Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЗК "Олимпик" фалира

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ЗК "Олимпик" фалира

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Има много щети по полици, които са били валидни към момента на възникване на щетата. Включително някои с "голям обществен интерес".

    За тях няма консенсус кой ще плаща.

    И после:
    "значи нямаш ГО" е вратичка за регресни искове. ГФ плаща и после иска парите от тоя дето е нямал ГО - а той няма виновен принос във факта че няма ГО.
    А да, виж това вече е друго. В тези случаи е интересно, регреса към кой да е. Щото по реда към виновния, пък той търси парите от фалиралата компания, много няма да се получи. И май е имал валидна ГО, обаче един вид без покритие. Че нали имаше някаква обявена дата от която фактически с тези полици нямаш ГО и бегай сключвай нова.

    Вероятно, ще трябва да се вземе не популярно решение, но то ще е за сметка на всички, парите се събират от всички. Пък после държавата някак си да се опита да възстанови парите, ама как ще си ги вземе от фалирала компания. А и не е съвсем сигурно в този случай кой как може да си предявява претенции. Остава и висящ въпросът, който неминуемо ще бъде зададен - защо да се покриват щетите причинени от виновен, от парите които са събрали от мен.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: ЗК "Олимпик" фалира

      Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
      Най-страшното от всичко е, че единствения който до сега даде някакво реално и работещо решение за решаване на проблема е другарката Нинова.
      Не виждам какво те изненадва толкова. Работещи решения за такива проблеми могат да се дават само от тези, които гледат хранилката отвън. За тези вътре е по-сложно.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • От: ЗК "Олимпик" фалира

        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
        Да. Тоест държавата е получила пари неоснователно (мале как звучи само) и сега някой иска да му ги върне. Сега, защо не ги е върнала на компанията, какво що, ма не е направено. Та тия въпросните пари не би ли трябвало този някой да си ги иска пак от компанията? Тя ги събира и носи отговорност в кой точно фонд ще ги преведе. Знам ли има ли регламенти относно това при какви условия и по какви начини държавата може да получава пари. И ако някой ги вкара не там където трябва, това неправомерно получаване ли е. Но това как и да е, с другата информация се обезсмисля.

        Обаче аз се замислям относно другарката, и явно съм изпуснал няколко серии. Последно бях на истерията, че полиците са невалидни от еди коя си дата и трябва потърпевшите да сключат нови, като се ревеше кой ще им върне парите, съответно се обясняваше, че трябва да си ги търсят примерно в Кипър. А сега изглежда вече става въпрос, кой ще плаща при реализирани събития от виновни лица с невалидни полици. Което няма никакъв смисъл. След като полицата е невалидна, значи нямаш ГО. И от там всичко по реда си.
        Явно заради това не съм разбрал, какво предлага другарката. Дори явно не съм наясно какъв точно е проблемът в момента.
        Не, държавата не е получила нищо. Получил ги е Гаранционния фонд. Той не е държавен орган, а е юридическо лице, чийто управителен съвет се избира от всички застрахователи, които задължително членуват в него. Тоест хората, които ръководят дейността на фонда са избрани от застрахователите. Държавата чрез Кодекса за застраховането и Комисията за финансов надзор само им е определила "рамката" по която следва да работят. И не става въпрос за това кой ще плаща за птп-та с невалидни полици. Напротив, става въпрос за това, което вече бе многократно повторено тук. Кой ще плаща за ПТП-та от лица, които по времето когато са причинили ПТП-то са ИМАЛИ ВАЛИДНИ ПОЛИЦИ. Ако всичко с Олимпик бе наред, щеше да плаща той. Уви, когато е обявен в несъстоятелност, нещата се променят. Това е сложна материя, която няма как да обясним във форума, но накратко от умрял няма как да си чакаш парите. От това имущество което е останало се нареждат на една опашка едни хора и чакат ред. Като свърши духаш супата. И понже пострадалите ще духнат супата, те ще насочат претенциите си към виновния за ПТП-то. Пък той ако иска да се чуди как да си привлича в процеса кипърския фонд. Интереса е негов.

        Коментар


        • От: ЗК "Олимпик" фалира

          Издаващите ГО нямат ли задължение да са презастраховани?
          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
          Суперспам - спама на суперите

          Коментар


          • От: ЗК "Олимпик" фалира

            Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
            Издаващите ГО нямат ли задължение да са презастраховани?
            Този въпрос и на мен ми се въртеше в главата.
            Май не всички ЗК са презастраховани, но ако нещо подобно се случи с тези които са, тогава какво се прави ?

            ... въпреки, че презастрахована компания не виждам причина, освен умишлена, да фалира.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • От: ЗК "Олимпик" фалира

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              ...И после:
              "значи нямаш ГО" е вратичка за регресни искове. ГФ плаща и после иска парите от тоя дето е нямал ГО - а той няма виновен принос във факта че няма ГО.
              Хайде и ти с обратното действие като неКОЙ.)
              Няма такъв филм.
              Преценката е дали имаш ГО към момента на ПТП.
              Suzuki Jimny, 1.3, 2009

              Коментар


              • От: ЗК "Олимпик" фалира

                Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                Не, държавата не е получила нищо. Получил ги е Гаранционния фонд. Той не е държавен орган, а е юридическо лице, чийто управителен съвет се избира от всички застрахователи, които задължително членуват в него. Тоест хората, които ръководят дейността на фонда са избрани от застрахователите. Държавата чрез Кодекса за застраховането и Комисията за финансов надзор само им е определила "рамката" по която следва да работят. И не става въпрос за това кой ще плаща за птп-та с невалидни полици. Напротив, става въпрос за това, което вече бе многократно повторено тук. Кой ще плаща за ПТП-та от лица, които по времето когато са причинили ПТП-то са ИМАЛИ ВАЛИДНИ ПОЛИЦИ. Ако всичко с Олимпик бе наред, щеше да плаща той. Уви, когато е обявен в несъстоятелност, нещата се променят. Това е сложна материя, която няма как да обясним във форума, но накратко от умрял няма как да си чакаш парите. От това имущество което е останало се нареждат на една опашка едни хора и чакат ред. Като свърши духаш супата. И понже пострадалите ще духнат супата, те ще насочат претенциите си към виновния за ПТП-то. Пък той ако иска да се чуди как да си привлича в процеса кипърския фонд. Интереса е негов.
                По това за рамката спор няма, другото - гражданите кой и по какъв начин ги е задължил да заплащат отчисленията за юридическото лице ГФ?
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: ЗК "Олимпик" фалира

                  Всяка ЗК е презастрахована!
                  мисля, да зема а се замисля...

                  Коментар


                  • От: ЗК "Олимпик" фалира

                    Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
                    Хайде и ти с обратното действие като неКОЙ.)
                    Няма такъв филм.
                    Преценката е дали имаш ГО към момента на ПТП.
                    Не говоря за обратното действие.

                    Говоря за щети настъпили ПРЕДИ сакралната дата (когато виновният е имал ГО), но платими след нея (когато ЗК е неплатежоспособна).

                    Коментар


                    • От: ЗК "Олимпик" фалира

                      Точно това е обратно действие.
                      Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                      Коментар


                      • От: ЗК "Олимпик" фалира

                        Прави ми лошо впечатление липсата на радикали сред политиците по въпроса с Олимпик. Защото Гаранционният фонд е аналог на Фонда за гарантиране на влоговете при банките. Не е съвсем същото но....близо. Интересно защо никой не споменава за останалите клонове.
                        От регистъра на КФН лесно могат да се видят кои компании са поискали да работят в БГ чрез клонове - преброих ги 12. На сайта на ФГВ пък има 4 финансови институции, които не участват с вноски във фонда...
                        Явно има договорка да не се мъти водата. Нямам друго обяснение. Никой не казва ясно:ето тези компании, ако фалират, ще трябва да си търсите парите някъде другаде и не е ясно какво и кога ще вземете.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • От: ЗК "Олимпик" фалира

                          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                          Този въпрос и на мен ми се въртеше в главата.
                          Май не всички ЗК са презастраховани, но ако нещо подобно се случи с тези които са, тогава какво се прави ?

                          ... въпреки, че презастрахована компания не виждам причина, освен умишлена, да фалира.
                          Въпрос на късмет(всъщност тоя бизнес е точно лотария),
                          ако оная катастрофа наистина е в Олимпик,като грубо им смятам оборотите, то, само тя е достатъчна да ги нулира.
                          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                          Суперспам - спама на суперите

                          Коментар


                          • От: ЗК "Олимпик" фалира

                            Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                            Въпрос на късмет(всъщност тоя бизнес е точно лотария),
                            ако оная катастрофа наистина е в Олимпик,като грубо им смятам оборотите, то, само тя е достатъчна да ги нулира.
                            Изобщо не е въпрос на късмет, точно както и лотарията.


                            Коментар


                            • От: ЗК "Олимпик" фалира

                              На рулетката ограничението за максимален залог е ключът към "неслучайността"
                              В застраховането,същото е неразпределения(без презастраховане) риск. Той много е печеливш ако няма събитие, пък ако думне нещо и нямаш нужния резерв - фалираш.

                              По големината на резервите ще ги разпознаете
                              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                              Суперспам - спама на суперите

                              Коментар


                              • От: ЗК "Олимпик" фалира

                                излезе инфо, че има втори олимпийски участник, я подскажете кой е, че ми предстои ГО
                                ________________________________________________
                                Subaru OUTBACK 2,5
                                Hyundai TUCSON 2.0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X