Неква малка част от язовира не беше напълно заледена, всичко друго беше на камик...
            Опитах с пълна газ да се правя на ледоразбивач, но лодката се врязва на 3-4 метра в замръзналото и спира, все едно съм се ударил в стената.
            Все пак успяхме да стигнем до острова.
            Успяхме да запалим огън за пържолите, някои успяха и да понаправят главите. Другата част се загубихме на острова, щото е ‘бахти и гъстълака, обаче намерихме пещерата, дето лятоска два пъти я търсихме безрезултатно.

            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:A69180D7-181C-4823-B5CD-E909F460ECED.jpeg Прегледи:0 Размер:707.2 КБ ID:6705570

            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:D7A5C1AB-8A80-49F4-BA9E-0F138778FDBF.jpeg Прегледи:0 Размер:731.4 КБ ID:6705571

            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:D7A5C1AB-8A80-49F4-BA9E-0F138778FDBF.jpeg Прегледи:0 Размер:731.4 КБ ID:6705573

            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:83C33E7D-279A-494E-A135-072126636BC5.jpeg Прегледи:0 Размер:890.6 КБ ID:6705572

            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:834792F4-D687-4F7E-AF08-D966066B6D26.jpeg Прегледи:0 Размер:331.8 КБ ID:6705574
            Прикачени файлове
            08седемшест5едно513четири

            Коментар


            • MM1980
              MM1980 коментира
              Редактиране на коментар
              Леле... Има едни парцалчета вързани по дърветата, те водят до пещерата.

          • Е НЕ

            Все съм виждал мераклии ма ти къртиш направо,от толкова кеф лодката ще се избие до началото на сезона за нормалните хора

            А наздраве
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • Кептън, скивай с к’во се борихме, бе брат :-) :

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:91A15D14-476D-495A-B41E-6E3FEA6FA719.jpeg
Прегледи:536
Размер:431.6 КБ
ID:6705776

              До където може с лодката, после по ледО. Само кучешки впряг ни липсваше, да сме хептен като в Аляска.
              08седемшест5едно513четири

              Коментар


              • gabocvet
                gabocvet коментира
                Редактиране на коментар
                Ти си за ледоразбивач направо! Десетина см или е повече?

              • Вальо
                Вальо коментира
                Редактиране на коментар
                Повече от десетина е. Можеш да ходиш сигурно до другия бряг, ама не ни стискаше нито с крака, нито с лодката. И двата “пристана” в началото на острова са тотално замръзнали. Можеш да слезеш единствено в самото начало на острова , но там водата също и гъстичка...

            • Направил съм едно клипче, но не мога да го кача... Ей това е Батак преди 12.00 часа и след 17.00 в най- горещия ден (вчера). Коричката е 5-7 мм.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:220689CC-72F3-44C3-97C4-106A5AA6AAFD.jpeg
Прегледи:531
Размер:680.0 КБ
ID:6705821
              08седемшест5едно513четири

              Коментар


              • Ти тотално изтрещя,така как я караш тая лодка ще ти е малка до Март,края на Март

                А аз се боря в Панама с климатика,слънце и палми,лед само по нета
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • 75 turbodelta
                  75 turbodelta коментира
                  Редактиране на коментар
                  Асене и аз си карам моята лодка посред зима , няма лошо

              • Абе, взех най- накрая едни транспортни кранци на Osculati- модел Portata 500 kg., ама нещо много афиф ми изглеждат: били двуслойни и издържали 500 кила... Мат’риала на външен вид е като за детски пояс, лепено е с нагряване, надуването е с клапа, като за уста- дори да издържи лодката, която е малко над 200 кила (макар, че вероятно за радост на всички кибици на около ще изтрещи юнашки), всяка една мидичка по плажа ще го разпори, за боклуците по язовирите, пък изобщо не говоря. Май ще ги ползвам за възглавници. За четирисе пари на бройка- толкова:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:D3CAC44E-7CFD-44FC-9D1E-801DFE366F51.jpeg
Прегледи:428
Размер:306.2 КБ
ID:6727875

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:95A6BB34-6156-4582-BA37-475D46321A67.jpeg
Прегледи:420
Размер:282.9 КБ
ID:6727876

                Взех и една котва с верига: старият “чадър” остана дан за Боговете в Гърция, щот’ много ципуро се изпи, нЕмаше кой да обере котвата и си карахме с пусната котва, докато не я барна мАторя.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:784264A7-A9F9-49CB-A0DA-B5AD0A254A7E.jpeg
Прегледи:423
Размер:832.5 КБ
ID:6727878

                Взех и една нова стълба: старата въжена стълба караше дори благоприлични дами да попържат, като стъпнат на първото стъпало и се озоват под кила, но смъртта и настъпи от един френд 120 оки, дето счупи де що имаше стъпало и в резултат на това го влачихме до брега на буксир. Сега ще видим това изчадие как ще се държи- ако не става, пак ще викам приятелчето да я тества:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:AF471562-12CA-4AF3-9CD9-B393F118E2CF.jpeg
Прегледи:427
Размер:610.9 КБ
ID:6727879

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:E6E96E3D-FA45-4CDD-9EE2-51A6E810336D.jpeg
Прегледи:435
Размер:580.5 КБ
ID:6727877


                08седемшест5едно513четири

                Коментар


                • BENZBOSS
                  BENZBOSS коментира
                  Редактиране на коментар
                  Интересно е при тебе спор няма

                  Наздраве

                • trapper
                  trapper коментира
                  Редактиране на коментар
                  стълбата кефи

              • За тази котва бих ти препоръчал да я свържеш с котвеното въже по този начин:
                Ако се закачи за камък или нещо друго на дъното- дръпваш юнашки за да се скъса закрепването (със зелената сиджимка) и я измъкваш от страната под лапите.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Anchor_Доктора.jpg
Прегледи:386
Размер:201.2 КБ
ID:6728065

                За кранците бих ти препоръчал "сиромашки протектор". Крачол от стар анцуг, нахлузен върху кранеца и естетически фиксиран от двете му страни.
                Предупреждавам те, че установих, че този метод има и неподизиран недостатък!
                Влязох в магазин за дрехи втора употреба и купих ново на вид, бяло долнище на анцуг от подходяща материя и размер. Много доволен го показах на любимата жена, преди да обясня за какво точно съм го купил. Тя ме погледна с красивите си очи и ме попита: "...и кой е мъжа в живота ти?"...
                Та да знаеш де- отрежи крачолите и ги нахлузи върху кранците максимално дискретно, в пълна самота!
                Стълбата изглежда повече красива от колкото здрава, но то ще си покаже.
                There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                No wahalla.

                Коментар


                • Вальо
                  Вальо коментира
                  Редактиране на коментар
                  О, да: котвата от този тип се връзва задължително по показания от теб начин- аз ползвам свинска опашка. Ако тоя изрод барне камък и не е вързана така, котвата остава дан за Боговете. Макар, че и с
                  такова връзване сме рязали въжето...
                  По въпроса за кранците- тоя презерватив и във ръкави на ватенка да го сложа, ми изглежда келяв.
                  Стълбата е правена от братята Гърци, за братя Гърци, а те както знаем не са от най- фините. Миналата година каква Годзила се качи по същото стълбЕ- все чакахме да се спраска и да и вадим тръбетата от горнището на банския... :-)

                • uniqaudio
                  uniqaudio коментира
                  Редактиране на коментар
                  От 2013 карм лодка по Гръцко, сменил съм две лодки и два двигателя, но досега котва не съм губил. Въпреки че не я връзвам по горния начин. Просто си избирам котвена стоянка на не по голяма дълбочина от 8-10м. и като се заклещи котвата се мятам и по въжето стигам до нея и я изваждам. Излизането е по-лесно. А за да не се спрасква въжената стълба на Евал, съм махнал пластмасовите стъпала и съм ги заменил с квадратен профил от неръждавеика (тръбен) с две тапи отстрани да не дерат по балоните на лодката. (То и въжетата смених, така че остана само идеята). Жена ми само първия път беше под кила. После намалих стъпалата на две и въпреки, че е пищна се качва без проблем. Аз самият съм 95 кила.

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X