Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Казармата!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Казармата!

    Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
    Глупости. ...И да, не липсваха гаври с новобранци, за които след ден, по усмивката на офицера, разбираш че е бил съвсем наясно със случилото се. Ежедневните наряди бяха по схема новобранеца отпред, стария след него. Понякога затвора от пушкалото на предния, лежеше кротко в джоба на следващия го. И не е да не се знаеше от офицерите това
    И как ти го знаеш а други поне двама тукприсъстващи даже не са чувАли за такова нещо? И с Манлихер ли си давал наряд? Щото затвора на Акото не знам как точно ше ти се озове в джоба. Ама съвсем за бръснати талибани ни взехте вече бе. Жул Верн пасти да яде. Направо къде пулицър тичате с Терзиевия.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • От: Казармата!

      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
      И как ти го знаеш а други поне двама тукприсъстващи даже не са чувАли за такова нещо? И с Манлихер ли си давал наряд? Щото затвора на Акото не знам как точно ше ти се озове в джоба. Ама съвсем за бръснати талибани ни взехте вече бе. Жул Верн пасти да яде. Направо къде пулицър тичате с Терзиевия.
      Ти май АК не си разглобявал, а? Това е "затвор", ако не си виждАл:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02674.JPG
Прегледи:1
Размер:123.4 КБ
ID:5796243

      Влиза идеално в джоб. И, да, практика беше да се "отнема" от ъ-ъ-ъ-ъ... нестабилни "другари".
      Аз пак да попитам - подчертаното, след като преди 5 години гледам, никой не ми е отговорил:
      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic, пак там
      Въпросът обаче за "дедовщината" е друг. И при хамериканците я има - разни "initiations" и прочие "harassment" ритуали, при франкофоните - "bizutage", но при соца и аз мисля като Vlado_Ts че това се насърчаваше умишлено от командването. И е някакво явление, специфично за соц-армиите... Защо например в "Швейк" няма описани такива отношения между войници ? Защо няма при Ремарк, при Джоузеф Хелър ?
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • От: Казармата!

        Спокич. Записваме си. В социалистическата армия извращения няма.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: Казармата!

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Ти май АК не си разглобявал, а? Това е "затвор", ако не си виждАл:

          [ATTACH=CONFIG]966109[/ATTACH]

          Влиза идеално в джоб. И, да, практика беше да се "отнема" от ъ-ъ-ъ-ъ... нестабилни "другари".
          Аз пак да попитам - подчертаното, след като преди 5 години гледам, никой не ми е отговорил:
          Развода на караула се приемаше от дежурния по поделение и началника на караула с дръпнат назад затвор на целия наряд та вероятността някой от тях да не види че я няма тази част беше никаква .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Казармата!

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            Развода на караула се приемаше от дежурния по поделение и началника на караула с дръпнат назад затвор на целия наряд та вероятността някой от тях да не види че я няма тази част беше никаква .
            Дежурен по поделение, началник на караула... ти на застава не си служил, нали? Развода се правеше на слух от разстояние - зарежда първия, щраква, поставя пълнител. Един, след него втори. Рапорт - даден, всичко нормално

            Коментар


            • От: Казармата!

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Развода на караула се приемаше от дежурния по поделение и началника на караула с дръпнат назад затвор на целия наряд та вероятността някой от тях да не види че я няма тази част беше никаква .
              Така си мислиш ти и другите, дето сте виждАли АК на картинка в "Димѝтровската" стая и 2 пъти за 2 г. по време на стрелби.
              Не се вижда изобщо нищо, "затворната рама" изцяло покрива въпросната част и трябва да мушнеш зъболекарско огледало, за да установиш, че липсва.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: Казармата!

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Развода на караула се приемаше от дежурния по поделение и началника на караула с дръпнат назад затвор на целия наряд та вероятността някой от тях да не види че я няма тази част беше никаква .
                По граничните застави такива церемонии няма, пушки през рамо и фащай пътеката. Апропо, някой мискинин още навремето е раздул историята със затворите пред сценаристите на "Граница". Ама да знаете, че онова за козите не е вярно, ей
                And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                Коментар


                • От: Казармата!

                  Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                  ....пред сценаристите на "Граница". Ама да знаете, че онова за козите не е вярно, ей
                  Ама за циганките си беше вЕрно Не е речено да са били циганки...
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: Казармата!

                    Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                    По граничните застави такива церемонии няма, пушки през рамо и фащай пътеката. Апропо, някой мискинин още навремето е раздул историята със затворите пред сценаристите на "Граница". Ама да знаете, че онова за козите не е вярно, ей
                    Зоофилията е характерна за индивиди, израсли покрай животинките. Синове на верни партийни другари, както твърди Коко.
                    Впрочем ние си отглеждахме овце, кози не сме и помирисвали
                    .

                    Коментар


                    • От: Казармата!

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      Ама за циганките си беше вЕрно...
                      И за пи.ите въшки също

                      Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                      Зоофилията е характерна за индивиди, израсли покрай животинките. Синове на верни партийни другари, както твърди Коко.
                      Впрочем ние си отглеждахме овце, кози не сме и помирисвали
                      .
                      Трай сега, честта преди всичко Имаше легенда за едни кучкари, дето на пияна глава, таковата... ама беше само легенда...май
                      And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                      Коментар


                      • От: Казармата!

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        ... Аз пак да попитам - подчертаното, след като преди 5 години гледам, никой не ми е отговорил:
                        Първото изречение на подчертаното е упорито повтаряна лъжа. Също лъжа е и това, че не било отговорено. Още преди 5 години съм ти дал примери за такива явления в таман 2 англо-саксонски армии. И то примери не от художествени произведения ...

                        Малко по-горе ти писах за норвежко изследване по военна психология (не гагичовски лакърдии), според което 12% от анкетираните казват, че са били обект на тормоз от други войници, а 53% - че са били свидетели на такова. Специално в норвежкия случай най-потърпевшата група били 18-годишните новобранци. Цитирах и твърдение от същото проучване, че явлението е едва ли не неизбежно за институции като армията.

                        Да не говорим пък, какво става ако се погледнат армии извън Европа. Примерно, тази на Южна Корея, където за последното десетилетие било имало къде 800 самоубийства на войници + не знам още колко смъртни случаи при издевателства (пребити до смърт, задавил се при насилствено хранене и т.н.) или при отмъщение за такива (някой превъртял и запукал мъчителите си) ...

                        Отделно повече от веднъж се каза, че явлението съществува в средни училища, колежи и университети по целия свят. Американски другар даже карта направил със смъртните случаи в университети от 1838 насам.

                        И т.н.

                        Обаче след всичките приказки процедурата по гагичосване ще се върти отново, и отново, и отново, и отново ...

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Спокич. Записваме си. В социалистическата армия извращения няма.
                        Може ли великият спец да не запише участие с дежурен спамец ...
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • От: Казармата!

                          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                          И с Манлихер ли си давал наряд? Щото затвора на Акото не знам как точно ше ти се озове в джоба.
                          Хм, "Калашник" да не си виждал, не мога да си го представя (виж Манлихер, верно може и да не си). Ама какви ги говориш...
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Казармата!

                            Не, дарагой, няма спам. Водя си бележки на база изказвания.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: Казармата!

                              Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                              По граничните застави такива церемонии няма, пушки през рамо и фащай пътеката. Апропо, някой мискинин още навремето е раздул историята със затворите пред сценаристите на "Граница". Ама да знаете, че онова за козите не е вярно, ей
                              Е, то всички вицове имат автори, дори и да са авторски колективи. И ся кво? Филма верен наполовината, щото само едната половина ви изнася? Избирайте - или всичко е вярно или и вашите твърдения са врели-некипели. Аз залагам на второто.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • От: Казармата!

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                Хм, "Калашник" да не си виждал, не мога да си го представя (виж Манлихер, верно може и да не си). Ама какви ги говориш...
                                Е, сега - не бил виждал... Може просто да го е забравил. И аз так - чесах се известно време, преди да се сетя как се казваше джаджата, заключваща патрона в цевта. Ма нали не си мерим тук познанията по устройство на крокодила, за друго спорим...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X