Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Казармата!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Казармата!

    Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
    ... Никой не надига глас. Майка с детска количка, баце. Сметай кви скотове сме станали...
    Не сме скотове. Ако моят ред е преди нея, я пропускам въпреки евентуални дрънкания зад мен. Тези преди нея все пак не са ДЛЪЖНИ да я пропускат, и не може това да им се налага по какъвто и да било начин. Самосъзнание не може да се налага, то се изгражда.
    Последно редактирано от KingofROAD; 14-08-18, 15:40.
    -Чем занимаетесь по жизни?
    -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
    -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

    Коментар


    • От: Казармата!

      Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
      Не сме скотове. Ако моят ред е преди нея, я пропускам въпреки евентуални дрънкания зад мен. Тези преди нея все пак не са ДЛЪЖНИ да я пропускат, и не може това да им се налага по какъвто и да било начин.
      Тук съм принуден да се съглася. Всеки, който влиза някъде по работа, обикновено си е заделил време за свършването ѝ. Не всеки има време за губене в рицарски жестове, иначе аз пропускам и хора в супермаркета, когато бутам количка с 50 артикула а те държат един хляб в ръцете си. Убеден съм, че от 10 души прочели поста ми 11 ще ме обявят за "мръднал".
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • От: Казармата!

        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
        Тук съм принуден да се съглася. Всеки, който влиза някъде по работа, обикновено си е заделил време за свършването ѝ. Не всеки има време за губене в рицарски жестове, иначе аз пропускам и хора в супермаркета, когато бутам количка с 50 артикула а те държат един хляб в ръцете си. Убеден съм, че от 10 души прочели поста ми 11 ще ме обявят за "мръднал".
        Човек, говорим за опашка в банката, не за опашка пред реанимацията на Пирогов. И няма нищо рицарско в това да направиш път на майка с дете или възрастен човек. Въпрос на елементарно домашно възпитание.
        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

        Коментар


        • От: Казармата!

          Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
          ... Въпрос на елементарно домашно възпитание...
          И не само, и на личен пример, и на времена и нрави, и тн.
          Иначе и мен ме гледат като гражданин в магазина на село, че поздравявам продавачката/касиерката с добър ден (утро, вечер), или пропускам хора с по едно-две неща, или жени, деца и възрастни хора.
          -Чем занимаетесь по жизни?
          -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
          -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

          Коментар


          • От: Казармата!

            Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
            Човек, говорим за опашка в банката, не за опашка пред реанимацията на Пирогов. И няма нищо рицарско в това да направиш път на майка с дете или възрастен човек. Въпрос на елементарно домашно възпитание.
            Ми не! Ще се повторя - въпрос на времеви разчет. Я си представи собствената си изненада ако дамата с бебето се закучи нещо на касата и откара половин час. Ко праим тогава? Естествено, със същата вероятност това може да се случи с всеки застанал на опашката, но ще е по воля на съдбата, без грам твое самоучастие.

            П.П. Класическо питане като в листовките за водач на МПС - Когато на вратата на магазина се засекат двама души, съответно влизащ и излизащ, кой на кого трябва да направи път?
            Последно редактирано от коко келеша; 14-08-18, 17:46. Причина: дописване
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • От: Казармата!

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              ...а живите все още наборници от ТЗВ гледаме да се скатаем?
              А некои от живите, вече са готови да преминат даже и възрастта на фолксщурмоваците.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • От: Казармата!

                Просто като каже някой ентусиаст "НИЕ (трябва/ше) да си вземем обратно...", освен въпроса "А кои сте ВИЕ и кои са тия НИЕ?" ми се иска да му припомня и следния виц:
                Италианско подразделение в окоп на руския фронт през Втората световна война. Виелица набива сняг, около окопа се взривяват бомби и снаряди, трасиращи куршуми цепят сумрака. Сгушени в ембрионални пози, италианските воини седят и зинзирикат на дъното на окопа. Иведнъж младо офицерче скача, вади пистолета си и се изправя с вик "Avanti, signori!", в отговор на което от дъното на окопа прозвучава дружно ръкопляскане и отговор: "BRAVO, SIGNORE!"
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • От: Казармата!

                  С казармата нещата са ясни - или ще се организираме да си пазим държавата сами (което значи наборна служба), или ще плащаме рекет на някого. Средните варианти са мечти някакви...
                  ПС А мога ли да попитам, кое налага И БЕБЕТО да се води в банката? И ако беше с татко си, дали кавалерството на форумците щеше да е същото?

                  Коментар


                  • От: Казармата!

                    Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                    ...И ако беше с татко си, дали кавалерството на форумците щеше да е същото?
                    Моето да при горепосочените условия. Щом таткото е дошъл, значи работата е дебела, освен ако не е взел бебето назаем от съседната детска площадка, за да мине по-бързо..
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • От: Казармата!

                      Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                      ... кое налага И БЕБЕТО да се води в банката
                      Ясноооо, бебе не си гледал.

                      Но пък ти е много мерак да пратиш нечие дете в казарма (то е ясно че никакъв набор няма да хване тебе).

                      Коментар


                      • От: Казармата!

                        Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                        С казармата нещата са ясни - или ще се организираме да си пазим държавата сами (което значи наборна служба), или ще плащаме рекет на някого. Средните варианти са мечти някакви...
                        Тези ъ-ъ-ъ ФАЩ на кОго ли плащат?
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • От: Казармата!

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          Тези ъ-ъ-ъ ФАЩ на кОго ли плащат?
                          Този, ъ-ъ-ъ, Боги, айде не заемай търтейска поза, нали до одеве не искаше да си играеш с него.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • От: Казармата!

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Тези ъ-ъ-ъ ФАЩ на кОго ли плащат?
                            На военно-промишления си комплекс?
                            Барабар с голяма част от останалия свят, включително нас?

                            Ясене,
                            Гледал съм достатъчно, за да съм уверен, че в банки, магазини и сие не им е мястото. И няма нужда да се влачат там. А чуждите деца не им бера грижа. Ще се намери кой да ги прати пушечно месо. Без подготовка при това. И то ако имат късмет.
                            ПС Ако беше гледал деца, поне наполовина на мене, щеше да ти е ясно, че ТЯХ набора би ги хванал. И че ще ти се иска да можеш да отидеш вместо тях, но не само не можеш, ами и не бива.
                            Последно редактирано от ezhko; 14-08-18, 18:41.

                            Коментар


                            • От: Казармата!

                              Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                              На военно-промишления си комплекс?
                              Денег нет, «Армат» не будет? Но няма проблем. Наборната народна войска ще атакува с голи п@шки... Що пък да требва да се плаща на някого за нещо?
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: Казармата!

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                Денег нет, «Армат» не будет? Но няма проблем. Наборната народна войска ще атакува с голи п@шки... Що пък да требва да се плаща на някого за нещо?
                                Наборна не значи зле въоръжена. Или безплатна. Но да разчиташ на наемници да те пазят … има неща, които с пари не се купуват.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X