Обява

Свий
Няма добавени обяви.

PRESTIGIO ПЪРВИ НАЦИОНАЛЕН ОФРОУД ФЕСТИВАЛ - гр. София, кв. Суходол 2013 г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ПЪРВИ НАЦИОНАЛЕН ОФРОУД ФЕСТИВАЛ - гр. София, кв. Суходол 2013 г.

    Абе прочетох бе. Видях градусите, само не съм сигурен колко са реални.
    Ама все тай-няма да дойда, колкото и да ми се иска.
    Нищо, догодина вече няма да има аборигенти, надявам се да се включа.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • От: ПЪРВИ НАЦИОНАЛЕН ОФРОУД ФЕСТИВАЛ - гр. София, кв. Суходол 2013 г.

      В следствие на това ще си имаме нещо в което хем ще си имаме много вода (на места към 1,5 метра), хем много кал (ще го накиснем поне две седмици преди състезанието), хем ще си имаме и малки "сухи" островчета, хем ще си имаме и доволно много дървета, щото ще може да се мине само на лебедка и с помощта на пътеки! Специално за Кольо в тази малка офроуд гъзария няма да има обособено трасе с ленти, а само "вход" и "изход", за да дадем възможност на всички (не само на шуменския професор) сами да решат как и от къде да преминат! За да е купона пълен - ще се постараем всичко да е нашарено с коловози (които естествено няма да се виждат заради водата) от багер (който ще влезе да прави дигата и да измъкне коренищата, което от своя страна ще отвори и прекрасни ями), за да няма "правилна треактория" в тази зона! Честито на всички печеливши... Ако сте започнали да псувате - нека бъде само по мой адрес, защото тази извратена идея си е изцяло моя..!!!

      Нека се поразходим из нашия малък хибрид между "Рейнфорест чалъндж" и "Ладога":
      Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 17-02-13, 11:09.

      Коментар


      • От: ПЪРВИ НАЦИОНАЛЕН ОФРОУД ФЕСТИВАЛ - гр. София, кв. Суходол 2013 г.

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        Абе прочетох бе. Видях градусите, само не съм сигурен колко са реални.
        Ама все тай-няма да дойда, колкото и да ми се иска.
        Нищо, догодина вече няма да има аборигенти, надявам се да се включа.
        Коле, в сравнение с нашия терен, терена на Лазарово е направо равнинен...

        Коментар


        • От: ПЪРВИ НАЦИОНАЛЕН ОФРОУД ФЕСТИВАЛ - гр. София, кв. Суходол 2013 г.

          Ще се опитам да кача още малко снимки от "лекото препятствие"

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130216_171542.jpg
Прегледи:1
Размер:276.3 КБ
ID:5454335

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130216_171548.jpg
Прегледи:1
Размер:237.6 КБ
ID:5454336

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130216_172520.jpg
Прегледи:1
Размер:281.0 КБ
ID:5454337

          За да не стават тапи в този екстрем и за да може все пак състезателите да си приберат джипките по местоживеене, тази зона ще е покрита от цели две асистиращи машини с мощни механични лебедки...

          Надявам се да сте добили представа за това какво сме замислили. Смятам, че до две седмици ще започнем с разчистването на терена, ако метеорологичните условия позволяват да се работи. В този ред на мисли, ако вземе че повали преди състезанието или по време на провеждането му, Кольо може и да бие дупето в тавана от кеф, че не може да дойде защото трасето от трудно (но в никакъв случай непреодолимо) ще стане страшно!

          За финал и едно леко тестче на един "паркетник" в зоната където ще бъде изградено трасето:

          Коментар


          • От: ПЪРВИ НАЦИОНАЛЕН ОФРОУД ФЕСТИВАЛ - гр. София, кв. Суходол 2013 г.

            Както сме започнали днес, така и да завършим! Сцената за сега ("за сега" не защото нямаме желание, а защото не е никак евтино...) ще бъде оборудвана и с огромен LED екран (5,12 м. х 3,2 м.) на който ще бъдат показани филма на Събин за "Рейнфорест чалъндж 2012" и филма за участието на BULGARIA OFF-ROAD TEAM на тазгодишното рали Дакар. Надявам се и, че ще успеем да направим така, че посетителите на фестивала да имат възможност да видят на живо и да разгледат всички български машини, взели участие в последното издание това епично състезание.

            Коментар


            • От: ПЪРВИ НАЦИОНАЛЕН ОФРОУД ФЕСТИВАЛ - гр. София, кв. Суходол 2013 г.

              Малко лаяшки въпрос, ама ме яде от вътре... Та се извинявам за него, де...
              Добре сте го измислили да я "бентирате" реката, ама сигурно ли е, че няма да навредите на животните в нея/ако има изобщо, де/??Ако спрете, от веднъж, водата, за да се вдигне до 1,50, доста време няма да има вода надолу по нея... Рибите шъ фърлат кърпа..
              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
              Honda Dominator 650
              088ЧЧ93979-->Борис
              0878956Ч38-->Борис

              Коментар


              • От: ПЪРВИ НАЦИОНАЛЕН ОФРОУД ФЕСТИВАЛ - гр. София, кв. Суходол 2013 г.

                Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                Малко лаяшки въпрос, ама ме яде от вътре... Та се извинявам за него, де...
                Добре сте го измислили да я "бентирате" реката, ама сигурно ли е, че няма да навредите на животните в нея/ако има изобщо, де/??Ако спрете, от веднъж, водата, за да се вдигне до 1,50, доста време няма да има вода надолу по нея... Рибите шъ фърлат кърпа..
                Е, чети де, ама чети по-внимателно - ето:

                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                ... Въпросната рекичка която видяхте току що, ще бъде преградена с бент (с клапа за регулиране на водното ниво) на това място:
                Способен съм на всичко, стига то да е човешко. Който ме надмине не е човек.

                Коментар


                • От: ПЪРВИ НАЦИОНАЛЕН ОФРОУД ФЕСТИВАЛ - гр. София, кв. Суходол 2013 г.

                  Рибите в тази река се прескачат и даже няколко серии за "Дискавъри"-чудовищата са снимани там. А и никой не е казал че ще спираме тотално водата. Всичко ще бъде направено както се следва и завиряването става и с малък % от водата защото мястото не е голямо и е с почти никаква денивелация.
                  Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                  Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                  В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                  Коментар


                  • От: ПЪРВИ НАЦИОНАЛЕН ОФРОУД ФЕСТИВАЛ - гр. София, кв. Суходол 2013 г.

                    Терена наистина е много подходящ за такова мероприятие. Стига да не се използват съществуващите вече пътчета по него. Има достатъчно добри места за съставяне на наистина екстремно и интересно трасе. Почвата не е глинеста каквато е обичайната из региона, но я бива. Силно се надявам, препятствията да бъдат така обозначени че да няма никаква възможност тарикатите хем да ги заобиколят, хем да им се брои че са минали. Примерно така както тарикатееха повечето недобре подготвени машини в Златна Панега. Беше страхотно състезания, а това недомислено и необозначено правилно препятствие в "блатото" направи така, че състезанието не бе спечелено от единствения който го преодоля по правилния и много зрелищен начин, а от друг който се възползва от грешката на организатора и го заобиколи. Също така сред останалите препятствия не бива има такива които да са по мярка единствено на АТВ-та и Самураи.
                    My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                    Коментар


                    • От: ПЪРВИ НАЦИОНАЛЕН ОФРОУД ФЕСТИВАЛ - гр. София, кв. Суходол 2013 г.

                      Един съвет от мен - голяма част от състезателите хич , ама хич не обичат вода над метър с неизвестно количество кал отдолу ( справка България Трофи , ден първи - под моста https://plus.google.com/photos/10307...CPWyoPzC9vDdWA ) като се има в предвид , че там е трофи , траяладжиите въобще не помирисват такава вода с техните бензинови машини ... Освен това , тъй като сме много далеч все още и от Ладога и Рейнфорест мисля , че за да е коректно , трасето в завършения си вид да бъде преминато цялото поне един път с организаторска машина на собствен ход с прилежащата лебедка и помощни средства , но без помощ от асистираща машина .
                      Изкуствените препятствия изкопани с багер почти никой не ги одобрява , затова ако може се придържайте към естествения релеф и пак ще стане едно сложно и интересно трасе - инженерния траял го оставете на Жоро Василев , той му е запазена марка .
                      VEREYA MOTORSPORT TEAM

                      Коментар


                      • От: ПЪРВИ НАЦИОНАЛЕН ОФРОУД ФЕСТИВАЛ - гр. София, кв. Суходол 2013 г.

                        Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                        Един съвет от мен - голяма част от състезателите хич , ама хич не обичат вода над метър с неизвестно количество кал отдолу ( справка България Трофи , ден първи - под моста https://plus.google.com/photos/10307...CPWyoPzC9vDdWA ) като се има в предвид , че там е трофи , траяладжиите въобще не помирисват такава вода с техните бензинови машини ... Освен това , тъй като сме много далеч все още и от Ладога и Рейнфорест мисля , че за да е коректно , трасето в завършения си вид да бъде преминато цялото поне един път с организаторска машина на собствен ход с прилежащата лебедка и помощни средства , но без помощ от асистираща машина .
                        Изкуствените препятствия изкопани с багер почти никой не ги одобрява , затова ако може се придържайте към естествения релеф и пак ще стане едно сложно и интересно трасе - инженерния траял го оставете на Жоро Василев , той му е запазена марка .
                        +1
                        Чавдар Владимиров
                        0887/912075
                        Ленд Ровър Диско 1
                        Самуад в проект

                        Коментар


                        • От: ПЪРВИ НАЦИОНАЛЕН ОФРОУД ФЕСТИВАЛ - гр. София, кв. Суходол 2013 г.

                          Не се плашете от сега,Наско няма да прави трасето.Живко ти поне имаш опит,не плаши колегите....

                          Коментар


                          • От: ПЪРВИ НАЦИОНАЛЕН ОФРОУД ФЕСТИВАЛ - гр. София, кв. Суходол 2013 г.

                            Трасето със сигурност ще бъде преминато от организатор, в организаторска машина с бензинов двигател - в съответствие с правилата на състезанието, като това ще бъде заснето подробно и качено тук! Ако питаме кой - какво обича, по-добре да не правим нищо, а така със сигурност ще си останем далече и от "Рейнфорест чалъндж", и от "Ладога".. Затова ще направим каквото смятаме за правилно (в екипа има достатъчно доказани хора с богат опит) и само времето ще покаже дали сме били прави. С цялото ми уважение към Жоро Василев - разбира ги човека нещата, но това не означава, че и аз не трябва да се науча... Напротив - дори смятаме да направим нещо в областта на инженерния траял, което и той не е успял да направи до момента. Не бъдете предубедени и имайте малко търпение. Ще видите, че нещата ще са в правилната посока.

                            Поздрави
                            Последно редактирано от derhunter; 03-03-13, 22:34.

                            Коментар


                            • От: ПЪРВИ НАЦИОНАЛЕН ОФРОУД ФЕСТИВАЛ - гр. София, кв. Суходол 2013 г.

                              Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                              Един съвет от мен - голяма част от състезателите хич , ама хич не обичат вода над метър с неизвестно количество кал отдолу ( справка България Трофи , ден първи - под моста https://plus.google.com/photos/10307...CPWyoPzC9vDdWA ) като се има в предвид , че там е трофи , траяладжиите въобще не помирисват такава вода с техните бензинови машини ... Освен това , тъй като сме много далеч все още и от Ладога и Рейнфорест мисля , че за да е коректно , трасето в завършения си вид да бъде преминато цялото поне един път с организаторска машина на собствен ход с прилежащата лебедка и помощни средства , но без помощ от асистираща машина .
                              Изкуствените препятствия изкопани с багер почти никой не ги одобрява , затова ако може се придържайте към естествения релеф и пак ще стане едно сложно и интересно трасе - инженерния траял го оставете на Жоро Василев , той му е запазена марка .
                              Бакалов оставете момчетата да си правят трасето както са решили , все пак те са организатори , замислили са го перфектно . Все пак го правят за първи път , може да са измислили нещо ново по интересно и актуално от досегашните състезания .

                              Коментар


                              • От: ПЪРВИ НАЦИОНАЛЕН ОФРОУД ФЕСТИВАЛ - гр. София, кв. Суходол 2013 г.

                                Минало годишното кално препятствие на Лазарово(мисля че беше доста атрактивно ).Там запазихме колите здрави (и имаше и шоу за публиката ).Успех в подготовката

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X