Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЗК "Олимпик" фалира

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ЗК "Олимпик" фалира

    Сите. На 4 вноски, минимизараш риска.
    Всичко друго е алабализми.

    Коментар


    • От: ЗК "Олимпик" фалира

      Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
      На рулетката ограничението за максимален залог е ключът към "неслучайността"
      В застраховането,същото е неразпределения(без презастраховане) риск. Той много е печеливш ако няма събитие, пък ако думне нещо и нямаш нужния резерв - фалираш.

      По големината на резервите ще ги разпознаете
      И аз това имах предвид. Ако събираш лапаница преди да запалиш всички, няма смисъл да я делиш с друг. За да събереш повече пари просто даваш по-голям процент на пчеличките които те презентират чудесно пред клиентите, особено когато и цената на полиците е в долната граница.
      Всички сериозни ЗК би трябвало да са презастраховани, което мисля, хич не е задължително, щото ако беше, Олимпик нямаше да гръмне.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • От: ЗК "Олимпик" фалира

        Понеже ГО е държавна принуда (и в Бг е всичко друго но не и застраховка), решението е елементарно. Прави се гаранционен фонд, който да защитава от фалит на ЗК. Понеже риска е пренебрежимо малък вноските там ще са лев два.

        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: ЗК "Олимпик" фалира

          Някой взе ли си остатъка от застр. премия? Че ми се въртят едни бизнес планове. Да си направя застр. компания в офшорна зона, после "човекът взе парите, каза чакай малко..." Ей ти бързи милиони, и виновни няма.

          Коментар


          • От: ЗК "Олимпик" фалира

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            Всички сериозни ЗК би трябвало да са презастраховани, което мисля, хич не е задължително, щото ако беше, Олимпик нямаше да гръмне.
            Застрахова се и се презастрахова риска.

            Приземи се аварийно хеликоптер. Има застраховка, заради високо рисковата дейност и големите размери на възможните щети, застрахователя разбира се е и презастрахован, но до определен размер на щетите и оператора (той и собственик) има самоучастие. Такива са тези продукти. Ако застраховката е тип "падаща керемида" (различно от летящ/падащ хеликоптер), застрахователната премия ще е два лева и няма да има много условности, а и възможно фиксирани прагове на отговорността. Обаче от догодина ако вземе, че се промени трайно метеорологичната обстановка и тука се настанят урагани (и се разлетят керемиди) нещата ще придобият друг изглед. Току виж се появи и задължителна ГО на собствениците на сгради с керемидени покриви.

            И да не забравяме, че единственото сигурно нещо на този свят е само едно.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: ЗК "Олимпик" фалира

              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
              .... Току виж се появи и задължителна ГО на собствениците на сгради с керемидени покриви.
              ...
              Не дърпай дявола за опашката, че аман от нови данъци! Мафията потрива потни кунки!

              Коментар


              • От: ЗК "Олимпик" фалира

                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                ...
                И да не забравяме, че единственото сигурно нещо на този свят е само едно.
                Две са. Смъртта и данъците. Но данъците били по-гадни защото идвали всяка година.

                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                Не дърпай дявола за опашката, че аман от нови данъци! Мафията потрива потни кунки!
                В повечето цивилизовани страни по света съществува (и в някои даже е задължителна) ГО на собствениците на сгради.

                Коментар


                • От: ЗК "Олимпик" фалира

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Две са. Смъртта и данъците. Но данъците били по-гадни защото идвали всяка година.
                  Ako видиш много зор с данъците, може да пукнеш преди да си ги платил. Късмет. Но няма проблем да има и задължителна застраховка "заплащане на дължими данъци в случай на смърт". Ма е интересна схемата аз да съм застраховател олимпиец и да съм натрупал данъчни задължения. С кеф ще се преселя на едно по-хубаво място (некъде където данъчните няма да ме търсят)

                  Вие като теглите кредити, питат ли ви дали искате да плащате и застраховката?
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • От: ЗК "Олимпик" фалира

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    ...
                    В повечето цивилизовани страни по света съществува (и в някои даже е задължителна) ГО на собствениците на сгради.
                    Знам, ама в цивилиз. страни си изпълняват обезщетенията. Тука се чудят как да клинчат.
                    В Сан Франциско като ги друснало и застр. компании изпофалирали. За чий ми е такава застраховка?

                    Коментар


                    • От: ЗК "Олимпик" фалира

                      Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                      Знам, ама в цивилиз. страни си изпълняват обезщетенията. Тука се чудят как да клинчат.
                      В Сан Франциско като ги друснало и застр. компании изпофалирали. За чий ми е такава застраховка?
                      Викаш в цивилизованите плащат, но не и в америка.
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • От: ЗК "Олимпик" фалира

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Понеже ГО е държавна принуда (и в Бг е всичко друго но не и застраховка), решението е елементарно. Прави се гаранционен фонд, който да защитава от фалит на ЗК. Понеже риска е пренебрежимо малък вноските там ще са лев два.

                        е, този Обезпечителен фонд по КЗ не е ли същото?

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        ...........В повечето цивилизовани страни по света съществува (и в някои даже е задължителна) ГО на собствениците на сгради.
                        и тук има, но понеже не е задължителна, само който е патил се застрахова............. преди време платиха на пострадала от паднала реклама по наша такава ГО
                        ________________________________________________
                        Subaru OUTBACK 2,5
                        Hyundai TUCSON 2.0

                        Коментар


                        • От: ЗК "Олимпик" фалира

                          Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                          и тук има, но понеже не е задължителна, само който е патил се застрахова............. преди време платиха на пострадала от паднала реклама по наша такава ГО
                          Който се е застраховал - пати, това са ми наблюденията. Направо се подиграват като дойде време да плащат.

                          Коментар


                          • От: ЗК "Олимпик" фалира

                            Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                            е, този Обезпечителен фонд по КЗ не е ли същото?
                            Очевидно не
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: ЗК "Олимпик" фалира

                              От НАП имаха такава идея преди време- наследниците да декларират дохода на починалите си наследодатели за съответната данъчна година в случай, че последните не са подали декларация приживе.
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • От: ЗК "Олимпик" фалира

                                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                                ...
                                И да не забравяме, че единственото сигурно нещо на този свят е само едно.
                                И понеже гледам, че Ясен ме е изпреварил, две са, но данъците не са второто, а третото и то с условности.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X