Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЗК "Олимпик" фалира

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ЗК "Олимпик" фалира

    Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
    В ЕС мисля сме с най-евтината ГО,
    та не е 5лв "ляба". По-скоро с 5ст. искаме ляб за 5лв.
    Като си направят устата да вдигат някакъв рекет и все с белия свят се оправдават. Видиш ли, там било по-скъпо. Ами заплатите им са по-високи, стандартът на живот тоже. Затуй е по-скъпо.
    Искат западни цени тука ( и в повечето случаи вече ги надминахме). Заплатите кога?
    Не им ща ляб ГО. Искам капитализъм, не корпоративен рекет! Със закон да ми продават услуга на частна фирма! Нито е пазарна икономика, ни капитализъм, още по-малко свободен избор.
    Моя продукт кога ще изкарат закон да ви го продават насила? Няма да стане, щото нямам милиони в джоба да си наема парламентарна група.

    Коментар


    • От: ЗК "Олимпик" фалира

      Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
      .. Заплатите кога?...
      Ъъъъ, когато победи Пролетариата?
      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
      Суперспам - спама на суперите

      Коментар


      • От: ЗК "Олимпик" фалира

        Все се надявах тая случка в стил КТБ 2 малко от малко да размърда Пролетариата. Да си потърси капитализма, дето по определение стъпва на свободна конкуренция. Ама минава много гладко, цените скокнаха, както вече пишете. Следващото кое очакваме да фалира? Пенсионната система? Здравната?
        Дали няма да е кул да ме накарат да платя още веднъж някакви вноски, ей тъй да има? Щото на някоя партийна касичка затрябвали няколко милиона, и най-лесно е да симулират фалит.
        Иначе закони и закончета да плащаш на частни фирми, че и ДДС отгоре! Феодализъм, та дрънка! С дебелата гьостерица у частна пирамида по избор, щото иначе държавни глоби и спиране от движение.
        Искам и аз да ми продават нещата така!
        Последно редактирано от Ivan Terziev; 28-08-18, 09:04.

        Коментар


        • От: ЗК "Олимпик" фалира

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          А система бонус-малус (и най-вече бонус!) кога?

          Контрапродуктивно е да се разглежда като данък, определено. Но системата носи някои характеристики на данъка - досущ като Топлофикация. Това че не минава през хазната е съществена, но главно теоретична разлика. На практика на някой етап пак минава през субекти с огромен лобистки потенциал и пак върху поведението на тези субекти е възможен само политически контрол. В случая регулативен.
          Теоретично е така. Ако имаме да речем демокрация.
          Обаче!
          Ние имаме плутокрация. Като резултат данъкът управляване на мпс (наричан ГО) е прехвърлен от държавата на частни фирми. Така де, въпросните олигарси.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: ЗК "Олимпик" фалира

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Обаче!
            Ние имаме плутокрация.
            Плутокрацията е демокрацията на неграмотните.

            Коментар


            • От: ЗК "Олимпик" фалира

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Плутокрацията е демокрацията на неграмотните.
              Анджък !

              ...затуй и системата бонус/малус : някъде в светлото бъдеще .
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • От: ЗК "Олимпик" фалира

                Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                В ЕС мисля сме с най-евтината ГО,
                та не е 5лв "ляба". По-скоро с 5ст. искаме ляб за 5лв.
                Я кажи нещо за данък мпс, примерно в Германия. И що нашите мерцедеси са немски номера? 5лв или 5ст е данъка в европа? Само да не кажеш че Германия не е в европа?
                Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                Коментар


                • От: ЗК "Олимпик" фалира

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  А система бонус-малус (и най-вече бонус!) кога?...
                  Мен ли питаш? Не се натискам за мястото на Ралица Агаин, пък и темата не е за това.
                  Тя темата май вече не е за взаимно полезна информираност относно последиците от фалита, а се плъзна към обичайните вербални полюции.
                  Звездите ми говорят, че премиите не са проблем. Проблем са обезщетенията. За тях вече текат законово разписани процедури и срокове, които е полезно да се знаят в случай, че изгърми и друг застраховател и да се потърси компетентна помощ. Но.....
                  Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                  Коментар


                  • От: ЗК "Олимпик" фалира

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Плутокрацията ...
                    КАКИСТОкрация се нарича политическата ни система.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: ЗК "Олимпик" фалира

                      Терзиев, до кога ще обясняваш "колко е зле положението" и как "овцете не си търсят правата и не протестират". Ти и още няколко участника имате тоя вреден навик, да ни казвате кога да протестираме, как да протестираме и защо да протестираме, "когато мафията ни ограбва". Ай спри се вече! Ако имаш нещо да казваш на "мафията която ни ограбва" "алчните корумпета на национални и мулти национални компании", моля да го направиш като друг виден протестър - Босия. Дай пример стига ни казва колко сме заспали. Ходенето по вечеринки на няколко частни сдружения тип "покана за доброволно изпълнение" не е протест а ПРОСТОТИЯ в частен интерес. Излезни на площада, направи гладна стачка, метни паве, запали се, каквото искаш но или покажи истинска и сериозна позиция или спри да ни наставляваш за нещата от живота.

                      И хора, вземете се отърсете от това комунистическо наследство бе. Застраховането още от самия си зародиш е частна дейност. Това, че някои рискове са задължителни за застраховането нито прави някоя застраховка данък, нито нищо. Прави се единствено за да се разпредели риска и то в обществен интерес.

                      Коментар


                      • От: ЗК "Олимпик" фалира

                        Извинявам се, че прекъсвам с спора на далеч по-високо ниво с един битовизъм.

                        Понеже аз си направих гражданската буквално седмица преди да фалират кипърците и ми е пределно ясно, че няма да получа обезщетение (песимист съм) съм леко изнервен от буквално хвърлените 300лв. Какво ще стане при положение, че постъпя като типичен българин, кажа "майната му" и си карам така?

                        При произшествие не дай си Боже е ясно, че имаме проблем. Но какво става при рутинна проверка? В крайна сметка аз имам стикер и талонче с валидна застраховка, там никъде не пише кой е застрахователя или поне аз не виждам. Като изключим тук една-две седмици докато мине суматохата не ми се вярва после при всяка проверка на документи оттук-нататък да искат и полицата и да видят дали случайно не си в Олимпик.

                        Коментар


                        • От: ЗК "Олимпик" фалира

                          И хора, вземете се отърсете от това комунистическо наследство бе. Застраховането още от самия си зародиш е частна дейност. Това, че някои рискове са задължителни за застраховането нито прави някоя застраховка данък, нито нищо. Прави се единствено за да се разпредели риска и то в обществен интерес.[/QUOTE]

                          Много точно казано . Хората с късмет (тези, които нямат застрахователно събитие) , плащат за липсата на късмет на други. И рискът се преразпределя между всички. Да видим кой може да си позволи да плати 12 000 000 при катастрофа. Това в най- лошия случй.

                          Коментар


                          • От: ЗК "Олимпик" фалира

                            Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
                            Я кажи нещо за данък мпс, примерно в Германия. И що нашите мерцедеси са немски номера? 5лв или 5ст е данъка в европа? Само да не кажеш че Германия не е в европа?
                            В Германия пътния данък/винетка не се ли плащаше с горивото плащано на германската бензиностанция.... (демек, много много по-висок от в бг, за който кара над 10х.км./год)
                            Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
                            ..аз имам стикер и талонче с валидна застраховка, там никъде не пише кой е застрахователя ...
                            пише
                            Последно редактирано от DBRS; 28-08-18, 10:37.
                            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                            Суперспам - спама на суперите

                            Коментар


                            • От: ЗК "Олимпик" фалира

                              Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
                              Извинявам се, че прекъсвам с спора на далеч по-високо ниво с един битовизъм.

                              Понеже аз си направих гражданската буквално седмица преди да фалират кипърците и ми е пределно ясно, че няма да получа обезщетение (песимист съм) съм леко изнервен от буквално хвърлените 300лв. Какво ще стане при положение, че постъпя като типичен българин, кажа "майната му" и си карам така?

                              При произшествие не дай си Боже е ясно, че имаме проблем. Но какво става при рутинна проверка? В крайна сметка аз имам стикер и талонче с валидна застраховка, там никъде не пише кой е застрахователя или поне аз не виждам. Като изключим тук една-две седмици докато мине суматохата не ми се вярва после при всяка проверка на документи оттук-нататък да искат и полицата и да видят дали случайно не си в Олимпик.
                              Това не е битовизъм, а андрешковщина. Никога не съм представял само талонче, винаги са искали и полицата. Какво може да стане? Вариант А: Караш с прекратена полица в срока преди ГФ да уведоми КАТ и да ти дерегистрират служебно колата - глобяват те. Вариант Б: Караш с прекратена полица след срока в който ГФ е уведомил КАТ и служебно са ти дерегистрирали МПС-то. Административното нарушение е прерастнало в престъпление - управление на МПС с прекратена регистрация. Отиваш на лишаване от свобода до 1г. или глоба + бране на ядове с прокуратурата, пари за адвокати и ей такива нещица за 300лв.
                              Последно редактирано от Борислав Ангелов; 28-08-18, 10:58.

                              Коментар


                              • От: ЗК "Олимпик" фалира

                                Първоначално публикуван от са6о Преглед на мнение
                                .... Да видим кой може да си позволи да плати 12 000 000 при катастрофа....
                                Това число 12 милиона - образно казано ли е , или нашите застрахователи по толкова изплащат "при катастрофа" ?

                                Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                                ...В Германия пътния данък/винетка не се ли плащаше с горивото плащано на германската бензиностанция.... (демек, много много по-висок от в бг, за който кара над 10х.км./год)....
                                У нас хем бензина е на цената на германския , хем винетката си е отделно
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X