Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов руски танк

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нов руски танк

    Да се водят полемики за една машина която все още е в етап на разработка/доработка и за която не се знае абсолютно нищо (освен гадаене по снимки) ми се струва абсолютно теглене на локуми,ПР или жажда за медийно внимание! Танка може да се окаже феноменален , а може и да е пълен провал.Може да бъде произведен в 3200бр , а може да си остане само с опитните образци. Може дори да е направен от ламарина(колкото да плаши гаргите). За Т-14 може да се говори реално чак след като го видим на танковия биатлон (ако изобщо го видим поради една или друга причина) или поне след като излязат някакви официални или полуофициални ТТД (било руски или западни). Всичко останало е русофилия/фобия която не се опира на никаква логика и здрав разум!
    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
    Джон Кенеди

    Коментар


    • Re: Нов руски танк

      Както каза колегата ЕМО, дрън дрън та пляс, всичко написано е пълна журналистическа глупост. Дайте да го видим първо. Лео и абрамс са доволно тесни, поради натрупаната допълнително броня няма място за нищо друго. Наистина т14 може да е голям провал. Концепцията обаче е интересна и обещаваща. Остана да видим изпълнението, според мен точно тук е проблема на всичко руско.

      Коментар


      • От: Нов руски танк

        Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение



        Зависими от... железниците

        .
        Не повече от всяка друга голяма държава . Щатите също са зависими от ЖП транспорта с тази разлика че никога не им се е налагало да водят война с външен враг на тяхна територия .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Нов руски танк

          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
          0878 79 20 61 Борис

          Коментар


          • От: Нов руски танк

            Може би в „звездния” руски танк Т-14 „Армата” се използват френски технологии, въпреки оръжейното ембарго, предава „Раша тудей”, цитирайки EUobserver.
            Например, в танка Т-72 се използва топловизионна система за насочване на изстрелите на компания „Талес”, а в Т-90 – система на нейната дъщерна компания Thompson CSF Optronique. Системата за насочване е ключов компонент от танка; от бронята и оръдието няма смисъл, ако не виждате противника си, пояснява изданието.
            Не е новина, че „Талес” изнася продукцията си за Русия. Нейното сътрудничество с руската компания „Рособоронекспорт” започна още през 2007 г. Най-вероятно в Русия са доставени вече около 1000 системи. През 2012 г. тя също така разреши започването на лицензирано производство във Волгоград.
            Представителите на двете компании отказали на пояснят за EUobserver, продължават ли да работят съвместно. От „Талес” заявяват, че „спазват строго санкциите срещу Русия”, но това съвсем не изключва износа, отбелязва авторът на проучването.
            Франция настоява под ограничителните мерки на ЕС да попаднат и договорите, сключени до 1 август 2014 г. Ако споразумението между „Талес” и „Рособоронекспорт” е „рамково” и в него не се уточнява конкретно количество стоки за износ, френската компания може едновременно да продава системите си и „да спазва строго” забраните на ЕС. По френски данни, Русия е трети поред приоритетен пазар за „Талес”.
            На свой ред „Армата” не само е флагман на руската програма за превъоръжаване, но и инструмент за „пропаганда” и „звезда” за руските медии. Той беше представен пред публиката на Деня на победата, оцветен в оранжево-черна георгиевска лента.
            Производителят на танка, „Уралвагонзавод”, който си сътрудничи тясно с „Рособоронекспорт”, засега е пуснал 30 танка-прототипа. При това в Русия твърдят, че „Армата” е изцяло руско производство, отбелязва EUobserver.
            Френски източник съобщава за изданието, че „Талес” няма нищо общо със строителството на танка, „но подробностите за това са засекретени”. Друг военен аналитик изказва мнение, че Русия е внесла френските системи, защото са били по-евтини от модернизацията, а не защото е нямала свой ноу-хау.
            То добавя, че при започване на масовото производство на танка догодина ще е по-лесно да се свали продукцията на „Талес” от старите танкове и да се сложи на „Армата”. „Талес” може дори да не знаят, в кои танкове могат да се окажат системите им”, казва военният наблюдател, цитиран от EUobserver.
            Въз основа на данни, откраднати от проукраински хакери, американска компании по киберсигурност стига до извода, че Русия се е опитала да заобиколи европейските санкции с „черни” схеми за използване на подставени фирми в Кипър. Тя се заела с това с цел да купи една от съставните части от системата за насочване – микроболометричните матрици, които улавят изображенията в инфрачервения диапазон и при това не се нуждаят от охлаждане.
            Според експертите Русия ще има нужда и от други детайли от системата за насочване, които се произвеждат на Запад – екранните матрици. Дори старите модели на „Талес” са с резолюция 754 на 576 пиксела, докато най-добрите руски матрици са с резолюция 640 на 512 пиксела.
            Впрочем, доставчик може да бъде не само „Талес”. Френската фирма „Саджем” доставя топловизионни мерници за руските Т-90 и електрооптични системи за инфрачервено виждане за бойните вертолети Ка-52. Но в сегашните условия продажбата на технологии на Русия предизвиква безпокойство, смята авторът от общоевропейския сайт.
            „Руското нахлуване в Украйна е първата война в Европа след Втората световна. Нейните провокации срещу страните от Прибалтика, които са членове на НАТО, нейните мащабни военни маневри и реваншистка пропаганда доведоха отношенията със Запада до най-студената им точка от студената война насам. САЩ наскоро разположиха танкове в страните от Прибалтика и в Полша като средство за защита от Русия”, напомня той.
            Представители на „Талес” твърдят, че компанията се грижи за репутацията си и спазва санкциите в рамките на „етичните норми” и „корпоративната отговорност”.
            Аналитиците посочват още, че продажбата на технологии на Русия дава и разузнавателно предимство. „Ако продавате детайли на своя противник, ще знаете какви са възможностите му. Впрочем, този способ е „нож с две остриета”, защото ще вие използвате същите тези системи и няма да имате преимущество в боя”, заключва авторът на EUobserver.
            http://www.fbr.bg/read.php?n=35946

            Коментар


            • Re: Нов руски танк

              Може би се използват и извън земни технологии, Марто стига де, това е несериозно. Въобще цялата статия е смешка.

              Коментар


              • От: Нов руски танк

                Явно автора на статията ,не може да се досети от коя година се произвежда Т-72.

                Коментар


                • От: Нов руски танк

                  Въобще не е смешка, самата истина е поне в частта за използване на френските прибори в модернизираните Т-72, 80 и 90. Първоначално е ползвана цяла топловизионна камера CATHERINE после само матрици на Талес, даже на пленен Т-72 в Украина ясно се виждаха надписите Талес. Колко топловизора са доставени и на какви точно машини са монтирани знаят само в Русия но има доста Т-72 с френски топловизори.Факт е и че Русия доста изостава точно в тая област и едва ли имат техен еквивалент на френските камери и Армата или ще е с оргинал френски или с лицензни копия на тия камери поне за сега.

                  Коментар


                  • Re: Нов руски танк

                    Това никъде го няма черно на бяло. Не казвам че е невъзможно, но няма как да поварвам на думи като може би и един експерт казал. Аз лично не съм виждал нищо френско в руските джаги.

                    Коментар


                    • От: Нов руски танк

                      fenboy
                      Малко тъпо е да се пише, нещо което се знае от всички. Преди войната в Украйна , Германия и Франция участваха активно в модернизацията на руската армия.
                      Така де руснаците нямат електроника, но пък няма и смисъл да се бъхтят да разработват, след като западни компании са готови да им продадат.
                      Системата може да е руска, но електрониката немска сензора ирландски, а единствената разлика след Украйна, че вече е по скъпо.
                      Едно търсене в гугала и директно излизат топлите връзки между талес и русия,
                      Забавното е че след това руснаците продават модернизираните танкове на Индия и т.н , Бизнес просто бизнес,

                      https://www.thalesgroup.com/en/content/thales-and-rosoboronexport-sign-amendment-memorandum-understanding-cooperation-naval-field

                      https://www.thalesgroup.com/fr/conte...s-blindes-t-90

                      http://www.defenseindustrydaily.com/...90-tanks-03696

                      Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                      Това никъде го няма черно на бяло. Не казвам че е невъзможно, но няма как да поварвам на думи като може би и един експерт казал. Аз лично не съм виждал нищо френско в руските джаги.
                      заповядай ,

                      Коментар


                      • Re: Нов руски танк

                        Бих се радвал руснаците да нямат екектроника по танковете, за жалост не е така въпреки че учудващо не съм имал проблеми. А за камерата сте прави, наистина се ползват в някои модели.

                        Доколкото ми е известно руснаците намат ИР сензор, така че нямат голям избор.

                        Коментар


                        • От: Re: Нов руски танк

                          Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                          Може би се използват и извън земни технологии, Марто стига де, това е несериозно. Въобще цялата статия е смешка.
                          Извинен си...

                          По това което съм чел из нета (вкл. и руски източници) - Льоклерк-а има най-добрата система за разпознаване на целите и автоматично прихващане и насочване на оръдието (и оръдието им е най-доброто) на масово въоръжение към момента, та няма нищо чудно и нелогично в това руснаците да ползват точно френската технология.

                          Коментар


                          • Re: Нов руски танк

                            Френски военни технологии ли. Ще видим. А дали французите ползват същите термо камери?

                            То пък какво ме учудва, купуваш рено а то нисан.

                            Коментар


                            • От: Re: Нов руски танк

                              Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                              Френски военни технологии ли. Ще видим. А дали французите ползват същите термо камери?

                              То пък какво ме учудва, купуваш рено а то нисан.
                              Като ми попадне някой френски танк и го разхвърлям в гаража, ще пиша...

                              Майтапа на страна - французите разбират от оръжия и съвсем не им липсват собствени технологии за производството им. А и Пежо, и Ситроен, и Рено, както и всички останали автомобилни марки, отдавна не са това което бяха...

                              Коментар


                              • Re: Нов руски танк

                                Марто и аз имам голямо желание да им врътна по едно кръгче и посла да си говорим ама... Никой не е казал, че французите не разбират от оръжие, но за армата какво и как е направено все още е смешно да се говори при положение, че няма дори един тест драйв на клип ей така да видим как се държи на черно. А за въоржението пък въобще не е ясно какво има под ламарините.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X